Anasayfa / Askeri Bilgiler / 365. Kısa Dönem – Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları (Askerlik Sorgulama)

365. Kısa Dönem – Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları (Askerlik Sorgulama)

Vatani görevini yapacak olan 365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subay Sınıflandırmaları artık belli oldu ve bu tarihler içerisin de askerliğini yapacak olan adaylar hazırlıklarına başlamaları bildirilmektedir. Özellikle de A grubu olarak sınıflandırılan 365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subay adayları 3-8 Kasım 2016 tarihleri arasında acemi birliklerine teslim olacaklardır. B grubu ise Aralık ayının ilk iki haftasında teslim olacaklardır.

Güncelleme: Ayın 20’sinden sonra askerlik yerlerinin açıklanması beklenmektedir. E Devlet kısmından sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Böylelikle de vatani görevini yapmak adına oluşan heyecan da yerini almıştır ve bu anlamda da hazırlıklar başlamaktadır. 365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subay Sınıflandırmaları ile ilgili öğrenmek istediklerinizi yazımız da bulabilecek ve hangi grupta yer aldıklarını merak edenler de sorgulama alanından da öğrenebileceklerdir.

Askerlik yerleri açıklandıktan sonra sizin A grubu mu yoksa B grubu mu olduğunuz yazacaktır. %90 A grubu kalan %10 B grubu çıkmaktadır. Bu anlamda da sizler de artık nerede acemi birliğinizi yapacağınızı öğrenebilecek ve bu açıdan da hazırlıklarınızı hızlandırabileceksiniz. 365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları (Askerlik Sorgulama) alanından 365 KD Acemi ve Usta Birlikleri Açıklanma Tarihini öğrenebileceksiniz. Bizlere en çok iletilen soruları da bu yazımız da başlıklar halin de belirteceğiz ve sizler de böylelikle de 365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subaylığa geçişiniz de eksiksiz bir şekilde birliğinize teslim etmiş olacaksınız.

Askere Giderken Yol Parası Veriliyor mu?
365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subay adayları birliklerine teslim olacağı sırada devletin vermiş olduğu yol parası ve iaşe(yemek) parasını vermektedir. Böylelikle de sizler de birliğinize teslim olacak zaman yol parası arayış derdine düşmeden daha kolay bir şekilde ulaşımınızı sağlayacaksınız. Hatta birçok doğu da ki illere de (AĞRI, ARDAHAN, BATMAN, BİNGÖL, BİTLİS, ERZURUM, HAKKARİ, IĞDIR, KARS, MUŞ, SİİRT, ŞIRNAK, VAN) devlet uçak tahsis etmektedir.

Kısa Dönem Asker Hava Değişimi Süresi
365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subay adayları askerde iken olası rahatsızlığın da ya da ameliyat gibi durumlarda ameliyat oldunuz ve doktor 25 gün hava değişimi süresi verdi. Bu durumda 15 günü askerlikten sayılır 10 günü sayılmaz askerliğiniz yalnızca 10 gün uzamış olur. Askerlik görevini yerine getirirken psikolojik veya fiziksel olarak herhangi bir rahatsızlık geçirdiğinizde veya ameliyat olduğunuzda süresi askerlikten sayılacak hava değişimi süresi verilebilmektedir. 22 Şubat 2014’te geçerliliğe giren kanun gereği hava değişimi süresi; Kısa Dönem Askerler için 15 güne düşürülmüştür.

365-donem-askerlik-sorgulama

2 yorum

  1. Merhaba 4 yıllık mezunum kasım celbinde askerliğe gidebilmek için ağustosta tecilimi bozdurdum. Normal er olarak gidicek olan kişilerin 14 ekimde acıklandı. Fakat bizimki acıklanmadı neden böyle oldu ve ne zaman acıklanır Teşekkürler

  2. 27 10 2016 tarihinde celp dönemi açıklanacak demişlerdi ama yakınımda bir çok kişi yerlerini öğrendi benim gözükmüyor kısa dönem yedek assubay adayıyım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*