125.Jandarma Er Egitim Alayı – Safranbolu / Karabük

3
47

125.Jandarma Er Eğitim Alayı Hakkında Bilgiler
Karabük’ün bir ilçesi olan Safranbolu, ülkemizin en güzel bölgelerinden birisidir. Bu doğrultuda askerlik görevini burada gerçekleştirecek olan kişiler belirlenen tarihlerde birliğe teslim olmak için ilçeye gelmektedir. Ulaşımda en çok tercih edilen seçenek karayolu ulaşımı olmaktadır. Ankara-İstanbul karayolu üzerinde yer alan Gerede kavşağından Karabük yönünde giden yola giren kişiler rahatlıkla birliğe ulaşım sağlamaktadır. Safranbolu’ya otobüs ile gelen kişiler, birliğe ulaşımda hiçbir problem yaşamazlar. Otobüs terminali ile birliğin arası yalnızca 10 km. mesafededir. Bu sebeple de birkaç dakika içerisinde otobüs terminalinden kalkan ücretsiz servisler ile birliğe ulaşım sağlanmaktadır. Havayolu ulaşımı ile gelmek isteyen kişiler de Ankara ve Zonguldak’ta yer alan havalimanlarını tercih edebilirler. Ancak bu yolculuk sonrasında da belirli bir süre karayolu seyahati yapmak gerekecektir.

Karabük içerisinde Karadeniz ikliminin etkileri görülmektedir. Tam anlamıyla bir Karadeniz şehri olmasa da geçiş bölgesinde yer alan şehir bu bölgeden ciddi anlamda etkilenmiştir. Bu doğrultuda kış ayları ılıman ve yağışlı geçer. Bahar aylarında da genellikle yağışlar devam ederken sıcaklıklar rahatsız edecek şekilde yükselmez ya da alçalmaz. Bu doğrultuda birlik içerisinde askerler de hava şartları açısından sorunsuz bir askerlik eğitimi alabilir. Birlik içerisinde sunulan imkânlar incelendiğinde de son derece gelişmiş bir birlik olduğu söylenebilir. Yiyecek konusunda askerlerin sorun yaşama ihtimalleri yok denecek kadar azdır. Yemekhanede düzenli olarak çıkarılan yemekler lezzetli ve besleyici özelliği yüksektir. Bunun yanı sıra birçok birlik içerisinde olmayan hazır gıda kısmı da yer alır. Buradan askerler köfte, tost gibi ürünleri istediklerinde satın alarak tüketebilirler. Son olarak da kantinler askerlere günün belirli saatlerinde hizmet vermektedir. İçecek ve yiyecek alışverişleri bu kantinler ile desteklenebilir. Özellikle akşam çay saatlerinde kantinler yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Birlik içerisinde iki adet internet salonu yer almaktadır. Bu salonlarda 40 adet bilgisayar yer alır. Bu bilgisayarların sayısı çok fazla olmadığından salonların çok fazla kullanışlı olduğu söylenemez. Sağlık hizmetleri ise kusursuz bir şekilde devam ettirilmektedir. Uzman doktorlar her zaman gerekli müdahaleyi yaparlarken danışmanlık ve rehberlik bölümü de askerlerle ettikleri sohbetlerde oldukça destekleyici olmaktadır. Erler, boş zamanlarında birlik içerisinde dinlenme alanları olarak belirlenmiş açık alanlarda zaman geçirebilirler. Bunun yanı sıra spor müsabakaları için de salonlar ve sahalar yer almaktadır. Bu alanlar da günün belirli saatlerinde değerlendirilebilir. Son olarak kütüphanesi de bulunan birlik içerisinde askerler kitapları alabilirler ya da kütüphaneye geldiklerinde rahatlıkla okuyabilirler.

Karabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı yapıda bulunan 125.Jandarma Er Egitim Alayı, Ankara – İstanbul otoyolu üzerindeki Gerede Kavşağı üzerinden Karabük’e gelen yol üzerinde konuşlanmış durumdadır. Kastamonu, İstanbul ve Ankara gibi merkezlere son derece yakın olması sebebi ile ulaşımı bir hayli kolay olan merkezin, Karabük şehir merkezine uzaklığı ise yalnızca sekiz kilometredir.

Karabük veya Safranbolu otobüs terminaline ulaşan asker adayları ilçe merkezine gelerek çevredeki insanlara sorularak son derece kolay biçimde bulunabilinecek minibüs durakları üzerinden kalkan toplu taşıma olanakları ile birlikte 125.Jandarma Er Egitim Alayı‘na varabilecekleri gibi, özel taksilerden de cüzi bir ücret karşılığında yararlanabileceklerdir. Bunun yanı sıra havayolu ile ulaşım sağlamak isteyen kişilerin ise Ankara veya Zonguldak üzerindeki havalimanlarından aktarmalar gerçekleştirerek bu şekilde ulaşımları mümkün olmaktadır.

İçerisinde bulunan geniş kapsamlı yemekhane tüm askerlerin beslenmelerini son derece rahat ve yeterli biçimde gerçekleştirmelerini mümkün kılarken, bunun yanı sıra yiyecek içecek ihtiyaçlarının yanı sıra hijyen temelli ve benzeri öğelerin de satın alınabilineceği kantin sürekli olarak hizmete açık durumdadır.

Sosyal imkanlar bakımından kapsamlı bir futbol ve basketbol sahasının yanı sıra masa tenisi sporunun da yapılmasına imkan veren 125.Jandarma Er Egitim Alayi, boş zamanların geçirilebilineceği kütüphane, sohbet alanları ve er gazinosunu da içerisinde barındırmaktadır.

Toplamda iki adet internet salonu içerisindeki kırkı aşkın bilgisayar üzerinden yakınları ile görüntülü görüşme imkanı bulabilecek askerler, aynı zamanda bolca bulunan ankesörlü telefonlar ile de sesli hasret gidermelerini gerçekleştirebileceklerdir. Ayrıca birliğin berberi ve terzisi de oluşacak ihtiyaçlara hizmet vermek için yine görevli askerler tarafından aktif tutulmaktadır. 125.Jandarma Er Egitim Alayi santraline 0370 743 24 25 numaralı telefondan erişebilirsiniz.

125.Jandarma Er Eğitim Alayı | Safranbolu / Karabük İLETİŞİM

İl: Karabük

Telefon: 0370 743 24 25 – 0370 743 24 26 – 0370 743 24 27

Adres: 125.Jandarma Er Eğitim Alayı | Safranbolu / Karabük

3 Adet Soru ve Cevap

Soru Sor!