1994 Son Muayene Tarihi

35

1994-son-muayene

Asker Adayı: Merhabalar. Kasım 94 doğumluyum muayene olmam için köyüme kağıt gelmiş fakat bana yeni söylediler. Son muayene tarihi nedir? Geçmiş ise her hangi bir işlem yapılır mı?

Cevap: 1994 doğumluların askerlik muayeneleri 2013 yılı içerisinde gerçekleşmektedir. En kısa sürede askerlik şubesine giderek işlemlerinizi yaptırınız, geç kalmış olma ihtimalini olabilir.

35 Yorum

 1. Muhammed Aslan /

  Doğum tarihim 01.10.1994 ben gecici mezuniyet belgesini şubeyee verdim…
  tecil için ayriyeten şubeye gitmem gerekiyormu? :(

 2. Sanırım son yoklama tarihine kadar muayene olmam lazımdı. 31 ekim geçti, bu geçen sürede 8 gün için bir ceza var mı? Geç muayene olduğum için bir cezası olur mu?

 3. İyigünler , ben şu anda yurtdışında lisans öğrencisiyim ve aynı zamanda açık öğretimdende öğrenimime devam ediyorum.Tecil işlemlerimi konsolosluktan yapıyorum yani okula başladığımdan itibaren öğrenci dosyam var.Fakat okuldan mezun olduğumda denklik için sınava girmem gerekli aksi takdirde okumuş olduğum okulu saymıyorlar.Yanı lise mezunu gibi uzun dönem askerlik yapmam gerekiyor.Fakat ben açıköğretimdende lisans okuyorum mezun olduktan sonra açıkogretım dıplomasıyla kısa dönem askerlik yapabilirmiyim.Aldığım bazı duyumlara göre yurtdışında öğrenci dosyası açtırıp askerliğimi tecil ettirdiğim için açıköğretimden yararlanamıyormuşum yani acıkogretımden tecil etseymişim yararlanabilcekmişim,temmuz ayında öyle bir yasa çıkmış.Bunun aslı varmıdır.

 4. ben 94 dogumluyum bana mayısta gidebilirsin dediler 12 aya düstü diye askerlik subatta gönderirlermi k.maras kütük. ona göre orkestra tutcamda :) bi bilgi verirmisiniz.

 5. 1 mayıs 94 doğumluyum erken gitmek için dilekçe verdim şubat için yani ne zaman gidebilir kesin mi ? şubat kaç da gidiliyo gün belli mi ?

 6. ben 94 luyum muane oldum dicle dogumluyum dıcle 4 tertıp gıdıyor bn 1 tertıp dıye işaretledim yüzde kaç çıkma şansım var

 7. ben kayseri dogumluyum ve kayseride baglı olduugum yer kasım tertibi yolluuyor ben muane oluurken subatta gitmek istiyorum dedim ve celp dönemide kagıtta subat yazıor bilgi verirseniz çok sevinirim arkadaslar

 8. MERHABLAR 05.02.1991 DOĞUMLUYUM ASKERLİK İÇİN TECİLİMİ KALDIRIP ASKERE GİTMEK İSTİYORUM TECİLİ AYIN 15 KADAR KALDIRI İSEM EN EREKEN NE ZAMAN GİDEBİLİRİM ERZURUM DOĞLUMLUYUM BİLGİ VERİRSENİZ MEMNUN OLURUM TEŞEKKÜRLER.

 9. ben acık lıse okuyorum ama kayıt yenıleme tarıhını kacırdım bu donem bı dahakı kayıt yenıleme tarihi 15 ocakda dıyorlar . Tecıl ettırmem lazım askerlıgımı acaba 15 ocakda gelsem kagıdım ıle bırlıkte tecıl ettırebılır mıyım askerlıgımı 94 dogumluyum?

 10. tolga Çelebi /

  Ben muayene oldum normalde bana mayısta gideceksin dediler ama ben şubatta gitmek istiyorum dedim. gitme şansım ne ?

 11. özgür arı /

  1994 lüyüm yaşımı şubatta doldurmuyorum harengibi sıkıntı olurmu.kayseri altunhisar 1 tertip aşıyormuş internetten baktım ama ne kdar dogru ne kadar yanlı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekürler.

 12. İyi günler ben 03/12/1994 dogumluyum ve daha askerlik şubesine hiç gitmedim açık ögretim lisesi okuyorum tecil ettirebilirmiyim acaba açık ögretim bürosuna gittim ek c2 belgesi almaya askeri şubeye git önce dediler bi yardımcı olabilirmisiniz acık ögretim lisesinde dönemim 8 toplamda 11 dönemim var lise 1 de bırakdıgım için

 13. Merhabalar 1994 doğumluyum açık öğretim lisesinde eğitimime devam ediyorum geçen sene askerlik şubesine gidip askerliğimi 2 yıl tecil ettirdim hiç muayene olmadım bu durumun bir sakıncası varmı farkında olmadan bir hata yapmış olabilirmiyim

Alt Kısımdan Yönetime Soru Sor!