Anasayfa / Acemi Birliği / 48.Piyade Er Egitim Alay Komutanlığı – Tokat

48.Piyade Er Egitim Alay Komutanlığı – Tokat

48.Piyade Er Egitim Alay Komutanlığı İletişim Bilgileri

İl: Tokat

Tel: 0356 214 08 48

Fax: 0356 214 93 27

Adres: 48.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı Yeşilırmak Mah. 4020 Sok. Merkez – Tokat

48.Piyade Er Egitim Alay Komutanlığı Hakkında Bilgiler

Türkiye’nin en önemli eğitim birliklerinden bir tanesi olan 48. Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı Tokat ili içerisinde yer alıyor. Eğitim alay komutanlığı şehir merkezinde yer aldığı için birliğe ulaşım sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor. Ulaşım için hem karayolu hem de havayolu kullanılabiliyor. Karayolunu kullanarak Tokat’a ve birliğe gidecek olan kişiler kendi araçlarını kullanarak ya da şehirler arası otobüsleri kullanarak seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Havayolunu kullanarak şehre ulaşım sağlamak isteyen kişiler ise Tokat Havalimanı’nı kullanabilirler. Havalimanından Havaş servislerini kullanarak kısa sürede 48.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı’na ulaşım sağlanabiliyor.

Askerlik eğitimlerini 48.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı içerisinde alacak olan askerlerin ilk günleri birlikte biraz yoğun geçer. Birliğe giren askerlerin ilk olarak kayıt işlemleri gerçekleştirilir ve hangi bölükte bulunacakları belirlenir. Daha sonra ise askerlerin askerlik hizmeti verdiği dönem boyunca kullanacakları temel ihtiyaçları kendilerine verilir. Büyük bir çanta içerisinde askerlerin üniformaları, yazlık ve kışlık kıyafetleri, spor ayakkabı, askeri bot, diş macunu, diş fırçası, çorap, atlet ve çamaşır gibi temel ihtiyaçları askerlere teslim edilir. Bu işlemlerden sonra da askerlerin yatacakları yatakları belirlenir. Genellikle birlikte ilk gün yoğun olduğu için askerler geç saatlere kadar ayakta kalabilirler. Bu nedenle bu birlikte görev yapacak olan askerler kendilerini bu konu hakkında hazırlayabilirler.

48.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı askerlerin daha iyi şartlarda eğitim almaları için tüm olanakları askere sunmaktadır. Bu olanaklardan bir tanesi birlik içerisinde yer alan ankesörlü telefon kulübeleridir. Birçok birlikte askerler için yeteri kadar telefon kulübesi olmayabiliyor. Ancak bu birlikte yeteri kadar telefon kulübesi bulunuyor. Askerler telefon kulübelerini kullanarak diledikleri zaman sevdikleriyle iletişim kurabiliyorlar. Ayrıca birlik içerisinde bir adet PTT şubesi ve bankamatik bulunuyor. Para ihtiyaçları için de bu bankamatik ve PTT şubesinden yararlanılabiliyor. PTT şubesi mesai saatleri içerisinde hizmet verirken, bankamatik günün her saati aktif olarak çalışıyor.

48.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı askerlerin sağlık sorunlarıyla ilgilenmek için de tedavi merkezine sahiptir. Askerler herhangi bir şekilde sağlık problemi yaşadıkları zaman birlikteki komutanlarına bilgi vererek revire çıkabiliyorlar. Oldukça geniş kapsamlı olan revirde birçok tetkik ve tedavi yapılabiliyor. Bunun dışında birlikte bir adet de Rehberlik ve Danışma Merkezi bulunuyor.

Askerlerin yemek ihtiyaçları büyük bir yemekhanede karşılanıyor. Ayrıca akşam saatlerine kadar açık olan kantinlerden de istenilen her şey rahatlıkla alınabiliyor. Askerlerin boş zamanlarını geçirebilecekleri er gazinosunda televizyon izleme olanağı da bulunuyor. Kısacası 48.Piyade Er Eğitim Alayı içerisinde askerlerin birçok ihtiyacı için pek çok şey ayrıntılı olarak düşünülmüştür.

Söz konusu er eğitim alayları olduğunda ülkenin en sert koşullara sahip birliklerinden birisi olarak nitelendirilebilinecek 48.Piyade Er Egitim Alay Komutanlığı, gerek içerisinde yer aldığı coğrafi konum gerekse de komutanlarının ciddiyeti sebebi ile ün salmıştır.

Tokat merkezde yer almamasına rağmen hali hazırda son derece küçük ölçekli bir şehir olmasından dolayı ulaşımın oldukça rahat sağlanabilineceği 48.Piyade Er Egitim Alay Komutanlığı‘na otogar yönünden kalkan minibüsler veya taksiler ile ulaşılabilinmektedir. Her ne kadar terör tehlikelerinden uzak ve sakin bir nokta gibi görünse de içerisinde yer aldığı iklim koşullarının sertliği ve eğitimlerin bolluğu nedeni ile en sert acemi askerleri dahi kısa sürede boyun eğdirtebilecek olan komutanlık, bu sebeple bünyesindeki kişilerden son derece disiplinli ve kendini görevine adamış olmalarını istemektedir.

Acemi erlere sunulan çorap, iç çamaşırı ve görev kıyafetlerinin yanı sıra yıkama kurulama derdi ile uğraşmadan çamaşırlarını sık aralıklar ile değiştirmek isteyen kişilerin yedeklerini yanlarında getirmeleri tavsiye edilirken, aynı şekilde uygun renkte yün içlik ve çoraplar da özellikle soğuk gecelerdeki nöbetlerde büyük kolaylık sağlamaktadırlar.

48.Piyade Er Egitim Alay Komutanlığı Tokat

Spor alanları içermesi sayesinde isteğe bağlı veya zorunlu spor aktivitelerinin rahatlıkla yapılmasını olanaklı kılan 48.Piyade Er Egitim Alay Komutanlığı, bedensel gelişim kadar zihinsel gelişimi de aktif tutmak için internet salonu, kütüphane ve benzeri gazete odalarını da içerisinde barındırmaktadır.

Söz konusu internet salonlarındaki kameralı bilgisayarlar ile birlikte haberleşme ihtiyaçlarını da görebilecek askerler, ankesörlü telefonlar ile de kontör kartlarını kullanarak bu isteklerini karşılayabilmektedirler. 48.Piyade Er Egitim Alay Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en önemli eğitim noktalarından birisi olarak bünyesinde görev yapan rütbeli ve rütbesiz askerleri ile birlikte gelişimine devam etmektedir.

48.Piyade Er Egitim Alay Komutanlığı - Tokat

139 yorum

 1. usta birliğine giderken yol parası veriliyomuş bu parayı nerden alcaz ?

  • orda veriyorlar otobüsle gideceksen uçakla ise bilet veriyorlar

  • Yol parasi göndermemişler hesapıma yatirmamiş teşekkürler ederim

   • Merhabalar, Birliğinizi arayarak öğrenebilirsiniz.

    • Komutanım ben doğuda görev almayi ve komando olmayı çok istiyorum bana tokat çıktı ben evliyim ve askerliği m 2018 e kadar tecilliydim bi an once uzman Cavus olarak kalmak için tecili bozdum inşallah tokata acemi birliği ne gelicem uzman olmak için ne yapmalıyım teşekkür ederim.

     • Merhaba asker, öncelikle uzman çavuş olmak için askerliğinin ilk 6 ayını yapmış olman gerek. Uzman çavuş olma şartları lise mezunu olmak askerliğini uzman erbaş olur raporunu almanız sonrasında kuvvetlerin belirli aralıklarla uzman erbaş alımlarına başvurmak başvuru da size verilen tarihlerde sınavlara katılmak sonrasında ise başarılı olunduğunuz tadirde sınavlar sözlü mülakat ve spor mülakatı yazılı sınavlar olarak çeşitlerdedir. En sonunda sınavlardan başarılı olduğunuz durumlarda ise GATA(askeri hastane) sağlık kontrollerinden geçerek uzman erbaş olur raporu ile güvenlik araştırmasına tabii tutulursunuz bu durum da sizi 6 aylık bir bekleme sürecinden sonra size bilgi posta olarak gelecektir.

     • Komutanım benim üzen şey kiloya bağlı olarak karın ve kol altimda yirtiklar var asla jilet izi yok doğal olarak kiloya bağlı yirtiklar bu engel olurmu

     • Merhabalar asker, kilonu söyler misin ? Sağlık raporların ile askeri hastaneye gelmeni tavsiye ederim.

    • Admin ben kortizon iğnesi alerji için vurdurdum vücudum gerildi karın ve koldan yirtiklar var deri gerilmeleri kilodan dolayı ama suan zayıfladim 177 boy 78 kilom vucudumda asla jilet yok ve sigara bile icmiyorum uzman çavuşluğa engelmi acil cevap sağlıktan elenirsin.

     • Merhabalar, Sağlık kontrolleri çok detaylı oluyor bu durumlar da sağlıkdan olumsuz sonuç alabilirsiniz.

     • Komutanım hangi askeri hatahaneye gideyim ben gaziantep de yaşıyorum benim sivil hayatta isim yok askerliği bu yüzden istiyorum ve hayalim hep asker olmaktır. Yardımcı olun ne yapayım biliyorsunuz yirtiklar yani deri gerilme si düzelmez ama asla hareket ve sagligima engel olmaz .

     • Merhaba asker, durumunun hakkında birşey diyemem sen askere gel orda herşey belli olur. Revir komutanların durumun hakkında sana bilgi verir.

  • komutanım ben 95/4 gidiyorum ama devre kaybı olarak benim sorum şu usta birligi genellikle nere düşer. 5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ

   • Merhabalar, 5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞİTİM Alayı genel olarak doğu gönderdiğini biliyoruz. Fakat durum ve ihtiyaca göre sizi göndereceklerini unutmayalım

 2. ben 27-01-1995 dogumluyum düzce kaynaşlı ilçesi hangi celb merak ediyorum

 3. Acemi birligi

 4. selamun aleyküm

  5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ

  MUZ. ÖZELLİGİNDE : cvş felan bişiler yazıyor tam bakamadım. çavuşmu olçam

 5. Nereye düştümü öğrenmek istiyorum

 6. 95/1 gidiyorum bellı oldu gıdıcegım yer 5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ
  varmı baska buraya cıkan ??

 7. 17 haziranda tokat merkezdeyim masum we cevher Şırnakdan qeliorm orda körüsür arkadaslar eklein beni facem budur tanıslaım askere gitmeden 😀 https://www.facebook.com/seviyorumsh

 8. BEYLER DİKKAT KENE VAR TOKATTA BENDE DAHAYENİ YAPTIM ACEMİLİGİ TOKATTA 48 PİYADE ALAYINDA ÇOK SOGUK BİRGÜNDE DÖRT MEVSİM YAŞANA BİLİYOR TOKATTA BİLGİNİZ OLSUN.

 9. 5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ

 10. Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz.

  sorgulamada 5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ yazıyor ama sevk işlemleri kağıdını almak için girdigimde yukarıdaki sorunla karşılaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim . TEŞEKKÜRLER…

  • Merhabalar, sistemsel hata söz konusu olabilir durumunuz ile alakalı askerlik şubenize gitmenizi öneririz.

  • Bgrubu gidiyorsunuz benim gibi sanırım eğer sistemde celp grubu 2 ise sevk belgeninizi 95-4 gidiyorsanız 1 ve 10 aralıkta alirsiniz

 11. 5İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ ciktm usta birligimde dogu çıkma yüzdesi kactir bn vanliyim

  • Merhabalar, Doğu kütüklü olmanız pek fazla bir şey değiştirmez. TSK TÜRK Silahlı Kuvvetleri ihtiyaca göre asker temini yapmaktadır.

 12. Şükrü Tüfekçi

  S.n Komutanım benim acemi birliğim Tokat 48.piyade Hudut Er Eğitim Alayı oldu muhtemel dağıtım yerlerini söyleyebilir misiniz? bide 11 yıldır kuaförlük yapıyorum 2 tane yabancı dilim var ve bilgisayardan inanılmaz anlıyorum bunların bana getirisi olabilir mi? Teşekkürler.

  • Merhabalar, Mesleğiniz askeriye içerisinde genellikle ordu evlerinde kullanılmak üzere alınabilirsiniz.

 13. Komutanım ben lisansli futbolcuyum askerde bonservis ve lisansın herhangi bir yararı olurmu ?

  • Merhabalar, Halı saha maçlarına sık sık çağrılırsın. Başka hiç bir yararı olmaz spora yönelimli yapını kullanabilir askerde uzman çavuş olarak komando birliklerine katılabilirsin.

 14. Merhabalar komutanım komando secmeleri nasıl oluyo ben olmayı cok istiyorum. teşekkürler

 15. Tokatta acemilik kaç gün ?

 16. Bende 5İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ Burdaki eğitim gören piyadelerin hepsi Usta birlikleri sınıra çıkıyor deniliyor. Bu bilgi doğrumudur:

 17. Mrb sivil hayatta insaat ustasiyim askerde buna göre görev alirmiyim.

  • Merhabalar, inşaat ustası olmanız size askeriyede inşaat işlerine yakın bir branş da çalışmanızı sağlayacaktır.

 18. merabalar komutanım ben komando olmak istiyorum nasıl olunuyo sizmi seciyorsunuz

  • Merhabalar, komando olmak için öncelikle muayane olurken komando olmak istiyor musunuz sorusuna evet demeniz ve sonrasında TSK ihtiyaçlara göre belirlediği boy kilo orantılarına uygun askerleri komando olarak almaktadır.

 19. mrb ben iki gun sonra askere gıdecem tokat merkez 48.egıtım tugayı gelen varsa tanısalım gıtmeden

 20. Merhaba kardeşim 4kasımda teslim oldu yemin töreni ne zaman olur acemi Birliği kaç gün sürer acaba acil cevabınızı bekliyorum teşekkürler

 21. Merhaba 95/4 gidiyorum 18 aralikta teslim olacam inşallah tokat usta birliğini nerelere veriyor vede ben devre kaybı gidiyorum acemi birliğini kaç gün yaparım Komutanım..

 22. Merhaba tokat acemi birligi kac gün

 23. Mevlüt Sefa Bülbül

  mrb arkadaşlar bnm sorum:ben 6 sene önce kaza yaptım ve askerliğim tokat a cıktı kaza nedeniyle vucudumda izler darbeler var acaba beni askerlikten elerler mi gercekten cok yapmak istiyorum.. ilgili komutanlar yazarlarsa cok iyi olur.

 24. bende tokata dustum burdan bı komando bırlıgıne secılme sansım varmıdır

  • Merhabalar, Türk Silahlı Kuvvetleri sizi hangi birliğe vereceği ve hangi branşta olacağınız şansınıza kalmıştır.

 25. tokattan komando bırlıgıne katılma sansımız varmıdır acaba

  • Merhabalar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin belirlemiş olduğu sizin tahsis edeceği branşta askerliğinizi yapacaksınız. Durumunuz sizin şansınıza kalmaktadır.

 26. Merhabalar, ben noterde katip olarak çalıştım hala devam ediyorum veznedarım bu yazıcı olmamı sağlar mı acaba ?

 27. Merhabe sayin subayim benim kardesim su anda tokatta askergecen hafta yemin torenini yapti usta birligini nerede yapma ihtimali var benim askerligimi sirnakta yapmis olmamin bi etkisi olurmu yoksa odami doguya gidicek

 28. merhabalar tokat ta acemi birliği kaç gün ?

 29. Komutanım tokatta arkadaşım manga çavusu olarak gorevlendirdi. Manga çavusu ne yapar görevi zaor mudur ve nereye düşer usta birlikleri?

 30. emre can karaağaç

  merhabalar … Ben amasyalıyım 96/1 gdiyorum tokat merkeze çıktı acemi birliğim kuran kursunda hocalık yapıyorum .Acaba ne gibi hizmet verirler , acemi birliği kaç gün ve bu zamana kadar genellikle tokat merkez usta birliğinde nereye gönderiyor?

 31. Mustafa Gözen

  komtanim benim acemiligim tokata çıktı benim klomdan ve dogustan gelme ellerimde ve ayaklarda asiri titremem var

 32. komutanım merhaba, ben de tokat`a düştüm piyade er olarak
  boy 1.60 kilo 60 çok sıkıntı yaşarmıyım boydan dolayı

 33. Bnde acemı birliği olark tokat a verildim usda bırlıği neresi çıkar acaba

 34. komutanım merhaba, ben de tokat`a düştüm piyade er olarak
  boy 1.60 kilo 60 çok sıkıntı yaşarmıyım boydan dolayı
  Sorunuz kısa sürede cevaplanacaktır.

 35. Mrb ben 1.
  70 boyundayim ve yaklasik 52 kiloyum muayene esnasında gata fln dediler ama sonra muayene kağıdını verdiler ve suan tokat a çıktım gataya gönderirler mi ?

  • Merhabalar, birliğinizden revire giderek kilo ve boy orantınızı kontrol ettiriniz eğer durumunuz kritik ise Askeri veya devlet hastanesine sevk vereceklerdir.

  • Merhaba şuanda nişanlım tokatta acemi birliğini yapıyo acemi birliği bittikten sonra askerliğini tecil ettirme şansı olabilir mi cevaplarsanız çok sevinirim

 36. Çağrı Dedebali

  Merhabalar, ben 96/1 B gidiyorum acemi birliğim 5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ düştü sormak istediğim şey usta birliği genelde nereye yollamak da ve acemisi kaç gündür ?

 37. tokat merkez 48.piyade er eğitim alayı tokkatta komando olabilirmiyiz seçmeler yapılırmı veya komando birlikleri varmı?

  • Merhabalar, komando olarak hudut birliklerine gönderilmektedir. Şansınıza hangi vasıf veya sınıf ta askerlik yaparsınız sadece şanstır.

 38. Komutanım Merhaba 5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ düştü benim sorum Bende Romatizmam var havalar sogudugu zaman ayaklarımda şişme oluyo agrılarım oluyo ve Sinirsel problemlerim var bunlardan yana sıkıntı olurmu ?

 39. kaç ay acemi birlik arkadaslar

 40. Benim kardeşim tokat merkeze gidiyor. 5 şubatta teslim olacak doğuya gitmek istemediğini seçtiği halde doğu bölgelerine gitme ihtimali nedir? Ya da abisi Komando olarak görev yaptıysa bunun bi etkisi olur mu ? Şimdiden teşekkürler

  • Merhabalar, Ağabey,baba,amca,dayı gibi etkenlerin büyük ölçüde ekten sayılmaz fakat ihtiyaçlar ve aldıkları eğitime göre usta birliği belirlenir, Tokat piyade alayı genel olarak hudut ve doğu bölgelerine göndermektedir.

 41. Merhaba ben tokata düştüm piyade birliği komando olma şansımız varmı cvp için teşekkürler

 42. Muv. Özelliği avcı eri yazıyor komando olma şansım yokmu cvp için teşekkürler

  • Merhabalar, yedek er görevindesiniz gerektiğinde her türlü teçhizatı kullanabilecek eğitimi alacaksınız.

  • Yok kardesim 48.piyade alayi hudut egitimi veriyo yani sakin aklina batiyi sokma hep sinira asker gonderiyor 9 kisiden olusan manga da yer alacaksin o 9 kisi ile birlikte ustabirligin bile ayni olacak ayni anda teskere alacaksiniz bu arada giderken kalin askeri iclik boyunluk bere eldiven al sigara iciyorsan 5-6 paket sigara al yanina 4-5 gun kantine bile gidemezsin tokat asiri soguktur haberin olsun …

 43. Bu arada 48.piyade egitim alayinda acemilik suresi 45 gundur..

 44. Bakin beyler ben tokatta acemiligimi yaptim suan dagitim iznindeyim size sunu soyliyim komando olma hayellerini unutun tokat huduta asker yetistirir usta birlikleriniz hep sinir bolgeleri olacak yani dogu bati olarak sadece edirne ve kirklareli var bi ihtimal batiya dsersiniz yani soyle diyim 20 tane manga varsa bunun 18 i doguya 2 si batiya duser acemilik sureniz 45 gundur.Giderken askeri kalin iclik almayi ihmal etmeyin tokat suan cok soguk ve ayrica sunuda soyliyim komutanlar cok iyidir dayak kesinlikle yoktur ama cezalar agirdir yani keske dovseydide ceza vermeseydi dersiniz eger sorunsuz bi acemilik yapmak istiyorsaniz verilen emirlere itaat edin yeter hepinize allah kolaylik versin

 45. Komutanim yemin töreninden sonra dagitim olcakmidir yoksa devam edilcekmidir ?

  • Merhabalar, yemin töreninden sonra branşa göre dağıtım olabilir veya devam edilebilir.

   • iyi günler komutanım ben 4 yıldır dövüş spor larıyla uraşıyokum eylülde askere gidiyorum 5 inci p .eğt.tug 48 inci p eğt a.tokat merkez çıkdı ben komando olmak istiyorum siyah kuşak 1 danım biçok birinciliğim var sizce komando seçilme şansım varmı

 46. Komutanım 96 /1 gidiyorum acemilik tokada düştüm acemilik dönemim nekadar sürer bide nereye düşerim tokatdan sonra

 47. Abim doguda yapti benimde doguda yapma
  durumum varmidir cevap icin tesekkurler

 48. komutanım tokat genelikle doguya yolluyor diyorlar dogrumu

 49. Bana sorumu cevaplarsanız sevinirim.

  Genelde acemi birlik bitirenler Tokat’tan

  Dağıtım genelde nereler oluyor ????

 50. Doğuya gönderiliyor mu 17.03 teslim olacak değerlim bana acil cevaplarmısınız dağıtımlar nereye oluyor 😞

 51. albayim 19da teslim olucam inzibatlar almaya geliyormu otogara kendi imkanlarimizlami geliyoruz ?

 52. Selamunaleyküm. Ben de tokat’a düştüm.Ben sivilde terziyim Acaba mesleğin bir önemi oluyor mu orada? Bana nasıl bir faydası olabilir. Bilgi verirseniz minnettar olurum.

 53. Özay karabıyık

  Kardeşim 40 gün acemi birliği yapıcakmış, bu sayı tam olarak neye göre değişiyor?

 54. Piyade olarak gidiyorum komutanım jandarma olma durumu veya piyade doguya düşme oranı varmı

 55. Komutanım usta birliği başka bir bölgedemi yapılıyor yoksa 12 ay boyunca aynı yerdemi yapıyoruz 🙂

 56. Komutanım ben haziran ayında birliğime teslim olacağım şuan liseyi acıktan okuyorum teslim olmadan önce liseden mezun olursam bir değişiklik olurmu.

 57. ibrahim Türkgeldi

  Komutanim bende acemi birligim tokata çikti. 10 haziran da teslim oluyorum, yemin toreni ne zaman olur. ?

 58. Fethullah Daşkan

  Komutanım sivil de özel bir şirkette şöförüm havaalanın müşterileri alırım hotel den vs .vs. banka çanka devlet dairleri böyle yerlere devamli girip çıkarım. ..muhasebeden bilgisayardan anlarım. Liseyi açıktan okuyorum. . Bunun bana yararı olurmu .. komutanIm manisadan gelicem tokata. . Tokat merkez 48.piyade eğitim alayı

 59. Ben 5mayis da gidicem 96/2 burda acemilik kaç gün

 60. Komutamın benimde acemi birliğim tokat cıktı sağ gözüm biraz bulanık görüyo sıkıntı olurmu

 61. Arkadaşlar 96/2 gidiyorum 6 mayısta teslim olucam ben balıkesirliyim başka kimler gidiyo Balıkesirden

 62. okan ömer kayikci

  Slm millet mayis 5 gibi gidiyom tokata merkez suan cok heycanliyim he bide biesey diyecem

  Benim sol agiz da dikis izi var bir sıkınti olurmu cocuklugumda dustum kestim dikis atildi neyse… tokata giden numaram 05369401310 okan ömer kayijci
  96/2 mayis 5/6 teslimim simdiden herkeze tesekurler…

 63. 96/2 MAYIS 06 TESLIM OLCAM TOKAT MERKEZ 48.PIYADE ALAYI GÖZLERİMDE 2 DERECE MİYOP VAR GÖZLÜK KULLANMIYORUM BİR SORUN OLURMU KOMUTANIM

 64. 96/2 gidiyorum cuma gunu teslim oluyorum acemi birlik kac gun tokat acaba ?

 65. Abim İstanbul doğumlu,fakat Malatyalıyız suanda tokatta acemi birliği.Usta birliği tahmini nereye çıkar?

 66. Komutanm benimde acemi birligi tokat a cikti abim de gecen sene yapti orda abim i hakkariye gonder diler bende gider miyim doguya 96/1 ama şuan sudan dayim vize bittigin de gelecem ceza alir miyim

  • Komutanm benimde acemi birligi tokat a cikti abim de gecen sene yapti orda abim i hakkariye gonder diler bende gider miyim doguya 96/2 ama şuan sudan dayim vize bittigin de gelecem ceza alir miyim

 67. Merhaba.! Benım kardesım tokat merkez 48.pıyade alayına düştü bugün teslım olduu normal teslım tarıhı bu ayın 7.sıydı ama bırgun once oldu ona bı sorun yasatırmıı bu? Bırde 95lı ama 96/2 gıttı yasına ragmen kılosu 40 yoktur zorluk cekermıı egıtımde egıtımlerı cok sıkı dıye duyduk endıselıyız bıraz bunun için 😔😔😔 sorularıma cevap alabılırsem nefes almıs olucam tesekkurler

 68. Yazmayı unutmusum acemi birligi kac gündür ..? Lütfen sorularımı en kısa zamanda gerı dönüş yaparsanız sevınırım…../!!!

 69. 96/2 b gurubu olarak haziranda asker olacam Acemi Askerlik yerim Sivas/Merkez

  1-ben tim’e katılmak istiyorum askerliğim boyunca komando olarak görev yapmak istiyorum böyle bi şansım varmı ?
  2- Time katılınca operasyonlara gidiyorsun diye bi kaç söylenti var onlar doğrumu
  2- Tim’e katılınca beni ne gibi zorluklar bekliyor
  Şimdiden teşekkür ederim..

 70. Komutanım benim azda olsa kekemelik sorunum var birligimde sıkıntı yaşarmıyım cevaplarsanız sevinirim

 71. Hüseyin Bayrak

  Acemi birligin süresi ne kadar acaba

 72. Tokat 96.2 b grubu varmı

 73. herkes kaytarmanin pesinde sivilde su isi yaptim yazici olurmuyum sivilde sundan anlarim kantinci olurmuyum arkadasim icin arastirma yapiyorum okuduklarima inanamiyorum askerde ne is yaparsaniz yapin bir sorumlulugunuz bir kolayligi bir zorlugu olacak yapmaniz gereken tek sey emirlere uymak iyi bir asker olmaya calismak sabir gostermek askerligi kolay guzel yapan sey silah arkadaslariniz ve komutanlarinizla aranizdaki uyumdur yoksa askerde ne vazife yaparsaniz yapin o gunler gecmez ilk emin olun dogu sinir sandiginiz kadar kotu olmuyor fiziki acidan sizi cok iyi hazirliyorlar hepinize allah sabir versin sağ salim evlerinize donmeyi nasip etsin allah

 74. Merhaba nişanlımın acemilik yeri Amasya tanksavar bölüğüydü şuan acemiliğin 14. Günü ve Tokat’a hudut birliğine gönderiyorlar şuan bunun sebebi nedir acaba ?

 75. 58nci p.eğt.tuğ.48inci p.eğt.a. tokat merkez
  Merhaba acemi ğe gelcem de elbise falan eşya getirir sem olurmu

 76. 96/3 gidiyorum B olarak orda eğtim koşulları nedir ve komando olmayı doğuda askerlik yapmayı istiyorum . Eğitimleri tam anlamda yaparsam komando olabilir miyim.

 77. Komutanim bende jilet izi felan yok fakat cahillikle yaptırmis oldugum 10 cm civarında ufak bi dovme var sıkıntı olur mu herkes diyo rdm olursun ama olmak da istemiyorum

 78. Abdülkadir ateş

  Merhaba subayım ben 190 boyunda 95 kiloyum komando olmak yada JÖH E katılmak istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*