Anasayfa / Sizin Sorularınız / 26 Yaşında Lisans Mezunu Askerlik

26 Yaşında Lisans Mezunu Askerlik

26 yaşındayım lisans mezunuyum 2 sene oldu mezun olalı şimdiye kadar hiç yoklamaya muayeneye girmedim yılbaşına kadar tecilliyim diye biliyordum bir sakatlık olmasın soruyum diye gittim kadın memur senin öğrenci tecilin devam ediyor yalnız yoklama yaptırmamış sın transkript getir yoklamanı yapalım biran önce dedi şimdi sorum şu olacak yoklamaya gidersem beni otomatik tecilimin bittiği dönemdeki mesela şubat celbine askersin diye atarlar mı ve ben daha sonra mesela ağustos ya da diğer kasıma gitmek istesem böyle bir şansım var mı yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Merhaba, askerlik şubesine giderek yoklama işleminizi yaptırınız. Sonrasında askere gitmek istediğiniz tatili belirtiniz ve gerekiyorsa tecilinizi uzatmak için bilgi alınız. Çünkü teciliniz bittikten sonra ilk celp döneminde askere alınma ihtimaliniz olabilir, bunun önüne geçebilmek için en güzeli tecil ettirmeniz olacaktır.

26-yas-lisans-mezunu-askerlik

2 yorum

  1. Merhabalar, yoklama kaçağına düşen bir kimse bu sene ygs ve lys sınavlarına girerek okul kazandığını kanıtlayarak tecil ettirebilir mi ? Teşekkürler

  2. Merhaba benim durumunda arkadasla ayni ben gidip sordum ve aldigim cevap aynen su agustos 2016 yilinda tecili bozarsan askere agustos 2017 de gidersin oldu sizce bu iste bir yanlislik yok mu tecil bozulunca max 3 ay icinde asker olunuyor diyor herkes lutfen yardimci olur musunuz?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*