15.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı – Amasya

1
110

Amasya şehir merkezinin yaklaşık beş kilometre dışında bulunan 15.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, yaklaşık yedi bin beş yüz askeri içerisinde barındıran son derece geniş kapsamlı ve başarılı bir birlik niteliğindedir. Bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile terör ve benzeri problemlerden uzak son derece kolay ve rahat bir acemilik dönemi geçirilmesine imkan verildiği belirtilen birlikte, buna rağmen son derece sıkı ve disiplinli eğitim çalışmaları da aralıksız devam etmektedir.

15.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı mevkiine karayolu ile ulaşacak olan asker adayları Ankara, Samsun, İstanbul ve Sivas gibi yörelerden yalnızca saatler içerisinde yolculuklarını tamamlayabilecekleri gibi, bunun yanı sıra İstanbul, Ankara ve Samsun’a uçak yolculukları gerçekleştirerek bu şekilde otobüs ile aktarma da gerçekleştirebilmektedirler. Teslim aşamasında ulaşım bazında herhangi bir problem çekmeden görevlerine başlayan askerler, şüphesizdir ki sorunsuz ve huzurlu bir görev sürecinin de ilk adımını atabilmektedirler.

Sosyal imkanlar bakımından son derece yeterli bir tesise sahip olan 15.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, içerdiği binlerce askerin memnuniyetli bir süreç içerisinde bulunması için yeterlidir. Koğuşların yanı sıra tuvalet ve banyoların da temizliğine üst düzeyde önem gösteren komutanlar, askerlerin bu bağlamda gerek kendilerinin gerekse tertiplerinin problem yaşama ihtimallerini dahi ortadan kaldırtmaktadırlar.

İçerisinde boş zamanlar içerisinde spor aktivitelerinin düzenlenebilineceği futbol ve basketbol sahalarının yanı sıra bir adet de fitness salonu bulunduran 15.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, ayrıca isteyen kişilerin sevdikleri ile hasret gidermek veya vakit doldurmak için kullanabilecekleri bir internet salonunu da içerisinde barındırmaktadır. Bunun yanı sıra yanlarında getirdikleri veya kantinlerden satın alabilecekleri telefon kartları ile de ankesörlü telefonları kullanabilen er ve erbaşlar, arkada bıraktıkları aileleri ve arkadaşlarına hasretlik yaşamadan arzu ettikleri gibi görüşme yapabilmektedirler.

1 Adet Soru

Soru Sor!