2014 Şubat Celbi için Son Başvuru

550

Asker Adayı: Merhaba. 2013 haziran ayında üniversiteden mezun oldum ve tecil hakkımı kullandım. Şubat 2014 celbinde askere gidebilmek için tecili bozdurup başvuru yapmanın en son tarihi nedir?

Cevap: 2014 şubat celbinde asker olmak isteyen asker adaylarımız için son başvuru tarihi 15 Kasım 2013 tarihi olması beklenmektedir. Tecil işlemlerinizi bu tarihe kadar kaldırıp erken sevke tabi olmak isterseniz dilekçenizi doldurmanız gerekmektedir. En erken kesin olmamakla birlikte 2014 yılı Şubat Askeri celbinde asker olma ihtimaliniz olmuş olacaktır.

2014-subat-celbi-basvurusu

550 yorum

 1. Askerlik tecilim 17.07.2014′te bitiyor.Öğretmenlik Temmuzun başında öğretmenlik sınavına giriyorum atamalar ağustos sonu eylül başlarında oluyor.Sınavı kazanırsam atanmama gibi bir durum söz konusu olabilir mi.Kütüğüm Bolu’da.Ne zaman askere alınırım acaba.

   • Melih_Angaralı /

    Selamun aleyküm Admin kardeş.89 dogumluyum ve 25 ekimde tecili bozdurdum.Muhtemel sevk tarihi 04.02.2014.
    Şubat celpinde askere gidecek er sayısı fazla olursa askere gidecekleri nasıl belirliyorlar..Askere gidecekleri Kurayla mı yoksa başvuru tarihine göre mi belirliyorlar ? Şimdiden teşekkür ederim.

 2. alperen ülkü /

  Merhaba Admin Bey;

  Yüksek lisans ocak 2014 tarihinde Allah kısmet ederse bitiyor.Dönem sonu sınavları 6-17 ocak arasında.bütünleme sınav tarihleri 22-28 ocakta.en kötü ihtimali düşünürsem ocak sonunda okul bitiyor.Ama diplomamı hemen alamayacağım için ve mezuniyet çıkış belgem hemen elimde olmayacak. Şubat 2014 de askere gitmeyi düşünüyorum.Bir problem oluşur mu.bir sorun oluşsa bile lisan diplomam bu problemi çözer mi. Yüksek lisans çıkış belgemi alabilirsem uzun dönem çıkma olasılığı var mı..Şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Herhangi bir problem oluşmaz ancak Şubat 2014 dönemi için son başvuru tarihi Kasım ayının 10’udur. O yüzden başvurunuzu yapmalısınız.

 3. Merhaba,

  Ben 4 yıllık işletme mezunuyum. Artık uzun dönem veya kısa dönem olacağını devlet kendisi asker ihtiyacına göre veriyor diyorlar doğru mudur? Kısa dönem olarak gitmek için ne yapmam gerekiyor. Ayrıca; bir önceki tecilimde askeriye benim adıma ziraat bankasından burdur şubesine hesap açtırmış ben daha sonra tecil ettirmiştim. şuan tecilimi bozdursam yine burdura gidebilir miyim.

  Teşekkürker.

  Kayseri

  • evet Tsk belirlemektedir Sınıflandırmalarınızı. Kısa dönem askere gidebilmek için yapabileceğiniz birşey bulunmamaktadır. Askerlik işlemleriniz sırasında kısa dönem olmak istediğinizi belirtiniz.

 4. Mecnun Çaluk /

  Öncelikle iyi çalışmalar 15.01.1994 Doğumluyum.Küçükçekmece ilçesi 2014 yılında mayısta gönderiyor ben ise engeç şubatta silah altına girmek istiyorum böyle bir şansım var mı varsa ne yapmam gerekiyor . Ayrıca : meslek yüksek okul öğrencisiyim okulumu dondurup askere gitmem buna bir engel midir?
  Şimdiden Teşekkürler.

  • Sadece celp döneminizde asker olabilirsiniz. Ancak erken sevk dilekçesi verirseniz askere şubatta gitme ihtimaliniz dolar. Okulunuzu dondurup askere gidebilirsiniz.

 5. Tecilli olup olmadığımızı adresimizin kayıtlı olduğu askerlik şubesinden mi yoksa kütüğümüzün olduğu şubeden mi öğrenebiliriz?

  • En yakın askerlik şubesine giderek, ayrıca kendi kütüğünüzün bulunduğu askerlik şubesini arayarak ta bilgi alabilirsiniz.

  • Askerlik muayene işlemlerinizi yaptırdıktan sonra size verecekleri belgelerde muhtemel sevk tarihiniz yazacaktır Batuhan Bey.

 6. ben 18.10.1983 dogumluyum işletme bölümünu bu sene bitiriyordumki yeni sistemde ekstra bir ders çıktı. ve bu dersin sınavları bahar dönemi gerçekleşceği için birdahaki baharı yanı 2014 mayıs ayını beklemem lazım. belirtigim yaştayım ben nasıl bir yol izlemeliyim.30 yaşıma girecegim için direk askerliğe baş vurmalımıyım.. tecilde edemiyorum.

 7. Merhaba kolay gelsin. Üniversite 2 . sınıfım 4 sene biter bitmez asker olacağım yalnız ben asteğmen yani uzun dönem istiyorum. Bunu muane sırasında belirtsem acaba olabilir miyim ? teşekkürler

 8. Ben geçen sene (2012) üniversiteden mezun oldum tecil hakkımı kullandım ve aynı sene yüksek lisansa kayıt yaptırdım. 1 sene hazırlık sınıfında geçti şimdi yüksek lisans hakkımdan vaz geçersem tecilime etkisi olurmu olursa hangi celp döneminde gidebilirim

 9. iyi günler. 29.09.1990 doğumluyum.4 yıllık üniversitemi geçen sene temmuzda bitirdim. ama askerliğimi tecil ettirmedim. hiç gitmedim askerlik şubesine. şubatta askere gitmek istiyorum. bunun için ne yapmalıyım? bu arada kütüğüm konya/seydişehir/bükçe köyü

 10. Merhaba benim sorum şu şekilde ;
  erteleme bitim tarihi 12.9.2013
  muhtemel sevk tarihi 30.11.2013
  bugun 1 eylül e devlet üzerinden sevk öncesi hazırlık formumda bu dönemde celp dönemine ait değilsiniz diyor acaba benim askerliğim şubat 2014 e mi kaldı

 11. Merhaba, benim tecilim nisan 2014’te bitiyordu ve ben nisanda askere gidecektim ancak şimdi nisan diye bir celp yok acaba ben şubata mı yoksa mayısa mı atandım? Teşekkürler

 12. Merhabalar ağustos 1984 doğumluyum . İşletme fakültesini 15/06/2013 itibari ile bitirdim. Kasım 2014 de kısa dönem askere gitmek istiyorum. Ne yapmam gerekli ?
  Kolay gelsin …

 13. Bu sene son senem 4 yıllık fakülte mezunu oluyorum. 2 yıllık bilgisayar 2 yıllık işletme. Yedek subay sınavı da kalktı şimdi. Ben ne yapıp edip uzun dönem olmak istiyorum hem birikim için hem de asker de kalmayı düşündüğüm için. Muayane sırasında özellikle belirtsem yaparlar mı ? sonuçta asker olmak isteyeni ret etmezler gibime geliyor ? Siz ne dersiniz ?

 14. Selam. 26.08.2011 de üniversiteden mezun oldum ve 2 yıl tecil hakkımı kullandım.Tecil belgemde tecilimin son bulduğu tarih Kasım 2013 olarak yazmakta.2013 Kasım celbinde askere gidebilirmiyim yoksa şubata mı sarkar ? Şubata sarkarsa neden?

 15. arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var 2014 mart sonu tecilim bitiyor ben askerliği eylül 2014 e kadar uzatıp gitmemeyi düşünüyorum nasıl yapabilirim ayrıca yüksek lisansımda bitti

 16. mrb ben 2013 aralık ayına kadar tecilliydim tecili bozdurup askere alınmak istedim fakat 2014 şubat ayına attılar kasım ayındada alım var ama kontenjan dolmuş dediler kasımda gidebilmem için ne yapmam gerekir 1986 dogumluyum

  • Kasımda gidebilmeniz için yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Askerliğinizi şubat ayında yapma ihtimaliniz vardır.

 17. askerlıgımı tecıl ettırdım.. tecılı bozup subat 2014 te gıtmek ıstıyorum .. 10 kasımdan sonra basvuru yapabılır mıyım? herhangı bır sekılde 10 kasımdan sonra tecılı bozamaz mıyım ? kasım 10 en son tarıh mı

 18. ömer çelik /

  üniversiteyi bitirdikten sonra 2yıl tecil hakkımı kullandım tecilim subatta bitiyo hemen askere alırlarmı yada tecil bittikten ne zaman sonra askere alırlar

 19. Merhaba

  Okulum aralik 2013 te bitiyor diplomami ocakta alacagim. Subat doneminde askere gitmek istiyorum acaba bu mumkun olurmu ne yapmam gerekir.

  Tesekkurler

  • Şuan askerlik şubesine giderek tecilinizi bozdurursanız, şubat celbinde asker olma ihtimaliniz olabilir. Ancak geç kalırsanız mayıs celbine kalırsınız Emir Bey.

  • Merhaba, adminin yazdığına bakmayın. ASAL’ın sitesinde yazdığına göre askerliğinizi yedek subay veya kısa dönem olarak yapmak istiyorsanız tecil bozduğunuz başvuruda mezuniyet belgenizi veya diplomanızı ibraz etmeniz gerekiyor. Yani mezun olmadan tecili bozarsanız, askere gitmeden önce mezun olsanız bile askerliği uzun dönem yaparsınız.

 20. Hakan DENİZ /

  Merhaba
  Benim erkek ikizim var. Şuan üniversite 2.sınıfım . aynı anda asker olucaz inşallah. Yalnız bir soru takılıyor aklıma. İkizler isteğe göre aynı yerde askerlik yapabiliyormuş veya biri doğuya biri batıya düştüğünde , isteğe göre biri diğerinin yanına gitmek için başvuru yaptığında gidebiliyormuş. Böyle birşey var mı ?

 21. kpss den sonra kurum sınavları açılıyor biliyorsunuz. ama sınavlar arasında 2-3-4 ay gibi bi zaman geçiyor. bu arada askerliği de yapmak istersek askerde iken açılacak kurum sınavlarına girme izni veriliyor mu ?

 22. gökhan inan /

  Kpss den sonra açılacak her kurum sınavı arasında 2-3 ay kadar zaman geçiyor. bu arada askerliği de yapmak istersek,askerde iken açılacak kurum sınavlarına girmemize izin veriliyor mu ?

 23. asker gönen /

  merhaba ben 1990 dogumluyum suan yurt dısında oldugum ıcın dovızlı askerlık ıcın konsolosluqa basurdum suan son basvuru tarihım 31 10 2013 te.ben gelip askere gtmek ıstıyorum kasımda son basvurumu yapmazısem kasımda askere gdebilirmiyim ,. Acil cevap bekliyorum smdiden tesekur edrim..

  • Kasımda askere gidemezsiniz beyfendi. Kasım celbi için başvurular sonlandırıldı. Askere ancak şubat celbinde gitme ihtimaliniz doğar en kısa sürede başvuru yaparsanız.

   • “en kısa sürede nasıl askere giderim” sorusuna aşağıdaki cevap verilmiştir. Buna göre yaşlı doğumlulara öncelik verilmesi ile ilgili olarak başvuru yapsam mümkün olmayacak mıdır?

    Mazeretleri nedeniyle tâbi olduğu celp döneminden önce silâh altına alınmak isteyen yükümlülerin bu talepleri celp plânlamasını bozmamak, emsalleri önceki yıl içerisinde sevk edilmiş olmak, ciddi mazeretleri olanlar ile yaşlı doğumlulara öncelik verilmek kaydıyla dahilinde MSB Askeralma Dairesi Başkanlığı’nca kabul edilmektedir. Erken sevk talebinde bulunacak yükümlüler; Kendilerinin bizzat imzaladıkları mazeretlerini belirtir dilekçe, Askerlik Durum Belgesi, (Askerlik Şubesinden alınacak) varsa mazeretlerine ait belgelerini, aşağıdaki tarihlerde “Askeralma Dairesi Başkanlığı 06100 Bakanlıklar/Ankara” adresine posta ile veya bizzat veya bir yakınları vasıtasıyla başvuracaklardır. Başvuru tarihleri; Şubat Celbi : 01-31 Aralık Mayıs Celbi : 01-31 Mart Ağustos Celbi : 01-30 Haziran Kasım Celbi : 01-30 Eylül Erken sevk talebi kabul edilenlerin sınıf ve eğitim merkezleri talep ettikleri celp döneminde, birlikte sevke tâbi oldukları yükümlülerle birlikte açıklanmaktadır.

 24. Merhaba,

  Ben yüksek lisanstan dolayı Ekim 2015’e kadar tecilliyim. Yüksek lisans tecilini yanlızca okul bozdurabiliyor. Dilekçe vermeme rağmen dilekçem atlandığından tecil bozma işlemim sarktı bu sebeple de 15 Ağustos’ta başvuru yapamadım. Şimdi Kasım celbinde gidemiyorum. Yanlız ulaştığım kanun metninde şu anda erken sevk istersem kabul edilip edilmeyeceğinin şube insiyatifinde olduğu belirtilmiş. Acaba bu gibi bir durum söz konusu mudur? Şu anda başvuru yapsam Kasım ayında asker olabilir miyim?

 25. Merhaba, Benim üniversitem kesin olarak 2014 ocak başında bitecek. Diplomamı şubattan önce ibraz etmek koşuluyla mezun olmadan 2014 Şubat döneminde kısa dönem askere gitmek için başvuru yapabilir miyim? Teşekkür ederim.

 26. merhaba ben 1991 doğumluyum 20 ağustos da tecili bozdurdum.bana 2014 kasım ayında askere gidecğimi söyledi bende erken gitmek istiyorum dedim tecilli olduğum için 2014 şubat celbini işaretledim.burdaki memur tsk asker alırsa gidebilirsin dedi.burda başka bir işlem yapmaya daha gerek varmı ankara dilekçe falan yazma durumu olurmu ?

 27. merhaba , işletme 4. sınıf öğrencisiyim ve sınav tarihlerim ocak ayında bitmekte.
  Şubat 2014 için askere gitme şansım var mıdır ? var ise bununla ilgili dilekçe mi vermeliyim? konuyla ilgili bilgi verebilir misiniz? şimdiden teşekkürler.

 28. hasan güneri /

  merhabalar ben mayısta mezun olacaktım ama tek dersim kaldı,şu an eylül itibariyler geçtim dersi ama çıkış işlemleri daha olmadı tabi,okulumuzun bilgi işlem sitesinde askerliğim tecillli gözüküyor ama tecil ne zaman dolacak yazmıyor,ben hemen tecil ettirmelimiyim yoksa sene sonunu beklersem 1 yıl daha ertelemiş olurmuyum

 29. merhaba 2 yıllık üniversitenden sonra 2 yıl tecil hakkımı kullandım tecil şubat 21 de 2014 de bitiyor ne zaman askere alırlar hemen alırlar mı yada hangi celp de alırlar kütügüm mamakta dır.. şimdiden teşekkürler..

 30. Erhan Torunlar /

  Merhaba benim işim gereği en erken 2014 şubat ayı 3. veya 4. haftası gidebilirim. Şubat ayında hangi tarihlerde silah altına alınılıyor.

 31. 2015’e kadar tecilliydim. Bugün tecilimi bozdurdum, tahmini sevk tarihimin Şubat 2014 olduğu söylendi. Sınıf belirlemem için de Aralık ayında diploma ve transkriptim ile en yakın şubeye gitmem gerektiği söylendi. Bundan önce herhangi bir başvuru yapmam gerekir mi?

 32. Baybars Sunay /

  Merhabalar,
  2013 Haziran tarihli lisans mezunuyum. Kütüğe kayıltı olduğum yer ile görüştüm Şubat celbiyle gidebilir miyim şeklinde evet başvuru yapabilirsiniz şeklinde ilettiler. Gerekli evrakların ne olduğu konusunda herhangi bir bilgim yok. Ayrıca bu celbi Aralık’a çekme şansım var mı? çok üzerine bilgi sahibi olduğum bir konu değil.
  Teşekkürler.

 33. merhabalar, 31/09/2013 de tecilim bitiyor, şubat ayında gitmek istersem haftaya başvuru yapabiliyor muyum. Yoksa aralık ayını beklemem mi gerekmektedir.

 34. ben 1994 dogumluyum arkadaslarım hepsi muayne oldu fakat bana kagıt falan gelmedı ne apmam gerekır bıde ben hemen askere gıtmem lazım öyle bı ımkanım varmı ?

 35. Merhaba. Bu sene askerliğimi devletin verdiği tecil hakkıyla tecil ettirmek istiyorum. Tecil işlemi için son tarih nedir acaba?

 36. Merhabalar, subat celbiyle askere gitmeyi dusunuyorum ama goz numaram iki gozdede 6 numara miyop, 1 numaram astigmat var. Astigmatlarin yarisi alinip toplaniyor diye biliyorum, bu durumda goz derecesi toplamim 13 yapiyor. Bu dereceyle curuge cikarilirmiyim. Bu kontrolu nerede yaptirmam gerekiyor. Cevabiniz icin simdiden tesekkurler

 37. İyi günler 2014 şubat ayında tecilim bitiyor ama ben kasım döneminde askere gitmek istiyorum şubata kadar bekleyemem ne yapmam lazım ?

 38. 1994 doğumluyum kütük erzincan refahiye ilçesine bağlı. Bben bursa orhangazide yaşıyorum burası 1 gönderiyo bende buranın kütüğüne kendimi yazdırıp 1 gidebilirmiyi?

 39. Hakan Şenol /

  Merhaba Admin, 21.06.1987 doğumluyum. Kütüğüm Artvin/Şavşat. 20.05.2013 tarihinde 4 yıllık örgün öğretim iktisat bitirdim ve 30.09.2015’e kadar tecilli durumdayım. 2014 celp dönemlerine baktığımda (Şavşat-Trabzon) Mayıs dönemini gösteriyor. 15 Kasım’a kadar tecili bozarsam Şubat dönemine gitme olasılığım nedir ?

 40. Merhaba,

  2013 haziran ayında üniversiteden mezun oldum ve askerliğimi kasım 2015 e kadar tecil ettim.2014 şubat ayında askere gidebilmem için son başvuru tarihi nedir ?

 41. merhaba ben öğretmen olarak yeni göreve başladım ve kasım ayında askerliğimi şubata ertelenmesi için dilekçe verdim fakat meb den bana şubatta öğretmenler için asker alımlarının olmadığını söylüyorlar bu doğrumudur? dilekçe verip şubatta gidebilirmiyim?
  teşekkürler.

 42. merhabalar admin.Ben haziran 2014 tarihine kadar tecilliyim.O zamana kadar başvuru yapmasam Temmuz 2014 te yapılan kpss sınavına katılma hakkım varmı ?
  Ozamana kadar kaçak sayılırmıyım?
  Eğer sınavı kazanırsam askerliğim ertelenirmi ve ne zamana kadar ertelenir?
  Ve eğer memurluğum dondurulup askere alınırsam maaş durumum nasıl oluyor?
  Son olarak bunları yapmasam tecilk sürem bitmeden Şubat 2014 için başvuru yapsam ve bu celp tarihinde askere gitsem ,temmuz 2014 te asker olarak kpss ye girebilirmiyim ,Giripte kazansam atammam nasıl olacak?
  Sorularım çok fazla ama yardım etmenizi umuyorum.Hayırlı günler.

 43. şubat 2014’de kısa dönem kısa dönem gımek için başvuruda bulundum.askerlık karar madesi 28 yazıyor.acaba ne anlama gelıyor. cevaplarsanız sevinirim admın bey.şimdiden tşklr.

 44. Merhaba, ben 2014 ocak ayında lisans düzeyinde mezun olacağım, şubat 2014 celp döneminde askere gidebilir miyim ? Istanbul beykoz ilçesinde ikamet ediyorum ve beykoz celp dönemi Subatta.

  • Bende aynı durumdayım bu durumu askerlik şubesine bildirdim, kasımda belgeler teslim edilecek siz ise ocakda mezun olacaksınız bu yüzden en erken mayısda gidebilirsiniz dedi malesef

 45. benim kütük amasya ağustosta göndermiş. benim okul işlemlerim daha devam etdigim için gidemedim. diplomamı aldım kasımda gitmek istiyodum bitdi dediler başvurular. en yakın şubatda var cıkma olasılıgı nedir bilgi verirmisiniz. yoksa 2014 ağustomu beklerim :(

  • %50 çıkma olasılığı vardır. Tsk asker ihtiyacına göre tecilini bozdurmuş olan kişilerden alım yapmaktadır.

 46. bi sorum daha olucaktı. ben gemi inşaatı okudum hem lisede hem ünv.de askerlğimide denizde yapmak istiyorum. denizde askerlik yapmak için benim yapabiliceğim bişe var mı? ya da cıkma olasılıgı nedir

 47. Askerliğim 2016 yılına kadar tecilliydi ancak tecili bozup erken gitmek için başvurdum bana en yakın 2014 şubat celbi dediler erken sevk dilekçesi yazsam 2013 kasım celbinde gidebilirmiyim yada şubatta kesin gidermiyim 1990 doğumluyum bu arada

 48. 1989 DOĞIMLUYUM A.Ö.L OKUYORUM TECİLİM 01/10/2014 TARIHINE KADAR DEVAM EDİYO ŞUBAT 2014 TE GİDEBİLMEM İÇİN EN SON E ZAMN TECILIMI BOZA BİLİRİM ACİL CVP LÜTFEN TŞK…

 49. MERHABA… ÜNİVERSİTE LİSANS MEZUNUYUM. TECİLİM 2 YIL SONRA BİTİYOR.KESİNLİKLE ŞUBAT AYINDA ASKERE GİTMEK İSTİYORUM.
  1-ŞU AN TECİLİ BOZDURURSAM KASIM AYINDA MI GİDERİM?
  2-ŞUBAT AYINDA GİTMEK İÇİN EN KESİN TECİLİ BOZDURMAK TARİHİ NE ZAMANDIR?
  3-ŞUBAT’ IN KAÇINDA ASKERLİĞİM BAŞLAR?
  4-KAÇINDA TESLİM OLMAM GEREKİR?
  TEŞEKKÜRLER…

 50. 31 martta 2014 de tecilim doluyor..kendi kütüğüme baktiğımda agustos celbi görünüyor..ne zaman askere alınırım? 32 yasindayim..ilgi ve alakaniz icin tsk

 51. merhaba.
  ben ekim 1984 doğumluyum . yüksek okul mezunuyum kasım celbini kaçırdım şimdi başvursam acaba şubattan önce alma ihtimalleri var mıdır? 29 yaşımı doldurduğum için kasımda gitme şansım olur mu acaba ?

 52. Merhaba
  2 yillik myo mezunuyum 88 dogumlu antalya kumluca ilcesine kütüklüyüm.tecilim 2013 aralik ayinda sona eriyor suan bozmus olsam araliktan once askere gidebilirmiyim?

 53. Yanlış Hatırlamıyorsam tecilim 10.11.2013 de bitiyor. Muhtemel sevk tarihi de 31.03.2014 gozukuyordu.
  Şu anda celp donemleri değişmiş sanırım. Kütük de Trabzon OF da
  Ben ne zzaman askere alınırım.
  ve Şubat donemi gitmek istersem gidebilir miyim neler yapmam lazım

 54. Merhaba. Ben 2014 Ocak ayında lisans diplomasıyla üniversiteden mezun olacağım. Şubat 2014 celp döneminde askere gidebilir miyim? İstanbul Maltepe’de ikamet ediyorum ve kütüğüm de burada. Maltepe celp dönemi Kasım’da gözüküyor.

 55. 2 yıllık tecilim bu ay bitiyor. şubat 2014 döneminde askere gitmek istiyorum. 15 kasım son basvuru tarıhı sanırım. tecilim bitsede gidip sevk işlemlerini yapmalı mıyım yada sevk işlemlerimi ne zaman yapmam gerekiyor acaba

 56. Merhaba, lisansım şubatta bitiyor. Yani diplomamı şubat 10 gibi alabilceğim. 2014 şubatta askerlik için uygun mudur? Yani şimdi başvursam benden diploma istemezler mi? uzun döneme ( 15 ay) bırakma olasılıkları var mı? Yani kısa dönemden yararlanmak istiyorum.

 57. 2015 Şubat ayı celp dönemine kadar tecilliyim.Ben tecilimi bozup bir yıl önceden 2014 Şubat ayında askere gitmek istiyorum.Bulunduğum il Gölcük/KOCAELİ 2014 Kasım ayı celp dönemi olarak gösterilmiş.Buna göre ben şubat ayında gidebilirmiyim yoksa illaki Kasım ayını beklemem mi gerekiyor?Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  • Şubat ayında gidebilmeniz için en geç 15 Kasıma kadar tecilinizi bozdurup askerlik işlemlerinizi yaptırmalı ve erken sevk istemelisiniz.

 58. ben 94luyum celp dönemim agustos askerlik subesinde erken sevk istedim yani subatta acaba herhangi baska islem yapmam gerekir mi bide ne kadar ihtimal var subatta gider miyim

 59. Merhaba bn temmuz ayında kasımda askere gidebilmek için tecilimi bozdurdum ama
  eylülün 1 ile 30 arasında askerlik şubesine gidip eksik evrakları veremedim kasım ayında askere gitmeyi istiyorum ne yapmam gerekiyor ? şimdiden tşkler

 60. merhabalar,ben şubat 2014 te askere gimek istiyorum,diyelimki tecili bozdurduktan sonra beni şubatta almadılar,tekrar tecil ettirebilir miyim çünkü bazı sebeplerden dolayı 2014 kasımı beklemem gerekecek

 61. merhaba.
  bugun askerlik subesine gittim. aöf okuyorum fakat şubatta askere gitmeye karar kıldım. tecili bozdurmak için gerekli evraklarla gittiğimde mayıs 2014 olark cıktı askerlik subesi gonderimi.tecili bozdurmak için verilen evrakları doldurdum.şubatta gitmem için bana verilen kağıda ek olarak düşmüştüm şubat dönemi diye. dikkate alınır mı? şubatta gitme ihtimalim nedir?

 62. kasım celbinde gözüküyordum fakat gidemedim şimdi şubatta gitmek icin ve bakaya olup ceza ödememek için ne yapmam gerekir?

  ayrıca şubatta gidersem kısa dönem olarak, dönüş tarihim yaklaşık olarak ne zamana denk gelir? tşkler.

 63. Merhaba
  Askerliğimi 2013 Ağustos ayında 2015 e kadar tecil ettirdim. 2013 Elektrik Elektronik müh. Tecilimi bozudurup Şubat 2014 de gitmeyi düşünüyorum Uzun dönem askerlik yapmak istiyorum Şubatta uzun dönem alıyorlar mı Uzun dönemi Ales puanı YDS dil puanı gibi sınavlardaki dereceler uzun dönem gelmesini artırır mı ? Teşekkürler

 64. ben yeni mezunum 2yıllık tecili kullanmadım daha çıkış işlemlerim sürüyor,tecili bozdurup askere gitmek istiyorum ama şubat çıkmazsa tecil hakkımı kullanabilirmiyim

 65. bir diğer sorumda şu;
  kasım 15 e kadar tecil bozdurulması lazım ama bazı kişiler 15 ekimden sonra yaparsanız şubat celbinin 2. grubuna yani mart ayına kalırsınız diyor,erken yaptırmanın faydası var mıdır,yoksa şans mıdır

 66. merhaba ben kasım 1994 alanya doğumluyum muanemi oldum bana şubede alanyayı 1 tertip alacaklarını söylediler celp dönemleri açıklandığı zaman inceledim ve gerçektende 1 tertip alıyorlar yayınlanan celp dönemlerinin doğruluk payı nedir yüzde yüz doğrumudur

 67. meraba, ben şubat celbinde askere gitmek için şimdi tecil bozdursam vazgeçmem durumunda tekrar askerliğimi tecil ettirebilir miyim? eğer öyle bi hakkım varsa ne zamana kadar tekrar tecil ettirmem gerekir?

 68. merhaba en kasım 2013 celbi için başvurdum yalnız sağlık ocağında ki doktor tansiyon çıktığı için askeri hastaneye sevk etti dolayısıyla kasım celbine yetişemedim. şuan da hastaneye sevkim gözüküyor. ben şimdi şubat celbi için tekrar mı başvurmam gerekiyor yoksa başvurum aktif mi. bu arada lisans mezunuyum

 69. Merhaba; lisans mezuniyetimden sonra hemen yüksek lisansa başladım ve Aralık 2013’e kadar bu sebeple tecil aldım. Ancak mezuniyet için gerekli yasal sürenin dolmasından ötürü okulum artık tecil ettiremeyeceğimi söyledi. Bu durumda daha önceden kullanmamış olduğum lisans mezuniyeti ile hak kazanılan tecilden yararlanmam mümkün olur mu? teşekkürler.

 70. Merhaba,

  Yüksek Lisansım bir aksilik çıkmazsa proje ile beraber ocak ayını son haftası bitiyor. Şubat celbi için kasım ayı dışında aralık (2013) veya ocak (2014) aylarında başvuru yapılabiliyor mu ?

 71. merhaba,
  aralık ayında yüksek lisansa başvuracağım eğer kazanırsam yüksek lisans yapmak istiyorum,2014 şubat dönemi için son tarih 15 kasım, askerlik şubesine başvursam şubat dönemi için ve yüksek lisansı aralıkta kazansam, kasım 15 sonrası tecil etme hakkım olur mu bir daha? vazgeçmek mümkün müdür ?

 72. Sayın admin , bayramınız mubarek olsun oncelıkle . ıkıncısı de muhtemel sevk tarıhı 30.11.2014 yazıyor , kasım ayını gectıgı ıcın kasım celbınde degıl de subat 2015 celbınde mı alıncam acaba askerlıge , net bır bılgı verebılırmısınız lutfen ?

 73. hamdi erdogan /

  merhaba.
  şubat celbinde askere gittiğimde izin kullanmaksızın dönüş tarihim tam olarak ne zaman olur? ve ayrıca askerde iken acıkögretim sınavlarına katılmamda bi sorunla karşılaşır mıyım komutanlar tarafından..cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

 74. ben tercih yaptım şubat gitmek için muyeneden sonra verdikleri kağıtta muhtemel sevk tarihi 04.02.2014 yazıyo celp dönemi şubat 2014 yazıyo ben şimdi şubatta mı gidiyorum

 75. merhaba açıkoğretimde okumaktayım subatın 9-10 tarihlerinde son sınavlarıma girip kısmetse lisans mezunu olacagım tabi sınav sonucları açıklanması 10 günü buluyor bende mayıs ayında askere gitmek istiyorm fakat mayıs ayı için basvuru tarihi son gün subat 15 gösteriyor mayıs ayında askere gitmek için ne yapmam gerekiyor . askeriyeye gidip basvuru yapsam uzun dönem için 10 gün snra zaten diplomam elime gececeginden dolayı kısa döneme cevrilme gibi birsey olabiliyormu . teşekkürler

 76. sayın admin ben 1992 doğumluyum fakat şuan da öğrenciyim aöf de kayıdımı dondurmak istiyorum şuan da gitmeye karar versem ne zaman giderim. ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

 77. Öncelikle herkese merhabalar. Bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. 4 yıllık mezunum yüksek lisans tecilim 20 aralık 2013 de sonlanıyor önceki sisteme göre nisan 2014 de askere alınacağım. Eğer herhangi bir tecil bozdurma yapmazsam askere şubat ayında mı mayısta mı alırlar. şimdiden teşekkürler.

 78. özgür elma /

  MERHABA ,
  BEN 17.09.1987 DOĞUMLUYUM.AÇIKÖĞRETİM İŞLETME BÖLÜMÜNÜN SON SINIFINDAYDIM.KALDIĞIM İÇİN YENİ DÖNEME KAYIT YAPTIRMADIM.ASKERLİK ŞUBESİNE ŞUAN BAŞVURSAM HANGİ AYDA GİDERİM ACABA?

 79. Merhabalar. Tecil sürem aralık 2013 ve Ben şubat 2014 celbinde yedek subay veya kısa dönem olarak askere alınacağım ve şubede aralık ayı içinde muayene gelmem söylendi. Ancak askerliğin kısalması onaylandıktan sonra asker alma sitesinde 1111 numaralı kanunun 36. Maddesine tabi olan yükümlülerin erteleme süreleri 31 aralık 2013 tarihine kadar ise sevk tarihi 2 ocak 2014 olarak belirtilmiş. İkilemde kaldım ocaktamı yoksa şubattamı askere alınırım??

 80. 23.01.1994 osmaniye doğumluyum ben muane oldum ama bir de erken gitmek için dilekçe verdim ne zaman askere gidecem bilgi verirseniz.sevinirim

 81. 23.01.1994 osmaniye doğumluyum muane oldum ama erken gitmek için dilekçe verdim ne zaman askere gidecem bilgi verirseniz iyi olur

 82. 23.01.1994 osmaniye doğumluyum ben muane oldum ama erken gitmek için dilekçe verdim ne zaman askere gidecem bilgi verirseniz iyi olur

 83. benim tecil 31 kasım 2013 bitiyor görünüyordu subenin bana verdigi belgede ama tekrar şubeye ugradım askere ne zaman gidiyorum diye bakaya düştügümü söylediler nasıl oluyor anlamadım ben şimdi ne yapmalıyım. hiç bir işlem yapmasam ne zaman askere giderim.

 84. 23.01.1994 osmaniye doğumluyum muane oldum ama erken gitmek için dilekçe verdim ne zaman askere gidecem bilgi verirseniz sevinirim

 85. 23.01.1994 osmaniye doğumluyum ben muane oldum ama erken gitmek için dilekçe verdim ne zaman askere gidecem bilgi verirseniz sevinirim

 86. 2014 şubat celbinde askere gitmeyi planlıyorum.İLk soruda 15 kasım yazılmış cevapta fakat siz 10 kasım son tarih demişsiniz sonraki cevaplarda.Tecili bozdurma son tarihi kesin olarak nedir?Kasımın 4-5’i gibi askerlik şubesine gitsek kontenjan doldu bir sonraki celbe kaldınız şeklinde bir cevap alma ihtimalimiz var mıdır?

 87. erteleme bitim tarihim: 01.02.2014 (mezuniyet tarihim: 01.02.2012)
  celp tarihim: nisan 2014 (tabi bu celp dönemi artık yok)

  Ocak 2014’te yüksek lisans başvurusu yapacağım ve kesin sonuçlar 10 şubat 2014’te açıklanacak. Yüksek lisans yapacağım için şubat celbinde askere alınmak istemiyorum. Böyle bir risk var mı? Bu soruyu daha önce de Hakan Bey sormuş yanıtlamamışsınız. Askerlik şubesinden aldığım kağıtta 31.03.2014 tarihine kadar askerlik açısından bir sıkıntısı yoktur ibaresi var. Şubat dönemi askere alınma riskim ya da bakaya kalma riskim var mı?

 88. Merhabalar.11 Eylül 2012 de öğretmenliğe başladım ve 1 yıl doldu, asaletimi aldım.Stajyerlikten dolayı askerliğim de isteğe bağlı ertelendi, 2014 şubatta askere alınmam için aralıktaki hazırlık dönemine kaldım.Duydum ki asker öğretmen olmak istediğimi şubeye iletince ağustosa bırakıyorlarmış askere alınmamı, acaba doğru mudur? TŞK.

 89. 23.01.1994 osmaniye doğumluyum ben erken gitmek için dilekçe verdim ne zaman askere. Gidecem muane olalı 6 ay oldu

 90. Nasıf HALAT /

  Merhaba, Ben 2014 şubat ayında askere gitmesk istiyorum ama şubattaki celp kısa dönem için mi yok sa zun dönemler için mi celp dönemidir? bilgisi olan var mı?

 91. Slm bir iki gun once 750 bin asker kacagi oldugu ve islemlere baslandigi yaziyor bir tanis askerlige hic islen yaptirmadi ve askerlikten su an icin acukogretime basvurup okuyor bu kacak acukogretim okusa bile bulundugu yerde islem yapilir mi durumu nedir ya da bunu nereye sukayet etmeliyiz

 92. merhaba, nisan 2014’e kadar tecilliyim celpe girmezsem ne gibi sıkıntı yaşarım ve ben ne zaman askere giderim….?

 93. hakan kayadibi /

  18.10.1986 sivas/diviriği doğumluyum.Kasım ayında tecilimi bozdurup Şubat 2014’te askerlik görevimi yapmak için başvurucam. Kesin olarak Şubat ayında askere gidermiyim

 94. merhaba tecrübeden yararlanmak lazım ben 2 yıllık elektronik teknolojisi bitirdim usta birliğinde nereye geçmemde fayda var şimdiden teşekkür ederim…

 95. Menderes yıldız /

  Ben 1994 dogumluyum mayısta askere gidecem ama şubatta gitmek istiyorum biran önce erlik dönemini bitirip uzman cavuş olmak istiyorum bunun icin napmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

 96. 23.01.1994 osmaniye doğumluyum ben erken gitmek için dilekçe verdim ne zay olduaman askere gidecem muane olalı 6ay oldu

 97. 23.01.1994doğumluyum muane olalı. 6ay oldu erken gitmek için dilekçe verdim ne zaman askere. gidebilirim

 98. Merhaba,
  2014 ocak ayında 30 yaşında olucam 1984 doğumluyum üniversite okuyodum ama şartların gazabı ve benım tercıhlerımın netıcesınde 2 yıl kayıt yenilemedim.2014 subatta asker gitmek istiyorum.askerlik durumumla ilgili net bir bilgim yok sizce beni havada kaparlarmı yoksa iş uzarmı ve başburuda dıploma aslını ıstıyolarmıs unıversıteden almamın ımkanı yok okuduğum liseden mezunıyetımı belırtecek bır belge iş görürmü admın teşekkürler

 99. admin merhaba,
  2019 tecilim var haftaya bozdurup askerlige basvuru yapicam ama ne zaman cagirirlar acikdan iknci sinif muhasebe okuyorum ne zaman alirlar merak ediyorum bilgin varmi

 100. ben 2012 eylul gibi askerlik tecili için başvurdum muayene ye soktular ve ben 10 yıl önce beyin ameliyatı olmustum ama muayene de hiçbirsey sormayıp imzaladı gönderdiler yoğunlukdan dolayı galiba. ben ameliyatımla ilgili muayene olmam için ne yapmam gerekli.

 101. Merhabalar,
  Yüksek Lisans öğrencisiyim. Ama Subat 2014 ayında askere gıtmek için tecilimi bozdurdum. Yüksek Lisansta olmam askerlik için engel olur mu? Yoksa kaydımı mı sildirmem gerekiyor.
  Aynı zamanda, okuldan izin alma gibi bir durum varmış fakat izin alma zamanım dönem sonunda olacağı için şubat dönemine denkgelmiyor. Bu yüzden izin alamadım.
  Teşekkürler..

 102. Merhaba,
  Okulum Aralık ayının sonunda bitecek.Şubat celbine katılmak istiyorum.Celp için 10 Kasım’a kadar başvuruda bulunursam er statüsünde mi olacağım.Diplomayı en erken o tarihte verebilirim.Bu durum için yasal düzenleme var mıdır acaba?

 103. 2011 9.ayında lisanstan mezun oldum.bugüne kadar hiç şubeye gitmedim tecil ettirmedim şimdi benm durumum nedir?kasım ayı içinde şubeye gidesem en yakın ne zman askere giderim?bnm için gideceğim zaman önemli çünkü kpss sınavı var?

 104. merhaba .benim bi sorum olacak ben 2014 kadar teçilliyim teçilim 2014 şubatta bitiyo ve ne zaman muane olmam gerekiyo

 105. 25-26 ocak 2014 tarihinde aöf sınavım var mezun oluyorum. 2014 şubat dönemi askere gidebilmem için ne yapmam gerekiyor.

 106. Merhaba
  Üniversitem 2 yıl uzadı ve bu ekim ayında mezun oldum.
  Askerliğe henüz basvuru yapmadım. fakat bu hafta gitmeyi düşünüyorum. Herhangi bi cezai işlem olur mu?

 107. meraba 1989 doğumluyum şubat döneminde askere gitmek istiyorum sanırım kasım 15 son başvuru ancak şuanda çok fazla başvuru var diye duydum.Yaş yüzünden öncelik verirler mi ?

 108. Şubat 2014 de tecili bozup gitmek istiyorum aklımda bir soru var benim kollarımda oldukça büyük dövmeler var sorun olur mu ?

 109. Yurtdisinda teknik universitelerinde 3 yillik bachelor’dan sonra 2 yillik master programi var. Benzer sekilde bunlari lisan ve lisanustu diye ayirt etmek mumkunmu bilmiyorum. Sadece bachelor diplomasina sahip olanlar icin ne tur uygulama var? Ayrica cifte vatandas oldugumu da belirtmek isterim.

 110. ben kısa dönem şubat celbinde gitmek için askerlik kararımı aldırmak için şubeye gittim.. sağlık kontrolu için aile hekimine gidicem.. fakat daha sonra farketiğimde er celp dönemi mayıs 2014 yazıyo.. ama ben şubat döneminde gitmek istiyorum.. yanlışlık mı oldu acaba???

 111. Temmuz 2014 e kadar tecilim var fakat ben daha erken gitmek istiyorum. Kasım geçti fakat aralıkta gidecek yerler varmış şuan başvursam Aralıkta gidebilme ihtimalim nedir? Böyle bir ihtimal varmı? Yoksa Şubat’ı mı beklemek zorundayım. Bigilendirirseniz sevinirim.
  Teşekkürler

 112. Merhaba admin bey,

  ben temmuz 1 itibariyle bakaya durumundayım, bilgi almak amacıyla askerlik şubesine gitmek istiyorum ama acaba beni hemen askere alırlar mı ? ben 83 doğumluyum ve lisans mazunuyum. okulum 2011 de bitti ve okulum bittikten sonra bir tecil yaptırdım o haziran 30 itibariyle bitti.

 113. 1994 dogumluyum muane oldum elime kagıt vermediler arkadaslar söledi veriyolar die yeni haberim oldu subat ayında gidecektim kagıdı askerlik subesine sorayımmmı

 114. mrb ben iki dönemdir bakaya kalıyorum. askerlik şubesine başvurmam durumunda beni ilk ne zaman sevk ederler? şubattan önce ara sevk vs gibi bir durum söz konusu mudur?şubatta gitmek istiyorum.ne zamana kadar askerlik şubesine başvurmam gerekir?

 115. Merhaba ben 1990 dogumluyum. 2014 Şubat ayında askere gıtmk ıcın ne zaman muayine olmalıyım tecılı bozdurup gitmek ıstıyorum

 116. bakaya durumundayım bilgi almak için askerlik şubesine gitmem gerekiyor da acaba oraya gitsem beni hemen askere falan alırlar mı?

 117. Merhaba,

  Halen doktora eğitimi görüyorum, ancak 12. dönemi tamamladığım için öğrenciliğim düştü ve 30 Eylül 2013 olan tecilim sona erdi. Bu durumda Şubat celbine yetişmek için 15 Kasım’a kadar benim de başvuru yapmam gerekir mi yoksa doğal süreç olan 1-31 Aralık 2013 başvuru tarihlerini beklemem yeterli mi? Teşekkürler.

 118. Ben yuksek lisans Öğrencisiyim. Fakat 30 haziran itibariyle tecil surem bitmis. Suan bakayayim. Ayni zamanda öğretmenim. Asker öğretmen olmak icin ne yapmalıyım. Tesekkurler

 119. 10 Kasım’a kadar Şubat celbinin dolma ihtimali var mıdır ? Askerlik subesi inanılmaz yoğun ne zaman başvurmalıyım ?

 120. merhaba
  94/1 (subat alimlari) e askere gitmek istiyorum.yalniz bunun icin son basvuru tarihi 15 kasim deniliyo benm donus biletim 25 kasimda…
  +bu tarih garantimi yoksa degisebilir mi (94/1 icin )
  +konsolosluktan falan bu basvuruyu yapabilirmiyim
  +baska biri yerime yapabilir mi (aileden veya cevreden )
  acil

 121. 29 yaşındayım. 4 yıllık üniversite mezunuyum.
  30 kasımda tecilim doluyor , şubatta askere gitmek için 15 kasıma kadar şubeye gitmem gerekiyormu ?

 122. Merhaba. Muaniye de aldığım kağıtta CELP TARİHİ : 2014 ŞUBAT MUHTEMEL SEVK TARİHİ : 04.02.2014 yazıyor. Benim normal celbim köyümün gönderdiği 2014 kasım ve ben şubat için erken sevk istemiştim. Bu kağıda istinaden şubatta gideceğim kesinlik kazanmış olurmu? Teşekkür ederim kolay gelsin.

 123. Meraba admin bey;lisans mezunuyum suan bakaya durumdayim sartlarimdan dolayi kasim 2013 te askere gidemedim subat 2014 te gitmek istiyorum askerlik subesine ne zaman gitmeliyim. Tesekkur ederim

 124. ben erken sevk yaptım şubat aldırdım kendimi memleketim 3 yolluyordu ama herkes şubatta gitmessin 3 düşersin diyor .ben 1994 doğumluyum ve şubatta gitmek için dilekçe vericem .ne yapmam lazım nereye dilekçe gönderiyoruz

 125. ßen adana askerlık şubesınde muayene oldum kütügüm tarsus herneyse muayene oldum bana erken qitmek istermsın diye sordu Çalışanlardan birisi tabi dedim ewet ozman sana şubat yazıyorum dedi kabul olmuşmudur ve verdıklerı kegatta şubat yazıo .

  Şimdiden teşekkürler

 126. slm bişey merek aediyorum şimdi askerlik 12 aya düştüğünde bu celp dönemlerindede bi değişiklik olurmu acaba bi bilginiz var mı

 127. ADMİN Bey bir harikasın sorulan her soruya sabırla cevap veriyorsun. Ve Hep aynı sorular geliyor :) . Sizden bir ricam var. Beni tecilim kasim 30 da bitiyor. Tecilim bitene kadar herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu ? Şimdiden çok teşekkür ederim.

 128. suan tecilliyım. çuabt için tecilimi bozup sonra ocakta olamsı yuksek ıhtımal olan yapacagımiş belli olması durumunda tekrar tecil etme şansım var mı acaba. 2015 temuuza kadar tecılıyım suan.

 129. iyi günler tecilim 01.01.2014 te bitiyor celp tarihi 4 şubat diyor 1991 doğumluyum askere ne zaman giderim

 130. Emre Şimşek /

  Askerlik tecil bozma işlemlerinde diploma gerekiyormu.?
  Kasım 15 en son tarih olarak söylmeşsiniz.Şubatta gitmek istiyorum.
  Not:Diplomları yüksek okul geri topladı 5ay olmasına ragmen hala geri gönderilmedi.

 131. hüseyin bulanık /

  iyi günler,ben subat 2014 te nasipse askerim,lısans mezunuyum ve tecil hakkımı bozdurdum.bugun e devlet şifremi alıp sisteme kaydoldum. sonrakı asamada nedir?bilgilendirirsenız memnun olurum.

 132. merhaba
  ben tecilimi kaldırdım ve askerlik şubesine şubat ta askere gitmek istediğimi belirttim. yedek subay olarak düşme şansım sizce ençok hangi celp dönemindedir.yedek subay olmak istiyorum.

 133. merhaba ben 2013 nisanda muayne oldum muayne kağıtımda celb dönemim 2014 şubat yazıyor ama kütüğüm samsun vezirköprü sakaryada muayne oldum ben kütüğüme goremi gidicem yoksa celb donemıne goremi

 134. aralık ta açıköğretim sınavlarım bitiyo dondurup askere gitmek istiyorum en erken hangi ayda gidebilirim?

 135. Merhabalar, ben yaklaşık 1 yıl önce askerliğimi tecil ettirdim. Tecil bitim tarihim 7.8.2014 yazıyor, celp dönemim, aralık 2014 yazıyordu. Daha sonra kasım celbi çıktı sanıyorum, benim celp dönemim kasım mı oldu demek oluyor bu? Yoksa bir değişiklik yok mudur? Aralık 2014 için tahmini en son başvuru zamanım nedir acaba, bilginiz var mı? Teşekkürler.

 136. merhaba. ben subat celbi kısa donem askerlık için ılk gun basvurdum. ama amrttada alım varmıs. subatta gıtme durumu neye gore oluyor mart ayına sarkmasını istemiyorum.

 137. gönül çelen /

  ben askerliğimi tecil ettirmiştim ancak 2014 şubat ayında askere gitmek istiyorum tecilimi ne zaman bozdurmam gereklidir

 138. iyi günler benim bağlı olduğum kütük yeri ağustos 2014 kaldırıyor ben erken tarihde gitmek istediğim için mazeret göstermeden şubat ve mayıs seceneklerinide işaretlediler şubatta askere gitme oranım nedir.

 139. 1994 doğumluyum internette yazılanlara göre şubatta gidiyorum fakat açık liseye kaydolup tecil ettirmek istiyorum ama açık lise şubatta yeni kayıt yapıyor . kaydolursam askerliğim tecil olur mu yoksa gitmek zorunda kalır mıyım

 140. Merhabalar, kasım celpinde gitmek üzere tüm işlemlerimi bitirdim ve ekim 25 inde nereye çıkacagımız acıklanacakken ben 21 ekimde eşimin ameliyat olacağı için tekrar ertelettim ve şubat cepinde gitmek istiyorum ama gününü geçirdim 15 i son muş. şimdi müracat etsem geçen celp dönemindeki muayenemi sayarlar mı ve en enren ne zaman gidebilirim, daha önce muayeneoldugumun herhangi bir geçerliliği var mı

 141. burak kereci /

  slm admin bey ben 94 doqumluyum muayene oldum fakat tekrar qittim tecil ettirdim özel sebeblerden dolayı ben tecili bozdurmak ve erken qitmek istiyorum 94/2 gidiyorum tecil bozdurmanın süresi en qeç ne zaman… ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM

 142. ben 93 dogumluyumm kardes ama devrelerımle askere gıtmedım acık ogretım okudugum ıcın. eylulde tecıl bozdurdum subattaaa askere gıdecegımı soledıler. yerım ne zamn bellı olur vee subatın KAC INDA GIDERIM CEVAP ATARSANIZ SEVINIRIMMM I GUNLE…

 143. 1994 Balıkesir merkez doğumluyum celp dönemine göre 1994/4 gideceğimiz yazıyor internette ama biz şubatta gitmek için dilekçe verdik acaba şubatta gidebilme şansımız ne kadar şubatta gitmek istiyorum gidebilirmiyim dilekçe kabul olur mu??

 144. 1994 balıkesir merkez doğumluyum internette 1994/4 gideceğimiz yazıyo ama ben erken gitmek için muayene olduğumda dilekçe verdim şubatta askere gidebilmek için dilekçe verdim ama gitme şansım ne kadar sizce şubatta askere alırlarmı beni ben şubatta gitmek istiyorum dilekçe kabul olur mu??

 145. merhaba kolay gelsin 15 kasım 2013 tecil iptal etme tarihini kaçırdım ama kesin olarak şubat da askere gitmem gerek yapılacak bişey var mı? maile özel mesaj ara bilirsiniz. buna çok ihtiyaçım var kesin şubat da gitmeliyim tessekkürler

 146. admin slm bir sorum olacak lisans mezunuyum aralık ocak veya şubatta askere gitmek istiyorum 15 kasım geçti başvuru yapablirmiyim yaparsam en erken hangi ay giderim TŞK

 147. 1994 merkez balıkesir doğumluyum celp dönemimiz internette 1994/4 yazıyo ama ben muayene olduktan sonra şubede dilekçe verdim şubatta askere gitmek için sizce gidebilme ihtimalim varmı gitmek istiyorum dilekçe kabul olur mu gidebilirmiyim şubatta

 148. merhaba ben 15 kasımda erken sevk basvurusu yaptım celbım mayısa cıktı ama ben subat ıcın dılekce verdım subeme acaba kabul olurmu yardımcı olun lutfen

 149. merhaba 15 kasımda erken sevk dılekcesı verdım subeme subatta gıdebılmek ıcın normalda 2 tertıp gıtmem gerekıyo ama ben subat ıstedıgım ıcın sevk dılekcesı verdım acaba nasıl bı sonuclanır

 150. 1994 dogumluyum celp donemım mayısa cıktı yanlız ben onu subat ıcın erken sevk verdım 15 kasımda acaba kabul edılme sansı nedır admın

 151. Mustafa Elmacı /

  Okul biter bitmez celp dönemini beklemeden beni hemen askere alın deme şansımız ve hemen askere gitme şansımız var mı yada celp dönemini beklemek zorunda mıyız? Bir de sanırım 3 olan dönem 4e çıkarıldı. Şubat – Mayıs – Ağustos – Kasım olmak üzere.

 152. ben 90 doğumluyum. bugüne kadar askerlikle ilgili herhangi bi evrak, tebligat falan almadım. Askerlik durumum nedir acasba?? bilgilendirirseniz sevinirim????

 153. selam admin ben 88 doğumluyum aöf öğrencisiyim aynı zamanda askere gitmek istediğimi bildirdim şubeye ve muayene oldum sevk tarihi şubat 4 yazıyor ama kütüğümün ağustos gönderdini söyledi memur şimdi ben nereden öğrenebilirim net gideceğim tarihi ona göre iş yerine bildirmem gerekiyor…Yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

 154. şuan tecili bozdursam en yakın zamanda ne zamn gidebilirim askere yedek subay içinn basvurular ne zamn başlıyor veya başladı mı

 155. mrb arkadaşlar soruya yanıt verecek olan kişiye şimdiden tşk ed,yorum kısacası benim konumu anlatırsak ben geçen sen agust ayında askerlik kagıtım geldi bende askerlik şubesine giderk tehcil ettridim lise mezunuyum bu sene askere gitmek istiyorum ocak ayında gidip başvuru yapsam erken sevkimi istesem beni şubatta askere gönderilermi şimdiden tşkler

 156. admin selam ben 1992 doğumluyum şuana kadar açıköğretim sayesinde askerliğimi tecil ettiriyodum. askerlik şubesine gitsem en erken ne zaman asker olabilirim ve giderken yanıma ne götürmeliyim? şimdiden TŞK

 157. açiköğretimden haziran ayında mezun oldum 1983 doğumluyum asker ne zaman çağırırlar acaba kaçak durumundamıyım her hangibi bi yazı ulaşmadı bana

 158. merhaba ya ben askerlik kagıdı aldım 31 kasımda tecilim bitiyor tahmini celp dönemi 2014 şubat azıyor ben ne zamn askere giderim şubede birşey bilmiyor…

 159. Ben doğuda öğretmenim geçen yıl stajerdim bu yıl geçen eylül de stajerliğim doldu. Ağustosta askere gitmek istiyorum. Üniversiteyi geç kazandığım için ve atanıp stajerlik durumum olduğu erteletmelerim oldu, bu aralık ayı başında yine ertelete bilir miyim çünkü stajerlikte yok öğrencilikte şubatta askere gitme durumum var mıdır? Erteletmek istesem bile

 160. mrb bn 21.06.1992 dogumluyum 2 yıllık meslek yuksek okulu mezun oldum ve tecılımı bozdurdum muhtemel sevk tarıhı 2014 subat yazıyo yasım ıtıbarıyle askere gıtme dururumum yuzde kac acaba yardımcı olursanız sevınırımm

 161. mrb ben ali94/2 gidiyorum ama askerlik düştüğü için erken asker alabilirlermi yani şubat ayında gidermiyim

 162. Admin bey
  77 dogumluyum
  2003 yilinda hepatitten 1 yil sevk tehiri aldim
  Ama daha sonra herhangi bir islem yaptirmadim. Halen bakaya durumundayim.
  İslerimin durumundan dolayi toparlanip ancak 2014 kasimda gidebiliyorum.
  Malumunuz gbt ile takip basladi. Benim bu tarihe kadar durumu idare edebilmem icin bir yol varmi.
  Ne yapmaliyim.
  Selamlar.

 163. iyi günler ben şubatta askere gitmek istiyorum ama başvuru süresi sanırım 15kasımda bitmiş.şubatta gidebilmek için bir şey yapma imkanım varmı yoksa mayısa mı kalırım şubatta gidebilmek için birşey yapma imkanım varsa bilgilendirmenizi rica ederim.

 164. Recep lamcı /

  1994 doğumluyum muayenemi oldum bu tabloya göre celp dönemim kasım ama ben erken gitmek istiyorum dedim şubat dediler muhtemel celp dönemi şubat yazıyo bunu nerden takip edecem diyelim ki şubat olmadı mayısa kadar hep böyle takipmi edecem kaç gün öncesinden ve nereden belli olur celp dönemi? bide celp dönemimi şubatta garantilemem için hangi kurumla ve nereyle görüşmem gerekir. bunlar kurumun hangi kolundan ayarlanıyor

 165. furkan ekmekci /

  merhaba,
  yüksek lisans öğrencisiyim fakat maddi sebeplerden dolayı okulu dondurup hemen askere gitmek istiyorum.bu ay içinde başvuru yaparsam en erken hangi celpte gidebilirim askere? 15 kasımı kacırmısım ama acaba tecilliler içinde geçerli mi o tarih, en erken mayısta mı gidebiliyorum? teşekkürler

 166. lisanstan mezun olalı 2 yıl moldu ve 2 yıllık tecil hakkımı kullandım celp dönemi aralık 2013 muhtemel sevk tarihi ise 30.11.2013 yazıyo bu ne demek yani askere ne zaman gideceğim

 167. HALİL UĞUR /

  15 kasımda celp dönemi bitti fakat şubatta askere gitmem lazım ailevi nedenlerden dolayı. dilekçeyle erken gitmek için başvuru yapsam gidemezmiyim?

 168. HALİL UĞUR /

  15 kasımda celp dönemi bitti fakat şubatta askere gitmem lazım ailevi nedenlerden dolayı. dilekçeyle erken gitmek için başvuru yapsam gidemezmiyim? haziranda önlisans mezunu oldum şuan aöf işletme ögrencsym. aöf dondurup şubatta gidemem mi?

 169. slm arkadaişlar ben gecen sene agust ayında askerlik işlmelerimi tehcil ettirdim bu sene askere gitmek istiyorum bu aralıkta tehcilimi bozduracam beni şubata askere alırlarmı 1993 doğumluyum tehcil bozdurduktan sonra çok bekletiyorlar velan duydum bu arda lise mezunuyum 2012 liseden mezum oldum ünirvesitey gitmiyorum

 170. Merhabalar ,Aralık ayında tecilim bitiyor.Şubat 2014 kısa dönem olarak askere gitmek istiyorum.Askerlik şubesini daha önce aradığımda aralıkta gelirseniz şubatta gidebilirsiniz denmişti?Başvurular bittiğini öğrendim.Yinede Şubat 2014 de gitme ihtimalim varmıdır?Şimdiden teşekkürler.

 171. 27.12.1990 doğumluyum.iki yıllık unıversıte mezunuyum.tecilimi 1 ekim 2013te bozdurdum.2014 şubet celbinde kesın gıder mıyım?

 172. Merhabalar,
  Yüksek Lisanstan tecil hakkım 3 yıl 4 ayı doldurduğu için Ekim 2013’de bitti.Herhangi bir başvuru yapmadım. Şu anda bakayamı kalmış oluyorum? Yüksek Lisansım 1 ay içinde bitecek. Bittikten sonra 1 yıl tecil hakkım olacak, hiç bakaya kalmamış olmak şartıyla. Veya bakaya kalmamak için rapor ne zaman almalıyım.

 173. merhaba ben tecili bozdurdum elime bi kağıt verdiler kağıtta sevk tarihi şubat 4 yazıyor.bu tarih kesin tarihmidir yoksa sarkabilir mi ?

 174. Merhaba admin; Sorum bu sene aöf son sınıf öğrencisiyim bitirir bitirmez askere gitmek istiyorum,Ağustos döneminde asker olmam mümkün mü acaba?

 175. mehmet şimşek /

  93 doğumluyum kaçağım askeregitmek istıyom şu beye gidince hemen gonderirlermi gonder seler 1 hafta falan muhlet verirlerm ?

 176. ben normelde 20.06.1994 doğumluyum muayene oldum erken gitmek istiyorum diyede söyledim şubedeki memur bana şubat ta gitme ihtimalin var dedi ankaraya teklif sunacaklarmış gitme ihtimalim ne kadar yüksek şubatta kesin gidermiyim yoksa mayısta mı gönderirler şimddn tşk

 177. mrba 27.12.1990 alaca dogumluyum . kasımın ılk haftası tecılımı bozdurdum subattA askere kesın gıdermıyım?

 178. merhaba muayene kağıdımda ağustos yazıyordu yani muhtemelen 94/3 gideceğim daha erken gidebilmem için yani şubatta gidebilmem için yapabileceğim birşey varmıdır ?

 179. merhabalar bişey sorcam benim normalde celp tarihim kasımda 4 tertip ama ben askerlik şubesindeki görevliye subatta gitmek istediğimi söyledim ve bana verilen kagıttada celp dönemi subatın 4ü yazıor ne zaman giderim bilgi verirseniz çok sevinirim

 180. merhabalar, benim 22 haziranda 2014 te okul bitiyor.5 temmuz 2014 te de kpss sınavından sonra en erken ne zaman askere gidebilirim bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.şimdiden teşekkürler.

 181. 1988 doğumluyum 4 yıllık üniversite bitirdim.Kısa dönem askere gitmek istiyorum.En erken ne zaman gidebilirim.Askerlik Celp Dönemlerine baktım:Şubat,Mayıs,Ağustos,Kasım diyor.Doğum yerim Ankara/Polatlı Celp Dönemi:2014 Mayıs olarak gözüküyor.Şubatta gitmek için ne yapmalıyım?

 182. Konak doğumluyum kütüğüm buca 21 yıldır bucada oturuyorum buca ağustosta gönderiyomuş benim 2016ya tecilim var şimdi bozdurursam mayısta alınma şansım varmı

 183. merhaba admin ben 93 doğumluyum mayıs ayında askere gidecektim tecil ettim ve şimdi askere gitmek için ekimde tecilimi bozdum şubatta askere gidermiymi gitme ihtimalim düşükmü yüksekmi ???

 184. mrhb admin ben 93 lüyüm ama tecillidim şubatta gitmek için ekimde başvuru yaptım şubatta askere gidermiyim yardımcı olduğunuz için tşk

 185. Selamlar, 94 doğumluyum lise 1. sene bitirdim sonradan gitmedim tastiknameyi almıştım sonradan da özel sebeplerden dolayı kayıt yapamadım okulada açık lise şubatta ara kayıtla giriş yapmak istiyorum ve askerliği tecil ettirmek için nasıl bir yol izleyebilirim sizce ?

 186. merhaba arkadaşlar ben şubat celbine gitmek istiyorum kısa dönem olarak kasım 15 son diyor bide 01-31 ocak başvuru tarihi ne oluyor peki yardımcı olabilirmisiniz ?

 187. merhba 2013 ekim sonu tecilimi bozdrdum 92 doğumluyum subat celbinde askere gitmek istiyorum merkez alımlarının ilçe alımlarndan önce oldğunu öğrendim kütük ilçede mayısa mı kalırım?

 188. Öncelikle kolay gelsin
  05.02.1994 doğumluyum yoklamam çıkmış.askere erken gitmek istiyorum şubat celbine basvuru yapıcm ne zaman gidebilirim askere?

 189. 07/01/1994 dogumluyum liseyi bu yil bitirdim uni. fln okumadim sinavlara hazirlaniyorum ve askerligi tecil ettirmek istiyorum suan 14 aralik 3 gun sonra askerlik subesine gdicem tecil ettirebilirmiyim son tarihi ne zamandi admin sikinti olurmu 1 hftadr bunu dusunuyorm yardim et nolur.

 190. seLamun aLeyKum Admin Bey.
  ben mehmet 1994 doğumluyum muayane oldum ve ne zaman askere gideceğimi tam olarak bilmiyorum ne zaman giddeceğmi bana söylerseniz çok sevinirim LÜtfen cevabınızı bekLiyorum..?

 191. 1989 doğumluyum şuan tecilliyim tecilimi şimdi bozdursam ocak 2014 te askerlik başvurusunda bulunsam ne zaman gönderirler acaba bilginiz varmı

 192. sayın admin 1989 diyarbakır/çınar doğumluyum şuan tecilliyim tecilimi şimdi bozarsam ocak ayında başvursam şubatta gönderme ihtimalleri warmı acaba şimdiden bilgi için tşk ediyorum

 193. merhaba ben 27.12.1993 dogumluyum ve askerliğii erteletmedim askerliğim gelmişmidir ve gelmişşe bile ne zaman muaneye olup gitme ihtimalim var

 194. Ahmet sivaslı /

  Merhaba,
  84 dogumluyum.kasim celbi icin basvuru yapmak istedim ama 2 gun once bitmisti.subat celbi icin basvuru yapmistim…
  Kendi askerlik subemi aradim askerlik durumumu sorgulamak icin ve dediler ki: subat listesinde yoksunuz,insallah mayis a gidersiniz…istanbulda bir subeye sordugumda ise : o ancak ocakta belli olur.size kim ne soylediyse ya yanlis soylemis ya da yanlis anlamissiniz,ocaktan once kimse bilemez ne zaman gideciginizi dediler.

  Hangisi dogru ? Subatta gidebilmek icin ekstra birsey yapilabilirmi ?

 195. Merhaba,
  ailevi nedenlerden dolayı Şubat 2014 de askere gitmek istiyorum, başvuru tarihi Kasım 2013 e kadar fakat ailevi durumlar değiştiği için biranönce askere gitmem gerekiyor. Erken sevk dilekçesi ile Askeralma Daire Başkanlığı’na başvuruda bulunursam Sizce kabul edilir mi? İstisnai durumlarda farklı bir prosedür uygulanır mı?

 196. 31 Aralık ta askerlik tecilim bitiyor nereye gideceğim belli bir aksaklık çıkmadan Şubat celbinde askere gidebilirmiyim Burdur ulaştırma olarak yerim belli

 197. Merhabalar 1987 doğumluyUm aöf okumaktayim tecilimi bozup askere gitmek istiyorum 2014 mayıs celbi için er olarak en son nezaman başvuru yapmam gerekir tsk

 198. Merhabalar 1987 doğumluyUm aöf okumaktayim tecilimi bozup askere gitmek istiyorum 2014 mayıs celbi için er olarak en son nezaman başvuru yapmam gerekir tsk..

 199. Merhaba, Okulumun bitmesi Ocakta son sınavlar olmak üzere sonuçların açıklanmasıyla birlikte Şubat ayını bulacaktır, Ancak diploma ya da geçici mezuniyet belgesi elime Şubat ayında ulaşır mı bilemiyorum,4 yıllık lisans mezunu olarak NİSAN ayında askere gitmek istiyorum, bununla ilgili 2 sorum olacak ;
  1. Nisan ayında lisans mezunu olarak kısa dönemlik asker alımı oluyor mu?
  2. Nisan ayında askere gitmem için son başvuru tarihi nedir ve diploma ya da geçici mezuniyet belgesi başvuru tarihleri arasında elimde olmasa bile başvuru tarihini kaçırmamak adına kısa dönem için başvurabiliyormuyum?

 200. Tekrar merhaba, Arkadaşım Açıköğretim son sınıfta okumakta Haziran ayında mezun olacak ancak, Sadece önlisanstan lisansa dikey geçiş ile geçtiğinde yani 3. sınıftayken okumaya devam ettiğine okuduğuna dair Askeriyeye belgelerini götürdü, Memur hanım her yıl tecil etmesi gerektiğini ve okulunu hiç uzatmamasını söylemiş ancak Arkadaşım okulunu 1 dönem uzatmış Açıköğretim bürosundaki memur biz sizin yerinize her yıl askeriyeye toplu olarak tecil gönderiyoruz gitmene gerek yok sorun olmaz demiş Bununla ilgili de sorularım olacak
  1.Açıköğretim gerçekten tecili toplu olarak gönderiyor mu? Yoksa Arkadaşım kaçak mı görünüyor?
  2.Okulu bittikten sonra Askere gitmek için başvurduğunda para cezası çıkar mı, yoksa okuduğu için gerçekten bir sorun olmaz mı?
  3.Belgelerini götürdüğünde okuyacağı o dönem askere gitmeyeceği için muayene olmamış bununla ilgili sorun olur mu?

 201. 91 doğumluyum askerliğim 2015 yılının şubat ayına kadar tecilli 2014 yılı eylül ayında kpss sınavına gireceğim sınavdan 1 ay sonra yani kasım ayında askere gitmek istiyorum nasıl yol izlemem gerekir ? teşekkürler…

  • Kasım ayında askere gitmek istiyorsanız, 2014 ağustos ayının 15’ine kadar erken sevk dilekçenizi verip askerlik işlemlerinizi yaptırmanız ve tecilinizi kaldırmanız gerekmektedir.

 202. merhaba 94 dogumluyum muayene oldum mayista askersin 2 gidiyosun dediler subatta gitmek istiyorum aile problemlerim var napmaliyim yardimci olursaniz sevinirim erken sevk dilekcesi ise yararmi

 203. merhabalar 1987 dogumlu 21.12.2016 ya kadar tecıllım tecılımı bozup 2014 mayıs celpı ıcın askere gıtmek ıstıyorum nezamana kadar basvuru yapmam gerekır tesekkurler

 204. Selamın aleyküm 17 mart 1994 adana doğumluğum ama kütüğüm kahramanmaraş/GÖKSUN ama doğma büyüme adanada yaşıyorum ben şubatta askere gitmek istiyorum ama kahraman maraşgöksun kütük şubat götürmüyor nasıl olacak benim işim cevaplarsanız çok makbule geçer

 205. Merhaba
  1984 dogumluyum Aöf 4. sınıf ögrencisiyim 31 aralık 2013’e kadar tecilim var 6 ay sonra okulu bitiriyorum ve yedek subay olarak gitmek istiyorum 4. sınıflara geçen sene kasım celbi verilerek okulları bitirmesi saglanmış acaba bu senede buna benzer bir uygulama var mı yada okulu bitirmek için ne yapmalıyım Teşekkürler

 206. ÜNİ ÖĞRENCİ OLDUĞUM HALDE KASIM AYI İÇERİSİNDE ASKELİK İÇİN BAŞVURUDA BULUNUDUM 90 DOĞUMLUYUM MEMUR BÜYÜK İHTİMALLE ŞUBAT 2014 CELBİNDE GİDECEĞİMİ SÖLEDİ NE ZAMAN ÖĞRENEBİLİRİM BİRDE SİZCE GİTME İHİTMALİM NEDİR

 207. 93 doğumluyum 94/4 dk gidiyorum .. şubat celbiyim . diyorlarki şubat celbi erkene alındı erken terhis nedeni ile ocakda alınabilir diyorlar doğrumudur?

 208. Merhaba 2015 kasım’a kadar tecilliyim ama 2014 şubat’ta askere gitmek istiyorum. Bu ay tecilimi bozdursam gidebilirmiyim. mayıs’a kalma ihtimalin var dediler

 209. ertan ayyıldız /

  91 DOĞUMLUYUM. TECİLİ BOZDURUP GEÇEN KASIM AYI ASKERE GİTMEK İSTEDİM BANA SÖYLENEN KONTENJANIN DOLDUĞU VE ALIRLARSA ŞUBATTA GİDEBİLECEĞİMİ SÖYLEDİLER. BALIKESİR BURHANİYE DE YAŞIYORUM VE BURHANİYE CELP DÖNEMİ MAYIS OKUDUM. BU DOĞRU MUDUR? AMA ŞUBATTA ALIM OLURSA GİDERSİN DENDİ. ŞUBATTA MUTLAKA ASKERE GİTMEK İSTİYORUM. OCAKTA ERKEN SEVK İSTESEM ŞUBATTA GİDEBİLİR MİYİM? 91 DOĞUMLULARLA 94 DOĞUMLULARIN CELP DÖNEMİ AYNI TARİHLERDE Mİ? ACİL YARDIM..

 210. merhaba ben haziran 2015 e kadar tecilliyim ama tmayıs ayında 2014 mayıs ayında askere gitmek istersem tecili ne zaman bozdurmam gerek bide ağustosta gitmek istersem ne zaman bozdurmam gerek şimdiden teşekkürler lisans mezunuyum.

 211. mrb admin 1992 doğumluym 31 aralık 2013 tecilim bitiyor ama daha muane olmadım ne zaman askere giderim veya ne yapmam gerek lütfen yardımcı olur musunz

 212. mrb.admin 1992 doğumlyum şuan tecilim ama 31 aralık 2013 bitiyor tecilim ama daha muane olmadım ne zaman askere giderim yada ne yapmam gerek lütfen yardım olur musun acill

  • En kısa sürede askerlik şubesine giderek işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Para cezası alabilirsiniz.

 213. Mrb admin bey
  ben 1994 dogumluyum mersin tarsusluyum celp donemlerine baktigim zaman her sitede ayri birsey yaziyor askerlik sb aradigimda 3 gidiceksin diyor 10 gun sonra birdaha ariyorum daha belli deyil ocak ayinda belli olur diyor anlicaniz her kez kafasina gore bir sey soyluyor sizin bilginizide almak istiyorum sevgili admin kolay gelsin

 214. Admin ben 2009 yılında düz açıkögretim lisesine kayıt oldum önceden açıkögretim lisesi tecil olmuyordu 2010 yılında muayene olmam lazımdı fakat şimdiye kadar ne yoklama nede muayene oldum 2012de çıkan yeni kanuna göre tecil hakkı verildi benim şuan tecil hakkım varmı?

  • Hala eğitim alıyorsanız askerlik şubesine başvuru yaparak tecil ettirme işlemi hakkında bilgi alabilirsiniz.

 215. 4 yıllık üniversite mezunuyum. 2 yıllık tecilim 30 Aralık’ta bitiyor. Muayene olmadım. Askerliğimi erteleme şansım var mı? Eğer yoksa Şubat’ta asker olacağım ve muayene olmadım ne gibi bir işlemden geçerim. Teşekkürler.

 216. Merhabalar admin. 4 yıllık üniversite mezunuyum 2011 yılında mezun oldum.2 yıllık tecilim 30 aralık 2013 tarihinde bitiyor. Muayene olmadım. 2014 yılının temmuz ayında kpss’ye girmeyelim askerliğimi erteletme şansım var mı? eğer yoksa şubat ayında askere gitmem lazım ama muayene olmadım ne gibi işlemler uygulamalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

 217. mraba admin ben 91 dogumluyum kacagım suan 2014 subatta askere gştmek isityorum tam olarak hangi tarihler arası gidip muane olmam lazım ki subatta giden tertiplerimle askere gitmeliyim

 218. merhabalar ben geçen ay 2 yıl daha tecil yaptırdım ama şimdi askere gitmek istiyorum 1 tertip gitmem için nezaman başvurmalıyım şuan başvursam dk olduğun için hemen alırlar diyorlar bilgi verirseniz sevinirim.

 219. MERHABA admin ben şubat celbi için yedek subay adayı olarak sevk öncesi hazırlık işlemlerimi tamamladım fakat bir bankada işe alındım bu saatten sonra askerlikten vazgeçme gibi bir şansım var mı

 220. ben 02.12.1994 dogumluyum muhane oldum bana 2014 kasım dediler de bende erken gitmek için dilekce verdim askerlik şübeye gittim 2014 şubat sectim ve ben 2014 şubatta askere gidermiyim şubatta gitmek iztiyom yani ne olur nasıl sonuçlanır bildiniz varmı tşk ederim

 221. ben muane oldum bana verdikleri kağıtta ağustos yazıyodu ben şubat gitmek istiyorum. benim ailevi sorunlarım var ben hemen gitmek istiyorum dedim şubata yazdırdım. amasya suluova kütüğüm agustos gönderiyo benim kağıdımdada şubat yazıyo nolur yani şubat mı gidecem yani…

 222. merhaba
  27.12.1990 dogumluyum.subat celbı ıcın tecılımı bozdurdum.alaca subemde subat kaldırıyo.yuzdeyuz subatta askere gıdermıyım?

 223. admin ben eylülde muayene oldum kars arpacay ilcesine kayıtlıyım arpacay 3 tertip olarak gönderiyor ben şubatda gitmek istiyorum bana verdikleri kagıtda muhtemel celp dönemi şubat yazıyor beni şubatda alırlarmı askere

 224. admin ben daha öncede sana msaj yazdım ama cvp wermedin bi kez daha diyom 91 dogumluyum 2014 subatta askere gidcegm ne zaman askerlik subesine gidip muane olmamam lazım

 225. Merhaba ben 56. Bkm. Mrk. Kom. Sivil işçi olarak çalışıyor um askerliğimi burada aynı görevde yapmam mümkün müdür?

 226. Merhaba ben 56. Bkm. Mrk. Kom. Sivil işçi olarak çalışıyorum askerliğimi burada aynı görevde yapmam mümkün müdür? Ayrica lisans mezunuyum.

 227. ekim ayında tecilimi bozdurdum. kasım celbi kapandı demıslerdı. subatta gidersiniz demislerdi sizce gidermiyim ve e-devlette ne zman acıklanır ? şubeye gitsem ögrenirmiyim ?

 228. kaan karaoğlan /

  Ben 4 yllik mezunun yarn tecilimi bozdursam en yKn ne zaman askwre giderim simdiden coik tsekkrlwr kardaslarmi

 229. kaan karaoğlan /

  Ben 4 yllik mezunun yarn tecilimi bozdursam en yKn ne zaman askwre giderim simdiden coik tsekkrlwr kardaslarmi
  2015 e kadar tecillym ama yarn bozdursm en ksaa ne zaman giderm admin simdiden tsekkrler

 230. slm admin ben muhane oldum bana 2014 kasımda askersin dediler bende duydum kii herken gitmek için dilekçe veriliyormuş bende dilekçe verdim ve 2014 şubatı seçtim nasıl olur ben 2014 şubatta gidermiyim 1 tertip gitmek iztiyorum tşk ederim şimdiden kolay gelsin…

 231. Merhaba benim tecilim 31 aralık 2013 te bitti. şubede bana verilen kağıtta celp donemim Şubat 2014 sevk tarihim ise 21 Şubat 2014 yaziyodu.acaba ben o tarihte mi giderim yoksa sarkarmi

 232. 91 dogumluyum teclimi bozdurdum ekim ayında subatta gidersin demıslerdı ne zman ögrenırım ? e devlette ne zman yanınlanır subeye gitsem söylerlermi ?

 233. ben myo mezunuyum.aöf basvuru yaptım ve sınavlara girdim.gecemem diye tecilimi bozup askerlik basvurusu yaptım. ama sınavları geçmişim okumak istiyorum.dilekçe verip tekrar tecil ettirme hakkım var mı.lütfen yardımcı olun.

 234. Merhabalar ben 2014 Şubatta askere gitmek için için tecilimi bozdurdum fakat gerekli olan belgeleri (transkript vb.) 31 Aralık tarihine kadar belegelri şubeye veremedim şimdi benim durumum ne olur?Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 235. Iyi gunler Admin ben 94 dogumluyum.askerlik şubesine gittigimde trabzon duzkoy’ün mayis gonderdigini söyledi bende şubata tercih yaptim.Tercihimin onaylanma ihtimali nedir?ve onaylanip onaylanmadigini nasil ogrenirim.TEŞEKKÜRLER.

  • %50 onaylanma ihtimali vardır. 94/1 Şubat celbi askerlik yerleri açıklandığında öğrenebilirsiniz.

 236. Merhabalar, benim askerlik tehirim 31.12.2013 tarihinde bitti ve Şubat 2014 celp donemim gözüküyor. Ben ocak ayinda yuksek lisans kayiti yaptirsam askerligim tecil olabilur mi?

 237. Merhaba,

  31 aralık 2013 itibariyle sevk öncesi hazırlık işlemleri için askerlik şubesine gidip transkript teslimi yaptım. Bu saatten sonra herhangi bir şekilde askere gitmekten vazgeçebilir miyim? Normal şartlarda 1.5 yıl daha tecil hakkım bulunmakta.

 238. Merhaba ben askerlik ile ilgili işlemlerimi kasımda yaptıdım bana subat celbi olarak bir belge verildi 24 ocakta kısa uzun olarak açıklanacağını söylediler muhtemelen şubatta gidicem ama silüs ve teslim tarihlerini bilmiyorum nedir acaba? ve bu 24 ocakta neresi olduğuda açıklanacak mı?

 239. admın kardes ben 1990 dogumluyum ve 2 sene unıverste okudum tecıllıydım sımdı tecılı bozdursam benı hemenmı alırlarmı acaba

 240. Merhaba 89 doğumluyum okulu bitirdim tecilliydim kasım ayında tecilimi bozdurup şubat ayında gitmek istediğimi bildirdim..bana verdikleri belgede celp dönemi şubat sevk tarihi 04.02.2014 yazıyor bu tarihte asker olurmuyum yoksa mayısa sarkar mı? şimdiden teşekkür ederim.

 241. Selamun Aleyküm. Ben 1989 doğumluyum ve haziran 2012’de üniversiteden mezun olduktan sonra herhangi bir askeri şubeye herhangi bir işlem amacıyla gitmedim. Şu an başvuru yapsam “X kaçağı (yoklama, muayene vs sıfatıyla” şubat celbinde askere alınır mıyım yoksa hayır mayısa kadar beklemen gerekir mi derler. Şubatta gitmek istiyorum bu arada.

 242. Merhaba Admin ben 89 doğumluyum okulumu bitirdim tecilliydim tecili bozdurum şubat ayında gitmek istediğimi söyledim verdikleri belgede celp dönemi şubat sevk tarihi 04.02.2014 yazıyor bu tarihte asker olurmuyum yoksa mayısa sarkarmı.teşekkürler

 243. Ben 1989 doğumluyum. Haziran 2012’de üniversiteden mezun oldum. Okuldan kaynaklanan tecilim mezun olunca kalkıyor sanırım. Daha sonraki 1.5 sene içerisinde Askerlik şubesine gidip (tecil, yoklama, muayene vb) hiçbir işlem yaptırmadım ve şu an Şubatta askere gitmek istiyorum. Şu an başvursam beni Şubat celbine alırlar mı yoksa hayır Mayısta gidebilirsin mi derler? cevaplarsanız çok sevinirim.

 244. 2014 şubat celbinde askere alınacaktım fakat rapor alarak bi sonraki celp dönemine erteledim. şimdi ben en yakın hangi tarihte askere alınırım? ankara kızılcahamam doğum yerim

 245. Merhaba benim normal celb dönemim ağustos yalnız ben şubatta gitmek istediğimi belirttim ve bunun için form doldurdum muayene kagıdında muhtemel celb dönemim şubat yazıyor.. şubat ayında askere alınma ihtimalim nedir ve yüzde kaçtır? şimdiden teşekkürler.. saygılar

 246. 1993 doğumluyum tecilimi bozdurup askerlik işlemlerini 2-3 ay oncesınden evraklarımı tamamlyaıp askerlik şubesıne teslim ettim şubatta gideceğimi soylediler acaba kaç gün içerisinde yerim belli olur ?

 247. Diş hek. Mezunuyum. Samsun’a gideceğiz. Enson sevk tarihi Nedir bilginiz var mı acaba. Kağıtlardan anlaşılmıyor.

 248. merhaba admin ben 90 doğumluyum 2 senelik üniversite okudum ama 2 yıl daha uzadı ve bitiredim okulu tecilliydim zaten ve hala okuyo gözüküyorum ben ne zaman gidebilirim askere acaba yada ne yapmam lazım bana yardımcı olursan sevinirim Tşk.

 249. Merhaba ben 94 doğumluyum normal tertibim ağustos ama muayene olurken ilk tercihime şubat yazdırdım.Muhtemel sevk tarihi şubat yazıyor. Gitme ihtimalim var mı? Bunun için ayrıca dilekçe vermem gerekiyor mu?

 250. slm admin ben sefer ben 1994dogumluyıum muanemı oldum beni mayısta gönderiyolar ama ben subatta gitmek istiyorum dilekçeyi verdim gidermiyim yozgat subatta gönderiyo

 251. hayırlı akşamlar benim askere sevk tarihim 4 şubat e-devletten baktığımda sevk edilecek eğitim merkezi çıkmıyor bazı arkadaşlarım dün gece yola çıktılar e-devlette bir sorun olabilir mi veya sisteme yansımamış olabilir mi ? benimle beraber müraacat eden arkadaşlarımın hepsi gitti birtek ben kaldım ve gidenlerin hepsi 4 şubat sevk tarihliydi ?

 252. Emre Akşamcı /

  Merhaba ben 94 doğumluyum şube ağustosta gönderdiğini söyledi ben şubat tercihi yaptım bunun için dilekçe vermem gerekiyor mu gitme ihtimalim var mı?

 253. iyi akşamlar şu anda Şubat 2014 celbinde askere gidebilmem mümkün mü acaba ? Basvurular geçti ama bir sansım var mı varsa ne yapmam gerekir ?

 254. Merhaba ben 94 doğumluyum şubem ağustosta gönderiyor ilk tercihime şubat yazdım bunun için dilekçe vermem gerekiyor mu? gitme ihtimalim var mı?

  • Dilekçe vermenize gerek yok, şubat celbini işaretlemişsiniz, bu erken sevk dilekçesi yerine geçerlidir.

 255. zafer pelit /

  merhaba 1991 doğumlu lise mezunuyum askerlik çağı 20 yaşına geldiğimde askerliğimi 3 yıl tecil ettirdim askere gidicem diye bir daha tecil ettirmedim bu yıl tecilim bitti kararım değişti şimdi bir daha tecil ettirmek istiyorum nasıl yapabilirim..teşekkürler

  • Askerlik şubesinden bilgi alabilirsiniz. İŞlemlerinizi askerlik şubesi durumunuza göre gerçekleştirecektir.

 256. ıyı gunler 94 dogumluym muayenemı oldum 94/3 agustosun 4u yazıyor celp donemlerı degısecek dıye soylentı var dogrumu acaba ?

 257. Merhaba ben 28.08.1994 dogumluyum ve daha askerligi tecil ettirmedm. Okuyorum lise son siniftayim. Muayeneye gitmediğim icin ceza odermiyim. Tecil subat 2014 kadar uzatildi diyolar dogrumudur

 258. merhaba admin ben 94 dogumluyum bana agustos dedıler ama subede bır kagıt doldurdum subatta gtmek icin gidebilirmiyim acaba lütfen yardımcı ol arkadaslar terhıs cok olcak gıdebılrsın falan dıyolar ama

 259. mustafa demir /

  31 aralikta askerlik tecilimi bozdurdum mayis 2014 celbine verdilerr fakat subatta gitmek istiyorum ozellikle gitmk istiyirum ne yapabilirimm lutfen ne kadae yolu varsa bekliyorum

 260. merhaba. 1991 doğumluyum.tecil sürem 1 şubat 2014 te bitiyor. en erken ne zaman gidebilirim. şubat döneminin sonuna alırmı beni ?

 261. Ben yurtdisindan geldim ve diplomamim denkligi icin YOK’e basvurdum. Bunun icin askerlik sube benim diplomamim taninmasi icin benim askerligimi bir yil erteledi. Ama benim diplomamim denkligi bekledigim zamandan erkek geldigi icin bende tecil hakkimi bozdurutup Subat Celbinde askere gitmek istiyorum. Bunun icin neler yapabilirim? Subat celbine yetismem munkun mu?

 262. Merhaba ben 4 yıllık fakülte mezunuyum 2015 ekim ayına kadar tecil yaptırdım. Askerlik şubesinde Komando olmak istiyor musun? sorusuna evet dedim.Askere gideceğim zaman askerlik Şubesinden bu kararımı değiştirebilir miyim? Teşekkür ederim…

 263. 31.12.2013 tecilim bitti muhtemel sevk tarihi 04.02.2014 yaziyo şubemi aradim mayıs dediler şubat gitmem için dilekce yazmalıyım gerek varmi

 264. meraba ben bır tane ıkı yıllık unıvrsıte bırtanede acık ogretım 4 tıllık ısletme bıtırdım kısa donem yada uzun donem olacagına tsk karar verıyo demıssınız tecıl ettırmeye gıttıgımde bana yedek subay aday adayı dıye belge verıldı ben kısa donem yapmak ıstıyorum gercekten uzun yapma ıhtımalım varmıdır hayatımla ılgılı butun planlar degısır alt ust olurum kısa donem ıcın yapmam ıcın bı fıkrınız varmı teskkurler

 265. merhaba 4 yıllık üniversite mezunuyum tecilimi bozdurup askere gitmek istiyorum celp dönemim mayıs olarak gözüküyor ancak ben en erken şubatta gitmek istiyorum bu mümkünmü ve başvuru için geçmi kaldım ayrıca yedek subay alımlarını artık sistem belirliyormuş yedek subaylık çıkarsa askere gitmek için daha fazla beklemem gereklimi

 266. 93 dogumluyum 2yıllık unıversıte mezunuyum askere gıtmek için basvurdum ve celpim agustos yolluyor bende dilekçe yazdım subbatta gıtmek için gitme ihtimalim nedir admin?

 267. Merhaba, Aralık 1986 doğumluyum. Sigortalı olarak bir şirkette çalışmaktayım. 2010’da 1 yıl gecikmeli olarak üniversiteden mezun oldum. 1 yıllık Tezsiz Yüksek Lisansa başvurmak istiyorum. Acaba askerlik şubesinden ‘Yüksek Lisansa Başvurabilir belgesi alabilir miyim. Cevabınız için teşekkürler… ‘

 268. şükrü ayyıldız /

  Merhabalar.Ben 06-08-1994 dogumluyum.2013 agustosta muayenemı yaptırdım.Normalde kütüğüm 94-4 kaldırıyor.Ben muayene olurken belirttim ailevi ve maddi durumlarımdan dolayı 94-1 gitmek isiyorum dilekçeyı nasıl yazıcaz yardım edermısınız dedim.Bana 3 şubedende gelen cevap yazılı dilekçeye gerek yok bız muayene olurken elektronık olarak istegını belirtiyoruz dediler.Eczacı kalfası olarak bonservısım var komutan dırek samsun gıdıceksın dedi kararsız kaldım?

 269. Merhaba…askerlik tecilim 01.01.2014te bitti ve tecilim bitmeden 2 gün önce bozdurdum askere gitmek için. sevk tarihi 04.02.2014 olarak belirlendi. ve ben şimdi yurtdışında iş bulsam gidebilir miyim, herhangi bir sıkıntı olur mu?

 270. Merhaba ben 90 doğumluyum ve tecilimi ağustos ayının son haftasında bozdurdum. Şubatta asker olabilirsin dediler.Acaba şubatta kesin olarak askere gider miyim?

 271. merhaba 01.01.1990 doğumluyum myo 2,sınıf öğrencisiyim derslerim bitti ancak stajımı yapmadgımm için ağustos ayında mezuniyet çıkışımı verecekler mayısta askere gidebilmem için teciimi ne zamn bozurmam gerekli
  aon olarak diplomamı alıp gitmemimi tavsiye edersiniz veya bu şekilde gittgimde bi avantajım olurmu teskkurler.

 272. Merhaba 01.01.1990 dogumluyum suan myo 2.sınıf ogrencisiyim subat ayında derslerim bitiyor ancak mezuniyetimi ve mezuniyetime dair belgeyi eylül ayında alıcam bu şekilde askere gitmemin zararı olurmu veya diplomamı alıp gitmemin faydası olurmu
  Mayıs ayında askere gidebilmem için ne zamana kadar basvuru yapmam gerrkiyor tesekkürler.

 273. irfan kıran /

  90 doğumluyum üniversitede okuduğum halde askere gitmek için başvuruda bulundum memur büyük ihtimalle şubat ayında gideceğimi söledi sizcede gitme ihtimalim varmıdır yada şubatta gidemez isem ne zaman giderim

 274. benim celbim ağustos tercih yaptım askerlik durum belgesinde 04.02.2014 yazıyo şubatta kesin gidermiyim bana bide dedilerki tercihin onaylandı sence admin gitme ihtimalim nedir bilgi verirsen sevinirim ?

 275. İyi akşamlar. 87 doğumluyum. Haziran ayında 4 yıllık lisans eğitimimi tamamladım. En son aldığım askerlik durum belgemde erteleme bitim tarihi olarak 31.10.2015 yazıyor. Acaba Ocak ayı içinde askerlik şubesine başvurup tecilimi iptal ettirsem şubat dönemine askere gidebilir miyim?
  Daha öncesinde bilgim olmadığı için sanırım başvuru tarihlerini kaçırdım bu durumda herhangi bir sıkıntı olur mu?

 276. Benim 88 doğumluyum okul tecilim eylül 2013 te bitmiş ve o tarihte şubat 2014 celbi içi bildiri gelmiş. Ben ikamet ettiğim adreste olmadıgım için bildiri ortadan kaybolmuş. 2. bir bildiri cuma günü geldi ve bakaya durumuna düşmüşüm. En kısa sürede askerlik şubesine bekliyorlar. Beni şubat 2014 celbi ile askere alırlarmı yoksa şubat geçti bir sonrakine mi derler?

 277. 31.03.2014 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor
  askerlik tecil belgesinde hangi celp dönemine tabiiyim? teşekkürler

 278. Merhaba Muayne oLdumm 2015 ocak ayına kadar tecil sürem war ayrıca okuyorum okulumu dondursam kaçak olarak gorunurmuyum ? mayısta asker olmak içinde tecilimi ne zaman bozdurmam gerekiyor ?

 279. slm hocam 2014 haziran 14 te tecilim bitiyor ağustos ta alım var ama ben kasım da gitmek istiyorum sınav sebebiyle öyle olabiliyor mu bilgi verir misiniz ne yapmam gerekiyor.

 280. merhaba ben 26 ekimde askerlik şubesine gidip tecilimi bozdurdum erken sevk istedim ve şubat 2014 olarak belirttiler ama erken sevk dilekçesini doldurmadım acaba o dilekceyi onalrmı dolduruyo form doldurdum ama dilekce dooldurmadım belkide imzaladıgım kagıtşardan biri dilekçe idi bilmiyorum şubatta askere gidebilirmiyim askerlik şubem agustosda alıyor 1990 dogumluyum şimdiden teşekkğrler

 281. ben 94 dogumluyum memleketım mayıs gonderıyor ben subat gıtmek ıcın 1, subat yapmıstım bugun sordum subata cıkmamıs beımkı bı dılekce fılan yazsam subatta gıtme sansım olurmu yada gıtmem mumkunmudur subatta gıdemezsemde mayısda kesın gıdermıyım ?

 282. slm hocam tecilim 2014 haziran 12 sinde bitecek agustosda sınav oldugu için ben kasım döneminde gitmek istiyorum ne yapmalıyım acaba olur mu.

 283. merhaba admin benim 31 aralık 2013 günü tecilim bitti ama ben askerlik şubeşine gidip herhangi bir işlem yapmadım şimdi ise askere gitmek istiyorum bulunduğum ilin şubesini telefonla arayarak tecilimin bittiğini ve askere gitmek istediğimi söyledim bana verdikleri bilgi 20 ocakta yerin belli olur şubatın ilk haftası gidersin dediler gidip herhangi bir evrak doldurmadım gerek varmı acaba

 284. selamün aleykum arkadaslar askerlik şübesine gittim muayenemi oldum bana sen son bir kagit verdiler kagitta CELP DÖNEMİ: 2014 ŞUBAT yaziyor alt kisimdada MUHTEMEL SEVK TARİHİ YAZİYOR :04.02.2014 ben ne zaman asker3e giderim acaba:D

 285. Mücahid salman /

  Merhaba admin bey size bir sorum olacak ben 1993 doğumluyu 2016 kadar tecilliyim şimdi askere gitmek istiyorum arkadaşlarım Mayıs ayında gidecek bende onlarla beraber gitmek istiyorum tecilimi hangi ayda bozsam Mayıs’ta gidebilirim acil cevap beklıyorum teşekkürler

 286. 28 yasındayım 2 üniversite bitirdim12 kasımda askere gıtmek ıstediğimi belirttim dilekçe verdim bütün hersey tamm kagıdımda subat 2014 celp yazıyor ama bugun acıklanan dagıtımlarda yokum şubeyi aradım ismimi bulamadılar . e devletten bakamadım ama yardımcı olursanız sevınırım

 287. Merhaba ;
  Tecil bozdurdum ve 92 liyim . normal celp dönemim ağustos ama erken sevk dilekçesi doldurdum.Muhtemel sevk tarihi 04.02.2014 yazıyor ama e devletten baktım.halen bir gelişme yok. Dilekçe dikkkate alınmamış olabilirmi ?

 288. merhaba askerlik yerleri açıklanmış facebook ta herkes duyuru yapıyor 91 doğumluyum 22 ağustosta techilimi bozdurdum şubatta gidersin dediler ancak benim askerlik yerim açıklanmamış nedeni nedir acaba?

 289. s.a kolay gelsin admin bir sorum olacaktı içinden çıkamıyorum şimdi ben 2013 haziran ayında muayenemi oldum köyümün celp dönemi 3 ağustos gönderiyor şubeye gittiğimde erken gitmek istiyormusun dediler evet dedim bana bir kağıt verdiler ordada diyorki celp dönemi 2014 şubat muhtemel sevk tarihi 04 02 2014 şubat sonuçlar açıklandı ben gidemiyormuyum şubemi aradım dedilerki şubat celbinde gözükmüyorsun acaba ben ağustosumu bekliycem erken gitme ihtimalim varmı yokmu bana detaylı bir şekilde anlatırsan sevinirim..

 290. Selamlar. 1993 Doğumluyum.18,08,2013 de tecil bozdurdum kasım celbine almadılar %80 şubatta gidersin dediler ama şubatta gidenler açıklandı benim ismim yok şubeyi aradım. Mayısı beklicen dediler daha erken gitme şansım yokmu . Ben kendimi hazırladım işi galan bırakmıştım

 291. selamun aleykum admın ben 4 5 ay önce muayene olmuştum ve erken gitmek istemıştım yazdırmıştım kendımı şimdide askerlık düştügü için askerde bir cok eksık vardır sanırım bu yüzden erken gitme ıhtımalım varmı?

 292. S.aleyküm…ben 2013 muzunuyum.ve şubatta askere gitmek için başvurdum ,nereye düştüğüm ve nasıl gideceğim ayın 24ünde belli olacak..tekrar tecil ettirme hakkım varmı..yada kaç gün kalaya kadar tecil ettirme imkanım var

 293. Merhaba
  Ben 92 dogumluyum tecil kagidimda subat 2014 yaziyo ancak memleketim 2 goturuyor yanliz ben baska sehirde yasiyorum askerlik subesinde kasim ayinda sordugumda subatta dediler yanliz 10 gun gittigimde ise mayista askersiniz dediler bnm askere subat gitme ihtimalim nedir? Tesekkurler

 294. alperen demir /

  2014 şubat döneminde askere gidecek olanlar için 1. grup ve 2. grup neye göre belirleniyor. 1.grupta gitmek için yapabilecek bir işlem var mı…

 295. Merhabalar,
  Okulumyeni bitti. Şubat dönemi için başvuruda bulundum ( yaş 25) ve bana sen şubatta askere gidersin dediler bugün şubeye gittiğimde ise sen mayıs ayın kaldın dediler ve başvuruyu yaptıktan sonra verilen kağıtta 4 şubatta muhtemel asker yazıyordu. Şimdi ben askere gidicek miyim?, yoksa gitmeyecekmiyim?
  Gitmek için ne yapılabilir ?

 296. Merhabalar,
  Okulum yeni bitti. Şubat dönemi için 12 Kasımda başvuruda bulundum (yaş 25) ve bana sen şubatta askere gidersin dediler, bugün şubeye gittiğimde ise sen mayıs ayına kaldın dediler ve başvuruyu yaptığım kağıtta 4 şubatta muhtemel asker yazıyordu. Şimdi ben askere gidecek miyim? yoksa gitmeyecek miyim? Gitmek için ne yapmam gerekli ?

 297. Merhaba admin abi, okulu yeni bitirdim 86 doğumluyum, tecil işlemlerimi ne zamana kadar yaptırmam gerekiyor.. hiç tecil kullanmadım şimdiye kadar, bilgilendirirseniz çok sevinirim..

 298. CİHAN KARAHAN /

  Merhaba ben üniversite okuyordum aile zoruyla bıraktırdılar. Bende Bir an önce askere gitmek için 24,11,2013 de muayenemi oldum dünde askerlik şubeye gittim sen mayıs ayına kaldın dediler. Acaba ben askerlik şubesine başvursam benim şubat ayında gitmem lazım desem bana ne derler.

 299. Merhaba Admin Bey
  Ben 2 yıllık Üniversite mezunuyum 26 ağustos 2013 tarihinde tecilimi bozdum muhtemel sevk tarihiniz şubat 4 dediler askerik şuebesine gittim isminiz çıkmamış dedi ne zaman askere gidebilirim acaba lütfen yardımcı olun

 300. merhaba ben üniversite mezunuyum tecilim sona erdi kaçak durumdayım.ailevi problemlerimizin sona ermesi sebebiyle biran önce askerliğimi yapmak istiyorum.kaçak durumdayken asteğmen olarak askerliğimi yapmam mümkünmü

 301. Merhabalar , 26.11.1988 İstanbul doğumluyum. Kütüğüm Zeytinburnu’nda. Benim askerliğim şuan yüksek lisans nedeniyle tecilli. Ama ben askere gitmek istiyorum. Erken Sevk dilekçesi ile hangi en erken hangi dönemde gidebilirim ve dilekçe ile başvuru tarihleri son tarih var mı ?

 302. merhaba hocam bende üniversite bitti 2015 kasıma kadar tecilliyim bozdurup gitmek istyorum şuanda şubat celbine gidebilme ihtimalim varmıdır ?ne yapmam gerek ?yardımcı olrsanız sevinirim

 303. Merhaba ben 28/09/1994 doğumluyum . Normal celp dönemim kasım ama erken gitmek için başvuru yaptım ve şubatta çıkmadı şimdi mayısta gitmek için bidaha şubeye dilekçe vermem gerekiyormu

 304. arkadaşlar merhaba lisans bitrdim ve kasım ayında 2013 aralık 2015 e kadar tecil ettirdim şuanda tecilimi bozdurup şubat celbine gidebilme imkanım varmı yoksa mayısa mı kalıyor bilgilendirebilirsenz sevnirim

 305. S.a ben şubat 4 de aakersin dediler yerde belli kayseri komando şunu diyecm
  Şubat in 4 de diler ya.2 günde yol yani 6. tisinda mi teslm olcam

 306. tekin yılmaz /

  haziranda tecili bozdurup askere gitmek için başvurcam, haziranda başvursam ne zaman askere gönderilirim ? ameliyat izi varsa bu asteğmen olmaya engelmidir ?

 307. EĞİTİM BİRLİĞİ : KÜTAHYA HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI KÜTAHYA MERKEZ
  STATÜ: KISA DÖNEM ER
  SINIF: MUHAFIZ olarak gözüküyo. Ancak ‘ESAS BİRLİK’ kısmı boş. Bu esas birliğinde kütahya da yapılacağı anlamına mı gelir ?
  Birde statü muhafız olduğndan acemilik süresi farklı mı?(forum sitelerinde 2 ay olarak gözüküyo) bilgilendirirseniz sevinirim.
  şimdiden teşekkürler….

 308. merhaba admin kardeşim ben 92 doğumluyum önlisans ı 2013 haziran ayında bitirdikten sonra eylül ayında askerliğe baş vurdum. bana 2014 şubat 3- 6 da gidersin dediler ama bana askerlik çıkmadı.benden sonra 10 gün sonra yazılan 93 doğumlu üniversite 2 terk kuzenime çıktı fakat bana çıkmadı.. neden bana askerlik çıkmadı yada ne zaman çıkabilir.saygılar

 309. merhaba ben 2011 yılında tecil yaptım tecil zamanın 2013 12 28 de bitti bende hemen askere gitmek istiyorum daha beni 4 tertip yazmışlar onu bozup hemen gitme ihtimalim varmıveya ne zaman gitme ihtimalim var bi işe başvurdum askerlik te şart diyorlar ne yapmalıyım lütfen adminim yardımcı olun tşkler

 310. Merhaba 4 yıllık Üniversitesite mezunuyum. 2014 sene sonuna kadar tecilim var bir an önce askerliği aradan çıkartmak istiyorm en erken ne zaman gidebilirim. Şubat ayına gitmenin bir yolu varmidir .dilekce vs.. Yazıp. Kütük İstanbul bu arada .

 311. şubat ayında tecilim doluyor ve yoklama yaptırmam gerekiyor sanırım kasım ayındada askere sevkim olacak ancak bu ay kırgızisatana üniversiteye gidiyorum. kasımda askere gitmezsem ve fakülte bittiğinde türkiyeye dönsem ne kadar ceza öderim ve dört yıllık bitirdiğim için kısa dönem askerlik yaparmıyım teşekkürler

 312. merhaba ben 07/03/1994 doğumluyum askerliğimi daha tecil ettirmedim lise son sınıfın muayene ye daha gitmedim tecil ettirecem de bu hafat gitsem bir sıkıntı olurmu ve ne zaman kadar ettirebilirim bir sıkıntı olur mu

 313. Ben şuan üniversitede kayıtlı birisiyim fakat kayıt döneminden sonra okula hiç gitmedim kaydımı dondurmadım yani 1 hafta sonra tecilimi bozdurmayı düşünüyorum en erken ne zaman gidebilirim.. 4 iş günü içindemi giderim 1 ay da mı giderim yoksa subat geçti diyip mayıs mı derler nasıl bi yol izlemeliyim. Şimdiden teşekkürler

 314. Merhaba,

  2014 temmuz ortasinda mezun oluyorum. Agustos celbinde askere gidebilir miyim ? Yetisir mi yani ? Me zaman basvuru yapmam gerekiyor ?

 315. ben 1991 dogumluyum 3 yıl once askerlıgımı tecıl etmıştım.tecılım bu şubat ayında bıtıyo.ben şuan askere gıtmek istiyorum.şubeye başvurdum bızım ilçenın agustos 2014 te onlarla gıdecegımı soyledıler..ben daha once gıtmek istıyorum ne yapabılırım…???

 316. 2 yıllık okuyorum 2014 kasım ayında tecilim bitiyor.tecilim bitmeden askere gitmek istiyorum.ilk olarak okulumu dondurmam gerekiyor mu yoksa askeri şubeye gidip direkt olarak tecili bozdurabiliyorum mu.

 317. coskun ataş /

  Merhaba ,

  1991 doğumluyum 2010 da üniversite için askerliği tecil ettirdim ancak şimdi askere gitmek istiyorum okul bitmedi alttan derslerim var. Okuldan ya kaydımı sildiricam yada dondurucam.
  Bu yıl bitmeden askere gitmek için teccilimi ne zaman bozdurmalıyım teccilimi bozdurunca hemen askere gidebilirmiyim. Konu hakkında bilgilendirmenizi rica ederim.

  teşekkürler

 318. ben çorumdan yazıyorum iyi günler 94 doğumluyum erken sevk istedim şubatta gitmek için ama şubeden dedikleri askerliğiniz şubat gözükmüyor askere mayısta gidebilirsin büyük bir ihtimal dediler gidebilirmiyim acaba

 319. Merhaba,
  Ben 2014 Haziran işletme mezunu oluyorum.geçici mezuniyet 30 haziran gibi çıkar başvursam ağustos a yetişebilirmiyim ? veya yetişmek için ne yapmam gerek ?

 320. merhabalar. yaklaşık 2 hafta sonra okuldan mezuniyet belgemi alıp hemen askerlik şubesine gidip tecili bozdurursam en erken ne zaman askere gidebilirim acaba? teşekkür ederim.

 321. merabalar benim muhtemel sevk tarihim 21 02 2014 ama ben okulu bitirmedim hala askerlik şubesine de hiç gitmedim şuan gitsem tecil yapabilir miyim? Birde lisans mezunu olunca kalma şansım nedir kalmak için uzn dönem mi avantajlı kısa dönem mi yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla iyi geceler…

 322. Okulumdan mayıs 2012 tarihinde mezun oldum.aralık başında askerlik şubesine gittim mayısta askere gidebilmek için başvurdum. bana verdikleri kağıtta celp dönemi mayıs yoklama tarihi 1 şubat sevk tarihi 01-31 mart yazıyor. pedagojik formasyon için başvurdum ve kazandım. şu andan itibaren tecilimi uzatma imkanım var mı? mayısta askere gitmemek için ne yapmalıyım formasyonu bitirip öyle gitmek istiyorum.

 323. İyi gunler nisan 2014 e kadar tecilim var nüfusum ankara çankayaya baglı internette celp donemı agustos yazıyor cankaya icin, nisanda tecilim bittigi ıcın mayısda askere gıdebılırmıyım?

 324. Merhabalar,

  Yaklaşık 15 gün önce e-devletten baktığımda askerlik dönemim şubat askerliğim 20/03/2014 şeklinde görünüyordu. Ancak şu an e-devletten hiç bir veriye erişemiyorum. Bu ne anlama geliyor? Teşekkürler.

 325. Bir üniversitede yüksek lisans öğrencisiyim. Bana verilen 3 yıl 4 aylık süre dolmasına rağmen mezun durumda değilim. Tecil hakkım dolduğu için Şubat 2014 celbinde bakaya durumuna düştüm. Nisan sonunda mezun olmayı umut ediyorum. Evraklarımı teslim edip Mayıs 2014 celbinde askere gidebilir miyim? Yoksa başvurmam halinde direkt olarak teslim olabilir miyim?

 326. mrb admin benim celp dönemim mayıs tecilli falan degilim ama subatta askere gitmek istiyorum muayene kagıdına yazdım acaba gidebilirmiyim

 327. 12 Temmuz 2014 de tecil tarihim sona ermektedir. Ben hiç bir yere başvuru yapmasam beni ağustos celbine mi alırlar yoksa kasım celbine mi?

 328. burak güneş /

  03,03,1994 dogumluyum askerlik tecil etirmek istiyorum ve acık lisede kaydım var ama suan kayıt yenileme başlamamış 17sinde başlıyormuş tecilin belli bi süresi varmı ??

 329. merhaba ben 1991 dogumluyum 1 ekim 2013 de tecilimi bozdurdum ama şubat 2014 de askerlik çıkmadı kütügüm ankara/elmadağ erken gitmek için ne yapmam lazım en kısa zamanda çıkmak istiyorum şimdiden teşekkürler…

 330. hocam ben sınıf öğretmenliği ve kamu yönetimi okuyorum mezun olduğum zaman askere uzun dönem gitmeyi çok istiyorum benim uzun dönem asteğmen olarak gitme şansım nedir yada bu şekilde gitmem için yapmam gereken bişey var mıdır? ama çok istekliyim onu belitmemde fayda var

 331. iyi günler, ben temmuz ayında üniversitenin tek ders sınavına gireceğim (muhtemelen 27 temmuz günü) sonuçların açıklanması 10-12 ağustos arası olacak. sonuçlar açıklanır açıklanmaz geçici mezuniyet belgemi alarak 15 ağustosa kadar kazım ayı celbi için başvuru yaparsam kasım ayına yetişebilir miyim?

 332. Merhabalar ben 27 yasindayim. İsletme mezunuyum mayis 2014 mayista askere gitmek istiyorum ancak son başvuru 15 subatmis. Diplomami daha almadim yetistirmeye calisiyorum. Celp dönemimde mayis yetistiremezsem nasip bir yol izlemeliyim

 333. 26.02.1985 doğumluyum.2014 ün aralık ayının sonuna kadar tecilim var.Aynı zamanda Aöf 4. sınıf öğrencisiyim ve 1 dönem uzattım.Okulumu bitirip kısa dönem gitmek istiyorum.Eğer seneye bu zamanlara kadar askere alınmazsam okulu bitirebiliyorum.Askere alınmam 2015 şubat sonrasını bulabilir mi?

 334. Merhabalar. Nasip olursa Haziran 2014 de üniversiteden mezun oluyorum. Düşüncem ise ağustos veya kasım celp dönemlerinden birinde askere gitmek. Ancak ben askerliğimi uzun dönem yedek subay olarak yapmak istiyorum. Bunun için ise şu ana kadar herhangi bir yere başvuru vs. yapmadım. Belirttiğim dönemlerde yedek subay olarak askere alınabilmem için ne zaman ve nereye başvuru yapmam gerekiyor acaba. Ağustos 2014 veya Kasım 2014 dönemlerini kaçırmak istemiyorum.

 335. Merhaba,
  Şuan tecilimi bozdurup askerlik için başvuru yapsam en erken ne zaman gidebilirim yardımcı olursanız sevinirim

 336. iyi akşamlar ben 2014 şubat tecilim bitiyor ağustosta askere gitmek istiyorum ne yapmam gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim

 337. Taylan GÖNCÜ /

  İyi çalışmalar,
  Mayıs 2014’te askere gitmek istiyorum.1 hafta önce lisans düzeyinde mezun oldum fakat diploma gelmeden mezun olarak gözükmüyorum.15 Şubat’a kadar diploma veya geçici mezuniyet belgem hazır olmayacakmış, bu koşullar altında başvuru yapabilirmiyim? Evraklarımı sevk öncesi işlemler yapılırken getirme durumu olabilir mi?

 338. Fatih altaş /

  Merhaba…
  28.05.1989 doğum tarihim. 01.01.2014 tecilim bitti. Tecil ettiremedim. En son ne zaman şubeye gitmem gerekiyor. Muayene olduktan sonra tecil ettirme hakkım olabilir mi ?. Şu an ne yapmam gerekiyor. Sağlık sorunlarım var muayene olduğum da belirtsem kontrol işlemleri ne kadar sürer. Şimdi den teşekkür ederim cevaplarınız için.

 339. Fatih altaş /

  Merhaba.
  28.05.1989 doğum tarihim. 01.01.2014 tecilim bitti. Tecil ettiremedim. En son ne zaman şubeye gitmem gerekiyor. Muayene olduktan sonra tecil ettirme hakkım olabilir mi ?. Şu an ne yapmam gerekiyor. Sağlık sorunlarım var muayene olduğum da belirtsem kontrol işlemleri ne kadar sürer. Şimdi den teşekkür ederim cevaplarınız için.

 340. bağlı olduğum il 94/4 götürüyor ben şubat istedim şube ye gittiğim de askerliğin çıkmamış mayısta çıkabilir dediler gidermiyim acaba

 341. Merhaba
  benim iki sorum olucak. ben aöf işletme son sınıf öğrencisiydim. 2 yıllıktan 4 yıllığa geçiş yaptım ve ara dönemde 4 dersim kaldığı için 4 derside verdim ve mezun durumdayım. 2013 kasım da askerlik şubesnden 31 aralık 2014 tarihine kadar tecilli olduğumu öğrendim.şimdi;
  1-) yaşım 24, 2 Yıllık bitirdiğimde dikey geçiş ile aöf 3. sınıftan başladım ancak 2 yılda bitirmem gerekirken toplam 3,5 yıl da bitirmiş oldum. buna rağmen tecil hakkım var mı?
  2-) 2 yıllık tecil hakkım olduğu için diplomayı aldığım gibi 31 aralığı hiç beklemeden 1 ay içersinde tecil için askerlik şubesine mi gitmeliyim?

  şimdiden teşekkür ederim.

 342. 18 şubatta okulla ilişiğimi keseceğim 21 şubatta tecilimi bozacağım hangi ay askere giderim ? bilgileriniz için teşekkürler.

 343. slm ben 1994 doğumluyum mesleki açık öğretim lisesinde okuyoruyom. agustos 2013 de muayene olmak için gittim fakat olmadım görevli memur istersem okulu bitirdiğimdede gidebilecegimi söyledi. okulum yeni bitti. fakat askerlik 21 yaşa cıktı ben ne zaman askere alınacagım..

 344. merhaba bir sorum olacaktı. Allah nasip ederse haziran ayında mezun olacagım ve en kısa zamanda askere gıtmek ıcın gırısımde bulunacagım. İş bulamadıgım ıcın baya sıkıntı cekmekteyım bu yuzden Agustos ayında sevkımı ısteyecegım acaba Agustos ayında gıtme olasılıgım nedir bilgi verebilir misiniz.

 345. ömer kaşdaş /

  S.A ARKADAŞLAR BEN 1992 DOGUMLUYUM AYNI ZAMANDA 2 YILLIK MESLEK YÜKSEK OKULU MEZUNUYUM AÖF ÖGRENCİSİYİM AMA ASKERE GİTNMEK ZORUNDAYIM BAZI NEDENLERDEN DOLAYI MAYISTA TECİLİMİ BOZDURSAM NE ZAMAN ASKERE ALIRLAR.BİRDE EYLÜLDE YADA EKİMDE DE GİTME GİBİ BİR OLANAK VARMI CELP DÖNEMLERİ ARASINDA

 346. Slm.
  Admin bey bi sorum oLcak.
  Benim celp donemim 05.05.2014 ama ben subatta gitmek icin ttercih yapmistim onaylanmadi.
  Dun askerlik subeme gittim. Mayista kesin gidermiyim dedim sen tercih yapmissin kesin gidemezsin dediler.
  Ama kendi celp donemim zaten mayis.
  Bana tercih iptal dilekcsi yazdrdlar. Kendi celp donemimde gitmek istdgmi belirten bi dilekce.
  Ama kagidimda sevk tarihi 05.05.2014 mayis yaziyodu. Lutfen cevp verin .s tskrler.

 347. özgür soral /

  merhabalar benim tecilim bitti yüksek lisansa başladım fakat herhangi bir sebepten dolayı askerliğim tecil edilemedi, okul askeriyeye, askeriye okula attı suçu ve şuan ben öypye hazırlanıyorum, yüksek lisans için başvurduğum zaman bakayamı kaldırmak için işlem yapmıştım ve şuan yine sanırım bakaya durumundayım yada kaçağım öypyi kazanmam halinde tekrar tecil ettirme hakkım bulunuyor mu acaba bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 348. Suan bakaya durumundayim. Ama yuksek lisans yapmak istiyorum. Bunun icin bu sene de gitmemen gerek askere… (2014 kasim ayina kadar) Sanirim mayis celbinjn basvurularini kacirdim. İlk sorum şu : bir aonraki agistos celbi icin 16subat-15mart basvuru tarihleri. Ben saglik raporu almak istiyorum bu celp döneminde de ceza almamak icin. Alacagim rapor hangi günleri kapsamali ?? Ve bir sonra donem icin de rapor alacagim yine, o hangi tarihleri kapsamalu..? İkincisorum : 2013 Agustos tan beri bakaya durumundayim. Suana kadarkj donemde ne kadar para cezasi alacagim ?

 349. aöf de kayıdım var ve suanda tecıl donuk sklde. ancak okulu dondurp askerliği aradan cıkarmayı dusunuyorum. okul u dondurabılme ıslemım 24 subattan sonra gercklestırebılrm. mart ayının basında askrr subesıne gıtsem mart ayın basında mart ayında sılh altına gırebılrmıyım .

 350. 20/12/1985 doğumluyum. Lisans diplamamı 2014 Mart ayının sonunda alacağım ve üniversite ile ilişiğimi keseceğim. Osmaniye doğumluyun ve 2014 celp dönemi Mayıs ayında görünüyor. Okulum devam ettiği için Mayıs celbine evrakları yetiştiremedim. Askerliğimi 1 sene kadar tecil ettirmem mümkünmü. Ettiremez isem en erken nezaman askere alınırım. Kolaygelsin. İyi çalışmalar.

 351. Askerlik şubesine falan hiç gitmedim. 12.03.1994 dogumluyum. ve askere gitmek istiyorum şubeye gitsem beni ne zaman gönderirler en hızlı bi şekilde ?

 352. merhaba ben unıversite son sınıf öğrencisiyim bu sene haziran 15 gibi mezunıyet belgemı alıyorum ve hemen askerliğe gitmek istiyorum ağustos ayında askere gidebilmem için başvuru tarihi ne zman ? veya ağustosta askere gidebilirmiyim ?

 353. Merhaba Admin.

  Şu anda doktor yapıyorum ve önümüzdeki Haziran ayında doktora tezimi verme ihtimalim var. Bundan dolayı Ağustos ayında askere gitmeyi düşünüyorum. 2017’e kadar da tecilliyim. Sanırım Ağustos celbinde askere gitmem için En geç Mayısın 15’ine kadar tecilimi iptal ettirip başvuruda bulunmam gerekiyor. 1986 Adana doğumluyum bu arada. Mayısta başvurduğum zaman ağustosta askere gitmek zorundayım. Ben mayıs değilde doktoram bitirdikten sonra haziran ayı gibi başvuruda bulunsam o zaman da ağustos celbinde askere alınır mıyım? Şimdi Ordu’da ikamet ediyorum. Adana doğumlu olduğum için illa belirtilen dönemde mi askere gitmem gerekiyor?

  Yanıtınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla, iyi çalışamalar dilerim.

 354. selamlar ben tecilimi bozdurdum mayıs 5 e kadar askerlik yonunden herhangibi engeli yoktur kagıdı werdiler acaba ben nezaman giderim askere mayısta gitmek istiyorum çünkü

 355. merhaba 93-6. ay doğumluyum muayene olmadım daha 2 yıllık myodan sonra 4 yıllık açıköğretim 1. sınıf okuyorum, iş ve özel sebeplerden bir an önce askere gitmek istiyorum bağlı olduğum şube şubatta alıyor, ben askere gideceğim diye başvursam bu yıl herhangibir dönemde gidebilirmiyim, en yakın ne zaman gidebilirim yada 2015 şubattamı giderim

 356. merhaba .ben 1986 doğumluyum ve bu sene öğretmen olarak atandım adaylığımın kalkması için askerliği erteledim ve ayrıca ağustosta düğünüm var . askerliği kasım ayına ertelemek için tekrar ne yapabilirim. celp dönemi ağustos 2014. muhtemel sevk tarihi 30.06.2014 ve erteleme bitim tarihi 14.05.2014 yazıyo . bu bilgilere göre ben ne zaman askerim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 357. selamlar ben 1987 doğumluyum bir ay öncesine kadar hiç bir şekilde askerlikden dolayı aranmam yok du polisler sabah a yakın kaldığım otele geldiler ve evrak imzalatdılar 15 gün içinde şubeye gitmem gerekdiği ve muayane kaçağım olduğunun anlaşıldığı yazıyordu ançak ben yeni şirket kurdum ve geçmişimde sabıkam çok var ve de devam etmekde olan davalarım var ayrıca yargıtayda da çok ceza dosyam var ve ilk okul mevzunuyum nasıl ertelete bilirim bana yardımcı olurmusunuz bana halilkaralar07@hotmail.com adresimdende cevabını yaza bilirsiniz buraya yazsanı da olur saygılarımla şimdiden teşekürlerimi sunarım

 358. MERHABALAR
  kısmetse temmuzda lisans eğitimimi tamamlamış makina mühendisliği bölümünü bitirmiş olacağım askerliğimi asteğmen olarak yapma şansım nedir acaba?
  ilginize teşekkürler.

 359. Merhaba tekstil muhendisligi son sinif ogrencisiyim ve haziranda mezun oluyorum ogrenci isleri 13-20 haziran tarihi arasinda gecici mezuniyet belgesi alabilecegimi soyledi agustos celbine yetismek istiyorum sizce mumkunmudur?

 360. selam benim sorum şu

  haziran ayında okuldan mezun olacağım ağustos celbine yetişmiyorum 15 mayıstan önce normal askerliğe başvursam haziran ayında diplomayı teslim etsem kısa dönem olarak ağustosta gidebilirmiyim.

 361. merhaba bana kasımda gidecegimi soyledirler ben secim yaptım bana verdikleri kagıtta 05.04.2014 muhtemel sevk tarihi yazıyo celp dönemide mayıs yazıyo ben şimdi mayısta gitcem kesin mi. tşk ederim

 362. Merhaba Admin

  Sorumun cevabı belki yukarıda mevcuttur ama hepsini okuyamadım kusura bakma. Benim sorum ben şu an açık öğretim 4. sınıftayım büyük ihtimal okul bitecek ve diplomayı tahminen haziranda alıcam ağustos celbi basvuru tarihi 15 mayıs diyor ama benim ağustosta gitmem gerekiyor bu konuda ne yapabilirim ?

 363. selamm ben 1995 şubat ayı doğumluyum erken sevk dilekcesi verecem kabul edilirmi bi bilginiz varsa yardımcu olurmusunnuz tşklerr

 364. Merhaba ben 1992 doğumluyum öğrenciyim ayrıca 4 yıllık lisans diplomamda var. Gerek askerlik şubesi gerekse aof kurumundan aldığım bilgileri neticesinde muayene bile etmeden okulun tecil edeceğini ve benim açımdan bunun sorun olmadığını belirttiler. Sorum; ben şuanda erken sevk için başvuru yapsam en erken ne zaman gidebilirim? teşekkürler,

 365. Merhaba, tecilim şubat 2015 de sona eriyor, tecil ettirken muane olmustum, tekrar muane olucak mıyım ve askerlik şubesine ne zaman gitmem gerekir tesekkürler

 366. Merhaba,
  2015 Şubat ayına kadar tecilim var. Tecil ettirirken muayene olmuştum. Tekrar muayene olacak mıyım ve şubeye ne zaman gitmem gerekiyor

 367. merhaba 25/10/1985 doğumluyum haziran 2012 lisans mezunuyum ve daha sonra hiç şubeye gitmedim 2014 ağustosta askere gitmek istiyorum bir sorun olurmu bakayamıyım kaçakmıyım bilemiorum nisan celbine almazlar değilmi beni ağustosta gitmek istiyorum..

 368. Merhaba ben lisans mezunuyum,kısa dönem gideceğim askere, bana verilen kağıtta Erteleme Bitim Tarihi: 20.09.2014, Muhtemel Sevk Tarihi: 30.11.2013 Celp Dönemi: Aralık 2014 yazıyor. Askere aralıkta mı gideceğim, ya da şubat döneminde mi? Ya da kasım mı?

 369. Yarın tecilimi bozdurmak istiyorum Muhtemel nezamn askerde olurum evrak ne isteniyor birde bel fıtıgım var bu ne gibi bir sorun yaratır. teşekkürler şimdiden

 370. Asker Adayı /

  Merhaba,

  Tecilim 31.03.2014 tarihinde bitiyor. Askerliğe gideceğim celp dönemi Mayıs. Yalnız ben Ağustos celp döneminde gitmek istiyorum. Bu konuyla ilgili olarak ne yapabilirim ?

 371. Eşim 4 yıllık konservatuar mezunu, müzisyen. Tecili Kasım- 2013 de bitti. 24 ocak – 2 şubat arasında sevk tarihi var dedikleri için o tarihlerde rapor aldık ama raporu götürdüğümüzde rapor tarihinin 1-3 şubat arası olması gerektiğini ve raporun geçerli olmadığını söylediler. 1. sorum- yeni sevk tarihleri nedir, tam olarak nerden öğrenebiliriz. Mayıs olduğu söyleniyor ama hangi tarihler arası belirsiz. 2. sorum askerliğini kısa dönem yapacağını söylemişler bu neye göre belirleniyor.

 372. 1994 21MART doğumluyum kütükte istanbul diye geçiyo ama aslen bayburtluyum askerliğimi tecil etmiştim 2013 sonlarında istanbul’da 94/3 yolluyor bu sene yani daha var tecili bozarsam hemen gidebilirmiyim yoksa. zamanı gelince yani 94/3 ler ağustosda gidiyor galiba bozsam tecili şimdi gidebilirmiyim yoksa ağustostamı giderim

 373. Merhaba;
  önümüzdeki haziran mezun oluyorum. Agustos celbinin basvuruları Nisan-mayıs aylarında. Başvurumu yapsam ve ek olarak mezun durumundadır belgemi eklesem. Mezun olarak mı degerlendirilirim yoksa direk uzun dönem mi?

 374. merhaba admin ben suan açıköğretimde okuyorum 1991 doğumluyum simdi tecilimi bozdursam mayıs celbinde askere alırlar mı yoksa bi sonraki celbe mi kalırım hemen gitmem için neler yapmalıyım bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim simdiden teşekkür ederim

 375. Kardeş ben askerlik subesine gittim bana sen agustosta askere gitceksin dediler ben erken gitmek istiyorum ne yapmam lazim… 94/3

 376. Slm.kismetse 2014 haziran ayında üniversiteden mezun olacam.1989 doğumluyum en kisa surede askerlik yapmak istiyorum ne yapmalıyım ve olasi askere gitme zamanim?

 377. merhaba
  bana askerlik şubesinden verilen kağıda göre
  celp dönemi : Ağustos 2014
  Grup Numarasına Göre Celp Dönemi :2014/03 (ŞUBAT 2015)
  STATÜ :Yedek Subay Adayı
  ben şubeye tekrar gidip askerliğimi bir sonraki celp dönemine aldırma gibi bir durumum varmı acaba şimdi den teşekkürler.

 378. abdurrahman /

  arkadaşlar şu an ben bakaya görünüyorum askerliğe baş vurursam en erken ne zaman beni alırlar

 379. KEMAL YILDIZ /

  Merhaba ben Bilecik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknolojisi bölümü mezunuyum ve AÖF İşletme bölümünü okuyorum, Gümüşhane- Şiran’lıyım 01.01.2016 tarihine kadar tecilliyim. Fakat mayıs 2014 tarihinde tecilimi bozacağım acaba en erken ne zaman askere alınırım ve askerdeki statüm ne olur?

 380. 1992 doğumluyu suan tecilliyim tecilim Aralık 31.2014 bitiyor ne zaman askere giderim bununla ilgili nereden bilgi alabilirim…

 381. Merhaba.
  91 doğumluyum kırıkkale.
  2013 eylülde tecilimi bozdurdum en erken şekilde askere gidebilmek için.kasım şubat ve mayıs celbide çıkmadı ağustos çıkma ihtimali var mı veya ne zaman gönderirler.erken sevk dilekçeside gönderdim.cevap verirseniz çok memnun olurum çok teşekkürler…tecil bozdurduktan sonra en geç ne zaman gönderirler.

 382. merhaba ben 2013 yılının eylül ayında öğretmen olarak atandım. ve askerliğimi aday öğretmen olduğum için aday öğretmenliğim boyunca askerliğimi tecil ettirmrk istiyorum seklinde bir dilekçeyle 2015 şubat ayına kadar tecil ettirdim.şimdide 2014 ağustos ayında askere gitmek istiyorum yalnız aday öğretmen olduğum için ve tecilimin meb tarafından yapıldığı için tecilimi bozamayacaklarını söylediler böyle bi durum söz konusumu eğer değilse ne yapmalıyım bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 383. ben ağustosta askere gidicem acaba ağustosun kaçında gidio ağustosta gidenler ilk haftasımı yoksa 25 inde flnmı ?

 384. Merhaba. 2013 haziran ayında üniversiteden mezun oldum ama tecil için askeslik şubesine gitmedim şu andaki durumum kacakmı gözükmekte yoksa otomatik tecil yapılıyormu durumum nedir acaba. Agustos 2014 celbinde askere gidebilmek için ne zaman başvuru yapmalıyım en son tarihi nedir? yardımcı olursanız sevinirim

 385. meraba ben mayıs ayında askere gitmek istiyorum ama tecili bozdurunca 3 ay sonra oluyormuş benim tecili bozdurup hemn gitme gibi bi şansım varmı

 386. Iyi günler universitem uzadi subat ayinda mezun oldum şuan işe başladım yoklama kağıdı gelmedi tecil ettirmem lazim mi yoksa edilmis midir bu konu hakkinda subeden bilgi alabilir mi bi baskasi benim adima tecil yaptira bilir mi yani

 387. slm ben 28.07.1995 dogumluyum mezun olalı 1 sene oldu polislige hazırlanıyorum tecil ettirmem gerekmi askerligi bi sorun olurmu ,tecil ettirmesem

 388. Merhabalar ben agustos ayimda askere gitcem diye isimi biraktim mayis 15 te ve tecilimi de bozmadim suanda askere gidemicegimi solediler dogrumudur gec kalmis olsam bile dilekce ile falan askere gideblirmiyim lutfen cvp beklyorum zor durumdayim askere gitmem lazim agustosta

 389. slm ben 20 02 1987 doğumluyum aof sosyoloji ikinci sınıf öğrencisiyim.kısa dönem yapmak istiyorum okulu bitirmeden yaşım doluyormu acaba hesaplayamadım.tşk ederim

 390. Mrb benim ikinci yılım öğretmenlik ek a kullanarak tecil ettirdim bu haziran a kadar ama gelecek yıl tercih yapmak istediğim için bir yıl daha ertelemem gerek ne yapabilirim rapor alinmiyormus artık başka ne yapabilirim

 391. Merhabalar benim bir sorum olacaktı.Benim doğustan kalbim delikti 3 yaşında iken açık kalp ameliyatı (ASD) geçirdim.Şuan hala göğsümde ameliyat izim mevcut asker e alma ihtimalleri nedir ?

 392. Mrbalar benim ağustos ayında tecilim bitiyor. 2 üniversite okumak istiyorum.okuyabilirmiyim.tercihler temmuzda ancak kayit olurken askerlikle ilişiği yok belgesi istiyorlar ne yapabilirim

 393. merhabalar ben açık öğretim okuyorum kaydımı dondurmuştum daha sonra aftan yeniden kayıt yaptırdım yanlız okul öğrenci bilgimi göndermediği için askere gönderiliyordum. geçensene bir kaza geçirdiğim için bir yıl sevk erteleme aldım bu ağustos ayında doluyor tekrar 1 yıl tecil tecil ettirebilirmiyim. 1985 doğumluyum. ne yapmalıyım.

 394. merhabalar.

  Şuan geçerli olan tecilim var. Kasım 2014 celbinde askere gitmek için tecilimi ne zaman bozdurmalıyım?

  Teşekkürler.

 395. mrb affınıza sığınarak sormak istiroum ben yeni lisan mezunuyum askerlik subesini aradıgımda kasım celbi için 15 temmuz dedıler ve sormak istedigim diger soru işe diyelikmi ben tecili bozdum ve kasımda askere gidicem ve kpss atamam veya devlet bankalarına işe girdim ozaman tekrar tecil ettirebilimirim TEŞEKKUR EDERIm admin cevaplarını beklıyorum

 396. merhaba ben lise mezunuyum ve lisans 4. sınıftaym okulu 2015 haziran ayında bitirecem. 2015 yılında 30 yaşına girecem ben ocak 2015 te askere gitmek için başvuru yapıcam.bana istediğim dönemde askere gitmem için seçenek sunuyorlar mı

 397. uzun dönem askerlik icin tahmini teslim zamanı 4 agustos 2014 görünüyordu. ancak kasım ayına ertelenmiş. ben agustosta gitmek istiyorum bir çöüzümü yok mu, ne yapmalıyım?

 398. mrb benım tecil hakkım kasım 2014 te bitiyor karedsım asker oldugu icin subata gideecegım .eger subatta gıdeceksem ne zamn basvurablılrım tesekur edrım.

 399. merhaba bnm okulum bitti 11 ağustos da okuldan çıkışımı alıcam kasımda askere gitmek için son başvuru günü ne zamandır. 15 ağustos gibi okudum ama son başvuruyu yinede size sorayım. birde bnm 17 ağustos tarihinde sınavın var başarılı olursam eğer tecili bozdurmuş olucam tekrar tecil ettirme hakkım oluyor mu?

 400. Merhabalar..benim 14 eylül tarihinde tus sınavım var,kazanırsam yine okumaya devam edeceğim
  Fakat kazanamazsam aralıkta askere gitmek istiyorum ..eğer şimdi tecili bozdurur ve sonra sınavı kazanırsam öğrenim durumundan dolayı tekrar tecil ettirebilir miyim?şimdiden teşekkürler ..

 401. Ben 1994 aralık ayi dogumluyum muayeneyi olcam yarın ama subeden kagit verdiler celp donemim 2015 kasim yaziyor muayene olduktan sonra degisirmi celp tarihi acill cevap bekliyorum

 402. merhabalar ağustos 2014 tecili bozdurma en son nezman son. benim diplomam yetişmiyor kasım aralıga yetısmem ıcın geçici mezuniyet belgesi ile tecilimi bozdurabilirmiyim? tesekkürler.

 403. Merhaba arkadaşlar.Ben öğretmenim şubat 2014’te atandım ve askerliğimi adaylık süresince tehir yani tecil ettirdim.Aday öğretmeni olduğum için askerlik şu anda tecilli.2 yıllık tecil hakkımdan farklı bir durum bu onu zaten kullandım.Şubatta atanmıştım.Adaylık süresince askerlik tecil durumda ve sevk tarihi mayıs 2015 diye geçiyor.Bu ibarede mayısta başvurup ağustostamı gitmem lazım askere.Yoksa mayısta askere gitmemmi lazım?

  Ayrıca ben ağustosta gitmek istiyorum.Eğer mayısta gitmen lazım diyorsanız ağustosta gitmenin bir yolu varmı? Neden ağustos diye soracaksınız.Doğuda görev yapıyorum.Öğretmen askerlik çıkma durumu var.Öğretmen askerlik sadece ağustos celbi için başvuranlara çıkıyormuş.Çok düşük bir ihtimal olsada bu durumu değerlendirmek isterim.Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

 404. MERHABALAR
  daha önce ön lisans mezunu olarak 2 yıllık tecil hakkımı kullandım ve bu süre 21.02.2014 te bitti. tekrardan tecil etme şansım varmı? yoksa bu durumda askere ne zaman alınırım. şu anda yoklama kaçağı durumundayım. yoklama yaptıktan kaç gun sonra askere alınırım. yada aöf”30 eylül 2014 kayıt başalıyor” kayıt yaptıra bilirmiyim bu süreçte. cevabınız için teşekurler şimdiden.

 405. ağustos 21de tecilimi bozdurdum kasım ayı asker kayıtları kapandı dediler ve şubat ayında gidebilrsin dendi. kasım ayında gitmek istiyorum gitme şansım yada olasılıgı varmı dilekçe,sevk felan?

 406. tufan yılmaz /

  tecilim 2015 mart ayında doluyo fakat ben 2014 kasım yada aralık celbinde askere gitmek istiyorum,en son ne zaman başvurursam gidebilirim,yani en geç tecilimi ne zaman bozdurmam lazım

  • Kasım celbi için askerlik başvurusu bitmiştir. 15 Kasıma kadar başvuru yaparsanız 2015 Şubat celbinde askere alınma ihtimaliniz olabilir.

 407. Ben öğretmenim ve ceıp dönemım kasım. normal şartlarda bu eylül ayında askerliğe başvurup gidebiliyorum ancak şubatta sağlık özründe atama istemeyi planlıyorum. öğretmen belgesi ile askerliğimi 2015 şubata ertelesem, şubat dönemindeki sağlık özründen yararlanabilir miyim??? askerde iken yararlanamıyoruz. ancak şubatta sağlık özründen yararlandıktan sonra şubatta askere gidebilmem mümkünmü? lütfen yardmcı olur musunuz???

 408. mrb tecilimm 2014 ekim ayında bitiyor tecilim bittiği için beni kasımda askere alırlar mı? kasımda gidemezsem en yakın hangi tarihte gidebilirim?

 409. Admincim merhaba;

  Şubatta askere gitmek istiyorum.Yurtdışındayım ve aralıkta döneceğim. Tecil bozdurma ve başvuru işlerini ne zaman ve ne şekilde yapabilirim ? Teşekkürler şimdiden.

 410. merhabalar,
  2013 eylül ayında üniversiteden mezun oldum 2015 şubat celbinde askere gitmek istiyorum.bölümüm maden mühendisligi , uzun dönem çıkma ihtimali varmı

 411. MERHABA BEN KASIM CELP DONEMI ICIN BASVURUYA YETİŞEMEDİM 15 GUN GECTI BAKAYAYIM LİSANS MEZUNUYUM TECİL HAKKIMDA BİTTİ HEMEN BASVURUP KASIMDA ASKERE GIDEBILIRMIYIM.ASKERLIK SUBESINI ARADIM SINIFLANDIRMAYA GIRMEMISSIN GIDEBILIRSIN DIYENLERDE VAR GIDEMEZSIN SUBATA KALIR DIYENDE

 412. Mrb ben yasemin 20 yasindayim samsun carsambaliyim . Bayanim icimde hainlere karsi kinim nefretim cok buyuk . Kisacasi askerlik yapabilirmiyim bunun gibi nasil imkanlarim olabilir . Ayrica askerlik demisken ölene kadar savasmak it oqlanlarini adam edene kadar askerlik yapmayi cok istiyorum ve dile getirmek isterim isterim askerlik yapmak isteyen ba bayan erkeklere lutfen sans versinler . Yol gostersinler nolur cok istiyorum biri bana bu konuda yardim edebilirmi?

 413. Merhaba, su an yuksek lisans ogrencisiyim ocak ayinin ortasinda bitiyor, mezun oluyorum ancak subatta asker olmak istiyorum ve 15 kasim son basvuru tarihi.Acaba yuksek lisans egitimim devam ederken lisans diplomam ile subat celbi icin basvuru yapabilir miyim ve bu durumdan okul mezuniyetim etkilenir mi?

 414. Merhaba, 2015 subat ayinda askere gitmek icin kasik 15 e kadar tecil bozdurucam ama su an yuksek lisans yapiyorum ve ocakta bitecek
  Ben simdi tecilimi bozdursam subat celbi icin, bu durumdan ocaktaki mezuniyetim etkilenir mi?

 415. Merhaba, 2015 subat ayinda askere gitmek icin kasim 15 e kadar tecil bozdurucam ama su an yuksek lisans yapiyorum ve ocakta bitecek
  Ben simdi tecilimi bozdursam subat celbi icin, bu durumdan ocaktaki mezuniyetim etkilenir mi?

 416. 2014 subat ayında ogretmen olarak atandım. meb benım adıma adaylık suresınce tecıl ettırdı mayıs 2015 e kadar. tecılımı subatta bozdurdgumda nısan kadar ogretmenlık yapar mıyım mayıs da gıdene kadar tesekkuler

 417. Merhaba ben 1994 doğumluyum askerliğim suan tescilli ama ben şubatta kesinlikle askere gitmem lazım bu pazartesi tecili bozdursam gidebilir miyim lütfen bunu cevaplar mısınız teşekkür ederim .,

 418. selahattin ali /

  Iyi günler admin..ben suan isletme 3. Sinif ogrencisiyim ama mayısta askere gitmek icin tecilimi bozdurdum.okudugum okulda ikinci donem haziran ayından bitiyo ve ben bu donemimi tamamlamak ve oyle gitmek istiyorum. Ama agustos ayinida beklemek istemiyorum askerlik subesine mazeret bildirerek mayis ayindan biraz daha gec gitme sinavlar bitince gitmek gibi bi durumum olabilir mi ?

Alt Kısımdan Yönetime Soru Sor!