2. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı – Zonguldak / Devrek

0
82

Zonguldak iline bağlı Devrek ilçesi üzerinde konuşlanmış durumda olan 2. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı, Zonguldak şehir merkezine yaklaşık elli, Ankara’ya ise iki yüz yirmi kilometre uzaklıktadır. Zonguldak- Ankara karayolu üzerinde bulunan komutanlık, Çaycuma ve Gökçebey gibi ilçelere de yirmi ilâ otuz kilometre mesafede yer almaktadır.

Birliğe şehirler arası otobüsler ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler Bartın ve Zonguldak yönüne seyahat eden otobüsleri kullanarak daha sonra çeşitli yerel toplu taşıma araçları ile de Devrek yönüne yolculuklarını tamamlayabilmektedirler. Başkentten bölgeye seyahat edecek asker adayları, her iki saatte bir Devrek yönüne seferlere rastlayabilmektedirler.

Devrek Belediyesi Otobüs Terminali’ne varan kişiler 2.Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’na kadar olan yaklaşık bir kilometrelik yolu ister yürüyerek ister de dolmuş ve taksi gibi toplu taşıma araçları ile alabilmektedirler. Sabah erken saatlerde bölgeye varıldığı takdirde Devrek ilçesini gezmek için bolca vakte sahip olacak acemi asker adaylarının, bölgeyi tanımak için söz konusu bir kilometrelik yolu yürüyerek kat etmeleri tavsiye edilmektedir.

Askerlere sunulan imkanlar arasında yirmi bir kişilik internet salonu ve on beş kişilik bir PlayStation salonunu barındıran 2.Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı, bunun yanı sıra sosyal aktivitelerin gerçekleştirilebileceği özel tesisler ve spor alanlarına da sahip durumdadır. On adet kantin üzerinden ihtiyaçlarını temin edebilecek olan askerler, bunun yanı sıra büfeler üzerinden de tost, döner ve poğaça gibi farklı yiyecekleri ve çeşitli sıcak soğuk içecekleri temin edebilmektedirler. Bunun yanı sıra berber salonu, revir ve psikolojik danışma merkezi de askerlerin görev sürelerini problemsiz biçimde geride bırakmaları için hizmete açık durumdadır.

2. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı – Zonguldak / Devrek İletişim Bilgileri;

Birliğe 0372 556 90 45-46-47 numaralı telefonlar üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Soru Sor!