3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı – Ezine / Çanakkale

0
110

Çanakkale’nin Ezine ilçesinin merkezinde  yer alan Acemi Birliği 3.Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı, Çanakkale iline yaklaşık elli kilometre mesafede bulunurken, İzmir – Çanakkale arasındaki E-87 kodlu otoyolun yanında bulunmaktadır. Çevre iller olarak belirtilebilinecek Konya, Muğla, Eskişehir, Tekirdağ ve Edirne üzerinden otobüs ile her gün pek çok seferden ulaşım sağlanabilineceği gibi, bunun yanı sıra uzak bölgelerden göreve gelecek asker adayları ise Çanakkale Havaalanı’nı kullanarak havayolu ile erişim sağlayabilmektedirler.

Acemi askerler için sunulan imkanlar konusunda son derece yeterli bir yapıya sahip olan 3.Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı, mevcut ve hatta fazla sayıda askerin uyuyabileceği koğuşa sahip olduğu gibi, hijyenin ön planda olması için banyo ve tuvaletler konusunda da problem yaşamamaktadır. Gerektiğinde kullanılmak için ücretli içecek makineleri ile donatılmış olan tesis, bunun yanı sıra bir adet pide fırınını da içerisinde barındırmaktadır.Toplamda iki adet yemekhane binasına sahip olan komutanlıkta, koğuşlara, amfilere ve telefon kabinlerine yakın lokasyonlarda kantinler de mevcuttur.

116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı ÇanakkaleSöz konusu kantinler içerisinden ihtiyaçlarını fazlası ile giderebilecek erler, sıklıkla ihtiyaç duyabilecekleri ankesörlü telefon kartlarını da bu merkezlerden temin edebileceklerdir. Bunun yanı sıra komutanlık tarafından işletimi sağlanan bir berber dükkanı da, er ve erbaşların hizmet alabileceği noktalar arasında gösterilebilinir.

Herhangi bir fiziksel veya duygusal problem ile karşılaşıldığında müracaat edilebilinecek Birinci Basamak Muayene Merkezi ile Rehberlik ve Danışma Merkezi hizmetlerini de içerisinde barındıran 3.Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı, bu sayede askerlerin görev süresi boyunca ciddi bir sorun yaşamasını engellemektedir.

3.Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı Hakkında Bilgiler

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde yer alan komutanlık, şehrin merkezinde yer almaktadır. Çanakkale ile İzmir’i birbirine bağlayan karayolu üzerinde yer alan komutanlığın yanından her gün milyonlarca araç geçer. Bu doğrultuda birliğe ulaşım karayolu ile kolaylıkla yapılmaktadır. Çanakkale, bölge olarak da gelişmiş bir noktada olduğu için birçok farklı ulaşım imkânı sunulabilir. İlk olarak kişiler çevre illerden otobüs ile rahatlıkla Çanakkale’ye gelebilmektedir. Bu illerden her gün düzenli olarak şehre otobüs seferleri düzenlenmektedir. Şehirde yer alan havalimanı da son dönemde hizmet vermeye başlamıştır. Bu doğrultuda uzak mesafeden gelecek olan kişiler, belirli günlerde düzenlenen uçuşlar ile birlikte şehre daha kısa sürede gelebilir.

Birliğe teslim olmak için gelen kişiler, yanlarında gerekli belgeleri ve eşyaları getirerek sorunsuz bir şekilde teslim olurlar. Bu aşamada getirilmesi gereken belge ve eşyalar, ayrıntılı bir biçimde internet sitesinde yer almaktadır. Nüfus cüzdanı, sevk pusulası, askerlik cüzdanı gibi belgelerin yanı sıra iç çamaşırı, tıraş malzemeleri, havlu ve terlik gibi eşyaların da hazır olması gerekmektedir. Bu doğrultuda bu eşyalar ve belgelerle birlikte gelen kişiler birliğe teslim olarak askerliklerini başlatırlar. Bu aşamadan sonra kişiler son derece düzenli ve huzurlu bir askerlik dönemi geçireceklerdir. Birlik içerisinde ki koğuşlarda herkesin ihtiyacını karşılayabilecek olan malzemeler vardır. Koğuş, tuvalet ve banyolar gelen asker sayısına göre son derece yeterli sayıdadır.

Birlik içerisinde farklı olarak pide fırını da yer almaktadır. Bu fırının bulunması da istenildiğinde tüm askerlere servis edilecek olan ürünlerin pişirilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra içecek ve yiyecek makineleri de bulunmaktadır. Askerler gerekli ücretleri makineye atarak ürünleri rahatlıkla alabilirler. Bazı dönemlere bu makinalar arızalansa da sıklıkla onarımı yapılmaktadır. Bunun dışında kantinler de yiyecek, içecek ve telefon kartı ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet vermektedir. Berber ihtiyaçları da rahatlıkla birliğin içerisinde karşılanabilmektedir. Aileleri ile görüşmek isteyenler için de birlik içerisinde geniş imkânlar sunulmaktadır. İlk olarak birlik binasının yan kısmında yer alan telefon kulübelerinden kişiler aileleri ve arkadaşları ile belirli saatlerde görüşme yapabilirler. Bunun yanı sıra birlik içerisinde yer alan internet salonunda ki bilgisayarlarda da çeşitli programlar sayesinde görüşme yapılmaktadır.

Birlik içerisinde yer alan muayene merkezinde de herhangi bir hastalık ya da yaralanma yaşayan askerler tedavi edilmektedir. Psikolojik destek için de rehberlik hizmeti veren bir birim askeriyenin içerisinde yer almaktadır. Bu imkânlar dahilinde kişiler oldukça düzenli ve sorunsuz bir biçimde askerlik hizmetlerini Ezine ilçesinde tamamlayabilirler.

3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı – Ezine / Çanakkale İletişim Bilgileri

Komutanlığın santraline 0286 618 10 67 ve 0286 618 10 68 numaralı telefonlar üzerinden ulaşabilir ve ulaşmak istediğiniz birimin dahili numarasını öğrenebilirsiniz.

3.Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı Ayrıntılı İletişim | Ezine / Çanakkale

İl: Çanakkale

Telefon: 0286 618 10 67 – 0286 618 10 68

Adres: Çanakkale – İzmir Karayolu Kenarında (E-87) 50. Km. Ezine / Çanakkale

Soru Sor!