2013 Kasım Celbi Askerlik İşlemleri

kasim-celbi-bascurusu

KASIM 2013 CELBİNDE SİLÂHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARINA AİT TRT DUYURUSU

1. KASIM 2013 CELBİNDE SİLÂHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARININ SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ, SINIFLANDIRMA VE SEVK İŞLEMLERİYLE İLGİLİ HUSUSLAR MÜTEAKİP MADDELERDE AÇIKLANMIŞTIR.

2. KASIM 2013 YEDEK SUBAY CELBİNDE;
A. 12/09, 12/10, 12/11 VE 12/12 GRUP OLARAK YOKLAMASI YAPILAN YÜKÜMLÜLER,
B. 1977 VE DAHA YAŞLI DOĞUMLULARDAN 15 AĞUSTOS 2013 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR YOKLAMASINI YAPTIRANLAR,
C. ERKEN SEVK MÜRACAATI KABUL EDİLENLER,
Ç. ASKERLİK HİZMETİNİ 15 AYLIK ERBAŞ/ER STATÜSÜYLE YAPMAKTA İKEN DÖRT YILLIK FAKÜLTE VEYA YÜKSEK OKUL BİTİREREK İSTEKLERİ ÜZERİNE GEÇİCİ TERHİS EDİLENLERDEN, TERHİS BELGELERİ 15 AĞUSTOS 2013 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA ULAŞMIŞ VE BU TARİHE KADAR “KARAR TADİLİ NEDENİYLE TERHİS” OLARAK ASKERLİK ŞUBESİNCE KAYITLARINA İŞLENMİŞ OLANLAR,
D. SEVKE TABİ OLDUĞU GRUPLARI SEVK EDİLMİŞ DÖVİZLE/BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ KAPSAMINDAN 15 AĞUSTOS 2013 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR ÇIKARTILANLAR,
E. DAHA ÖNCEKİ CELP DÖNEMLERİNDE SEVKE TABİ İKEN;
(1) YASAL MAZERETLERİ NEDENİYLE SEVK EDİLEMEYENLERDEN SEVK TEHİR SÜRELERİ 15 AĞUSTOS 2013 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR SONA ERENLER,
(2) YASAL MAZERETLERİ NEDENİYLE SEVK EDİLEMEYENLERDEN SEVK TEHİR İŞLEMLERİ 15 AĞUSTOS 2013 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR İPTAL EDİLENLER,
(3) ÖNCEKİ CELPLERE KATILMAYARAK BAKAYA KALIP, HALEN BAKAYA OLARAK ARANANLAR İLE YARGILANMALARININ SONUÇLANIP SONUÇLANMADIĞINA BAKILMAKSIZIN BAKAYA SUÇUNDAN MAHKEMEYE VERİLMİŞ OLANLAR VE HAKLARINDA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARI TARAFINDAN İL/İLÇE İDARE KURULLARINA İDARİ PARA CEZASI TEKLİFİ YAPILMIŞ OLANLAR SİLÂHALTINA ALINACAKTIR.

3. SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLER 01-30 EYLÜL 2013 TARİHLERİ ARASINDA SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAK ÜZERE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT EDECEKTİR. 01-30 EYLÜL 2013 TARİHLERİ ARASINDA SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ İÇİN ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 47’NCİ MADDESİNDE BELİRTİLEN YASAL MAZERETLERİ OLMADAN MÜRACAAT ETMEYENLER (ERKEN SEVK MÜRACATINDA BULUNANLAR HARİÇ) BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKTIR. AYRICA, YÜKÜMLÜLERİN ASKERLİK ŞUBESİNE GİTMEDEN ÖNCE E-DEVLET ÜZERİNDEKİ SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEM FORMUNU DOLDURMALARI, MÜTEAKİBEN BİZZAT ASKERLİK ŞUBELERİNE MÜRACAAT ETMELERİ, İŞLEMLERİNİN DAHA DOĞRU VE KISA SÜREDE TAMAMLAMALARINA KATKI SAĞLAYACAKTIR.

4. YÜKÜMLÜLER SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAK ÜZERE ASKERLİK ŞUBELERİNE GELİRKEN LİSANS DİPLOMASI, NOT DÖKÜM BELGESİ (TRANSKRİPT), AKADEMİSYENLİK BELGESİ (VARSA), ÖĞRETMEN BİLDİRİM ÇİZELGESİ (VARSA), YABANCI DİL SINAV SONUÇ BELGELERİNİ (VARSA) HAZIR BULUNDURACAKLARDIR.

5. ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT EDEREK SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ TAMAMLAYAN YÜKÜMLÜLER SINIFLANDIRILACAKTIR. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 25 EKİM 2013 SAAT:11.00’DEN İTİBAREN E-DEVLET ÜZERİNDEN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ TUTULMAYACAKTIR.

6. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;
A. BİR AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARI 25-28 EKİM 2013 TARİHLERİ ARASINDA, İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI 11-13 KASIM 2013 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP EDİLDİKLERİ SINIF OKULLARINA,
B. KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STÜTÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 04-07 KASIM 2013, İKİNCİ GRUBU İSE 16-18 ARALIK 2013 TARİHLERİ ARASI EĞİTİM MERKEZLERİNE SEVK EDİLECEKTİR.

7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCU TERTİP EDİLDİĞİ SINIF OKULU/EĞİTİM MERKEZLERİNE KATILMAK ÜZERE SEVK EVRAKINI ALMAYAN, SEVK EVRAKINI ALDIĞI HALDE KENDİSİNE VERİLEN YOL SÜRESİ BİTİMİNDE BİRLİKLERİNE 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 47’NCİ MADDESİNDE BELİRTİLEN MAZERETLERİ OLMADAN KATILMAYANLAR BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKTIR.

8. 1076 SAYILI YEDEK SUBAY VE YEDEK ASKERÎ MEMURLAR KANUNU’NUN EK-6’NCI MADDESİ GEREĞİNCE BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ MAHİYETİNDEDİR.

kasim-celbi-bascurusu


Önemli Konular

392 Soru Soruldu ve Cevaplandı

 1. Mahmut Yazar

  Merhaba ben Lisans mezunuyum yukarıda 15 Ağustos tarihinden bahsediliyor ben henüz şubeye gitmedim şuan kaçak durumuna mı düşmüş oldum?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır, kasım celbine yetişememiş oldunuz. Ancak kısa sürede gitmenizi tavsiye ederiz.

   Cevapla
   1. Mahmut Yazar

    Cevabınız için teşekkür ederim. Ancak herhangi bir ceza alıp almayacağımı ya da bakaya durumuna düşmüş olup olmadığımı da merak ediyorum.

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Herhangi bir ceza alacağınızı sanmıyoruz Mahmut bey.

     Cevapla
  2. murat

   kasım celp dönemi gidiceğin yerler sanırım 25 ekim saat 11 itibariye açıklanılcak inertnette baska bişiy gördüm sevke tabi yükümlülerin sevk edilcekleri eğitim kurumları 10 ekim itibariyle askerlik şubesinden öğrenebilirler die bunun anlamı nedir acaba ?

   Cevapla
 2. çağlar

  94 lüyüm henüz kağıt falan gelmedi kaçak mıyım acaba ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır henüz kaçak durumuna düşmeniz imkansız, siz düşmemek için ilk fırsatta şubeye gidiniz, kağıtların gelmesini beklemeyiniz.

   Cevapla
 3. oğuz göktaş

  merhaba
  ben evraklarımı verdim yüksek ihtimalle kasımda kısa dönem gidicem
  kasımın kaçında gidiliyor ?
  mail atarsanız sevinirim,şimdiden teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasımın ilk haftası gidiliyor Oğuz bey.

   Cevapla
 4. Mustafa Demirkan

  Merhaba benim tecilim Nisan 2013 tarihinde bitti.Kasım celbinde askere gitmek istiyorum ve şubeye yeni başvuru yapacağım.Kasım celbini kaçırmış mıyım?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım celbi başvuruları bitti Mustafa bey.

   Cevapla
 5. Tamer Engin

  merhaba. 11/1984 doğumluyum. lisanstan mezun oldum. 2 yıl tecil hakkımı kullanabiliyormuyum. ve nezamana kadar müracat etmem gerekiyor.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   İlk fırsatta müracat etmeniz gerekmektedir.

   Cevapla
 6. Tamer Engin

  merhaba. 11/1984 doğumluyum. lisanstan mezun oldum. 2 yıl tecil hakkımı kullanabiliyormuyum. ve nezamana kadar müracat etmem gerekiyor..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet kullanabilirsiniz, askerlik şubenize başvurunuz Tamer bey.

   Cevapla
 7. Mustafa Demirkan

  Merhaba.Tecilim 2013 Nisan’bitti şuan bakaya durumdayım sanırım.1 Eylülden sonra askerlik şubesine başvuru yapıp kasım celbine yetişebilir miyim ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet bakaya durumda iseniz askere hemen alınabilirsiniz.

   Cevapla
 8. gökhan

  Ben temmuz 2013 de mezun oldum . Yapı Öğretmenliği mezunuyum. Tecili bozdurdum. Astek olarak gitmek istedim .Çıkma ihtimali neye göre belirleniyor. Ne zaman belli olur acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tsk tarafından belirleniyor, sanırız ki diploma notunu puanını filan inceliyorlar.

   Cevapla
   1. gökhan

    Peki Kasım Döneminde Gidicek olan asteklerin açıklanış tarihi nezaman

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     93/4 Askerlik yerleri Ekim ayının son haftasında açıklanacaktır.

     Cevapla
 9. harun

  benim tecilim kasım 2013 de doluyor.bu tecilimi nasıl uzatabilirim veya o zaman gitmesem ne olur.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Gitmezseniz ve sınıflandırmanız yapılır ise kaçak durumuna düşersiniz.

   Cevapla
 10. irfan ercan

  kasım celbi için basvurumu yaptim acikogretım mezunuyum sanırım uzun donem gıtme sansım yok fakat merak ettıgım aralik grubu ve kasım grubu ne oluyor

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım celbinin A grubu ve B grubu diye ikiye ayrılmış hali oluyor İrfan bey. İhtiyaca göre alımlar A grubu ve B grubu olarak gerçekleşebiliyor.

   Cevapla
 11. rdvan

  Merhaba.ben 2011 lisans mezunuyum.aralık 2013e kadar tecil belgem var.yani kasımda askere alinacakmiyim.1-30 eylulde basvurcam galiba dogru anlamismiyim.bir de 15 agustos mevzusu beni ilgilendryo mu? Kacirdigim bisey yoktur umarım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Aralık 2013 e kadar tecilliyseniz kasımda askere alınmazsınız.

   Cevapla
 12. cağdaş

  Benim 11/1984 doğumluyum ve 2013 temmuzda mezun oldum. Ancak geçen senden beri yoklama kaçağı görünüyorum. 15 ağustos tarihini geçirmeme rağmen kasım celpinde askere gidebilir miyim ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kaçak durumundaysanız hemen askere alınabilme ihtimaliniz var Cağdaş bey.

   Cevapla
 13. İsmail e.

  İyi günler,
  Kasım celbi kısa dönem için 1. Ve 2. Gruptan bahsediliyor, bunu açıklarmısınız, ve birliğe teslim olma tarihi veya tarihleri nasıldır? Son Olarakta eğitim kaç gün sürüyor?

  Cevapla
 14. halil

  Ben 06/1987 doğumluyum şubat 2012 de mezun oldum. Askerlik şubesine şimdiye kadar başvurup tecil falan yaptırmadım. Kasım celbinde askere gitmeyi düşünüyordum. 15 ağustos Kasım celbi için son gün olduğunu şimdi okudum. Benim kasımda askere gitme imkanım var mı ? teşekkürler….

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır yok, ancak siz zaten kaçak durumunda olduğunuzda başvurunuzdan 2-3 gün sonra askere alınırsınız.

   Cevapla
 15. ömer ergül

  Bakaya durumundayım, geçenlerde askerlik durumu belgesi almak için gittiğimde yüksek lisansım 3 yılı aştığı için bu duruma düştüğüm anlaşıldı. Tez dönemindeyim halledip gitmek istiyorum, rapor alma durumum nasıl olur. Eylül ayı için 30 günlük rapor sıkıntı olur mu?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Rapor geçerli değildir.

   Cevapla
 16. İrfan

  Ben de 1984 doğumluyum yukarıdaki arkadaş gibi.Ben şubeden durumumu sordurdum ve yoklama kaçağı durumundayım kesin olarak. Yalnız 15 ağustos tarihi geçtiği için en erken şubatta gidebilirsiniz deniyor. Kasımda gidebilmemin bir yolu yok mudur ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Herhangi bir ihtimal yok irfan bey.

   Cevapla
 17. Çağdaş

  Askerlik şubesi kesin olarak yoklama kaçağı olduğumu ama en erken şubatta gidebileceğimi söylüyor. KASIMDA GİDEBİLMENİN MAZERET vs. BİR YOLU VAR MIDIR ? Bir de para cezası da varmış, diğer arkadaşlarında dikkat etmesini tavsiye ederim.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tasiyeniz için teşekkürler, bizde arkadaşlarımızı uyarmaktayız, askerlik şubelerine kısa zamanda gitmeleri için. Kasımda asker olmanız için bi şansınız yok Çağdaş bey. Dedikleri gibi en erken şubat celbinde asker olabilirsiniz.

   Cevapla
 18. burak

  kasım celbi için başvurumu yaptım ancak şubeden aldığım son yoklama belgesinin üzerinde yedek subay adayı şeklince bir ibare bulunuyor bu uzun dönem askere gideceğim anlamına mı geliyor ben kısa dönem gitmek istiyorum cevaplarsanız sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik sorgulama sonucuda açıklanacak olan bilgide bu netleşecektir. Sadece şuan yedek subay adayısınız Burak bey.

   Cevapla
 19. Ahmet Parlayan

  merhaba..
  ben kasımda askere gidecem. sülüsler ne zaman alınıyor?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ekim ayının son haftasında 93/4 askere gidecek olan asker adaylarının sülüslerinin dağıtılmasını bekliyoruz.

   Cevapla
 20. mahmut

  merhaba ben bu sene mezun oldum 4 yıllık üniversite mezunuyum başvurumuda yaptım askerlik için kasım celbine fakat herkes diyo ki aralıkta gidersin acaba kasımda mı giderim aralıkta mı bide ne zaman belli olacak günü yeri teşekkürler

  Cevapla
 21. oguzhan

  kasım celbi için kaydımı yaptırdım 1-30 eylül arası tekrar cagırdılar gitmesek ne oluyor ve kasım da mı aralıktamı gidecegiz kimse tam tarih bilmiyor iki sevk süresi var

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Çağırdılarsa gidin Oüuzhan bey.

   Cevapla
 22. ömer ergül

  kasım celbinde sağlık sorunlarımdan dolayı gitmek istemiyorum askere. Bakaya ya kalmıştım daha öncede. Tekrar bakaya kalmak istediğimden rapor alıp bu dönem gitmek istemiyorum. Hangi dönemde rapor almam gerekli. Bilgi verirseniz sevinirim. Sayılarımla.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Raporlar artık geçerli değildir.

   Cevapla
 23. UGU

  merhaba ben 91 doğumluyum yoklama kaçağıyım hemen yolladıklarını biliyorum, o yüzden kasımda askere gitmek için ne zaman şubeme gitmem gerekli yardımcı olursanız sevinirim

  NOT:
  evli oldugum için ertelemek zorunda kaldım…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım ayında gidiniz.

   Cevapla
 24. süleyman hilmi

  benim şubat 2014 e kadar tecilim vardı. tecili kendi isteğimle bozdum. kasımda askere gideceğim. her durumda uzun dönem askerlik yapacağımız söyleniyor ve bir aylık acemi eğitimi olacağı ve bunun orduda olacağı söyleniyor. net bir bilgim yok yardımcı olurmusunuz. ayrıca kasım 25-28 de mi gidiyoruz ondan da tam emin olamadım. tşk ederim şimdiden

  Cevapla
 25. semih

  merhabalar 6. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;

  A. BİR AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARI 25-28 EKİM 2013 TARİHLERİ ARASINDA, İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI 11-13 KASIM 2013 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP EDİLDİKLERİ SINIF OKULLARINA,
  B. KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STÜTÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 04-07 KASIM 2013, İKİNCİ GRUBU İSE 16-18 ARALIK 2013 TARİHLERİ ARASI EĞİTİM MERKEZLERİNE SEVK EDİLECEKTİR.
  bu maddeye göre ben lisans mezunuyum hangi maddeye göre değerlendirilicez onu merak ediyorum kısa dönem cıktı diyelim . A Maddesine göre 25-28 ekim diyor 2. grupta ise tarihler farklı lisans mezunu yedek subay aday adayı kısa dönem hangi tarihlerde gidicek. teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kısa dönem askerlerin maddesi B maddesi Semih bey.

   Cevapla
 26. serdar

  merhaba Admin kardeş ben kasımda askere gitcemde daha muaine olmadı kasımın son günlerine kadar muainew olmasam bır sıkıntı olabilirmi kısımda daha erken yada geç gönderme sorunları olurmu

  Cevapla
 27. ercand

  kasim celbi 1 grup gitmek icin ne yapmak gerekiyor ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım celbi için başvurular bitmiştir.

   Cevapla
 28. ercand

  selam askerlik subesinden aldigim belgede celp donemi kasim 2013 sevk edilecegi tarih 30.09.2013 eylül yaziyor
  bu ikisi arasinda ki fark nedir ? tesekkurler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   2.Grup olarak gideceksiniz ama yinede kasım celbi sınıfındasınız. 1.Grupla gitmek için herhangi bir işlem yapamazsınız.

   Cevapla
 29. METİN

  2013 KASIM 4 TERTİPİM MUAYENE OLDUM SÜLÜSÜ NE ZAMAN ALIRIM

  Cevapla
 30. Uğur

  Merhaba,

  Haziran 2013 itibari ile Yüksek Lisans Eğitimimi tamamlayıp mezun oldum. Okulun öğrenci işlerinden mezuniyet belge mi alırken askere gitmek istediğimi söyledim. Onlarda biz askerlik şubesine yazı göndericeğiz sonra başvurmalısınız dedi. Askerlik şubesi ile konuştum. 15 Ağustosa kadar okulun belge göndermesi lazım dedi.(öğrencilik bitişi ile ilgili sanırım) Okulumla konuştum ve askerlik için yazı gönderdiklerini soylediler.(Mezuniyetle ilgili sanırım.) Şimdi ne yapmam gerekiyor?

  Not:Askerlik şubesi Kasımda gitmem için Eylül de başvuru yapmamı soylemişti, ayrıca benim tecilim yüksek lisans yaptıgım okul tarafından lisansüstü olarak yapılmıştı. Bu bilgiyide okuldan ve askerlik subesinden aldım.

  Teşekkürler..

  Cevapla
 31. serhat

  iyi günler ben yıllık meslekyüksek okul mezunuyum ve tecilimi mayıs 2013 de bozdurdum ve şu anda bir işde çalışıyorum kasımda kesin gidebilirmiyim ve başka bir tarihe atma ihtimali varmı işden de olmak istemiyorum cevabınızı bekliyorum iyi günler

  Cevapla
 32. serdar

  admin kardeş ben nezaman gönderirler ozaman kasımda göndermiyeceklerse terpibim 4 yazıyo ama niye 4 göndermiyorlar

  Cevapla
 33. ENDER

  SLM BEN 2013 KASIM CELP DÖNEMİNDE ASKERE GİTMEK İSTİYORUM.15 AGUSTOSU KAÇRDIM YA NE YAPABİRİLİM KASMDA GİDEBİLİRMİYİM

  Cevapla
 34. ibrahim

  Admin ercand beyin sordugu 30.09.30 olayi bende de mewcut durumda 2.grup olayini neye dayanarak söylüyorsunuz acar misin bu konuyu tesekkürler.

  Cevapla
 35. gökhan yıldırım

  14.08.2013 tarihinde tecilimi bozdurup ilk tercihime kasımda gitmek istediğimi belirttim ama şubattada gidebilirsin dediler kasım ya da şubatta gitceğimi nasıl öğrenebilirim? kasım celbi 15 ağustosda bitiyo ben bitmeden yaptığım için kesin kasımda gider miyim?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasımda gidemezsiniz Gökhan bey. İşlemleriniz yetişmez. Çok çok düşük ihtimal kasım celbinde gidersiniz.

   Cevapla
   1. gökhan yıldırım

    ilginiz için teşekkürler fakat bu işlemler sistem üzerinden yapılmıyor mu ? neden yetişmesin ki ?

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Başvuru başlama ve bitiş tarihleri var. Bu yüzden yetişmez.

     Cevapla
 36. semih

  şubat 2014 e kadar tecilliyim kasımda askere gitmek için basvurular bitmis.hic bir sekilde gidemezmiyim…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Gidemezsiniz Semih Bey.

   Cevapla
 37. YAKUP

  merhabalar…
  ben haziran/2013’te kasım celbi başvuru işlemi için şubeye gittim bütün evraklarımı tamam ettim diploma-transcript-fotoğraf-kimlik fotokopi-aile hekimi sağlık muayenesi işlemleri hepsini tamamladım.bütün işlemler bittiğinde bana bi kağıt verip 01 eylül ile 30 eylül arasında şubeye geliniz dediler…ancak şubeye giderken herhangi bir evrak diploma-transcript alındısı götürmeme gerek varmıdır?
  e-devlet üzerinden işlem yapmama gerek varmıdır? gidince yapılacak işlem nedir? cevaplarsanız sevinirim…şimdiden teşekkürler…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır herhangi bir evrak götürmenize gerek yoktur. E-Devlet üzerinden işlem yapmanızada gerek yoktur. Askerlik şubesine kimliğiniz ile gitmeniz yeterli olacaktır Yakup bey.

   Cevapla
 38. Mustafa Hanoğlu

  2011 lisans mezunuyum. 2013 Nisanda tecilim bitti ve bakaya durumdayım şubeye başvurduğumda beni kasım celbinde mi gönderirler yada hemen askere alırlar mı?

  Cevapla
 39. Naci

  Merhaba.
  Üniversiteden 26.08.2011 tarihinde mezun oldum.2 yıl tecil hakkımı kullandım ve tecilimin son bulduğu tarih Kasım 2013.
  Ağustos 26 sı mezuniyet tarihim olduğu için 2 yıllık tecil hakkımın son bulduğu tarih, erken sevk tarihi son günü olan 15 ağustosu geçtiğinden dolayı şubatta mı gitmiş olucam? Yoksakasım da gitme imkanım varmı ?

  Cevapla
 40. Polat

  E-devlet üzerinden Yedek Subay Sevk Öncesi Hazırlık doldurmak mecburimidir? Şayet Yedek subay olarak yapmak istemiyorum.. Kısa dönem gitmek isteyenlerde bu formu dolduracakmıdır?

  Cevapla
 41. doğan günşer

  kasımda gidenlerin yerleri belimi doğan günşer tc 10333475130 yeri öğrene bilirmiyim cok merak etimde

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Henüz Belli olmadı Doğan bey, Askerlik Sorgulama işlemi ekim ayının son haftasında belli olacaktır.

   Cevapla
 42. caglar aktekin

  Merhabalar su anda yuksek lisans yapıyorum ve 2015 temmuz ayina kadar askerligim tecilli.kasim ayinda askere gitmek istiyorum tecili bozdurup gidebilir miyim?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım celbi için başvurular bitmiştir. Askere gidebilmek için ilk fırsatta işlemlerinizi yaptırıp erken sevk dilekçesi vermelisiniz.

   Cevapla
 43. salim

  ben kasım 2013 celbi için başvuru yaptım.şu an bir devlet işine sözleşmeli olarak işe girmem durumum var.nasıl olacak?
  rapor mu almam gerekiyor yoksa mecbur gitmem mi lazım?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine gidip iş nedeni ile askerliğinizi tecil ettirmek istediğinizi belirtiniz. Kabul olursa gitmezsiniz Salim bey.

   Cevapla
 44. Hüseyin

  Merhaba.Ağustos ayında bakaya kaldım fakat elimde 28 hazirandan itibaren 5 günlük raporum var.Bu raporu askeriyeye verip bakaya mı kaldırsam ve bu hafta askeriyeye başvursam kasım celbine alırlar mı beni. 4 yıllık inşaat mühendisliği mezunuyum. Ya da zaten bakaya olduğum için kasımda alacaklar mıdır beni? Bu dönem askere gitmek istiyorum. Teşekkürler cevap için.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım celbine işlemler yetişmez, başvurularda bitti. Ancak şubat celbi için başvuruda bulunabilirsiniz.

   Cevapla
 45. abdullah

  Merhaba. Kasim celbinde askere gitmek icin basvuru yaptim. Fakat aralikta sinavim var ciddi manada calismam gerekiyor. O yuzden subatta gitmeyi dusunuyorum. Kasim celbinde gitmek icin basvurup askere gitmemenin yaptirimi nedir?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım ayına gitme ihtimaliniz %50 dir. Kesin değildir. Askerlik şubesine giderek şubat celbinde gitmek istediğinizi tekrardan belirtebilirsiniz.

   Cevapla
 46. serdar

  merhaba kasımda askere gitmek için işlemlerimi yaptırdım ama eylül ayı içerisinde tekrar gel dediler..ama benim merak ettiğim şey gidiş tarihleri neye göre belirleniyor? öğretmenim işlemlerimi hangi tarihe göre yaptırmam gerektiğini bilemedim yani gruplar önceden belli olur mu ücretsiz izin almam gerekte.. yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 47. eyüp akyazı

  merhabalar iyi geceler ben kasım celp için başvuruda bulunup tecil bozdurdum askeri şubede assubay bir kağıt imzalayp verdi kasım celp ilgli belgelerim eksik olsa bana bildirirlermi şüphelerim varda.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Eksik olsa bildirirler Eyüp Bey.

   Cevapla
 48. arkın

  Merhabalar;
  2014 kasım celbi için askerliğe başvurdum, ama kısa dönem istemiştim şimdi gidip bir dilekçe ile uzun dönem askerlik başvurusu yapabilir miyim?

  Cevapla
  1. FIRAT

   kasım celbine uzun donem gıdecem inş. ama yerlerin açıklanışını nerden oğrenecegım hangı tarihte teslim olmalıyım. internetten mı ogrenecegım nereye gıdecegımı

   Cevapla
   1. Admin (Cevapladı)

    93/4 Askerlik yerlerini Ekim ayının son haftasında Askerlik Sorgulama sistemi üzerinden sorgulayarak gerçekleştirebilirsiniz. Yerler açıklandıktan sonra Kasım celbi askerleri, Kasım ayının ilk haftasında birliklerine teslim olmaya başlayacaklardır.

    Cevapla
 49. hakan altay

  iyi geceler ben 2 ay önce askerlik şubesinde kasım celp gitmek için başvura bulunup tecili bozdurdum ve tek ders sınavına girecektim girdikten sonra sınavı veremedim ama bana verdikleri kasım celp gitme talep formunda işletme fakultesi mezunu yazıyordu vee eksik belge için aramadılar resim kimlik fotokopisi mevcuttu ben kasımda askere gidermiyim ve lise mezunu yazacaklardı işletme fak. yazmışlar düzelttirmem lazımmı …..
  saygılarımla teşekkür yardımlarınız için.

  Cevapla
 50. iLKER

  Merhaba,
  Kısa dönemlerle ilgili B. maddesinde BİRİNCİ GRUP 04-07 KASIM 2013, İKİNCİ GRUP 16-18 ARALIK 2013 TARİHLERİ ARASI teslim olacak deniliyor. Yani iki grup var ve şansıma ikinci gruba denk düşersem Aralık ortasında askere gideceğim öyle mi? Teşekkürler

  Cevapla
 51. Beren Çelik

  Merhabalar,
  Ben 11 Ağustos tarihinde Kasım Celbi için başvurumu yapıp tamamladım. Ben bir an önce gitmek istiyorum ama Şubat ayına sarkma ihtimali var mı?
  Bir de kasım için 2 tarih belirtmişler Kasım ve Aralık olmak üzere bu %50 şans mı demek ?
  İyi çalışmalar.

  Cevapla
 52. ugur

  Iyi gunler.ben kasimda kisa dönem gtmk icn 25 haziranda bsvrdm 5 eylulde de tüm islemlrmi ydk sbylik islmlrni yaptrdm buyuk ihtmal kisa dönem çkar ydk sbylik istmdm ilk grup 4-7 kasimda bsvru tarhme gore bu tarhlrde gtme olaslgm var mi 2.gruba kalmadan.

  Cevapla
 53. Bms

  Ya kardesim ben bu isten hic birsey anlamadim. ben subat 2013 te kaydimi yaptirdim muayenede oldum, kagitta genel celp donemimkasim 2013 yaziyordu, daha erken gitmek istermisiniz diye bir soru vardi evet yaptim sectim cikmadi, simdi 93/4 kaldi son donem kaldi, cikmama ihtimali varmi genel celp donemime? ben artik bir an once gidip gelmek istiyorum kardesimnasil bir sistemdir bu ordudaki? biri bana aciklarsa sevinirm, ben 2013te kayit yaptirdim, 2014 e kalma ihtimali varmi askerligimin? yada bir sorun cikmis olma ihtimale ne bileyim kafayi yerim kasima da cikmazsa askerligim

  Cevapla
 54. ersel

  ben 19.07.2013de myo dan mezun oldum su ana kadarda askerlik şubesine gıtmedım tecıl ettırmek ıstıyorum 4 yıllığa devaam etmek ıçın ne zamana kadar tecıl ettırebılırım acaba bıde edevletten bakınca hakkınızda işlem bulunmamaktadır dıyorlar yardımcı olursanız sevınırım … teşekkürler

  Cevapla
 55. MEHMET

  İyi Günler Admin Kardeşim ben 92 doğumluyum ve tecilimi nisanda bozdurdum mayısa almadılar agustos 12 yazıyordu gittim şubeye kasıma kaldın dediler artık bittimi yani başka atıcakları kaldımı %100 gidiyomuym artık valla bıktım :) teşekkür ederim …

  Cevapla
 56. sahin

  merhaba ben haziran 2013 te tecılım bıttı askerlik şubesını aradım bana asker kaçğısınız dediler ben evraklarımı götürünce acaba kasım yada aralıkda askerliğe gidebilirmiyim ??

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Asker kaçağı durumunda iseniz evraklarınızı teslim edip işlemlerinizi yaptırdıktan bir kaç gün sonra birliğinize alınabilirsiniz.

   Cevapla
 57. kenan

  merhaba ben üniversitede araştırma görevlisiydim ve 14 ekim 2013 e kadar tecilim vardı.. 17 temmuz 2013 te uzman doktor oldum. dekanlık uzman olduğum gün milli savunma bakanlığına yazı yazıldığını ve tecilimin 17 temmuz itibari ile biteceğini söyledi..bu durumda ben hangi celp dönemine tabi oluyorum?
  bir de 1 ay sonra baba olacağım bu durum nedeniyle askerliği tehir ettirebilirmiyim?
  teşekkürler.

  Cevapla
 58. gökan

  admin, üni hemşirelik mezunuyum şubatta tecil ettirdim 2015 e kadar tecilliyim şimdi tecil bozdurmak istiyorum.kasım celbinde askere gidebilirmiyim birde bizi samsunamı gönderiyorlar

  Cevapla
 59. Hüseyin

  İyi günler ben ağustos’a kadar olan evrakları bir askerlik şubesine verdim, 1-30 eylül arasında ki evrakları başka bir şehirdeki askerlik şubesine versem bir problem olur mu?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sorun olabilir, aynı askerlik şubesinden işlem yaptırmanız yararınıza olacaktır.

   Cevapla
 60. Hüseyin

  Evraklarımı iki farklı şehirdeki askerlik şubesine verebilir miyim?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   İkamet ettiğiniz şubeye yada Kendi askerlik şubenize vermelisiniz.

   Cevapla
 61. Oğuz

  Merhaba ben 10 temmuzda 4 yıllık okulumdan mezun oldum diplamamı henüz aldığımdan kasım dönemie yetişemedim bugün şubeye gittim şubat döneminde askere gitmek için fakat muayene olacak belgemde 2014 kasım celbi yazıyo bi yanlışlıkmı var yoksa statü mü böyle ? teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesindeyken hemen asker olmak istediğinizi belirtip erken sevk dilekçesi doldurmadıysanız Kasım 2014 celbinde asker olursunuz.

   Cevapla
 62. Ertuğrul Altun

  Selamlar, benim kütüğüm istanbul halıcıoğlun’da olduğu halde, Bursa’da muayene olabiliyormuyum. ? 1994 Eylül’ doğumluyum. ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet ikamet ettiğiniz bölgede muayene olabilirsiniz.

   Cevapla
 63. emre

  Nısan ayında tecilimi kaldırdım mayıs kontenjanı dolu dediler agustos da kesin gidersin dediler kasıma kalma ihtimalinde var dediler ağustos tertıbınde gidemedim kasımda kesin askere alınırmıyım şubemde 93/4 kaldırıyor muhtemel sevk tarihim 12 agustos yazıyordu celp dönemıde agustos yada kasım işaretliydi. Birde askerlik yerleri Kurban bayramından önce belli olurmu ?

  Cevapla
 64. Ceyhun

  Selamlar, 2011 yılında mezun olduktan sonra ağustos 2013’e kadar tecilliydim. Temmuz ayında ağustos celbine tabi olduğuma ve bakaya kaldığıma dair kağıt geldi.
  Yüksek lisansım vardı ve Ağustos dönemini ertelemek üzere öğrenci işlerine evraklarımı teslim ettim ama derslere gitmediğim için tecilimi yapmadılar, ve ağustos döneminde de teslim olmadım. Sonra yüksek lisansa devam etmeme kararı alıp, kasım döneminde gitmeye karar verdim. Hala başvurabilir miyim?

  teşekkürler,

  Cevapla
 65. Mehmet

  Merhaba, şu an arkadaşım bakaya durumda. acaba adresten alma ya da polis çevirmelerinde bakaya durumu gözükür mü? Yakın zamana kadar yoktu, bie değişiklik varmı acaba? Teşekkürler.

  Cevapla
 66. M. Fatih Sarı

  İyi Günler ben kasım ayında gidicem askere şuan 1,30 aydan az bi zaman kaldı askere gitmeme kütüğüm ise edirne havsa’ya bağlı acaba edirne havsa şubesini arasam şimdiden öğrenebilirmiyim askerliğim nereye düştüğünü …

  Cevapla
 67. çok acil

  2011 lisan mezunuyum 2 sene tecil ettim tecilim 30 eylül 2013 te bitiyor.sağlık raporu alıp birsüre tecil edebilirmiyim kpss ye çalışmak için.tecil olamıyorsam eğer beni kesin olarak ne zaman askere alırlar.

  Cevapla
 68. Hikmet

  13 temmuz 4 yıllık lisans mezunu oldum.Sevk öncesi hazırlık işlemlerini yapmadım.30 eylüle kadar tecil işlemini yaptırırsam tecilli oluyormuyum ve ne zamana kadar tecilli olurum ?

  Cevapla
 69. recep erdem

  mrh sayın admin ben Adıyaman kahta 93 dogumluyom acaba askere ne zaman gidecem ve nereye düşdügümü nasıl ögrenecem şimdiden tşk ederim..?

  Cevapla
 70. kazım özmen

  merhabalar 29 yaşındayım ağustosta askere gitmem gerekirken herhangi bir işlem yapmadım şimdi kasımda askere alırlar mı? yoksa şubata mı kaldı bi de ben şu anda bakaya mı oluyorum?

  Cevapla
 71. salih ok

  merhaba kısa dönem er/erbaş statüsündekiler için gruplandırma işlemi neye göre yapılıyor acaba ?

  Cevapla
 72. hakan

  iyi günler ben mayısta tecil bozdum ve şube bana kasımda askere gideceğimi söylediler acaba kasımın kaçında teslim tarihim olur.ortalama bi tarih araları verirseniz sevinirim.

  Cevapla
 73. HARUN ak

  Merhabalar ben Ağustos ayının sonunda askerlik şubesinden tecilimi bozdurdum bana A4 kağıdında Kasım celp yazıyordu assubaya imzalattım 1-30 Eylül arasında gel demediler gitmem lazımmı öyle bi söylem duygumda yardımlarınız için teşekkürler

  Cevapla
 74. Gökhan Önder

  Merhabalar, 2013 kasım celbine katıldım 25 ekimi bekliyorum. Hemşirelik fakültesi mezunuyum, Askerliğim uzun dönem olarak çıkarsa askeri hastanelerde hemşire olarak mı görev yapacağım ? kısa dönem çıakrsada revirci mi olacağım, büyük bir kafa karışıklığı yarattı bu bende, ilginiz için teşekkür ederim.Saygılar.

  Cevapla
 75. ali

  mrb ben 2012 agustosta muane oldum memlektim 4 tertip gönderiyor erken celp yaptım 123 devreleri istedim ama hiç biri çıkmadı suan kasım ayında kendi tertiplerimle gidicem erken sevk istedigim için bu kasım celp inde bı sıkıntı cıkarmı???

  Cevapla
 76. deliboran

  2014 temmuz ayına kadar tecilim vardı. ama tecili bozdurup 15 ağustostan önce kasım celbi için erken sevk işlemini yaptırdım 1 grup kasımda gitmek istiyorum yaş 28 1-2 grup olayını kesin olarak biliyormusunuz neye göre alacaklar iyi akşamlar

  Cevapla
 77. ahmet

  benim tecilim 30 kasım 2013 e kadardı.dün askeriyeye gıdıp kısa dönem yapmak istediğimi bildirdim.benim anlamadığım 1.grup ve 2. grup olayı kuraylami bellı oluo.ben 4-7 kasımdamı yoksa 16 aralıktamı askere gitcemm acil cvp verebılırmısın admın

  Cevapla
 78. veli

  selam..kasım 2013 celbi için kısa mı uzun dönem mı çıktıgını ne zaman öğreneceğım ve nere çıktığını..teşekkürler

  Cevapla
 79. Hüseyin

  Kasım celbi için başvurdum, eylülde tekrar giderek işlemleri tamamladım. Kısa dönem seçtim ancak kasım ilk hafta mı yoksa aralık ikinci hafta mı gideceğimi nasıl öğrenebilirim?

  Cevapla
 80. Mustafa

  Merhaba,admin bey 3 sorum olucak,ilk olarak ben kasım celbi için temmuz ayının son haftası başvurdum,kasım ayındaki atamalarda gidebilirmiyim? ikinci olarak da bana verilen belgede statu kısmında yedek subay adayı yazmakta ve ben kısadönem yapmak istiyorum dedim,kısa veyahut uzun cıkma ihtimalı sizce nedir? son olarak da uzun dönem olmasının üniversitede okunan bölümler (hangi bölümler?) ile alakası yada transkriptdeki not ortalaması ile alakası varmıdır? İlginiz için teşekkürler…

  Cevapla
 81. uğur kurt

  Merhaba, ben 14 ağustosta tecili bozdurdum tekrar tecil ettirmek istiyorum bu mümkünmüdür?

  Cevapla
 82. mehmet

  merhaba ben kasımda askere gidicem uzun dönem yapıcam. kasımın kaçında teslim olunacak?

  Cevapla
 83. Ömer

  Merhaba sevgili admin …ben şu an bakaya durumdayım ve kasım celbinde askere gitmek istiyorum..bildiğim kadarıyla 30 eylule kadar başvuru durumu var …bakaya olduğum için beni hemen alabilirlermi yoksa aralıkta gitme ihtimalim de varmı ..? teşeküür ederim

  Cevapla
 84. Ali

  Selamın aleyküm ben 6 Ağustos tecili bozdurdum Kasım celp gidebilirsin dediler bana a4 kağıt verdiler binbaşı yani şubedeki kişiye imzalattım 2011 ünv mezunu olduğumdan belgeleri tamamlayıp tecil ettirmiştim şimdi 1-30 Eylül’de şubeye gitmeme gerek varmı belgelerim eksik olsa haber verirlermi

  Cevapla
 85. ibrahim

  2013 nisan ayında tecilimi bozdurdum uzun dönem gidecegim şubeden ağustosta gidersin demişlerdi ama ağustosa çıkmadı kasıma çıkar mı acaba ?

  Cevapla
 86. gokhan yuceer

  Selamlar , ben iki yillik yuksek okul mezunuyum mezuniyet tarihim 26 ocak 2013 ben tecilimi bozdurmaya gittigimde
  Tecili bozdurdum bana ordaki gorevli iki tercih yapti 1.tercih Agustos 2013 . 2. Tercih ise Kasim 2013 … 25 temmuzda
  Subeye gittigimde bana agustosa gitmeniz uygun gorulmemis kasimda demislerdi benim kasimda gidecegim kesin mi
  Yoksa beni 2014 e atarlar mi atilmaz diye dusunmemin nedeni de kasimdan baska tercihim yok benim ne yapmam
  Lazim subeye gitmem gerekir mi bilgi almak icin
  Tesekkurler…….

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   2014 celp dönemlerine atacaklarını sanmıyoruz. 2013 Kasım celbinde asker olabilirsiniz.

   Cevapla
 87. lokman

  merhaba admin, 4 kasımda sevk tarihi yazıyor. benım askerliğe gideceğim tarih bu mu yoksa başka günlerde gitme ihtimalim var mı? birde sülüs kağıdı kaç gün kala alınabilir.

  Cevapla
 88. ünal türkücü

  memrhaba 2013 5 ci ayda tecilimi kaldırdım agustos celbini seçtim muayne olmadan önce muhtemel sevk yazdıgı için agustos gidemedim kasım gidermiyim teşekkürler

  Cevapla
 89. ünal türkücü

  admin kolay gelsin ben 2013 ün 5 ci ayında tecilimi kaldırdım agustos celbini seçtim kagıtta muhtemel sevk yazdıgı için agustos celbine gidemedim kasımda gidermiyim

  Cevapla
 90. bulut

  inşaat mühendisliği mezunuyum.Sevk öncesi hazırlık formunda yedek subay olma isteğine evet ya da hayır dememizin önemi olmadığını söylüyorlar.Bu konu hakkında bilgi verir misiniz? teşekkürler

  Cevapla
 91. Alican Eren

  merhaba. ben 93 doğumluyum şubatta muayene olmam için bir evrakla aile hekimine gönderildim. aile hekimine onaylattığım evrağı ise 4 ay sonra yani haziranda tekrar şubeye götürdüm. sevk tarihim ağustosun 12’si olarak verildi. ağustosun başında silüsümü almak için gittiğimde evraklarımı geç götürdüğüm için 3 tertibi kaçırdığım ve kasımda yani 4. tertiple gönderileceğim söylendi. Ama tekrardan herhangi bir işlem yapmadım. Kasımda gönderilir miyim yoksa yine ertelenme ihtimali var mı ve evrakları geç götürdüğüm için herhangi bi para cezasına tabi tutulmuş muyumdur? Ayrıca devre kaybı mı oluyorum ve kaçak sayılır mıyım. Teşekürler.

  Cevapla
 92. korhan

  Kasım celbine yetişemedim 4 yıllık lisans mezunuyum ekim ayında başvursam hangi celbe katılacağım ?

  Cevapla
 93. canbaz

  selam kolay gelsin ben bu yıl tecilimi bozdum kasım celbini aldım yerler ne zaman açıklanacak

  Cevapla
 94. Yasin

  Merhaba sevgili admin 93 doğumluyum Mayıs’ta. Tecilimi bozdurdum askerliğe gerekli evrakları verdim Ağustos ayında gidersin dedi askerlik şubesindekiler ama çıkmadı Kasım celbinde gidermiyim cvb için şimdiden teşekkürler admin

  Cevapla
 95. Yasin

  Merhaba admin ben Mayıs ayında tecilimi bozdurdum gereken evrakları verdim bana Ağustos celbinde gidersin dediler askerlik. Şubesindekiler. Ağustos celbi çıkmadı Kasım celbinde gidermiyim admin cvb için teşekkür ederim

  Cevapla
 96. Burak

  Merhaba Admin. Haziran ayında mezun oldum biliyorum ağustos 15 v.s celpleri kaçırdım. 1 Ekim diyelim artık Şu tarihten itibaren Askere gitmek istesem, en erken ne zaman gidebilirim.? Teşekkürler Kolay gelsin.

  Cevapla
 97. levent

  kasım celp için başvuruda bulundum. üniv. not ort: 2.43 İELTS: 6 yedek subaylık istemiyorum. kısa dönem ihtimali nedir?

  Cevapla
 98. alper

  kasım da askere gidicem öğretmenim öğretmen askerlik çıkma ihtimali var mı? acil!!! teşekkür ederim şimdi den…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet olabilir.

   Cevapla
   1. alper

    merhabalar… onceden sadece agustosta gidenler ogretmen asker olabiliyordu simdi bu degisti mi tesekkur ederim ilginize…

    Cevapla
 99. ALPER YILDIRIM

  slm ben kasım ayında gideceğim acaba 12 aylık için başvut-rum kabul olma olasılığı var mı birde ziraat bankası içinde kasım ayında izin alabilir miyim bir yada iki gün için

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kabul olasılığı %50 dir.

   Cevapla
 100. ALPER YILDIRIM

  slm tabi lisans mezunuyum ziraat bankası sınavına başvuru yapabilr miyim

  Cevapla
 101. aykt

  Kasım celb döneminde askere gideceğim(lisans mezunuyum) kaçıncı grup olarak alınacağım neye göre belirleniyor?Aralık ayına sarkar mı?

  Cevapla
 102. YUNUS EMRE GÜNDOĞDU

  merhaba,ben bakaya kalmış biri olarak askerlik şubesine başvuru yaptım ve kasım celb dönemiyle ilgili bir dilekçe aldım.Fakat dilekçede evrakların alınması için yazılı tarihler bulunmamakla beraber nasıl bir işlem yapmam gerekmektedir.En son ne zamana kadar gidip alabilirim yada adreime mi gönderilecek evraklar.yardımcı olabilirmisiniz.

  Cevapla
 103. davut

  merhaba;
  Değerli admin 2013 yılı başında tecilimi bozdurup muhayane oldum ve erken sevk için müracaat ettim fakat şimdiye kadar giden tertipler arasında ismim çıkmadı kasım ayındaki celp döneminde ismim çıkar mı

  Cevapla
 104. cemal

  88 doğumluyum. bu dönem açıköğretim kaydımı yenilemedim. 5 yıldır öğrenciyim ama mezun da olamadım. bu durumda kaçak mıyım? başvurduğum günlerde askere alınabilir miyim?

  Cevapla
 105. samet öktan

  iyi günler kasım ayı celbi için başvuru yaptım fakat,eylül ayının sonuna kadar askeri şubeye gidip kayıt yaptırmam gerekiyormuş bunu yapmadığım için şubata kaldığımı söylediler. kasım da askere gitmem için bir yol yok mu? rapor falan alsam fayda etmez mi?

  Cevapla
 106. uğur Keleş

  Admin Kardeş ben kasımda Askere gidecem bana Avrupadan ziyaretci geliyor 5 kasım geri dönüyorlar oraya kadar askerde mi oluyorum yoksa 5 kasımdan sonra mı? Cevabın için Teşekürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sevklerin 4 – 10 kasım arası gerçekleşmesi bekleniyor.

   Cevapla
 107. Emre KAVAK

  kasımda askere gidiyorum nereye gideceğimiz ne zaman belli olacak. teşekkürler admin

  Cevapla
 108. Uğur Keleş

  Cevabın icin Teşekür Ederim

  Cevapla
 109. mehmet

  meraba ben bakaya kalmıştım agustos ayında raporumu verdim bakayı kaldırttım butun evraklarımı verdim kasım celbi için raporu verirken işleminiz tamam kasımda askersiniz demişlerdi tekrar subeye ugramama gerek varmıdır.

  Cevapla
 110. seçkin yıldırım

  haziranda lisanstan mezun oldum şubeye gidip dilekçe falan vermedim asker kaçağı olarak mı görünüyorum. şubeye gidersem kasım celbinde askere gidebilir miyim ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım celbinde askere gidemezsiniz, askerlik işlemleri bitti. Ancak asker kaçağı durumuna düştüyseniz, başvurunuzdan sonra 1 hafta içinde asker olabilirsiniz.

   Cevapla
 111. burak

  Slm kasımda gideceklerin yerleri belli oldumu

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Henüz belli olmadı, beklemedeyiz.

   Cevapla
   1. burak

    Slm askerlik 12 aya düşmüş dogrumu

    Cevapla
 112. Mehmet Tazegül

  admin yedek subay ve kısa dönem için neresi çıktığı ne zaman belli olacak.25 ekim diye biliyordum fakat tv de 10 ekim de belli olacak dedi.hangisi doğru??cvp için tşkler şimdiden

  Cevapla
 113. ertugrul

  Merhaba a b gruplari neye gore belirleniyor acaba.

  Cevapla
 114. ümit

  Merhaba 2 hafta once sag diz ön çapraz bağlarım koptu kasimda askere gidicem bir yere bunu bildirmem gerekir mi ve askerde sıkıntı yaşar mıyım ?

  Cevapla
 115. okan

  admin yakşamlar.Sana 2 sorum var.Cevaplarsan çok sevinirim.1.kasım ayında askerlıgım cıkarsa acemiyken şehir dışında sınava girme hakkım var mı?(tabi MEB onaylı bir sınav)

  Cevapla
 116. okan

  2.sorum 30.09.2013 tarıhıne kadar askerlik yönünden bir sakıncası yoktur yazısı var.ben aralıkta mı gıdecegım yok sa kasım da?bana net bir bilgi verir misin?

  Cevapla
 117. okan

  admin kolay gelsin,celb dönemim kasım 2013 bir de 30.09.2013 tarihine kadar askerlik yönünde bir sakıncası yoktur diye bir yazı var ben aralık da mı gidceğim yoksa kasımda mı?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasımda gdeceksiniz.

   Cevapla
 118. kadir

  slm ben 91 dogumluyum önlisans mezuyum okulu kasım 2014 e kadar tecıl etmişti askerliği subeye gittiğimde yoklama kaçagı oldugumu söyledıler işlemlerimi yaptım tkrar tecıl ettım askerlıgı askere istediğim zaman gidebilecegımı söyledıler asker de yoklama kaçagı olmam askerlık suresınce sorun yaratır mı

  Cevapla
 119. İsmail

  25 Ekim’de açıklanacak ama Ekim yada Kasım ayın kaçında teslim olacağımız kısa veya aztek olursa nasıl olur bilgilendiriebilirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 120. okan

  admin kolay gelsin,kasım 2013 bir de 30.09.2013 tarihine kadar askerlik yönünde bir sakıncası yoktur diye bir yazı var ben kasımın 1.gurubunda mı gideceğim 2.grubunda mı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Teşekkürler Okan Bey,25 Ekim de belli olacaktır.

   Cevapla
 121. irfan

  01.09.2013 -30.09.2013 tarih aralığında sevk öncesi işlemini yaptıran kısa dönem erlerin 25 ekime kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur yazıyor bu durumda 2. gruba mı kalıyoruz kesin bilgi varmı yoksa ihtiyaca göre hiçbir şey belli değilmi…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   25 Ekim günü 93/4 tertiplerin acemi birlikleri açıklanacaktır.Durumunuz 25 Ekimde belli olacaktır.

   Cevapla
 122. Rıdvan

  İyi günler. Yüksek lisans yaptığım için askerliğim tecilli durumda. Üniversiteye tecili kaldırmaları için bugün dilekçe verdim. bu tecil kaldırma işlemi çok uzun sürer mi? Bir an önce (mümkünse aralıkta) askere gitmek istiyorum. En erken ne zaman gidebilirim sizce.Görevli kadın şubatta bile gitmek için çok az günüm kaldığını söyledi. Tecilim 4-5 güne olursa aralık için erken sevk dilekçesi yazsam sonuç çıkar mı? Lütfen bir cevap yazarsanız sevnrm

  Cevapla
 123. burak

  ben tecilliydim tecilimi iptal ettirdim ve celp dönemi kasım yazıyor verilen kagıtta kasım 4 ünde de askerlik şubesine geliceksin dediler askerligi nerde yapıcagım ve ne zaman gidicegim mi söylenicek acaba

  Cevapla
 124. emre

  Kolay gelsin admin öncelikle ben 1993 doğumluyum 29 temmuzda tescili bozdurup muayene oldum kasımda askere alırlarmı acaba kasım’ı da işaretledim

  Cevapla
 125. ERDEM

  merhabalar..
  muhtemel sevk tarıhım 04.11.2013
  kasım ayında askere gıdebilir miyim ?

  Cevapla
 126. Müslüm

  93-4 gidiyorum internet sitesınden nereye düştüğümü nezaman öğrenebilirim?

  Cevapla
 127. Gökhan Yüceer

  Slm 10 ekimde sevk egitim merkezleri belli olacak yaziyor asal in duyurusunda bu yerlerin mi belli olacagi anlamina geliyor aciklar misiniz ? Tesekkur ederim…

  Cevapla
 128. onur

  merhaya kasım ayında askere gidcek Erlerin Acemi bilirkleri 10 ekim 2013 demi acıklanıcak acaba bilginiz varmı ve E-devletten takip edebiliyormuyuz

  Cevapla
 129. tanercan bilal

  mayne oldum akeregidebilirmiyim ksımda2013

  Cevapla
 130. kenan

  Merhabalar

  21.06.2012 lisans mezunuyum.okul bittikten sonra tecil için şubeye falan gitmedim.bugün ekim 9,2013.Uzun dönem gitmek istiyorum.Acaba şubeye gitsem kasım da gidebilir miyim.

  Cevapla
 131. yusuf

  Selamun aleyküm ben normalde martta tecil bozudurmustum bana.mayisa yetisemezssin
  Ağustos ta gidersin demislerdi ama agustos ta gittim çıkmadı dediler kasımda gidersiniz
  Dediler simdi 10 ekim demi açıklanıyor bi yardım edermisiniz

  Cevapla
 132. Ugur

  İyi geceler bn kasım celbiyle askere gidiyorum kısmet olursa.açık öğretim işletme mezunuyum.as teğmen olma şansım var mı? Teşekkürler.

  Cevapla
 133. Yılmaz

  İyi akşamlar. 1983 doğumluyum 2 gün önce yoklama kacagı olarak beykoz da tutanak tutuldu 15 gun içinde
  Yoklama olmam gerektiği söylendi yoklama olursam kasıma gidermiyim olmazsam ne olur.

  Cevapla
 134. ramazan

  merhaba. ben lojistik bölümü lisans mezunuyum. kasımda gideceğim. aralık ayına kalma durumum var mı acaba ? ayrıca yedek subaylığa da basvurdum . cıkma ihtimali nedir?

  Cevapla
 135. ahmet

  admin kardeş verdiğin bilgiler yeterli ve izah edici değil öncelıkle bunu belırteyım.ve yıne de sorumu sorayım. 10 agustos 2013 ıcınkısa donem askerlık basvurumu yaptım 02 ekimde sevk öncesi hazırlık ıslemı mı yaptırdım tercıhım 1.grup kasımda gitmek. şuan ıcın 25 ekımde yerımın bellı olacagının garantısı var mı yanı basvurum hangı asamada herhangı bir yerden ogrenemez mıyım?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Herhangi bir yerden öğrenemezsiniz, asalın açıklamasını okumanızı tavsiye ediyorum. http://www.askerliksorgulama.org/2013-kasim-celbi-askerlik-islemleri/

   Cevapla
 136. Mahmut

  Evraklarımı verdim Kasım celbinde vatani görevimi yerine getireceğim lakin Kasım değil de Aralık ayında askere alınmam mümkün mü çeşitli sitelerde Kasım celbi 4 grup olarak aksettiriliyor. Böyle bir durum söz konusu mu öğrenebilir miyim?

  Cevapla
 137. Dr.mehmet (çok acil)

  mrblar. ağustosta sevk öncesi hazırlık diye bi form dolduttular askerlik şubesinden. Kasım 4 e kadar askerlikle ilişiği yoktur diye askerlik durum raporu aldım kasım ayında yerlerimiz belli oluyormuş ama ben şuan askere gitmek istemiyorum herhangi bir yolu yordamı varmı. Çok acil yardımcı olabilirmisiniz özelde çalışıyordum devlet memurluğuna geçecem.

  Cevapla
 138. sahin

  KASIM 2013 ER CELBİNDE SİLAHALTINA ALINACAK YUKUMLULERE AİT TRT DUYURUSU DUN YAPILDI.uzun donem erlerin gidecekleri yer belli oldu.kısa donem askerlerin egitim merkezleri 25 demi belli olacak.subede arkadasımla gitmistim ikimizede 25 inde belli olacak demislerdi

  Cevapla
 139. Serkan

  Bu celp dönemlerinde neye göre 1. Grup veya 2. Grup ayrımına tutuluyoruz??

  Cevapla
 140. rıza kanat

  ben kısa dönem askerlik için kasım ayı için tecilimi bozdurdum ve başvuru yaptım sevk tarihlerinde 1. dönem için 4 ile 7 kasım arasında diyor yani ben bu tarihler arasındamı birliğimi teslim olmam lazım yoksa ayrı bi zamanda tanınıyormu bunun için

  Cevapla
 141. sahin

  merhaba uzun donem askerlerin gidecekleri yerler belli oldu kısa donemlerinki 25 indemi belli olacak.arkadasımda gittigimde aynı anda acıklanıcak demislerdi

  Cevapla
 142. muhsin

  e-devlet şifresi olmadan nasıl bakıcaz

  Cevapla
 143. Hüseyin

  Merhabalar ben yüksek lisans öğrencisiyim şimdi kaydımı dondurup
  Askere gitmek istiyorum bu tarih itibari ile ne zaman askere gidebilirim yani hangi dönemde alırlar
  Saygılar

  Cevapla
 144. Gökhan Yüceer

  Admin 10ekimde bnm aciklandi turkiye.gov sitesinden burdur merkez yaziyo birligimde sen 25 ekimde yerler aciklanck diyosun nasil oluyo o is

  Cevapla
 145. Gökhan Yüceer

  11 ekimde belli olmadimi yerler

  Cevapla
 146. HARUN

  Sol dizimde çapraz bağlar kopuk, yürüyüşümü çok fazla etkelemiyo fakat aktif spor yapmamı engelliyo koşmak, eyilip kalkmak gibi. Tecilimi kaldırdım kasımda kısa dönem olarak gidicem. Ne gibi sorunlarla karşılaşa bilirim

  Cevapla
 147. harun

  ben Kasım da kısa dönem olarak gidiyorum, sol dizimde çapraz bağlar kopuk, yrümemde bi problemim yok fakat aktif spor yapamıyorum koşmak eyilip kalkmak gibi. Ne gibi problemlerle karşılaşırım ?

  Cevapla
 148. hüseyin

  Kasım kısa dönem erleri neye göre 1. ve 2. gruba ayırıyolar acaba ?

  Cevapla
 149. kadir

  ……………..ACİL CEVAP…………………MERHABALAR. BEN HAVA EĞİTİM TUGAYI YANİ KÜTAHYAYA DÜŞMÜŞÜM.ŞUBEM BAYBURT İKAMETİM KOCAELİ. KASIM DÖNEMİNE ASKERLİĞİM KESİN KILINMIŞ. 4-7 KASIM ARASI ASKERE GİTMEM GEREKİYORMUŞ. BENİM 15 KASIMDA 1 TANE OLAN KIZ KARDEŞİMİN DÜĞÜNÜ VAR. DÜĞÜNÜ KALSAM GALİBA BAKAYA KALMIŞ OLUCAM. 1- BAKAYANIN CEZASI VAR MI (PARA YA DA MAHKEME GİBİ) 2 -BANA DENİLEN ARKADAŞLARDAN ŞU GEÇ GİDERSEM ARADA KALIRMIŞIM VE ŞUBAT DÖNEMİ ACEMİLER GELENE KADAR BU BÖYLE DEVAM EDERMİŞ. ŞUBATTA GELEN ACEMİLERLE BERABER 3 AY KALIRMIŞIM. YANİ TOPLAM 6 AY YAPARMIŞIMÇ BÖLE BİŞE DOĞRUMU. 3-ACABA ŞUBE İLE KONUŞSAK BİRİNCİ GRUP DEĞİL DE İKİNCE GRUP OLARAK GİDEBİLİR MİYİM YANİ 18 KASIMDAN SONRA. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

  Cevapla
 150. Barış

  Selam adminim Sadece şunu sorcam Askerlik ile ilgili yer ve zaman belli oldumu yoksa 25 ekimdemi belli olcak 10 ekim de die bişey duymustum açıklancak die şimdiden tşk ederim

  Cevapla
 151. kadirh

  merhabalar erken sevk dilekçesi doldurdum bütün işlemleri yaptırdım 25 ekimi beklemekteyim. aöf mezunu oldugum için uzun donem yedek subay yapma ihtimalim nedir birde 1.grup (kasım ilk haftası gidiyor) ve 2. grup (aralık ikinci haftası gidiyor) denen kavram neye göre sınıflandırılmakta. kısa donem olsam dahi 1. grup gidebilirmiyim???

  Cevapla
 152. deniz çakır

  kasım ayının kaçıncı haftası gidilecek ve bu ekim ayının sonunamı sırüsler alınacak cevap verir seniz teşekkür ederim

  Cevapla
 153. fevzi

  Merhba;

  kasımda askere gidiyorum.işletme mezunuyum.asteğmen olma ihtimalim nedir?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Açıklandığında belli olacaktır, %50 ihtimaliniz var Fevzi bey.

   Cevapla
 154. murat

  Sayın admin. Kisa dönem askerlik icin tercihte bulundum. Bu celp döneminde askerlikte kisalma oldu. Yedek subay olma yuzdem artmismidir.

  Cevapla
 155. Nurhak

  merhaba admin kolay gelsin ; 4 yıllık üniversite mezunuyum kasımda askere gitmek için yoklama tarihim 01.08.2013 yani kısmetse kasımda askere gidicem sevk tarihide 01.09.2013 – 30.09.2013 yazıyor. sorumda şöyle olacak benim kasımda 1. grup olarak gitme şansım nedir

  Cevapla
 156. sezer

  Ağustos dönemi celp dönemine dahildim ben de haziranın sin haftası ve temmuzun ilk haftasını kapsayan rapor aldım bu arada a grubundan bir memuriyeti kazandım askere şimdilik gitmek istemiyorum sonra kasım celbine de dahil olmamak için eylül sin hhaftası ve ekim ilk haftasını kapsayan bir rapor daha aldım şimdi ben kazandigima dair belgeyi ve raporları şubeye gotürsem askerlik sürem üç yıl uzar mi

  Cevapla
 157. şüleyman demiray

  Admin benim kağimda 04.11.2013 tarine kadar askerlikle ilişkısi yoktur diyor yani ne zaman askere alacaklar şimdiden tşklr

  Cevapla
 158. Harun

  aöf mezunlarını asteğmen olma ihtimali neri?

  Cevapla
 159. muhsin

  Admin sevk öncesi işlemleri yaptirdim kasımda askere gidebiliyor muyum

  Cevapla
 160. muratf

  mrb;kasımda askere gideceğim ağrının bir köyünde kadrolu ingilizce öğretmeniyim acaba askeri öğretmenlik çıkma ihtimali nedir?tşkler

  Cevapla
 161. onur

  ben ağustosta rapor aldım ve aldıgım raporu askerlik şubesine verdim 25 kasımda sevkim belli olacak ben bir sonraki sevk döneminde gitmem için ne yapmayılım

  Cevapla
 162. muratf

  mrb kasımda askere gideceğim ağrının bi köyünde kadrolu ingilizce öğretmeniyim askeri öğretmenlik çıkma durumu ihtimali nedir?tşkler

  Cevapla
 163. kadir orgi

  Merhaba,

  KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STÜTÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 04-07 KASIM 2013, İKİNCİ GRUBU İSE 16-18 ARALIK 2013 TARİHLERİ ARASI EĞİTİM MERKEZLERİNE SEVK EDİLECEKTİR.

  Belirtilen maddede 1. ve 2. grup neye göre belirlenecektir.İsteğe göre grup seçmek mümkünmüdür.İkinci gruba girdiğinde askerlik 16 sında mı başlamış sayılıyor.Cevap için şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   İsteğe göre grup belirlenmemektedir. Askerlik yerleri açıklandığında Tsk tarafından grubunuzda belirlenmektedir.

   Cevapla
   1. kadir orgi

    Hocam aralıkta gidilecekse celp kasıma neden alındı onu anlayamadım.Alımlar, erken başvuran erken gidecek şekildemi.2. grup 43 gün sonra gidiyor celp içinde celp yapmışlar.Birde hocam aralaıkta çıktı varsayarsak gitmeme durumunda nasıl bir sonuç ortaya çıkar.Cevaplar için Çok Tşk.

    Cevapla
 164. VOLKAN

  2015 e kadar tecilim var. 1990 doğumluyum.ama 2015 e kadar beklemek istemiyorum.tecilimi bozdursam bu hafta içi beni nezaman alırlar?

  Cevapla
 165. yardım lütfen

  KASIMDA ASKERE GİTMEMEK İÇİN NE YAPABİLİRİM ŞİMDİDEN YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER

  Cevapla
 166. fazıl

  Merhaba Admin. 25.10.2013 te tecilim bitiyor. Yalnız bir sorunum var: Dhmi de memurluğu kazandım ve aralık 5’te de tecilli olduğumu belirtmemi istiyorlar. Askerliği bir celp dönemi tecil etmemin bir yolu var mı? Cevap verirseniz minnettar kalırım. zor durumdayım.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine giderek varsa son tecil hakkınızıda kullanabilirsiniz Fazıl bey.

   Cevapla
   1. Fazıl

    2 yıllık tecil hakkım bir önceki celp döneminde dolmuştu. sağlık raporuyla bu ayın 25 ine kadar tecil ettirmiştim. tecil hakkım nasıl olabilir acaba. bir de üç ay önce kpss den bakanlığa atandım fakat soruşturmamız hala bitmedi buradan bir şey çıkar mı? yapabileceğim bir şey varsa lütfen söyleyin.

    Cevapla
   2. Fazıl

    Yapabilceğim bir şey yok mu? Son tecil hakkın ne demek oluyor, açıklar mısınız lütfen?

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Tecil etme hakları bulunmaktadır. Örneğin eğitim için 29 yaşa kadar tecil ettirilebilir. Bir kaç kez tecil ettirdiyseniz tekrardan ettirilemeyebilir.

     Cevapla
 167. yardım lütfen

  admin bey banada bi yardım edermisiniz ?????

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Buyrun.

   Cevapla
 168. tolga

  ben yüksek ihtimal rdmci olacağım samsun sıhhıye bölüğünde ancak e devletten sınıflandırma sonucu belli olduğunda teslim sürem 3 gün içerisinde oluyor bu durumda ben çalıştığım okula ne ara gereken belgeleri vereceğim bilgilendirirseniz sevinirim.

  Cevapla
 169. Barış

  Selam adminim Askere gitmeden kaç gun once işten ayrılabiliyoruz Orneğin 4 kasımda asker isek 3 kasıma kadar işe devam mı ediyoruz Memurlarda bu konuda bilgi isteyecektim sizden ne yapabilirm bu konu ile ilgili şimdiden tşk ederim

  Cevapla
 170. kenan

  admin size soruyorum.üniversite mezunuyum. siyaset ve kamu yönetimi mezunuyum ben aralık 2013 e kadar tecilli idim. eylül ayı içinde askere alma işlemlerimi tamamladım.ben aralık ta mı gidiyorum kasım ayı içinde mi gidiyorum. bir de asteğmen olarak gitme şansım ne kadar.ben kısa dönem istemiştim. teşekkürler

  Cevapla
 171. davut yiğit

  askerliğimi stajerliğim nedeniyle erteletmiştim.Bu süre 30 kasım 2013 te doluyor.stajerliğim kalktı.Bu durumda tekrar askerliğimi ağustos 2014 e erteletebilir miyim? Teşekkürler….

  Cevapla
 172. yardım lütfen

  ben ağustosta rapor aldım ve aldığım raporu askerlik şubesine verdim kasım 25 te askerliğe nereye gideceğim belli olacak ama ben özel sektörde çalıştığım için şimdi gitmem benim işim için sakıncalı ben bir sonraki celp dönemi yada ondan sonraki celp döneminde gitmem için ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim admin bey

  Cevapla
 173. recep

  ya ben kısa dönem askerlik yapıcam ama acemi birliğinin ne kadar sürdüğünü tam olarak kaç gün olduğunu ve acemi birlikte akrabalarımızın bizi ziyaret edebilecek mi bunu merak ediyorum

  Cevapla
 174. Adem

  Kolay gelsin iyi çalışmalar.1983 doğumluyum. Önlisans eğitiminden sonra Aöf lisans programını 2013 Haziranda bitirdim. Celp dönemlerinin değişikliğinden haberim olmamış ve normalde (eski celp dönemlerine göre) 2013 Aralık döneminde askere gitmeyi planlıyordum. Ancak şubeye 15 Ağustostan sonra gittiğimde 2013 Kasım dönemi başvurularının bittiği ve bir sonraki celp dönemine kaldığım tarafıma iletildi. Kasım döneminde askere gitmek mümkün mü? Bu konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim. Çünkü tüm planlarımı Aralık dönemine göre ayarlamıştım. İyi çalışmalar

  Cevapla
 175. kadir

  iyi günler bir sorum olacak ailemin tek cocuguyum babam rahatsız kasım 2013 kısa dönem olarak askere alınacagım acaba 1 dönem erteleme imkanı varmı tesekkur ederim

  Cevapla
 176. şaban

  merhaba benim tecilim 18 haziran kağıdımda celb dönemi ağustos 2014 yazıyor oysa 15 mayısta ağustos celbi için başvuru sona eriyor galiba eski sistem yani 3 dönem benim şimdi şubeye gidip kasım için guncelleme mi yaptırmam gerekıyor ben kasımda gitmek istiyorum napmalıyım

  Cevapla
 177. Hilmi KAYA

  Merhaba, yarın durumumuz belli olacakmış. Peki yarın direk sülüsü alabilecek miyiz? Askerlik şubesine hemen yarın gitmemeiz gerekir mi acaba?

  Cevapla
 178. asker yari

  Merhaba,

  2013 kasım kısa dönem yerleri ne zaman açıklanacak

  Teşekkürler

  Cevapla
 179. SELİM

  25 ekimden itibaren askerlik yerlerimiz açıklandığında askermi sayılıyoruz? ona göre işten ayrılacağım sigorta aynı anda olmaz diyorlar doğrumudur?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sülüsünüzü aldığınız an asker sayılıyorsunuz Selim bey.

   Cevapla
 180. ferhat aras

  Merabalar 1988 doğumluyum acık öğretim kaydımı dondurdum .. Askerlik şubesine Bu ay başvursam NE zaman askere gidebilirim. 12 ay askerlik otomatikmen vuruyormu bize..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine bu ay başvurursanız mayıs celbinde asker olma ihtimaliniz olur ferhat bey.

   Cevapla
 181. Mehmet KOÇ

  Yedek subay – Kasım 2013 celbi için sınıflandırıldım. Yarın sabah (25.10.2013) 11:00 de nereye sevk edileceğim e-devlet te açıklanacak. Şimdi gidip gitmemek arasında kararsızım. Sevk evrakımı (Sülüsümü) yarından itibaren kaç gün içinde almam gereklidir? Ayrıca sevk evrakımı almam gereken bu tarihlerde raporlu olursam bakaya kalmaktan kurtulabilir miyim? Son sorumda gitmezsem bakaya kalacağım. Daha evvel okuldan mezun olduktan sonra şubeye geç gittiğim için bir kez yoklama kaçağı cezası almış ve idari para cezası ödemiştim. Şimdi ilk kez bakaya kalırsam yoklama kaçaklığı da ilk sayılıp direkt cumhuriyet savcılığına mı verilirim? Normalde ilk bakaya cezası idari para cezası ama yoklama kaçaklığım bana bunun ilk olmasını önleyecek mi? Şimdiden teşekkürler…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Rapor artık geçerli değildir. Askerliğin kısalmasıyla birlikte artık askerden kaçmak, yada tecil ettirmek gibi durumlar biraz daha zorlaşmıştır. Savcılığa verilme durumunuz olabilir.

   Cevapla
 182. cihan

  Sevk dönemim kasim olarak belirtilmesine rağmen 1-30 eylül tarihleri arasinda şubeye ya da muayene ye gitmedim, bu kasimda sevk olmama engelmidir? Ayrica annem kalp ameliyat i olacak, bu duruma istinaden askerligimi 1 dönem daha tecil ettiremezmiyim? Bu arada halihazırda bakaya olmaktan dolayi para cezasina çarptırılmış durumdayım

  Cevapla
 183. cihan ozdemir

  e-devletten çıktığımız yeri baska nerden ogrenebiliriz.e-devletten dusmuyor?bir dw yedek subayliga mı bakacağım erlere mi üni mezumuyum

  Cevapla
 184. Oğuzhan

  selamun aleykum ben kısa dönem olarak aralık 16-18 teslim olunacağım söyleniyor sülüsümü bu ay sonunda alabilir miyim yoksa kasım sonunu beklemem gerekiyor mu?

  Cevapla
 185. volkan

  ben 06 ağustos 2013 de kasım celbı kısa donem ıcın askerlık subesıne basvurdum ama 01 -30 eylul arasında hıc bı ıslem yapmadım kasım celbınde askere gıdebılcek mıyım

  Cevapla
 186. Özkan

  Yedek subay olarak gidiyorum ve branşımın yanında 29 yazıyor. Bu ne oluyor bilginiz var mı?

  Cevapla
 187. deniz

  Askerrlik subesi bana 1-31 aralik arasinda transkriple gelmemi soyledi.ben ne zaman asker olurum acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Celp dönemlerinizi kontrol ediniz.

   Cevapla
 188. özkan

  Yedek subaylıktan tezkere bırakılabiliyor mu? Bırakabilirsek nasıl tezkere bırakacağız?

  Cevapla
 189. serkan

  iyi geceler admin sorum bayağı uzun olacak cevap verirsen sevinirim. ben kktcden(4 yıllık lisans) mezun oldum 2011 yılında ancak 2 yıl tecil hakkımı kullandım.14 mart 2013 tarihinde askerlik durum belgesi aldım ve üzerinde son yoklama 14.03.2014 yazıyor vede 31.03.2014 tarihine kadar askerlik yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor.
  soru 1: yeni trt duyurusunda 15 mayıs 2013ten önce alınan askerlik durum belgeleri yenilenmesi gerekiyor yazısı var bu durumda bana verilecek askerlik durum belgesi hani gün yada aya kadar verilir?
  soru 2: kktcden mezun oldugum için denklik işlemleri yaptım ve denklik ile ilgili belgemi 22.08.2013 te aldım bu tarihten sonra 1 yıllık tehir hakkım bulunuyor mu 5713 nolu kanunda böyle birşey var da. benim kasım 2014 te ancak askere gidecek durumum bulunmakta.(işimden dolayı ve özel sektör)
  soru 3: eğer askere gitmezsem ilk bakaya kaldıktan sonra asker kaçağı durumuna düşersem açılan dava benim sicilime ileriki hayatımda etkisi olur mu?
  şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 190. erkan

  Mrb.celp dönemim kasim ayi. kisa dönem er olarak gidecgim. ama sevk baslangic tarihi 16 aralik yaziyor. ben şubeden sülüsümü nezaman almaya gidwcegim ve askere nezaman giderim..

  Cevapla
 191. metin timur

  25 Ekimde sınıflandırıldım fakat sülüsümü almayıp bir sonraki dönem gideceğim. Bu durumda Aralık döneminde bir daha mı sınıflandırılacağım, yoksa yine bu sefer sınıflandırıldığım yere mi gideceğim bakaya olarak? Teşekkürler,saygılar

  Cevapla
 192. enes

  başka ilden sülüsümüzü alabilirmiyiz teşekkürler

  Cevapla
 193. murat

  slm. kasım 2013 yedek subay olarak askeriye ye basvurmustum. internetten 25 ekim de sonucların acıklanacagı söylenmisti. ama internet sitesinden baktıgımda Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır. yazıyor. sorun ne olabilir . tesekkürler.

  Cevapla
 194. Samet

  Subat ayinda askere gtmek icin en gec nezamana kadar basvuru yapilmasi lazim

  Cevapla
 195. mehmet

  admin bir sorum olacak.ben 2011 yılında mezun oldum.2013 ağustos celbinde askere gitmem gerekiyordu.fakat 27 ağustos 2013 te çocuğum olacağı için haziran sevk öncesi hazırlık dönemine ve ağustos 26 sında çocuğum olduğundan eylül de sınıflandırmaya girmedim.çocuktan dolayı da rapor almadım.acaba ceza alırmıyım.cevaplarsanız sevinirim.

  Cevapla
 196. mehmet

  Merhaba,
  02/84 dogumluyum ve lisans mezunuyum.30 ekim 2013 de tecil surem doluyor.bu arada sozlesmeli memurlugu kazandim ve kurum askerlik durum belgesi istiyor.tecil hakkim var mi…saglik raporu ile sure uzatabilir miyim ?

  Cevapla
 197. okan

  admin kolay gelisin,sülüs belgesi alırken yanımda hangi evrakları götürmeliyim?

  Cevapla
 198. ali can

  İyi günler…5 yıllık lisans mezunuyum ve eczacıyım.Ağustos celbinden beri bakaya olarak aranmaktayım.Yarın şubeye gidersem beni ne zaman askere gönderirler ve ne gibi bir cezayla karşılaşırım.teşekkürler…

  Cevapla
 199. isa taşkın

  merhaba benim kasım 30 2013 te tecilim bitiyor.askerlik şubesine gittiğimde bakaya kaldığımı söylediler.şu an askere gitmeyi düşünmüyorum.nisan 2014 te gitmek istiyorum.bir daha ki rapor alma günü ne zaman ve tahmini olarak ne kadar ceza gelir .teşekkürler

  Cevapla
 200. ali can

  iyi günler… 5 yıllık üniversite mezunuyum ve ağustos celbinden bu yana bakayayım.şubeye gidersem hemen askere alırlar mı yoksa şubat celbine mi gönderirler.para cezası alır mıyım? teşekkürler…

  Cevapla
 201. mehmet a.

  Ben 2008 lisans mezunuyum. benim 2010 yılında memuriyetten ve yüksek lisanstan dolayı ayrı ayrı 3 yıla kadar askerliğim tecil edildi.2013 ağustosta okulum henüz bitmediğinden dolayı okul enstitüsünde bir dilekçe yazarak tecilimin uzatılması talebinde bulundum.Ayrıca memuriyetimle ilgili 2013 ekimde yapılan bir sınav dolayısıyla tecilim uzatıldı.Kasım/2013 te askere gitme imkanım var mı?Durumumu askerlik şubesinden sormam halinde kaçak veya bakaya durumuna düşme veya hemen askere alınma ihtimali var mı acaba? Yardımlarınız için teşekkürler.

  Cevapla
 202. Seo

  Üniversite 2009 mezunum 2013 Haziran ve Temmuz 2013 raporlarım var yedek subay adayıyım raporlarımı şubeye vermedim durumum nedir bide tekrar Kasım da rapor alabilirmiyim nasıl olacak yardımcı olabilirmisiniz

  Cevapla
 203. Gencer

  Kasım 2013 asker başvurusunda bulundum 4 yıllık mezunum tanıdığım tanımadığım herkes 1.celp oldu ben 2.celp yani aralıkta gidicem celp dönemleri neye göre seçiliyor bi anlam çıkaramadım şimdiden ilginiz için teşekküürler

  Cevapla
 204. ibrahim

  merhabalar.ben kasım ayında ısparta eğirdir komando birliğinde yedek subay olarak gorevımı yapıcam. sevk oncesı islemleri en gec nezmana kadar askerlık şubesıne gidip tamamlamam gerekiyor? geç gitsem bi problem olurmu ?

  Cevapla
 205. köksal

  05.05.1991 doğumluyum açık öğretim lise2 tecil yaptırdım askerlik şübesinden askere alım belgesi gelmedi neyapmam lazım

  Cevapla
 206. köksal

  boy 168 kilo 120 metabolizma yavaş çalışmasından kilo vermekte zorlanıyrm askere gitmeyide istiyorum anca askere alırlarmı acaba

  Cevapla
 207. isa

  Merhaba
  ben 1983 şubat doğumluyum. lisans mezuniyetimi yeni tamamlamış bulunmaktayım. henüz diplomamı alamadım. Diplomamı alır almaz askerlik şubesine başvuruda bulunucam. Başvurudan hemen sonra ne kadar süre sonra askere giderim?

  Cevapla
 208. alper

  mrhb admin 2011 9.ayında lisans mezunuyum.hiç tecil ettırmedım otomatik tecil oluyo diye bılıyodum.suan için durumum nedir?subeye gidersem en yakın ne zaman askere gıderım?

  Cevapla
 209. Serhat

  Merhaba, Ben bir senedir bakaya kaldım. Kasım celbinde gitmek istiyorum ama kaçırdım başvuruları. Kasım ayı içerisinde başvurursam kaçak olduğum için beni hemen Kasımın 2. sevkiyatına alırlar m? Almazlarsa nasıl bir prosedür uygulanacak, mayıs celbini mi bekleticekler yoksa kısa donem askerlık yapma şansım olmuyor mu? (Yüksek lisans mezunuyum)

  Lütfen bana cevap verirseniz çok çok çok sevinirim.

  Cevapla
 210. erdem yılmaz

  merhaba askerlik sülüsümü bulunduğum şehrin dışında başka bir şehirdende alabilirmiyim,Örneğin mersin deyim şu an yarın akşam İstanbul’gitmem gerekiyor sülüsümü oradakişubeden alabilirmiyim teşekkürler

  Cevapla
 211. deniz

  Merhaba, ben 2 yıllık önlisansta devam ediyorum evime yoklama kağıdı geldi yoklama kaçağı durumundayım şuan şubeye gidip belge götürmem gerekirmi?

  Cevapla
 212. serdar

  Kasım için gideceğim yer belli oldu. özel nedenlerden dolayı ocak ayının sonunda gidecem askere ne gibi sıkıntı yaşarım. Bir de şimdki yere mi yollarlar yoksa askerlik yerimiz değşir mi. Şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 213. ismail şahin

  mrb. Ben kasım celbı 2.grup kısa donem askerım. Egıtım bırlıgı hava kuvvetlerı komutanlıgı kutahya olarak bellı oldu 16 aralık sevk baslangıcı . Fakat esas bırlık yazmıyor neden? Esas bırlık ne zaman acıklanır?aralık 6 gıbı guncellenır dıyorlar bılgınız varmı?

  Cevapla
 214. Ferhat aras

  Merabalar askerlik şubesine gittim ve 2008 yılından bu güne kadar bakaya duruma düştüğümü öğrendim.. ne zaa askere gtmek iiçin başvursam ceza ödemekten kurtulabilirim…

  Cevapla
 215. RıDvAn

  İyi günler. Şu an öğretmenlik yapmaktayım ve mayıs ayında askere gitmek istiyorum. işlemleri başlatmak için hiçbirşey yapmadım. ilk yapmam gereken nedir ve hangi tarihta bu işlemi yapmam gerekir mayısa yetişmek için. Şimdiden teşekkür ederm

  Cevapla
 216. serdar gokce

  benim tecilim eylulun 27 sinde bitti yani eylul 2013 te bitti ama son sevk tarihi 30.11.2013 ben ne zamn asker olmam lazim ve simdi ben asker kacagi miyim

  Cevapla
 217. serdar gokce

  sorularimi cvplar misiniz

  Cevapla
 218. umut

  selam admin benim sülüsümde ayın 6 sı en gec saat 10 a kadar teslim olun yazıyor ama sevk bitiş tarihim e devlet te ayın 7 si olarak gözüküyor ben ayın 6 sında saat 3-4 civarı teslim olsam herhangi bir sıkıntı olurmu .??

  Cevapla
 219. serdar gokce

  yorumunuz onay bekliyoda ne demek kac gundur onaylanmiyo mu bu.ne bicim sey anlamadim gitti

  Cevapla
 220. gokhan

  6 kasım son gun askere katılmak ıcın. saat 10 da engec katılın dedı. bn 4 gbı gıtsem sorun olurmu

  Cevapla
 221. mehmet

  merhaba benim tecilim 30 kasım 2013 te bitiyor. Ne zaman kaçak duruma düşerim. Lisans mezunuyum ağustosa kadar gitmek istemiyorum ne yapmam lazım şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 222. ERDEM

  Askerlik şubesine gidip ŞUBAT 2014 dönemi için başvuru yaptım. Şubeden 1-31 Aralık arası sevk öncesi hazırlık işlemleri için şubeye gelmem söylendi.Aralık 2013 te askere gidebilme ihtimalim var mıdır???

  Cevapla
 223. mehmet

  merhaba benim tecilim 30 kasım 2013 te bitiyor. Şubemin celp dönemi mayıs ne zaman kaçak duruma düşerim askere ne zaman giderim.

  Cevapla
 224. Ferhat

  Merhaba admin yaklaşık 1 yıldır bakaya dırumundayım 2 gün önce otel odasına polis geldi bakaya oldugumu söyleyip 15 gün içinde askerlik şubesine gitmem için tebligat verdi gitmediğim taktirde para cezası olduğunu söyledi. 2 sorum olacak size 1.şubeye gittiğimde ilk celp dönemibdemi yollarlar yoksa hemenmi? 2.sorum şubeye gitmesem yakalandığımda neler olur? Şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 225. gıyasettin

  ben mayıs 2013 te üniversiteden mezun oldum daha teccil yapmadım.herhangi bir ceza gelmiş mi şimdi ve ne zamana kadar yapabilirim.acil cevp

  Cevapla
 226. Gıyasettin

  ben mayıs 2013 te mezun oldum tecil yapmadım dahapara cezası almış mıyım şu anda

  Cevapla
 227. onur dere

  selamlar 1985 ocak dogumluyum denızcılık mezunu oldugumdan ve devamlı denızlerde calıstıgımdan bu gune kadar askerlık subesıne ugramdım ne yazıkkı su andada yurtdısındayım yakın zmanda ınerek subeye basvuru yapacagım .karsılsacagım sorunlar neler olacaktır.Ayrıca subeye gıderken herhangı evrak ve ıslemlerı yaptırıpmı gıtmem gereklı .selamlar.

  Cevapla
 228. serdar gokce

  cok acil cvp

  Cevapla
 229. yusuf

  merhaba admın ben 93 4 celbinde askere gidiyorum ama b grubuna verdiler beni şimdi söylemek istediğim kendi şubemin dışında bı yerden kağıtlartımı yani silusümü ve yol paramı alabilirmiyim veya şuanda b grubundayım gitsdem paramı ve sülüsümü bana verirlermi

  Cevapla
 230. Mustafa

  Merhabalar benim de bi sorum olacaktı 90 lıyım bazı nedenlerden ötürü askere gidemedim şimdi gitmek istiyorum acabA şuceye gitsem beni hemen mi gönderirler yoksa ocak ayına mı bırakırlar cevap verirseniz çok sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Asker kaçağı durumuna düştüyseniz, hemen asker olursunuz.

   Cevapla
 231. Yiğit

  Merhaba ben 2010 yılında üniversiteden mezun oldum. mezun olunca şubeye gidip gerekli tecil işlemlerini yaptırdım. diplomamı verdim, sağlık muaynesi oldum vs. 2012 Nisan’a kadar askerliğim tecil edildi ama gereken dönemde gitmedim. Şuanda bakaya durumdayım ve şubat 2014 döneminde askere gitme düşüncem var(kesin değil) Bununla ilgili son başvurum 15 kasım’mıdır 31 aralık mıdır? nette bakayaların 31 aralık’a kadar vakti olduğunu söylüyor. Ben m yanlış anladım.

  Cevapla
 232. serkan

  merhabalar ben lisans mezunuyum 2 yıllık tecil hakkım 14 nisan 2014 te bitiyor ben bu tecil hakkımı bi dönem daha uzatmak için ne yapabilirm ağustosta gitmek için..teşekkür ederim

  Cevapla
 233. salih

  merhaba admin.ben kasım dönemi 1.grupta askermişim.yeni öğrendim su an asker kaçağı olduğumu söyledi şubedeki bayan.5 gün geçti üzerinden şimdi ne yapmam lazım bir de ceza yedim mi şu an nasıl öğrenebilirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine giderek durumunuzu belirtiniz, varsa cezanızı söylerler, ve ardından birliğinize teslim olursunuz.

   Cevapla
 234. Semih

  2013 lisans mezunlarının tecil için son gün ne zaman yoklama kaçağı durumuna düşmemek için..

  Cevapla
 235. Aşkın

  merhabalar açık öğretime yeni kayıt yaptırdım 13 kasımda(yarın) tecilimi bozdurmak istiyorum ne zaman askere alınırım ?

  Cevapla
 236. Aşkın

  Yaşımı yazmamışım onu ekleyip doğru cevap almak için tekrar soruyorum kusura bakmayın

  Merhabalar Meslek yuksekokul mezunuyum 21 Eylül 2013’de açık öğretime yeni kayıt yaptırdım 13 kasımda(yarın) tecilimi bozdurmak istiyorum ne zaman askere alınırım ?

  16/08/1991 doğumluyum

  Cevapla
 237. Aşkın

  Mesajım sürekli siliniyor lütfen cevaplayın

  Merhabalar Meslek yuksekokul mezunuyum
  21 Eylül 2013′de açık öğretime yeni kayıt yaptırdım
  13 kasımda(yarın) tecilimi bozdurmak istiyorum ne zaman askere alınırım ?

  16/08/1991 doğumluyum

  En erken tarihte askere alınmak için Herhangi bir belge yollamama gerek varmı

  Cevapla
 238. ilkay

  merhaba.ben 22.09.1994 doğumluyum ve haziran ayında liseden mezun oldum.askerliğimi tecil ettirmek istiyorum ne zaman ettirmeliyim?

  Cevapla
 239. sercan

  Merhabalar,
  Yukarida sorulmuş fakat güncel tarihli yine sorucam. Emniyete ifade içni girmiştim GBT bakildi yoklama kacagi gozuktum beni askerlik şubesine götürdüler . şubede 15 gün süre verdiler ya öğrenci belgesi getireceksin yada kayit sile belgesi getirip 1 yol tecil ettireceksin su an gitmek istemiyorsan dedi. Simdi sorum su ben bu işlemiyyaptıktan sonra şubeye ben askere gitmek istiyorum desem ne zaman alinirim. Oradaki bayanin dediğine gore 2 gün.
  Para cezasi var mi bayanin dediğine gore 200 lira falan dedi.
  2 gun çok kisa değil mi en azindan 1 hafta olsa ese dosta ziyarete gitsek ? Lütfen cevap yasin çok sikintidayim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Siz işlemlerinizi yaptırmadan önce ziyaretlerinizi yapın ve askerlik şubesine öyle gidin.

   Cevapla
   1. sercan

    Yani bayanin verdikleri cevaplar doğru ?

    Cevapla
 240. onur

  iyi günler.kasım dönemi 2. celp hatay cıktı askerliğim.zonguldaktayım.bir şubeye en geç ne zaman gidebilceğimi sordum 21i dedi bana.18 inde subeden ewrağını alırsın 2 gün yol werirler(19-20) 21 inde teslim olursun dedi.ama 21 i cumartesi yani hafta sonu.yanlışmı anladım yoksa doğrumudur.birde teslim olmak için saat önemlimidir.

  Cevapla
 241. mehmet

  merhaba benim kurumdan dolayı sınavım vardı mülakat dahil sınavı askere alınma zamanına kadar yetiştirileceği söylendi ben de kasımda askere gitmek için belgelerimi verdim ve 25 ekimde askerlik yerim belli oldu ancak benim mülakatım yetişmedi bu nedenle 4-7 kasımda teslim olamadım geç teslim olursam ne olur?ayrıca bu arada yüksek lisans yapmayı düşünüyorum yüksek lisansım başlasa acaba tecil geçerli olur mu?lütfen cevap yazarsanız çok iyi olur.benim gibi bir çok arkadaşım var.

  Cevapla
 242. mehmet

  Benim çalıştığım kurumdan dolayı sınavım vardı bize kurum askere alınıncaya kadar mülakat dahil sınavı yapacaklarını söylediler ben ve benim gibi birçok arkadaşımda kasımda askere gitmek için belgelerimizi verdik ve 25 ekimde yerimiz belli oldu ancak bizim sınav yetişmedi mülakat daha yapılmadı bu nedenle 4-7 Kasım da gidemedik bekliyoruz hala. Ocak gibi yapılacağı söyleniyor ben bu arada yüksek lisansa da başvurmayı düşünüyorum yüksek lisansım başlarsa tecil yaptırabilir miyim?lütfen acil cevaplayabilir misiniz?arkadaşlarımızla bekliyoruz sıkıntılı bir durum çünkü.

  Cevapla
 243. Vefa altınörs

  Yoklama yaptırmadım, şuan yoklama kaçağıyım , yoklamaya gittiğimde hemen mi gönderirler yoksa sonraki celpte mi ?

  Cevapla
 244. ONUR

  Merhaba,

  Şubat 14 celbi için işlemlerime ayın 6sında başlattım. Ardından sağlık problemlerim nedeniyle askeri hastaneye sevk oldum ve 15-18 Kasım tarihinde kontrol amacıyla hastanede kalmam gerekti. Sorum şu, şuanki durumda şubat 14 celbini kaçırmış oluyor muyum? yoksa askerlik işlemlerini başlattığımdan dolayı raporumu götürdüğüm taktirde şubat ayı için kayıt olabilir miyim?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik işlemlerini başlattığınız için şubat celbi için askerliğiniz hala geçerli olabilir, ancak şubat celbinde zaten gitme ihtimaliniz %50 olduğundan diğer askerlik celp dönemlerine’de kalma ihtimaliniz vardır.

   Cevapla
   1. Orhan

    Merhaba bir sorum olacak
    Kasım Celbinde kısa dönem olarak sınıflandırıldım 1.gruptaydım ve sülüsümü almadım şu an bakaya mı kalmış oldum? Sülüs almama sebebim bu ay Ales e girdim ve sonuçlanır sonuçlanmaz yüksek lisansa kaydımı yaptıracagım şimdi askerlik şubesine gitsem hemen mi götürürler yoksa şubat celbine mi kaldım yüksek lisansa kayıt için de askerlik durum belgesi gerekli ne yapmalıyım beni bilgilendirirseniz memnun olurum. Saygılar

    Cevapla
 245. Önem

  Merhaba,
  1983 doğumluyum.Üniv.yarım bırakmak zorunda kaldım. 31.10.2011 yılından beri yoklama kaçağı gözüküyorum.Gelen yazı üzerine askere gitmek için müracaat ettim. Diploma istediler,üniversitem diplomanı verirsek okul ile ilişiğin kesilir dedi. Bu hakkımın kaybolmasını da istemiyorum,askerlik sonrası okulumu bitirmek istiyorum. A.Şubesi de fotokopi dahi kabul etmiyor.
  Bu arada 15 günlük arama emrini kaldırdıler. Nasıl bir çözümü olabilir, acil yazarsanız sevinirim.

  Cevapla
 246. Samet

  4 kasımda askerliğim çıkmış ama ben yeni öğreniyorum. 30 haziran 2014 e kadar tecil belgem var. Ne yapmam gerekiyor

  Cevapla
 247. Ahmet

  Merhaba bir sorum olacak Kasım Celbinde askere gitmem gerekiyordu 1.gruptaydım ve sülüsümü almadım şu an bakaya mı kalmış oldum? Sülüs almama sebebim bu ay Ales e girdim ve sonuçlanır sonuçlanmaz yüksek lisansa kaydımı yaptıracagım şimdi askerlik şubesine gitsem hemen mi götürürler yoksa şubat celbine mi kaldım yüksek lisansa kayıt için de askerlik durum belgesi gerekli ne yapmalıyım beni bilgilendirirseniz memnun olurum. Saygılar

  Cevapla
 248. Ahmet

  Merhaba bir sorum olacak Kasım yedek subay Celbinde askere gitmem gerekiyordu 1.gruptaydım ve sülüsümü almadım şu an bakaya mı kalmış oldum? Sülüs almama sebebim bu ay Ales e girdim ve sonuçlanır sonuçlanmaz yüksek lisansa kaydımı yaptıracagım şimdi askerlik şubesine gitsem hemen mi götürürler yoksa şubat celbine mi kaldım yüksek lisansa kayıt için de askerlik durum belgesi gerekli ne yapmalıyım beni bilgilendirirseniz memnun olurum. Saygılar

  Cevapla
 249. mustafa

  merhaba ıyı gunler, 4 yıllık unıversıte mezunuyum, kısa donem yapmak ıstıyorum, duydugum kadarıyla yenı yasaya gore onlar belırlıyolarmıs nasıl gıdecegını, ben kısa donem yapmak ıstıyorum uzun donem cıkma ıhtımalı var mı neye gore belırlıyolar bılgı verırsenız sevınırım

  Cevapla
 250. Meriç

  Merhabalar benim doğum tarihim 1984. Askerlik durumu kagidimda son yoklama tarihi:31 ekim sevk tarihi:Şubat olarak geçiyordu. Askerlik şubesini aradım bana aralığın sonuna kadar tecelli olduğumu söyledi. Bu durumda yoklama kacagimiyim ben?

  Cevapla
 251. çağlar

  30 kasım 2013 tecilim sona eriyor. 24 aralıkta gelir uzmanlığı sınavım var. 30 kasımda tecilim bittikren sonra hemen askere alırlarmı yoksa celb dönemi falan varmı nasıl bir süreç olacak acaba teşekkür ederim

  Cevapla
 252. mustafa

  meraba
  öğretmenim şubatta tecilim bitiyor 87 doğumluyum agustos döneminde gitmek istiyorum tecil hakkım var mı admin bey size göre ?

  Cevapla
 253. berkay aslan

  selamlar,
  agustos 2013 te tecılım bıttı su an bakaya durumundayım.subat dönemi için basvurular 15 kasımda bitmiş. basvursam mayıs celbinemi askere gidiyorum.

  Cevapla
 254. Fevzi Karalar

  14/07/1994 dogumluyum dun erken sevk talep ettim kabul edildigini nasil ögreniyoruz ve kesin olarak gidiyormuyuz bilgi verebilirseniz cok iyi olur

  Cevapla
 255. fatih

  askerlik subesine gitmistim 1-31 aralık gelmemi solediler yuksek lisans yapıyordum artık okul 7. donemden sonra erteleme yapmıyormus.fakat ben subeye gidince askerlik durum belgesi istemıstım uzerıne 1-31 aralık 2013 de subeye gelecegım tarafıma teblıg edılmıstır dıye yazı yazdırdılar ben suan askere gıtmek ıstemıyorum bu yazıdan dolayı askerlik yerım cıkar dıyorlar bakaya durumunada dusmemıssın yakalanırsan dırek askere alırlar celp donemıde baklemezler dıyor bunlar dogru mu bılgı verırmısınız ve nekadar ceza oderım

  Cevapla
 256. Yusuf

  Merhaba, Aralık celbi ( Kasım 2. Grup ) askerlik için sülüsümüzü ne zaman alacağız?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine bu hafta gidip alabilirsiniz.

   Cevapla
 257. ibrahim

  Merhaba ben bakaya idim gbyye girdim. 15 gün içinde askerlik şubesine gitmem gerektiği söylendi. şubeye gittiğimde beni hemen mi askere alırlar yoksa bir sonraki celb dönemine mi alırlar? teşekkürler

  Cevapla
 258. berkay aslan

  selamlar,
  ağustos 2013 te tecılım dolmus.su an 2 celp dönemi kacırmıs gözüküyorum.subatta askere gıtmek ıcın 15 kasım son basvuru oldugu yazıyor.bu durumda sımdı basvurursam mayıs celbınemı gönderıcekler.yoksa subata mı gıderım .

  Cevapla
 259. anil genc

  Merhabalar.. Ben ogretmenim.haziran 2013 de tecilim bitti. Muayene donemi vardi o tarihlerde rapor aldim gitmedim askerlik subesi askerlik icin basvuru yapacagim zaman raporu getirmemi soyledi.rapor bende duruyor..ancak kasim celbinde raporlu felan degilim.. Askere onumuzdeki yaz gitmeyi planliyotum…ben hangi durumdayim ceza yermiyim… Yakalanip goturulme durumum var mi…. Bana tavsiyeniz nedir…simdiden tesekkurler

  Cevapla
 260. fatih cetin

  merhaba y.lisans sebebiyle 31 aralık 2013’e kadar tecilliyim. e-devletten giriş yaptım bu celp dönemi sevke tabi değilsiniz uyarısı çıkıyor.acaba celp dönemim şubat 2014 müdür yoksa mayıs 2014 mü.şubatta gitmek istemiyorum tecillim olduğu için aralıkta gitmem gerekli mi askerlik şubesine yoksa gitmesem sorun olur mu

  Cevapla
 261. fatih k.

  Merhaba, ben 12\1984 dogumluyum. Acik ogretim 3. Siniftayim. Benim tecilim ay ve yil olarak ne zaman sona eriyor. Son sinifa gecersem extra bir tecil hakkim oluyormu yada bakaya durumundayken son sinifi bitirebilirmiyim.. lutfen bunlari cevaplarsaniz sevinirim…

  Cevapla
 262. berkay kaptan

  bakaya kalınması durumunda ocakta başvuru yapmam halinda subat celbinemi yoksa mayıs celbinemi askere alınırız?

  Cevapla
 263. berkant kaptan

  merhabalar,askerlik celp dönemleri hakkında sorum olacaktı.celp dönemlerini kaçırma halinde nasıl bir durumla karşılaşıyoruz.tecil bittikten sonra kaçak mı yoksa bakaya mı gözükürüm celp dönemini kaçırdım.nasıl bir yol izlemem gerekiyor

  Cevapla
 264. Hakta Bayrak

  Admin bey ben evraklarimi dun iceri verdim cuma gunu saglik raporunu alacagim beni hemen gonderirlermi acaba net olarak bilmem lazim

  Cevapla
 265. Hakta Bayrak

  Ozur dilerim belirtmeyi unuttum 88 dogumluyum ve muayene kacagiyim

  Cevapla
 266. mehmet

  kaçak olanların yeri acaba otomatikmen belli olurmu nasıl olcak

  Cevapla
 267. mert

  ben muayenemi kasımda oldum normalde kırklarelı ağustos gonderiyor ama ben tercıh yaptım subata astsubay bana ocagın son haftası geleceksın dedi kagıdımda muhtemel sevk tarıhı 04.02.2014 yazıyor aklıma yatmadı bıde danısmaya sordum oda bellı olmaz dedı subattada gıdebılırmsıım ama genelde kutuk kac gonderırse ole gonderırler dedı bende ona gore ısten ayrılcam ocagın basında ne yapmam lazım bana yardımcı olur musunuz acılen…

  Cevapla
 268. melih

  Merhaba,4 yillik fakulte mezunuyum.6 aylik kisa donem cikti. Sulusumu aldigimda mezun oldugum okul bolumunde universite/ yuksekokul yaziyor. Acaba fakulte yazmasi gerekmez mi?

  Cevapla
 269. berkay

  Merhaba. Ben master mezunuyum bir yıllık tecil hakkımda doldu raporla şubat ayına kadar erteleyebildim. Ocak ayındada yerim belli olacakmış. Herhangi bir rapor veya düzenlameyle uzatma şansım var mı. Doktora için dilden yetersiz olduğum için askere gitmek istemiyorum. Dili halledip doktora eğitimine başlamak istiyorum. Bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim…

  Cevapla
 270. mustafa

  Ben 94 luyum bize şubede agustosda gideceksiniz dediler yine aynimidir herhangi bi değişiklik olurmuş malum askerlik kisaldi

  Cevapla
 271. çağlar

  ben 20 aralık ta teccilimi bozdurucam. hemen askere gitmek istiyorum. şubatta alırlarmı

  Cevapla
 272. BURAKKKK

  ADMIN LUTFEN YARDIMCI OLURMUSUN ben 2014 şubat celbınde askerim şubem şubatta yolluyor fakat 1.ve 2. grup var 1. grup 3-7 subat 2.grup 17-21 mart arası ve uzun donem yapacam 12 ay 1. grup gidebılme ıhtımalım nedir ve çok erken mart ayında 10 ay once muayne olmustum ??????

  Cevapla
 273. kaan

  merhaba ben 23.11.1981 doğumluyum askerlik şubesini aradığımda 31 aralık a kadar işlemlerinizi yapın dedler. ben ileri derecede bel fıtığı olduğumdan şimdiye kadar askerlik şubesine gidemedim ayrıca raporum ocak ayının 2 sinde bitiyor. bu durumda celp dönemi erteleme şansım varmıdır acaba şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 274. Fatih

  Merhaba, Ben 90 doğumluyum ve tecilim 1 ocak 2014 doluyor. Muayene olursam ne zaman giderim belli midir acaba ?

  Cevapla
 275. yiğit

  slmlar. ocağın başında tecili bozdurup askere gitmek istediğimi beyan ettiğimde beni hangi celp dönemine çağırırlar. teşekkürler.

  Cevapla
 276. Rıdvan Akkaş

  Merhabalar.Şu an kadrolu öğretmenlik yapmaktayım ve şubat celbine askere gitmek için işlemlerimi yaptırdım. Ayın 24 ünde belli olur dediler. Benim sorum şu, ayın 24 ünde belli olduktan sonra teslim olmak için ne kadar sürem var. Ve öğretmenlik yaptığımdan dolayı ücretsiz izine ayrılma işlemlerimi sülüsü aldıktan sonra mı yapmalıyım daha önce mi? Daha önce yapılabiliyor mu?

  Cevapla
 277. Hakan

  Merhabalar. ben kısa dönem şubat celbinde askere gitmek için bütün işlemlerimi yaptırdım. ama 2 grup varmış. bunu neye göre tayin ediyorlar. şubatta gitmek istiyordum martta olabilir dedilier. teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik yerleriniz açıklandığında ancak belli olur, tamamen tsk tarafından sınıflandırılmaktasınız.

   Cevapla
 278. Tayfun Salmanlı

  mrb bn muane oldugumda kasım 2014 de gitcegim soylendi erken celp yaptirdim butun celpleri isaretlettim suan bana verilen muane kagıdında muhtemel sevk tarihi subat 2014 gozukuyo subatta gitme ihtimalim nekadar

  Cevapla
 279. AHMET

  31 Aralık 2013 te tecilim bitti ve 29 yasimi doldurdum…askerlik subemi aradım ve 21 subata kadar muayeneye gitmem gerektigini soyledi… haziranda universite diplamamı alacam…mayıs celbinde gideceksem sureyi uzatma sansim var mı? Tesekkurler..

  Cevapla
 280. ŞÜKRÜ

  Merhaba ben 2011 lisans mezunuyum okul bittikten sonra askeriyeye 2013 şubat ayında gittim tecil ettirmek için 1 yıl tecil ettiler verdikleri kağıtta 31.03.2014 tarihine kadar askerlikle bi ilişkisi bulunmamaktadır yazıyor ancak geçen hafta bana askeriyeden kagıt geldi şubat celbini kaçırmısım ileride üzücü nedenler olmaması için durumunuzu askerlik subesıne bıldırınız dıyor tüm bunlara bakınca normalde benım askere gitme tarihim ne zaman ? teşekkürler

  Cevapla
 281. mehmet koc

  Kasim 2013 kisa donem celbi icin siniflandirildim fakat sevk evraklarimi dahi almayip bakaya durumuna dustum. Bu subat celbinde birligime katilmak istiyorum. Geçen hafta izmirde subeye gittim ve subatta gitmek istedigimi söyleyip silusumu istedim. Onlar bana silusumu aldigim gibi hemen gitmem gerektigini ilettiler. Benim sorum kisa donemler icin belirtilen tarihler disinda alım oluyor mu. Ben bakaya olsamda belli celp donemlerinde gitmem gerekmiyor mu. Simdiden tesekkurler.

  Cevapla
 282. hamza

  Merhaba ben üniversitede okuduğum dönemde yoklama kaçağı olduğum gerekçesiyle gbt sorgulamasıyla gözaltına alındım.Sabah askerlik şubesine götürüldüm.fakülteden aldığım evrağı yine askerlik şubesine teslim ettim. 2010 aralık ayında mezun oldum.ailevi sorunlarımdan dolayı askerlik görevimi yerine getiremedim.Şuan herhangi bir kamu görevlisi sıfatına sahip değilim.şubat 1984 doğumluyum.Askerlik görevini uzun dönem yapma imkanım varmı?bunun için ne yapmam gerekmektedir?teşekkürler

  Cevapla
 283. halil

  merhabalar;
  ben halen yüksek lisansa devam etmekteyim , master süresi 3 seneyi geçti haziranda bitiyor ancak tecil 07 ocak itibariyle bitti ve mayıs celb dönemi diye bir ibare var durum belgesinde. doktora ile eğitime devam edeceğim doktora başvuruları da ağustos gibi olacak. şimdi mayıs celb döneminde gitmeyip bakaya kalmamama rağmen doktoraya girdiğimde tekrar tecil hakkım doğacak mı ?
  Terşekkürler..

  Cevapla
 284. yusuf

  merhabalar bşey sorcam benım askerlı 4 yıl ertletım
  Aşğdaki kimliği yazılı yükümlünün 21.02.20014 kadar asekerlik işlemleri yönünbden bi sakınca yoktur dyo nezaman gıtmem gerk şimdiden Teşekkürler

  Cevapla
 285. yusuf

  merhabalar bşey sorcam benım askerlı 4 yıl ertletım
  Aşğdaki kimliği yazılı yükümlünün 21.02.20014 kadar asekerlik işlemleri yönünbden bi sakınca yoktur dyo nezaman gıtmem gerk şimdiden Teşekkürler

  Cevapla
 286. ahmet erceylan

  merhaba ben lisans mezunuyum 22 ağustos ,henüz şubeye gitmedim,kaçak durumunda mı oluyorum.ayrıca ceza yemiş olabilir miyim

  Cevapla
 287. Ertan

  Merhaba Admin;
  Ben 88 doğumluyum ve 2015 aralıga kadar tecil hakkım vardı fakat ben tecilimi bozdurdum ve mayısta askerim şuan özel sektörde çalışıyorum 6 senedir nisanın ikinci haftası silüsler geliyor ben silüsümü alınca tazminat alabiliyorum silüsü alıp tazminatımı alıcam silüsü aldıktan bir hafta sonra tekrar tecil ettirebilirmiyim sonucta öğrenciyim böle bişey mümkün mü?Şimdiden teşekkürler…

  Cevapla
 288. selim aşkın

  merhaba benim celp kasım 2014 gözüküyor mayıs veya agustos tertiple gitme gibi bir durum olamazmı?

  Cevapla
 289. HARUN

  slm admın.. acıl cvp beklıyrm… sülüsü aldım… 02.06.2014 saat 13.00 teslim tarihim…. 02.07.2014 tarihinde biletim…. 1 gun gecıkmelı katılsam nolur…. e devlet te sevk bıtıs tarihi 7 şubat yazıyor

  Cevapla
 290. Bahadır

  Merhaba, şubat 2014 celbi 2. grup 19-21 mart sevk tarihim. ne zaman gidip sulüsü alabilirim? 18 mart tarihine kadar istediğim gün gidip sulüsümü alabilir miyim?

  Cevapla
 291. Huseyin

  Admin bey

  Yaklasik olarak 2 yildir asker kacagiyim. Suan askere basvursam bana 2-3 gun musade vereceklermi yoksa orada muayene olduktan sonra mi gonderecekler

  Cevapla
 292. Muhammed

  Merhaba.Ben Şubat 2014 celbinde askere gideceğim.Sevk evrakımda birliğe katılım tarihi 5 şubat yazıyor Ailevi sebeplerden dolayı 7 subatta birliğe katılmam gerekiyor bu konu hakkında bilgi verirmisiniz..

  Cevapla
 293. fatih

  Merhaba,ben iki donem bakaya kaldım ve askere nezamn nereye gideceğim belli olmuş ben işlem yaptırmadım ama ıkı donem bakaya kaldığım için sevk işlemlerimi filan belirlemişler, ancak ben şuanda yüksek lisans kaydı yaptırdım, atandığım programa göre benim bir senede lisansüstü eğitime başlamam gerektiği belliydi, bende işimi eğirimimi kaybetmemek için gitmek istemiyorum ancak şubeyi aradığımda gitmem gerektiğini öğrenci belgesi alsam da gitmem gerektiğini söylediler, bu durumun bir çıkarı yok mudur? bilen varsa yardımcı olabilir mi, bakaya durumunu kaldırıp ifade verip gerekiyorsa idari para cezası ödeyip öğrenci belgemle erteletemiyor muyum,

  Cevapla
 294. ysf

  Askerliğin su an tecilli . tecilimi kaldirsam gitmeden önce tekrar tecil etme imkanim varmi??

  Cevapla
 295. berk

  Merhaba arkadaşlar ben mayıs 2014 de olan celpte askere gitmek istiyorum.Bunun için 15 şubata kadar başvurmam lazım.Kafamda şu sorun var bir işte çalışıyorum ve bu işin devam edip etmeyeceği martın başında belli oluyor.Bende şu şekilde düşündüm 15 şubatta kayıt olayım iş olursa erttelettiririm daha doğrusu böyle birşey var mı?Bir yardımcı olursanız sevinirim

  Not:Lisans Mezunuyum

  Cevapla
 296. Hüseyin

  acilll!!!!

  88 dogumluyum 2011 yılında yuksek lısansa kayıt yaptırdım.2015 ocak ayına kadar okul akserlık ıslemını tecıl ettırdı ama benm yuksek lısans hala devam edıyor.Ben 2015 ocaktan sonra okuldan ögrenım belgesı ıle daha tecıl ettırme hakkım var mı ???

  Cevapla
 297. Emre

  slm arkadaşlar Benim celp dönemim 30 ekim 2013 tü sevk tarihimde 31 aralık 2013 tü yanii sevk tarihide geçti ve ben o süre içinde işkurun kursunda eğitimdeydim bu eğitimde aralık basında bitti o zman sorun olabileceğini bilmiyordum ve şimdi işyeri askerlikle ilgili sorun yapıyor tecilli olman lazım falan diyormuş yada ertelenmiş ebn bu iş için 1 yıl zaman harcadım aslında işe başvururken tecilli olma şartı falan da yazmıyordu ama sonradan böyle demişler bir şekilde bende bunu rapor alarak erteleyebilirmiyim aceba onu anlayamadım tam olarak ,çünkü burda 47.maddeye göre sevk tarihinden sonra rapor işe yaramıyor gibi anladım ama emin değilim yani anlıcan benim bir şekilde 1-2 ayda olsa ertelenmiş olmam gerekiyor işe başlamak için bunun varmıdır bir yolu?lütfen acil cevap lazım teşerrürler..

  Cevapla
 298. Emre

  Sayın Admin 85 Doğumluyum ve yedek subay aday adayıyım bunu yazmayı unuttum pardon..yukarıdaki sorumun devamı olarak

  Cevapla
 299. Ömer

  Merhabalar
  Erken sevk başvurusu yapıp Ağustos celbine yetişmeye çalışıyorum. Askerlik şubeme tecil tehiri iptali yazısı ulaşıcakmış sorum şu tecil iptali yazısı son gün olan 15 Mayıs’tan önce ulaşırsa Ağustos ta asker olur muyum? İkincisi ise iptal yazısı en geç kaç günde ulaşır istanbuldan Aksaray’a gönderilecek 28 Nisan’da gidicek yüksek ihtimalle. Kargo ya da bir akraba aracılığı ile şubeye elden teslim mümkünmü?

  Cevapla
 300. Adem

  Selam Admin, 83 doğumluyum üniversite son sınıfım Haziran’da mezun olucam.. Bakaya olduğum için mezun olamadan şubeye gidemiyorum. Mezun olduktan sonra şubeye gitsem Ağustos ayında gitme durumum olabilir mi?

  Şimdiden bilgilendirmeniz için teşekkürler..

  Cevapla
 301. tuncer

  mrb ben açıogetim ogrencisiyim bu yıl diky geçiş yaptım yoklama kaçagı durumun oldu erteleme yaptırdım ancak para cezası ve arkerlik kagıdım geldi suan ogrenciyim ne yapmam gerekiyor bi hata olabilir mi

  Cevapla
 302. tuncer

  admin 91 dogumluyum

  Cevapla
 303. Emre

  Merhaba. Benim celp dönemim Kasım 2014. Sevk tarihim 1-30 Eylül. 2015 Ağustos celbinde gitmek istiyorum. Böyle bir hakkım var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim. Şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Erken sevk dilekçesi vererek şansınızı deneyebilirsiniz ancak kabul olacağını sanmıyoruz, çünkü bir önceki celple arasında 3 aylık bir zaman var.

   Cevapla
 304. UĞUR

  merhaba ;
  benim celp tarıhım kasım 2014 ben askere ekim ayındamı kasım ayındamı gıdıyorum yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 305. mehmet

  benim celp tarıhım 2014 kasım yazıyor ama 2 yıllık tecıl hakkım 24.06 bıtıyor lisan mezunuyum ben. beni ağustosamı kasımdamı askere alacaklar evlı oldugum ıcın ve calsıtıstıgım ıcın bu tarıhler onemlı lutfen yardımcı olurmusunuz .

  Cevapla
 306. SERCAN KAYA

  merhaba;
  ben 85 doğumluyum şuan için önlisans mezunuyum 2014 sonunda tecilim bitiyor,
  aöf de 2015 Haziran ayında lisans mezunu oluyorum, 5 aylık bir sıkıntı sürecim oluyor, bu 5 ayı boyunca yoklama kaçağı olmadan nasıl geçireblirim. yada geçirebilir miyim

  Cevapla
 307. Ozan

  Merhaba,
  Celp donemım kasım2014. 1-30 eylul arasında sıralamaya cagırdılar.bir dönem askerliği ertlemek istiyorum.2015 subatta gıtmek istiyorum. Neyspmam gerek? Rapor mu alayım? Sube ertelermi?

  Cevapla
 308. mali

  merhabalar ben suan öğretmenlik yapmaktayım kadrolu ve temmuz ayında askerlik şubesine gittim kasım celbinde gitceğimi söylediler ben uzun dönem gitmek istiyorum asteymen olarak transkrip istediler genel ortalamam 2.96 100 uzerınden de 74 bunun etkisı var mı yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 309. RUHİ

  merhaba şubat 2014 tecilim bitti kasım ayında askere gitcem söylendi halk egitim okulun da kayıt yapmak istiyorum berberlik diploması için okuldan askerlik durum belgesi istediler bu durumda durum belgesi alabilirmiyim ben düz lise mezunuyum okulun verdigi haktan tecil yapmıştım ögrenim durumum başka yok

  Cevapla
 310. Fahrettin

  Merhaba 17 temmuzda 2 yıllık tecilim doldu.1 kasımda askerim.lisans mezunuyum.kasım aralık aylarında kpss kurum sınavlarına giricem.rapor alarak askerliği 1 celp dönemi erteltmem lazım.raporu hangi tarihler icin almalıyım ve raporu askeri şubeye ne zaman vermeliyim.

  Cevapla
 311. onur

  ben kasım ayında askere gıdecektım ve bu gun askerı subeye gıttım bana aralık ayında gıdeceksın dedıler böle bır sey var mı

  Cevapla
 312. onur

  merhaba arkadaslar ben eylül 2014 ayında tecıllı mı actırdım ve askerlık yoklamasına gırdım ben ne zamna gıdebılırım dedıgım de kasımda gıdebılırsın dedıler sımdı bu gun askerlık subesıne gıttıgımde aralık ayın da gıdecıksın dıyolar uzun dönem gıdıcegım bunla bılgısı olan yardımcı olabılır mı

  Cevapla

Alt Kısımdan Konu ile İlgili Sorunuzu Sorabilirsiniz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir