Anasayfa / Acemi Birliği / 1. Komando Tugay Komutanlığı – Melikgazi / Kayseri

1. Komando Tugay Komutanlığı – Melikgazi / Kayseri

ERCİYES 2014 TGK ARAZİ TATBİKATI YAPILDI

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi içerisinde yer alan Acemi Birliği 1.Komando Tugay Komutanlığı, gerek içerisinde bulunulan coğrafya gerekse eğitim zorlukları bazında en rahat komando tugaylarından birisi olarak gösterilmektedir. Her ne kadar yetiştirilen birliklerin niteliği dolayısı ile sert eğitimlerden geçmek gerekiyor ise de komutan ve eğitmenlerin profesyonelliği sayesinde acemi er ve erbaşların rahat görev noktaları arasında belirtilen merkez, başarılar ile dolu hayatına devam etmektedir.

1.Komando Tugay Komutanlığı bölgesine ulaşmak isteyen kişiler Yozgat, Ankara, Mersin ve Sivas gibi illerden otobüs aktarması yapabilmektedirler. Terminale ulaşan kişiler çevredeki minibüs ve taksileri kullanarak birliğin kapısına ulaşabilecekleri gibi, son derece kolay bir teslimiyet süreci de geçirebileceklerdir.

Günlük talim ve antrenmanlar konusunda oldukça sıkı yapısı ile dikkat çeken 1.Komando Tugay Komutanlığı, ustalıklarını komando olarak yapacak askerleri bu zorlu göreve hazırlamak için tam teçhizatlı biçimde donatılmış durumdadır. Zorunlu talimlerin gerçekleştiği alanlar arazi şartlarında mücadele için kişiyi hazırlarken, bunun yanı sıra boş zamanları efektif biçimde geçirmek ve gerek bedensel gerekse ruhsal anlamda zinde kalmak için pek çok antrenman alanı da mevcuttur.

1. Komando Tugay Komutanlığı - Melikgazi KayseriBasketbol, futbol, masa tenisi, bilardo ve benzer sosyal sporların yanı sıra kütüphane ve er gazinosu gibi kişisel dinlence imkanlarını da askerlerine sunan 1.Komando Tugay Komutanlığı, bu sayede kısa veya uzun dönem fark etmeksizin görev sürecinin mutlu ve huzurlu biçimde geçirilmesine de imkan vermektedir.

Birlik içerisinde yer alan yüzü aşkın ankesörlü telefon üzerinden aileleri ile görüşmelerini gerçekleştirebilecek askerler, bunun yanı sıra internet salonu yardımı ile de arzu etmeleri durumunda görüntülü görüşmelerini meydana getirebileceklerdir. 1.Komando Tugay Komutanlığı, tüm rütbelerdeki askerleri ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin gururları arasında yer almayı sürdürmekte.

ERCİYES 2014 TGK ARAZİ TATBİKATI YAPILDI

13 yorum

 1. Bn erhan gulmez bn kayseri melik gazi acemi birline dustum ama birlimibulamam dye korkuyorum

  • SA ben furkan tunçer acemı bırlıgım kayserı melikgazi (komando avcı eri) kac gun acemı birligi surecek ?

 2. ENGİN Öztürk

  Bnimde acemi birlim kayseri melikgazi piyade komandoyum acemi birliğim kaç gün sürecek

  • Merhabalar, Acemi eğitiminiz 28 gündür.

   • Peki tamamen orada mi kalacaz

    • s.a ben burak cakal kayseri melik gazi acemi birligim hava indirme komandoyum acemiligim kac gun surecek

     • MUSTAFA KARADEMİR

      A.S EN AZ 60 GUN KRDESIM EN FAZLA 75 GUN 6 KERE UCAKTAN PARASUTLE ATLAYACAKSIN DIPLOMA LACAKSIN EGER SGLIK SIKINTISI YUZUNDEN ELENMEZSEN ATLARSIN USTA BIRLIGIN ERCIYES DAGI YAKININD ZINCIDERE DIR
      %90 ELENIRSEN PIYADE BIRLIGINE GIDERSIN SIVAS AMASYA

   • 1 İNCİ KOMD.TUG.K.YRD.LIĞI HV.İND. VE KOMD.EĞT.TB./KAYSERİ MELİKGAZİ Hava indirmede 28 gün mü

   • Merhabalar.ismim abuzer çalişir oglumu dün hayırlısıyla kayseriye askere yolladım.haber alamadık teslim olup olmadıgından bilgimiz olmadı.merak etmekdeyiz ismi veysel çalisir adıyaman dogumlu bilgi verirseniz sevinirim.telefonum 05438899650 saygılarımla.

 3. Bu birlikten usta birliği nereleri çıkıyor

  • MUSTAFA KARADEMİR

   parasutcu olursan %90 kayserı usta bırlıgın acemı bırlıgı en az 60 en fazla 75 gun kayserı 1. komando tugayı

 4. Ahmet Kadir Yalçın

  Merhabalar, Arkadaşlar Askerliğini Arkadaşım 1.Bölük Dağ Komanda Bölüğünde Acemi Birliğini Yapmaktadır. Yanlız kendisine ulaşamıyoruz, bölüğün ulaşabileceğimiz bir telefon numarası filan var mı?

 5. mersinden düşen varmı buraya

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*