Anasayfa / Bedelli Askerlik / 2015 Yılında Bedelli Askerlik Çıkar mı?

2015 Yılında Bedelli Askerlik Çıkar mı?

2015-yili-bedelli-askerlik-haberleri

Kısa ve uzun dönem askerliklerin sürelerinin değişmesi veya farklı durumlarda imtiyazlar tanınması hakkındaki tartışmaların yanı sıra son dönemlerde iyice yaygınlaşan bedelli askerlik söylentileri, konunun kamuoyu içerisinde geniş kapsamlı bir talebe dönüşmesine de sebep olmuş durumda. Siyasilerden gelen farklı açıklamalar doğrultusunda da yakın zamanda 2011’deki tasarıdan daha alt bir yaş sınırı ve daha düşük ücret ile sunulması beklenilen bedelli askerlik hizmeti, bankalar cephesinden ortaya atılan söylentiler ile de iyice alevlenmiş durumda.

Henüz herhangi bir bankadan resmi bir açıklama gelmemiş olsa da konu hakkında uzman olan kişilerin pek çok bankanın bedelli askerlik kredisi adı altında on beş ilâ yirmi binlik kredileri müşterilerine sunmak için çalışmalarını hızlandırdıkları konusunda yorumlar gerçekleştirmeleri, tasarının kamuoyuna açıklanmayan pek çok detayının bankalar ile paylaşıldığı düşüncesini de doğurmuş durumda. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cephesinden farklı mesajlar gelirken, bedelli askerlik detayları konusunda kesin sonuçlara gelecek hafta içerisinde Başbakan cephesinden ulaşılacağı düşünülmekte.

Eğer bankalar cephesinden bedelli askerlik kredisi sunulmaya başlanır ise söz konusu kredilerin aylık beş yüz ilâ bin lira arasında ödemelere sahip olarak ayda bin beş yüz liralık kazancı olan kişilere kadar temin edilebilir nitelikte olmaları sağlanacak. Yine de kesin detaylar için hükümet cephesinden gelecek haberleri beklemek gerek.

2015 Yılında Bedelli Askerlik Çıkar mı?

2015 yılına yaklaştığımız şu günlerde bedelli askerliğin çıkıp çıkmayacağı son günlerin gündem konusu olmuş hale geldi. 2014 yılında çıkmayan bedelli askerlik, bedelli askerlik bekleyenlerin akıllarını iyice karıştırmış durumda. Bedelli askerlik bekleyen asker adayları 2015 yılını beklemekteler. 2015 yılında bedelli askerlik çıkma olasılığı %50’dir. Çıkabilir de çıkmayabilir de. Ayrıntılar çok yakında sizlerle.

2015-yili-bedelli-askerlik-haberleri

3 yorum

  1. Benim askerlik yerim açıklanmıştı ama bu gün itibariyle e devlet e girdigimde bana hakkınızda sonuçlandırma bulunamaktafır diyo nedeni ne olabilir?

  2. Boyum 1.80 kilom 55 curuk verirlermi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*