121.Jandarma Eğitim Alayı – Hatay

0
106

Hatay’ın Serinyol ilçesinde yer alan 121.Jandarma Eğitim Alayı, yurdun güney bölgesinde yer alan en geniş kapsamlı Jandarma eğitim merkezlerinden birisi olarak belirtilmektedir. Birliğe ulaşmak isteyen kişiler arzu ettikleri takdirde İstanbul ve Ankara üzerinden geçen E5 Karayolu’nu izleyerek Hatay’a kadar ulaşabilecekleri gibi, genellikle yolculuğun uzunluğundan dolayı havayolu tercih edilmektedir. Türk Hava Yolları’nın Hatay seferleri ile şehre gelen asker adayları, havalimanından kalkan servisler veya taksiler ile birlikte teslim noktalarına erişebilmektedirler. Bunun yanı sıra Hatay Otogarı’na şehirlerarası otobüsleri kullanarak gelen kişiler de 13, 16 veya 17 numaralı otobüsleri tercih ederek veya Karlısu istikametine seyahat eden dolmuşlara binerek şehir merkezine ulaşabilmekte ve bu bölgeden Serinyol minibüslerini kullanabilmektedirler.

Askerlerin kullanacağı koğuş, sosyal tesis ve kişisel hijyen alanlarının son derece yeterli yapıda bulunduğu 121.Jandarma Eğitim Alayı içerisinde gerekli nizam askeri personel tarafından son derece kararlı ve etkili biçimde gerçekleştirilmektedir. Benzer alayları kıskandıracak niteliklere sahip olan birlik, düzenli olarak değişen acemi asker kadrosuna rağmen eğitim sürecinin başarısı sayesinde başarısından herhangi bir kayıp yaşanmadan niteliklerini koruyabilmektedir.

 121.Jandarma Eğitim Alayı Hatay121.Jandarma Eğitim Alayı içerisinde acemi erlerin kullanımına açık olarak Er ve Erbaş Kameriyesi, hızlı yiyecek bölümleri ve internet salonları hazır bulunmaktadır. Bu tarz sosyal aktivitelerin yanı sıra pek çok spor tesisinden de faydalanabilecek olan askerler, görevlerinden arta kalan süreleri efektif ve dolu biçimde geçirebilmek için kendi istek ve arzularına göre seçeneklerden faydalanmaktadırlar.

Herhangi bir sağlık probleminde müracaat sağlanabilinecek tam teçhizatlı bir revire sahip olan 121.Jandarma Eğitim Alayı, bunun yanı sıra psikolojik sorunlarda danışma sağlanabilinecek bir rehabilitasyon merkezini de içerisinde barındırmaktadır. Alaya 0326 233 36 66 numaralı telefon üzerinden ulaşmak mümkündür.

Soru Sor!