Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / 1995/4 Askerlik Yeri Sorgulama

1995/4 Askerlik Yeri Sorgulama

2015 yılı askerlik sorgulama işlemleri 22 Nisan’dan son başlarken, 1995 Askerlik Yeri sorgulama işlemleri Nisan ayının 24’ü ile 28’i arasında aktif hale geldi. Eski dönemlerde çoğu zaman günler süren sorgu işlemleri artık zamanımızda oldukça pratik ve kolay bir hale geldi.

Askerlik hizmet süresi 12 ay olarak değerlendirilirken 2015 yılının Askerlik celp dönemleri de Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım aylarındadır. Elektronik devrin yaşandığı günümüzde hızlı gelişmeler yaşanırken diğer yandan kamu kurumlarının da teknolojiyi hayatlarına geçirmesi ile birlikte asker adaylarının da askerlik sorgulamalarını online olarak yapmalarına olanak sağlandı.

Yakın bir zamandan bu yana kullanılmakta olan e-devlet sistemi sayesinde artık bilgisayar ya da mobil cihazlardan e-devlet sistemine giriş yaparak, hakkınızdaki detaylara sorunsuz şekilde ulaşabilir ve askerlik görevinizle ilgili tüm bilgileri alabilirsiniz.

Ancak bu hizmetten yararlanabilmek için kimlik doğrulama uygulamalarından kendiniz için en uygun olanını kullanıp, sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi: T.C. kimlik numaranız ile e-devlet şifresini kullanıp, kimliğinizi de doğruladıktan sonra işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-devlet şifrenizi PTT Merkez Müdürlüklerinden bizzat kendiniz başvurarak ve üzerinde kimlik numaranızın yazdığı nüfus cüzdanınızı ibraz ederek alabilmeniz mümkün. Bu uygulama size özeldir bunun için bu şifreyi sizden başkası alamaz.

Mobil İmza: Cep telefonunuz ve telefon hattınıza katılı olan mobil imza ile kimlik doğrulaması yaptıktan sonra işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer farklı bir uygulama ile kimlik doğrulama gerçekleştirmek istiyorsanız diğer seçeneklere de göz gezdirebilirsiniz. Cep telefonunuz ve GSM sim kartınızı kullanarak, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve yasal mevzuata uygun şekilde ıslak imza olarak güvenli bir şekilde elektronik imza uygulamasına imkan tanımaktadır.

Elektronik İmza: Size ait olan elektronik imza ile sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-imza sertifikası vermeye yetkili olan kuruluşlardan alınacak olan sertifika ile imza işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 5070 sayılı kanun uyarınca bu imza ıslak imzaya eş değer bir unsurdur.

T. C. Kimlik Kartı: T.C. kimlik kartı yakın zamanda kanuni olarak da nüfus cüzdanı olarak da kullanılabilecek ve vatandaşlık kartı olarak geçerli olacak.

1995/4 Askerlik Yeri Sorgulama işlemi Ekim ayının 15i gibi gerçekleştirilebilecektir.

1995-4-askerlik-yeri-sorgulama

21 yorum

 1. merhabalar 15 temmuzda e devlette 1 ekimde gideceğim sivas merkeze gideceğim yazıyordu fakat şimdi hakkınızda herhangi bir sınıflandırma bulunamamıştır yazıyor. yardımcı olabilirmisiniz durumum nedir ?

 2. o

  İyi günler ben tecilimi 2014 yılında ağustos ayında bozdurdum muayene oldum ve boy ve kilo orantılı olmadığı için bir sene sonraya rapor verdiler yanı 2015 ağustos ayı 2015 muayenemi oldum ve boy ve kilom orantılı yanı askerliğe elverişli dediler baya zayifladimmm bana bi kâğıt verdiler muhtemel sewk tarihi 02.11.2015 yanı kasım ayı bu tarihte kesin olarak askere gidermiyim bi açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim şimdiden tsklr

 3. Acemi birligim nere

 4. Merhaba ben furkan ben okuyodum okulu bıraktım tehcili bozdurdum bana dediler agustos ta gitceksin dediler ama şimdide Kasım diyorlar kafan çok karıştı napmam lazım yardimci olurmusunuz?

 5. Merhabalar eşimin askerlik yapmaktadır usta birliğinin nerde yapacağını nasıl öğrenebilirim yardimci olursaniz sevinirim iyi calismalar

 6. 95/4 yerimi öğrenmek için askerlik şubesine başvurdum ayın 20 ile 25 arasında açıklanacak denildi bu konu hakkında kesin bir bilgi verebilir misiniz?

 7. 13 08 1990 doğumluyum 2 bakaya kaldım önlisans kaydımı sildirdim 2 sene önce sonra yoklama oldum.95/4 devreyle askere gitmek istiyorum.şube de ki memur kasım ayının 2 sinde gelin 4 kasımda gideceksin dedi. komutanım 2 günlük süreçte bu mümkün mü olası acemi birliğim nedir
  teşekkürler

  • Merhabalar, evet mümkün bakaya kaldığınız için direk alınırsınız askere acemi birliğinizi askerlik şubenizden öğrenebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*