1. Komando Tugay Komutanlığı – Melikgazi / Kayseri

13
176

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi içerisinde yer alan Acemi Birliği 1.Komando Tugay Komutanlığı, gerek içerisinde bulunulan coğrafya gerekse eğitim zorlukları bazında en rahat komando tugaylarından birisi olarak gösterilmektedir. Her ne kadar yetiştirilen birliklerin niteliği dolayısı ile sert eğitimlerden geçmek gerekiyor ise de komutan ve eğitmenlerin profesyonelliği sayesinde acemi er ve erbaşların rahat görev noktaları arasında belirtilen merkez, başarılar ile dolu hayatına devam etmektedir.

1.Komando Tugay Komutanlığı bölgesine ulaşmak isteyen kişiler Yozgat, Ankara, Mersin ve Sivas gibi illerden otobüs aktarması yapabilmektedirler. Terminale ulaşan kişiler çevredeki minibüs ve taksileri kullanarak birliğin kapısına ulaşabilecekleri gibi, son derece kolay bir teslimiyet süreci de geçirebileceklerdir.

Günlük talim ve antrenmanlar konusunda oldukça sıkı yapısı ile dikkat çeken 1.Komando Tugay Komutanlığı, ustalıklarını komando olarak yapacak askerleri bu zorlu göreve hazırlamak için tam teçhizatlı biçimde donatılmış durumdadır. Zorunlu talimlerin gerçekleştiği alanlar arazi şartlarında mücadele için kişiyi hazırlarken, bunun yanı sıra boş zamanları efektif biçimde geçirmek ve gerek bedensel gerekse ruhsal anlamda zinde kalmak için pek çok antrenman alanı da mevcuttur.

1. Komando Tugay Komutanlığı - Melikgazi KayseriBasketbol, futbol, masa tenisi, bilardo ve benzer sosyal sporların yanı sıra kütüphane ve er gazinosu gibi kişisel dinlence imkanlarını da askerlerine sunan 1.Komando Tugay Komutanlığı, bu sayede kısa veya uzun dönem fark etmeksizin görev sürecinin mutlu ve huzurlu biçimde geçirilmesine de imkan vermektedir.

Birlik içerisinde yer alan yüzü aşkın ankesörlü telefon üzerinden aileleri ile görüşmelerini gerçekleştirebilecek askerler, bunun yanı sıra internet salonu yardımı ile de arzu etmeleri durumunda görüntülü görüşmelerini meydana getirebileceklerdir. 1.Komando Tugay Komutanlığı, tüm rütbelerdeki askerleri ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin gururları arasında yer almayı sürdürmekte.

13 Adet Soru ve Cevap

     • A.S EN AZ 60 GUN KRDESIM EN FAZLA 75 GUN 6 KERE UCAKTAN PARASUTLE ATLAYACAKSIN DIPLOMA LACAKSIN EGER SGLIK SIKINTISI YUZUNDEN ELENMEZSEN ATLARSIN USTA BIRLIGIN ERCIYES DAGI YAKININD ZINCIDERE DIR
      %90 ELENIRSEN PIYADE BIRLIGINE GIDERSIN SIVAS AMASYA

   • Merhabalar.ismim abuzer çalişir oglumu dün hayırlısıyla kayseriye askere yolladım.haber alamadık teslim olup olmadıgından bilgimiz olmadı.merak etmekdeyiz ismi veysel çalisir adıyaman dogumlu bilgi verirseniz sevinirim.telefonum 05438899650 saygılarımla.

 1. Merhabalar, Arkadaşlar Askerliğini Arkadaşım 1.Bölük Dağ Komanda Bölüğünde Acemi Birliğini Yapmaktadır. Yanlız kendisine ulaşamıyoruz, bölüğün ulaşabileceğimiz bir telefon numarası filan var mı?

Soru Sor!