365. Kısa Dönem – Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları

8
174

Vatani görevini yapacak olan 365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subay Sınıflandırmaları artık belli oldu ve bu tarihler içerisin de askerliğini yapacak olan adaylar hazırlıklarına başlamaları bildirilmektedir. Özellikle de A grubu olarak sınıflandırılan 365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subay adayları 3-8 Kasım 2016 tarihleri arasında acemi birliklerine teslim olacaklardır. B grubu ise Aralık ayının ilk iki haftasında teslim olacaklardır.

Güncelleme: Ayın 20’sinden sonra askerlik yerlerinin açıklanması beklenmektedir. E Devlet kısmından sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Böylelikle de vatani görevini yapmak adına oluşan heyecan da yerini almıştır ve bu anlamda da hazırlıklar başlamaktadır. 365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subay Sınıflandırmaları ile ilgili öğrenmek istediklerinizi yazımız da bulabilecek ve hangi grupta yer aldıklarını merak edenler de sorgulama alanından da öğrenebileceklerdir.

Askerlik yerleri açıklandıktan sonra sizin A grubu mu yoksa B grubu mu olduğunuz yazacaktır. %90 A grubu kalan %10 B grubu çıkmaktadır. Bu anlamda da sizler de artık nerede acemi birliğinizi yapacağınızı öğrenebilecek ve bu açıdan da hazırlıklarınızı hızlandırabileceksiniz. 365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları (Askerlik Sorgulama) alanından 365 KD Acemi ve Usta Birlikleri Açıklanma Tarihini öğrenebileceksiniz. Bizlere en çok iletilen soruları da bu yazımız da başlıklar halin de belirteceğiz ve sizler de böylelikle de 365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subaylığa geçişiniz de eksiksiz bir şekilde birliğinize teslim etmiş olacaksınız.

Sınıflandırma Sonuçlarından Sonra, Yol Parası Veriliyor mu?
365.Dönem Kısa Dönem Yedek Subay adayları birliklerine teslim olacağı sırada devletin vermiş olduğu yol parası ve iaşe(yemek) parasını vermektedir. Böylelikle de sizler de birliğinize teslim olacak zaman yol parası arayış derdine düşmeden daha kolay bir şekilde ulaşımınızı sağlayacaksınız. Hatta birçok doğu da ki illere de (AĞRI, ARDAHAN, BATMAN, BİNGÖL, BİTLİS, ERZURUM, HAKKARİ, IĞDIR, KARS, MUŞ, SİİRT, ŞIRNAK, VAN) devlet uçak tahsis etmektedir.

8 Adet Soru ve Cevap

  1. Merhaba 4 yıllık mezunum kasım celbinde askerliğe gidebilmek için ağustosta tecilimi bozdurdum. Normal er olarak gidicek olan kişilerin 14 ekimde acıklandı. Fakat bizimki acıklanmadı neden böyle oldu ve ne zaman acıklanır Teşekkürler

  2. 27 10 2016 tarihinde celp dönemi açıklanacak demişlerdi ama yakınımda bir çok kişi yerlerini öğrendi benim gözükmüyor kısa dönem yedek assubay adayıyım

  3. Merhaba 4 yıllık mezunum kasım celbinde askerliğe gidebilmek için ağustosta tecilimi bozdurdum. Kısa dönem yedek subayı adayıyım asker yerleri ne zaman acıklanır acaba?

  4. Milli Savunma Bakanlığı’nın ‘Kasım 2016 Celbinde Silah Altına Alınacak Yedek Subay Aday Adaylarına Ait TRT Duyurusu’ na göre 21.10.2016 saat 10:30 dan itibaren açıklanacağı duyuruldu.

  5. Nihayet bugün açıklandı. Kısa dönem çıktı bana acemi birliği Konya Hv. Svn. Okl. ve Eğt. Mrk. Komutanlığı usta birliği Edirne/ Süloğlu 54. Mknz. p. Tug. herkese hayırlı tezkereler

  6. merhabalar askere yedek subay olarak gidiyorum.gideceğim yer belli oldu ama ne zaman teslim olacağımı nasıl öğrenebilirim

  7. Merhaba iyi günler bi sorum olacaktı. 4 yıllık fakülte mezunuyum. Jandarma sözleşmeli subay alımına başvuru yapmıştım. Kardeşim benden habersiz astsubaylığa da başvurmuş ve astsubaylık sonuçları belli olmuş bana çıkmış. Şimdi subaylik çıkar mi ? Astsubaylığı iptal etme şansımız var mi? Yoksa sadece biri mi çıkar ? Nasıl oluyor ? Şubatta askere gideceğim ve uzun dönem istedim çıkarsa astsubaylığa gitmezsem bu haklardan mahrum kalır miyim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Soru Sor!