Anasayfa / Sizin Sorularınız / 2. Üniversite İçin Eski Tecil Geçerli mi ?

2. Üniversite İçin Eski Tecil Geçerli mi ?

Askerlik Sorusu: Merhaba 08.05.1993 doğumluyum. 06.02.2015’de Fakülteden mezun oldum.Ben iki yıl tecil hakkım olduğunu biliyorum. Bu da yaklaşık 2017ye denk geliyor. Benim sorum şu :Seneye 2016 YGS ye girip eğitim fak.kazanmak istiyorum yeniden ünv. okumak.Kazansam kaydolabilir miyim askerliğimin tecilli olduğuna dair belge ile? Teşekkür ederim cevaplar için şimdiden.

Cevap: 29 yaşınıza kadar eğitiminiz için askerliğinizi eğitiminiz için tecil ettirebilirsiniz. En net bilgiyi kendi askerlik şubenizden alabilirsiniz.

2-askerlik-tecili

4 yorum

  1. merhaba admin arama motorlarında bulamadığım içeriği burada buldum teşekkür ederim size sitenizi takip listeme aldım zaman zaman ziyaret edeceğim iyi çalışmalar.

  2. merhaba, ben 06.05.2015 dogumluyum yani 28 yaşındayım 2013 te üniversiteden mezun oldum. mezun olduktan sonra 2 yıl tecil ettim. ve tecilim 2015 kasımda bitiyor.
    bir daha tecil etme hakkım var mı varsa kaç yıl tecil edebilirim.
    eger tecilim yoksa ne ertelemem için ne yapmam gerekir ayrıca ertelememin sebebi çocuğum olacak ben o zamanda askerde olmak istemiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

  3. İyi günler ben 91 doğumluyum mayıs 13 te lisans mezunu oldum ve 2 yıl tecil hakkım 15 kasımda bitiyor, tekrar tecil işlemi yapabilmek için ne yapmam gerekiyor?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*