Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / 1995 Askerlik Yeri Sorgulama

1995 Askerlik Yeri Sorgulama

Geçtiğimiz 2014 yılı içerisinde bağlı bulundukları askerlik şubelerine başvurarak vatani görevlerine başlamak için taleplerini gerçekleştiren 1995 doğumlu erkek vatandaşlar, bu senenin başlangıcı itibari ile dört ayrı celp döneminden birisi içerisinde teslim olmak için heyecanlı bekleyişlerine başlamış durumdalar. Hali hazırda Şubat celp dönemi içerisinde on binlerce yeni asker adayı acemi birliklerine teslim olmuşken, şimdi de sırada Mayıs, Ağustos ve Kasım dönemlerinde teslim olmayı bekleyen kişiler bulunmakta.

1995 Askerlik Yeri Sorgulama konusunda nasıl işlem yapacağını ve en doğru bilgilere hızlı biçimde nasıl ulaşılacağını bilmeyen adaylar, büyük oranda sıkıntı ve stresi de beraberlerinde taşımaktalar. Halbuki söz konusu sorgulamanın yapılması günümüzde yalnızca saniyeler içerisinde halledilerek en kesin ve eksiksiz detaylara erişmek mümkün olabilmekte.

E-Devlet sistemi üzerinden öğrenilebilinecek 1995 Askerlik Yeri Sorgulama detayları, kişilerin ekstra bir platformu ziyaret etmeden ya da işlem gerçekleştirmeden kendilerine ait bilgilere ulaşmalarını sağlamakta. Eğer daha öncesinde alınmamış ise herhangi bir PTT şubesini bizzat ziyaret edip nüfus cüzdanlarının aslını göstererek şifrelerine sahip olabilecek kişiler, bu sayede internet bağlantısı bulunan herhangi bir bilgisayar üzerinden hesaplarına giriş yapabileceklerdir.

Mayıs Celbinin Sorgulaması Yakında Başlıyor

Hali hazırda Şubat döneminin dağıtımları gerçekleşmişken, şimdi de gözler Mayıs celbine çevrilmiş durumda. Söz konusu ikincil dönemin detaylarına ulaşmak için herhangi kesin bir gün verilmemiş olsa da, açıklamalar 95/2 tertipler için Nisan ayının 22’si ilâ 28’i arasını göstermekte. Bu günler arasında E-Devlet sistemine giriş yaparak ASAL ana başlığı altındaki uygun bölüme girebilecek kişiler, 1995 Askerlik Yeri Sorgulama işlemlerini hızlı ve zahmetsizce gerçekleştirebileceklerdir.

Bu tarz tüm sorgulama detaylarınızı E-Devlet sisteminden dilediğiniz an gerçekleştirebileceğiniz gibi, bunun yanı sıra askerlik hakkındaki güncel haber ve gelişmeleri de sitemizden takipte kalabilirsiniz. 1995 Askerlik Yeri Sorgulama konusunda akılınıza takılan noktaları makalelerimizde sunulan bilgiler ile açığa kavuşturabileceğiniz gibi, cevaba ulaşamamanız durumda da alanlarında uzman yazarlarımıza danışabilirsiniz. Sitemiz sizlerden aldığı güç ve destek ile birlikte gelecek yıllarda da askerlik konusunda en geniş ve güvenilir bilgi kaynağı olmaya devam edecektir.

Not: Tüm 1995 doğumlulardan askerliklerini ertelememiş olanlar, sağlık sorunu yada eğitim gibi durumları olmayanlar 2015 yılı içinde asker olacaklardır. Bu yüzden 1995 doğumluların askerlik yeri sorgulama işlemleri de bağlı oldukları celp dönemlerinde gerçekleşecektir.

1995-askerlik-yeri-sorgulama

50 yorum

 1. Nurcan Atlının askerliği

 2. üzeyir cantürk

  askerliğim nereye çıktı

 3. üzeyir cantürk

  askerliğim nereye çıktı ögrene bılırmıyız

 4. ben 2014 kasım ayında muayene oldum 20 09 1995 dogumluyum celp dönemim 2015 mayıs yazıyor mayısta askere gidermiyim

 5. benim yer açlmadı

 6. çağrı yıldırım

  Sa ben 92 dogumluyum askerliğim tecilliydi.Şubatın 25 nde tecilimi bozdurup muayenemi oldum.Elime bir kagıt verdiler muhtemel celp tarıhı 11 mayıs yazıyor mayısta kesın gidermiyim acaba.

  • Mayıs celp döneminde kesin gidebilirsiniz demek zor yüzde 50 lik bir ihtimalle askeri alabilirsiniz demek daha doğru olacaktır.

 7. benm celp tariği 4 mayıs yazıyor mayısta kesın alırlar mı beni .91 doğumluyum

 8. Kardeş 95liyim yoklama kağıdında 2015 ağustos yaziyodu ben agustostami giderim?

  • Celp döneminizi inceleyiniz 2015 yılı celp dönemlerinde memleketiniz hangi ayda asker alıyorsa o ayda asker olursunuz.

 9. iyi günler ben 22 ocak ta tecil bozdurdum mayıs ayında kesin gidebilirmiyim ve ne zaman açıklanır yerlerimiz

 10. 02.03.2015’de tecilimi bozdurdum. şube genel er celp dönemi 2016 mayıs yazıyor.(Son yoklama belgesinde).2015 mayısta gitme ihtimalim var mı?Şube bana mayıs listesinde ismim var dedi sizce gider miyim?

 11. Merhaba; Admin 7 aydır muayene oldum 95/1 almadılar. 95/2 gidebilirmiyim.Fakat internette celp dönemlerinde konak dogum yerim agustos yazıyor erken gidebilmek için ne yapmam lazım ? Cevap yazarsanız seviniirim…

 12. Merhaba;

  Tecilimi bozdurduktan sonra muhtemel sevk tarihi 11/05/2015 yazıyor. Ancak 1992 doğumluyum ve Altındağ Ankara ilçesine bağlıyım. Normal celp dönemi Ağustos görünüyor yalnız kesin Mayıs 2015’te gitme olasılığım var mıdır. Birde E-devlet üzerinden “Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu” kısmından mı öğreneceğiz? Birde bu bölümde “Sevk işlemlerinizi 20 Mart 2015 saat 17:00’a kadar askerlik şubelerinden yaptırabilirsiniz.” yazıyor bu tecili bozdurmayan ve sevk istemeyenler için mi geçerlidir.

  Teşekkürler.

 13. Sa ben 18 haziran 2995 doğumluyum bana haber falan gelmedi muayene başlamışmı acaba bu arada açıktan okuyorum

 14. Sa admin Bne 95liyim Mayısta Askere Gidecm AmA E Devletten Bakamıyorum Barkod Numarası İstiyor Onu Nerden Alablrm Acaba Teşekkürler.

 15. 21.10.2014 tarihinde tecili bozdurudm 1990 doğumluyum muhtemel şubat yazıyodu şubatta götürmediler bulunduğum ilçe ağustos götürüyor mayıs gitme olasılıgım varmı

 16. 2015 mart ayında tecilimi bozdum 94 doğumluyum ayrıca adana Seyhan ilçesinde yaşıyorum sizce mayısta asker ola bilir miyim lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 17. 1995 doğumluyum açık öğretimden okuyorum 20 yaşındayım askerliğimi nasıl ertelebilirim bilgi verirmisiniz

 18. Askerlik yerim neresi

 19. 13 Ocak da bozdurduğum tecili Mayıs’ta gidermeyin askere e devlette Sınıflandırma yoktur diyor anlamadım bi şey yardımınızı bekliyorum Admin

 20. ben subat ayında tecilimi bozdurdum mayısta yada haziranda gidersin dediler subeden BUGÜN E-DEVLETTEN er sınıflandırma sonucu dedim karşıma katılacagım birlik celp dönemi 2015 mayıs yazıyor celp grubu 2 yazıyor katılacagı tarih 17.06.2015 19.06.2015 acaba ben sevk başvurusu yapsam şimdi olurmu yoksa asalda 1.grup 17 nisan 14 mayıs yazıyor 2.grup 3-19 haziran yazıyor o zaman mı yapim başvuruyu şimdimi bilgilendirirseniz???

 21. muayene kagidimda celp donemi 4 mayis 2015 yaziyordu egitim merkezi aciklandi fakat 17 haziran yaziyor ben ne zaman askere teslim olacagim ?

 22. ben 94 doğumluyum. bütün herkesin galiba 17 nisan günü yani bugün yerleri açıklanmış benim ise açıklanmadı ve ptt kartım gelmedi ağustosa mı kaldım?

 23. Ocak ayında tecili bozdurdum ancak askeriyede mayısta askersin diye söylediler bugün e devletten baktığımda herhangi biyer gözükmüyor neden olabilir

 24. askerliğim nereye cıktıgını ogrene bilirmiyim

 25. ben suan 18 bitcek eylülde kütügümün baglı ile göremi gitcem ben acaba .

 26. Ben ocak ayinda tecilimi bozdurdum bana hic bi kagit wermediler mayisin ilk haftasi gel surusun cikarsa mayisda qidersin dediler ben bu isten bise anlamadim yardimci oLabiLirmisiniz

 27. ben 95 doğumluyum benim yerim beliolmuşmu

 28. ben 1994 corumluyum doğumluyum 2014 eylül ayında tecılımı bozdurdum ama hala askerliğim çıkmadı askerlik subesi beni sallayıp duruyo yok subatta çıkar yok mayısta çıkar dıye halada çıkmadı kardesım sımdı benım neyapmam lazım ?

 29. askerlik gunumu ogrenmek ıstıyorum

 30. ben 92 dogumluyum 2014 te basvurdum subat alımları bıtmıstı mayısta garantı gıdersın dediler e devletten baktım asal celp donemı falan bısey yazmıyor muhtemel yer falanda bılmıyorum ne olacak bızım ıs? vaz gececem nerdeyse o kadar stres yasatıyorlar moralız bozuldu yardım edermısınız

 31. ben 92 dogumluyum 2014 te basvurdum subat alımları bıtmıstı mayısta garantı gıdersın dediler e devletten baktım asal celp donemı falan bısey yazmıyor muhtemel yer falanda bılmıyorum ne olacak bızım ıs? vaz gececem nerdeyse o kadar stres yasatıyorlar moralız bozuldu yardım edermısınız

 32. üniversite mezunları yani kısa dönem mayısta yapacak olanların ne zaman açıklanıyor tarihler farklı galiba?

 33. askerlık yerım nerye çıktı

 34. Ben 95 liyimde bn muayene oldum ama ben askerlik yerimi nerden öğrenebilirim

 35. kutahya hava yazıyor nasıl bir yer

 36. 1995 eylül doğumluyum . Tecil ettircem ama yaş gelmiş mi yoksa askerlik şubesine gideyim mi

 37. 1995 dogumluyum çamlıdere çukurören nufusuna kayıtlıyım nezaman askere giderm kaç tertip

 38. Merhabalar ben 95 doğumluyum celp dönemim mayıs 4 yaziyo mayista kesin gider mıyım

 39. S.a 1995 doğumluyum askerlik subesine gittim ve ilk muaynemi oldum bana verilen kagitta celp 2015 ogustos yaziyodu ogustosda kesin askermiyim ve tam tarihini ne zaman nasil ogrenebilirim tesekkur ederim

 40. subat 04.02.2015 yazıyodu muane olurken kagıtta sımdı memleketım agustosta gondertıyor sevk tarıhın pek onemı yok nereye baglıysanız orası gondermekte mesguldur .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*