1. Piyade Er Eğitim Tugayı – Manisa

0
81

Manisa Merkez’de yer alan 1.Piyade Er Eğitim Tugayı, şehrin ve bölgenin en önemli askeri eğitim noktaları arasında yer alarak uzun yıllar boyunca gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarına günümüzde de devam etmektedir.

Manisa yönüne şehirlerarası otobüs seferleri neredeyse tüm illerden bulunabilindiği gibi, direkt yolculuk edilememesi durumunda Kütahya, Ankara, Balıkesir ve İzmir gibi noktalar üzerinden de aktarma yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra uçak yollu seyahat tercih edenler İzmir Havalimanı üzerinden aktarma yapabilecekleri gibi, yakınlarının özel aracı ile teslimiyete gelecek kişiler ise birliği şehir merkezi içerisinde Sadık Ahmet Caddesi ve Çarşı Bulvarı’nın kesiştiği noktada bulabilmektedirler.

1.Piyade Er Eğitim Tugayı girişinde acemi erlere görev süreleri boyunca yeterli olacak şekilde kişisel ve zorunlu askeri malzemeleri sunulduğu gibi, iç çamaşırlarını sık değiştirmek isteme veya jiletlerini kendileri getirmek isteme gibi talepleri olan kişilere de bu bağlamda izin verilmektedir. Yine de tavsiyeler her acemi asker adayının yanında bolca telefon kartı, yedek iç çamaşır ve çorap getirmesi yönündedir.

1. Piyade Er Eğitim Tugayı - ManisaSpor alanları, dinlenme noktaları ve benzer imkanlar bakımından sonra derece yeterli bir tesise sahip olan 1.Piyade Er Eğitim Tugayı, eğitim sürelerinin dolu dolu geçmesini sağlayabildiği gibi, geriye kalan zamanlarda da askerlerin zamanlarını efektif olarak harcayabilmeleri için çeşitli olanaklar sunmaktadır. Kütüphanelerde kitap ve gazete okuyabilen erler, televizyon ve internet salonlarında da haberleri ve gelişmeleri takip edebilmektedirler. Bunun yanı sıra söz konusu internet salonları ankesörlü telefonlar ile birlikte kişilerin yakınları ile hasret gidermelerine de yardımcı olmaktadır. 1.Piyade Er Eğitim Tugayı, Manisa’nın gururu olarak devam ettiği hayatında sayısız ere acemilik eğitimlerini verdiği gibi daha uzun yıllar boyunca da bu kutsal görevi sürdürecektir.

Soru Sor!