Anasayfa / Askeri Bilgiler / 1 Sene Askerlik Tecili

1 Sene Askerlik Tecili

1-yil-tecil

İyi günler .. 2012 Haziran da lisan mezunu oldum ve askerliğimi 2 sene tecil ettirmiştim, 2013 Eylül’de yüksek lisansa başladım ve okulum 3 sene direk tecil etti ama önümüzde yıl Ocak’ta yüksek lisanstan mezun olacağım gene tecil hakkım var mı ? Sonuçta 2 yıllık tecil hakkımı yüksek lisans bozdu 1 sene kalmışken ya da en yakın donemde askere mi çağırırlar ?

Cevap: Merhabalar, durumunuz karışık olduğundan net bir şey söylemek istemiyoruz, askerlik şubesine giderek hem işlemlerinizi yaptırabilir hemde durumunuz hakkında en net bilgileri alabilirsiniz.

1-yil-tecil

6 yorum

  1. slm açıköğretim 4 yıllık işletme son sınıftayım. güz döneminden alttan 1 dersin kaldı.bahar döneminde ise 1 dersim vardı onuda geçtim.açıköğretim tek ders sınavı açmış ve alttan kalan dersi mi veririsem mezunum tecillim bozulur mu?( tecil 31.12.2015 kadar) tecil bozulursa nasıl tekrar uzatabiirim?

  2. kalbimde ritim bozukluğu var. 6 tane kalp doktor görüştüm.bütün doktor ameliyat olma gerektiğin söyledi. ameliyat başarısız oldu. astsubay ve polis olmak imkansız olduğu söyledi.askerlik yapabilir miyim?

  3. ben 03.09.1995 doğumluyum ne zaman askere giddcem

  4. slm admin ağustosta askere giedeceğim eylülldeki kpss sınavına başvurabilirmyim ve başvuru mümkünse sınava nasıl ve nerde girerim

  5. merhaba, ben geçen yıl lise sonda iken (2013) te askerligimi tecil ettirdim ama kaç yıl olduğunu bilmiyorum ve açık ögretime geçtim daha sonra,şuan açık liseden mezun oldum, kaç yıl tecillıyım bilmiyorum onlar kendileri yaptı bi bilgimyok, en az kaçyıl tecil yapmışlardır ve diploma ile tecil etme imkanım varmı?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*