Anasayfa / Askeri Haberler / 2014 Kısa Dönem Mayıs Celbi Askerlik Sorgulama

2014 Kısa Dönem Mayıs Celbi Askerlik Sorgulama

2014-Mayıs-Kısa-Dönem-Askerlik-sorgulama

Mayıs 2014 celbinde silâh altına alınacak yedek subay aday adaylarının sevk öncesi hazırlık işlemleri, sınıflandırma ve sevk işlemleriyle ilgili hususlar müteakip maddelerde açıklanmıştır.

Mayıs 2014 yedek subay celbinde;

 1. Bakayalar ve yoklamasını yaptıran yükümlülerden erken sevki kabul edilenler ile daha önce yoklama işlemleri yapılıp yasal erteli olan (1111-36, 35/g, vb.) yükümlüler askerlik şubesi başkanlığına müracaat ederek ertelemeden feragat/iptal edilen ve yedek subay nitelik listesine alınanlardan 13 aralık 2013 ile 31 mart 2014 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptıranlar,
 2. Yedek subay nitelik listesine alınan diğer yükümlülerden 01-31 mart 2014 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırmak üzere yurt içinde askerlik şubesi başkanlıklarına müracaat edenler,
 3. e-devlet kapısından yayımlanan sevk öncesi hazırlık işlem formunu doldurarak posta veya belgegeçer ile yurt dışı temsilciliklerimize gönderen veya şahsen yurt dışı temsilciliklerine müracaat eden yükümlülerin sevk öncesi hazırlık işlemlerine ait evrakı, yurt dışı temsilcilikleri tarafından 31 mart 2014 tarihine kadar askerlik şubesi başkanlığına ulaşanlar msb’ce sınıflandırılarak sevk edilecektir.

2014 Mayıs Celbi İçin Gerekli Belgeler

Yükümlüler sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırmak üzere askerlik şubelerine gelirken lisans diploması, not döküm belgesi (transkript), akademisyenlik belgesi (varsa), öğretmen bildirim çizelgesi (varsa), yabancı dil sınav sonuç belgelerini (varsa) hazır bulunduracaklardır.

2014 Mayıs Kısa Dönem Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Türk Silâhlı Kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu yedek subay adaylarının seçimine ilişkin şekil ve esaslar ile celp usulleri hakkında yönetmelik gereği askerlik şubesi başkanlıklarına müracaat ederek sevk öncesi hazırlık işlemlerini belirtilen süre içinde tamamlayan yükümlüler sınıflandırılacaktır. seçim ve sınıflandırma sonuçları millî savunma bakanlığınca 25 Nisan 2014 saat:11.00’den itibaren e-devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır.

2014 MAYIS KISA DÖNEM ASKERLİK HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ AŞAĞIYA YAZABİLİRSİNİZ…

2014-Mayıs-Kısa-Dönem-Askerlik-sorgulama

7 yorum

 1. 30,05,1988 doğumluyum kütük benim balıkesir havran. 6 subatta askre gitmekistiyorum diye aöfden kaydımı aldım yani evrağı aldım mayısta gitmek istediğimi söyleidm ama mayısta gitmek istiyrum bi ihtimal aguustosa da kalabilirsin dediler %1 de olsa. Mayısta gitmek için napabilirm

 2. Öncelikle mehraba ben Mayıs ta askere gidecemde yerimi ne zaman ögrene bilirim

 3. ben üniversiteyi daha yeni bitirdim hemen muayene kağıdı gelmiş eve tecil ettirmem için ne yapmam gerekiyor herhangi bir tarih varmı

 4. merhaba ben açıköğretim işletme lisans mezunuyum kısa dönem askerlik yapabilirmiyim ve yaparsam gerekli evraklar neler ? teşekkür ederim .

 5. Oğuzhan Şenel

  Askerlik şubesine 30.12.2013 tarihinde gittim ve Aile hekiminden muanemi oldum bana Belge verdiler Konu Askerlik durumu diye, Askerlik bilgileri celp dönemi; 2014 mayıs Muhtemel sevk tarihi 04.05.2014 yazıyor ben mayıs 4 de gitmek istiyorum ama belki celp kayar diyorlar yani mayısta giderim değil mi kesin?

 6. beyazit çingıllıkılıc

  94/1 tertı oglum için dağıtım nerde duştugunu orenmek istedım cevabını alamadı nasır cıngıllıkılıc 94/1 tertib

 7. İLK MUAYENE OLDUĞUMDA BANA KASIMDA GİDECEN DEDİLER AMA BEN CELP DÖNEMİME İTİRAZ ETTİM ŞUBAT YAZDILAR AMA GİDEMEDİM ASKERİYEYE GİTTİĞİMDEDE BANA KASIMDA KESİN ASKERSİN DEDİLER AMA E DEVLETTE:::Er ve Erbaşlar için bir sonraki celp dönemi sınıflandırma sonuçları 10 – 20 Nisan 2014 tarihinde açıklanacaktır. :: bu YAZI YAZIYOR ASKERİ ŞUBEDEKİ MEMURADA KESİN BİŞE YOK BELKİ MAYISTADA GİDERSİN DEDİLER BİLGİSİ OLAN BANA ACİL ULAŞŞIN YADA CEVAPLASIN ???

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*