5. Jandarma Er Eğitim Taburu – Kastamonu

0
51

Kastamonu il merkezine yaklaşık on kilometre mesafede bulunan 5.Jandarma Er Eğitim Taburu, ulaşım sağlamak isteyen asker adaylarına bu konuda herhangi bir sıkıntı çıkarmamaktadır. Kastamonu Özlem, Metro, Kastamonu Ünal, Kastamonu Huzur, Kastamonu Güven, Ulusoy ve Kamil Koç firmaları ile birlikte şehre otobüs yollu ulaşım sağlayabilen adaylar, terminalden kalkan belediye halk otobüslerinin yanı sıra minibüsler ve ticari taksiler ile birlikte de birliğe erişebilmektedirler. Kişiler özel araçları ile ulaşım sağlamak istediklerinde ise Ankara yolu üzerinden Kastamonu şehir merkezine giriş kısmında Daday İlçesi yoluna dönerek şehir çıkışında yer alan Gölköy Köyü’ne gelmeden sağ tarafta birlik tabelasını görebileceklerdir.

Acemi Birliği 5.Jandarma Er Eğitim Taburu içerisinde görevlerine başlayacak olan acemi erlere çeşitli türlerde imkanlar sunulmaktadır. Her ne kadar ufak çaplı bir birlik olmasına rağmen toplamda dokuz adet kantini içerisinde barındıran birlik, bu sayede benzer merkezlerde oluşan sıra bekleme veya ürünlerin stoklarda yer almaması gibi problemlerin yaşanmamasını mümkün kılmaktadır. Yemekhane açısından da yeterli ölçüde kapasiteye sahip olan 5.Jandarma Er Eğitim Taburu, zorlu eğitimlerin altından kalkmaları gerekecek olan askerlerin yeterli enerjiyi edinmeleri için belirli kalori cetvelleri ile hazırlanan öğünleri sunmaktadır.

5 Jandarma Er Eğitim Taburu - KastamonuKışla içerisinde bilardo salonundan halı sahaya, basketbol sahasından masa tenisi odasına kadar pek çok spor imkanı bulunabilindiği gibi, kütüphane, televizyon odası ve tiyatro ile müzikal aktivitelerin gerçekleştirilebilindiği amfi salona kadar pek çok tesis de askerlerin kullanımına açık durumdadır.

İnternet salonu içerisinde yer alan yirmi bir adet bilgisayarı kullanarak çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan ve aileleri ile görüntülü görüşme gerçekleştirebilen 5.Jandarma Er Eğitim Taburu askerleri, bunun yanı sıra ankesörlü telefonları da kartlar vasıtası ile kullanarak görüşmelerini meydana getirebilmektedirler.

Soru Sor!