Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / 1995/4 Askerlik Sorgulama

1995/4 Askerlik Sorgulama

2015 yılının 4.uncu celp dönemi olan Kasım ayı celbinde 1995 doğumlu son asker adayları askerlikleri için acemi birliklerine teslim olacaklar. Acemi birliklerine teslim olmaya hazırlanan adaylar için askerlik sorgulama işlemi Ekim ayının 15’inden sonra gerçekleşebilecektir.

95/4 Askerlik Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

1995 doğumlu kasım celp dönemi askerleri askerlik sorgulama işlemlerini yapabilmek için E-Devlet sistemine giriş yapabilir durumda olmaları gerekmektedir.

Sisteme Giriş Nasıl Yapılır?

Sisteme giriş yapabilmek için kişinin kendine ait e-devlet (turkiye.gov.tr) şifresi olması gerekmektedir. Şifresi olmayan asker adayları askerlik sorgulama işlemini gerçekleştiremeyecektir.

Şifre Nasıl Alınır?

Şifre Ptt şubelerinden Tc Kimlik numaranız ve ücret karşılığında size verilir. E-devlet şifresini alan adaylar, e-devlet askerlik sorgulama bağlantılarını kullanarak e-devlet sitesine ulaşabilirler, kullanıcı girişi kısmından Tc Kimlik numaraları ile sisteme giriş yapabilir ve Sorgulamalar kısmından “Sevk Edilecek Eğitim Merkezi” alanını kullanarak askerlik sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Acemi birliği yerleri açıklandığında 95/4 tertip asker adayları askerlik sorgulama işlemlerini kolayca gerçekleştirerek, sevk edilecekleri eğitim merkezlerini öğrenebilirler.

1995-4 Askerlik Sorgulama

8 yorum

 1. İmam kızılgöz

  Ben 06/09/1995 mus varto acarkent koyu dogumluyum .. is icin istanbulda oldugum icin askerlikle ilgili bir bildiri alamadim e devlet sifremde yok.. ne zaman askere gidecegim bilhilendirirseniz memnun olurum.

 2. hasan hüseyin sınmaz

  Merhaba ben 22.11.1995 kasım dogumluyum. Kasım ayının 1’demi yoksa doğdugum tarihtemi yani 22′ sindemi vatani hörevimi yapmaya gidicem onu merak ediyorum ve bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 3. muhammed raşit öğüt

  merhaba ben 02.01.1995 dogumluyum askere nere cıktıgını nerden ögrenmeliyim cvp verirseniz sevinirim

  • Merhabalar, öncelikle askerlik şubenizden muayane olmanız gerekmektedir. Daha sonrasın muhtemeln sevk belgesi verilecektir kesin sevk tarihiniz belli olduğunda nereye çıktığını öğrenebilirsiniz.

 4. 96 doğumluyum bağli oldum köy 96/4 aldı nasıl 1 veya 2 gide bilirim?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*