3. Piyade Eğitim Tugayı Komutanlığı – Antalya

7
72

Antalya’nın Aspendos Topçular Bulvarı mevkiinde yer alan 3.Piyade Eğitim Tugayı Komutanlığı, ülkenin en geniş kapsamlı ve başarılı eğitim birliklerinden birisi olarak nitelendirilmektedir. Ülkenin dört bir yanından son derece karma yapıda toplanan askerler birlik içerisinde toplanarak acemilik dönemlerinin tecrübesizliğini bu merkezde giderebilmektedirler.

Bulunduğu bölge itibarı ile tren, hava veya deniz yolu ile ulaşımın mümkün olduğu 3.Piyade Eğitim Tugayı Komutanlığı bölgesine gelmek için yaşanan bölgeden direkt Antalya’ya sefer yok ise Burdur, Isparta ve Denizli gibi noktalar üzerinden aktarmalar gerçekleştirilebilinmektedir. Bunun yanı sıra Antalya Havalimanı üzerinden de hava yolu ile ulaşım sağlayabilecek kişiler, çeşitli komşu kıyı bölgelerden de deniz ulaşımını tercih edebilmektedirler.

Yapısı itibari ile yaklaşık beş bin askeri içerisinde barındıran Acemi Birliği 3.Piyade Eğitim Tugayı Komutanlığı, söz konusu geniş kapsamda askerine sorunsuz biçimde hizmet verebilmek için her türlü imkan ile donatılmış durumdadır. Yılın neredeyse tamamında son derece sıcak ve nemli hava şartlarında bulunması sebebi ile sıklıkla banyo ihtiyaçlarını gidermeleri gereken askerlerin haftada iki ilâ üç kez temizlik faaliyetleri gerçekleştirmelerine fırsat veren banyo ve tuvaletler son derece temizdir. Aynı şekilde koğuşların temizliği ve yaz döneminde klimaların çalışmasına da yüksek ölçüde önem gösterilmesi, askerlerin memnuniyeti ile karşılanmaktadır.

3.Piyade Eğitim Tugayı Komutanlığı - AntalyaBol sıvı tüketimi gerçekleştirmek için birliğin çeşitli bölgelerindeki sıcak ve soğuk içecek makinelerini kullanabilen er ve erbaşlar, bunun yanı sıra kantin içerisinden de özel ve askeri ihtiyaçlarının tümünü temin edebilmekteler. İçerisinde bulunan ankesörlü telefonlar ve internet salonu ile birlikte mümkün olabilecek haberleşme ihtiyaçlarını da karşılayan askerler, vatani görevlerini geride bıraktıkları sevdiklerine derin bir hasret ve özlem duymadan geçirmenin de mutluluk ve memnuniyetini yaşayabilmektedirler.

7 Adet Soru ve Cevap

  1. ben 1981 de 7 mart-14 haziran arasında ,topçularda 4 aylık kısa dönem askerliğimi yaptım, 5.bölük komutanım engin üsteğmen idi, tabur olduğumuzdan komutanımız binbaşı idi, acaba engin üsteğmenimin soyadını, binbaşımızın adını ve soyadını yazabilirmisniz

  2. merhaba, engelli oğlumuz var, geçen sene Isparta askeri hastaneden MUAF raporu aldık, fakat askerliğini 1 gün dahi olsa yapmak istiyor, engelliler için yemin töreniniz bu yakın tarihlerde varmıdır. ve nasıl başvurabiliriz. Teşekkür ederim…

    • Merhabalar, merhabalar her celp döneminde kuvvetlerin bu tür organizasyonları var bunların takibini kuvvetlerin web sayfalarından veya bizi takip ediniz.

Soru Sor!