1. Jandarma Er Eğitim Taburu – Aydın

0
59

Aydın içerisinde yer alan Acemi Birliği 1.Jandarma Er Eğitim Taburu, askerliğinin acemilik dönemini geçirecek kişiler için son derece başarılı bir eğitim ve öğrenim merkezi olarak tanımlanmaktadır. Şehre havayolu ile ulaşım sağlayacak kişilerin İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na gelerek söz konusu bölgeden otobüs yolculuğu ile Aydın’a gelmeleri mümkün olurken, bunun yanı sıra pek çok il üzerinden otobüs ve demiryolu ile birlikte de şehir merkezine ulaşım gerçekleştirilebilinmektedir.

1. Jandarma Er Eğitim Taburu bölgesine ulaşım otobüs ve tren terminallerinin yanında bulunan toplu taşıma imkanları ile sağlanabilmektedir. Otobüs terminalinin yaklaşık yüz elli metre yanında bulunan Atatürk Devlet Hastanesi’nin önünden kalkan dokuz numaralı özel halk otobüsünü kullanan asker adayları, eğitim birliğinin önüne rahatlıkla gelebilmektedirler. Söz konusu tren garı üzerinden ulaşım olduğunda ise yaklaşık yüz metre uzaklıktaki duraktan yine aynı dokuz numaralı otobüsü kullanmak yeterli olmaktadır.

Birlik içerisinde yer alan kişisel ihtiyaç alanları son derece yeterli ve kalitelidir. Toplamda seksen yedi kabin bulunan banyo içerisinde her askerin gerektiğinde kişisel hijyen ihtiyacını gidermesi mümkün olurken, tuvaletler ve koğuşlarda da herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

1. Jandarma Er Eğitim Taburu İnternet Cafe - AydınKırtasiye, telefon kartı ve yiyecek içecek gibi ufak ihtiyaçların karşılanabilineceği kantin üzerinde ayrıca günün erken saatlerinde çeşitli gazetelere de ulaşılabilinmektedir. Her ne kadar gerekli sayıda iç çamaşır, temizlik malzemesi ve benzeri ihtiyaçlar karşılanıyor olsa da, er ve erbaşlar kendi istekleri doğrultusunda ekstra alışverişlerini de bu merkezlerden yapabilmektedirler. Toplamda elli üç adet ankesörlü telefon bulunan 1.Jandarma Er Eğitim Taburu içerisinde, yakınları ve sevdikleri ile görüşmek isteyen askerlerin ister söz konusu telefonları isterlerse de yirmi yedi adet bilgisayarı barındıran internet salonunu kullanmaları mümkün olmaktadır.

Soru Sor!