Anasayfa / Sizin Sorularınız / 1 Yıl Daha Askerlik Tecili

1 Yıl Daha Askerlik Tecili

askerlik-tecil

Soru: Hayırlı günler kolay gelsin ben 2009 tarihinde lisans eğitimimi tamamladım daha sonra yüksek lisansımı tamamladım ve 2012 yılında milli eğitime şubat döneminde atandım şimdi bana haziran ayında askerlik işlemleri için askerlik şubesine gelmemi ifade eden yazı yollamışlar.Benim temmuzun 5-20 arası çocuğum dünyaya gelecek yaşım 28 acaba askerliğimi 1 yıl daha erteleyebilme imkanım var mıdır? Kolay gelsin.

Cevap: Evet askerliğinizi geçerli sebepler doğrultusunda erteleyebilirsiniz, askerlik şubesine giderek gerekli işlemleri yapmanız mümkündür.

images

6 yorum

  1. Merhaba ben lise mezunuyum bu yıl kpss sınavına hazırlanıyorum askeliği mi tecil oluyor mu? Teşekkür ederim acil cevap verirseniz

    • Doğum tarihiniz nedir? Askerlik şubesine giderek eğitiminiz için askerliğinizi tecil etmek istediğinizi belirtin. Gerekli işlemleri yapacaklardır.

  2. 15.08.1995 doğumluyum ama açıktan veya normal üniversite okumuyorm kpss sınavına hazırlanıyorum kazanırsam okuyacağm kazanamazsam eğer ygsye hazırlanacağm benim öğrenmek istediğm sınavlara girdiğimizde askerlik tecil oluyor mu?

  3. Merhaba ben 1995 doğumluyum kpssye hazırlanıyorum askerliğim tecil olur mu? Birde ben bu sene muayene olursam askerliğimi seneye gelir yoksa bu sene çağırılırmıym acil cevap verirseniz. Teşekkr ederim

  4. Merhaba universite bittikten sonra 2 yıl tecil hakkımı kullandim celp tarihim mayıs kpss temmuzda sureyi uzatma şansım var mı?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*