Anasayfa / Sizin Sorularınız / 5 Yıldır Asker Kaçağıyım Ne Yapmalıyım?

5 Yıldır Asker Kaçağıyım Ne Yapmalıyım?

Ben 5 yıldır asker kaçağıyım. Askere gittim acemi birliğimi tamamladım usta birliğimde izne geldim ve bir daha dönüş yapmadım psikolojik ve aile sorunlarımdan dolayı şimdi gidip tamamlamak istiyorum ama cesaret edemiyorum gitsem neyle karşılaşırım ne kadar ceza alırım veya kalan askerliğimi mi tamamlarım beni bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkür ederim.

Durumunuz hakkında net bir şey söyleyip sizi yanlış yönlendirmek istemeyiz, bu sebeple yapmanız gereken tek bir şey var en kısa sürede askerlik şubesine başvurarak askerlik yapmak istediğinizi ve pişman olduğunuzu belirtiniz, yetkili arkadaşlar sizin için doğru kararı verip sizi bilgilendireceklerdir. Askerden kaçmak iyi bir şey olmamakla birlikte ilerde sizi daha büyük sıkıntılara sokabilir, en kısa sürede bitirmenizi tavsiye ediyoruz.

5-yildir-asker-kacagiyim

10 yorum

 1. YİNG Zİ / 26 ŞUBAT 2016 01:32
  Saygıdeğer çalışanlar beyim en son askerliğini yirmi yıl önce Türkiyede tecil etmiş ve yirmi yıldır Almanyada mülteci olarak kalıyor çalışma izinli ve yıllardır asgari ücretle çalışıyor şuan kırkdört yaşında 1000 euro öderse bedelli askerlikten faydalanabilirmi? Vereceğiniz cevaba ve zahmetinize teşekürler eder sevgi ve saygılar.
  Sorunuz kısa sürede cevaplanacaktır.
  CEVAPLA

 2. Alti yil ceza yattim bir yilda denetim gordum ve suan alti aydir geziyom muayene bike olmadim ne yapabilirim

 3. Mustafa Armağan

  İyi günler. Ben yaklaşık bir buçuk senedir yoklama kaçağıyım. Yurt dışından işçi vizesi aldım. Askerliğimi 3-4 sene kadar daha tecil ettirmek istiyorum. Askerlik şubesine gidip başvuru yapsam, beni bir sonraki celp döneminde çağırırlar sanırım. Ben bu arada yoklama kaçağı statüsünden çıkarak yurt dışına çıkarsam oradaki Türk Konsolosluğu’ndan askerliğimi tecil ettirebilir miyim?

  • Yurtdışında çalışmaya başlarsanız böyle bir tecil imkanınız olabilir, ancak öncelikle buradaki yoklama kaçağı durumunuzu kaldırtmanız için askerlik şubenize başvurarak bilgi almalı ve gerekli işlemleri yaptırmalısınız.

 4. Şuan 31 yaşından gün almış bulunmaktayım. Ve 3 sınıf lisans öğrencisiyim. İlk üniversitem bu. 2 defa da polisle muhatap olduk maalesef. Önümüzdeki hafta şubeye gideceğim. Durumum nedir. Okulu bitirme fırsatım olacak mı ?

 5. merhaba askerlik şubeden aldığım yazıda son erteleme tarihi 21/07/2016 yazıyor.15/08/2016 tarihinde yükseklisansa kayıt olacağım bu arada kalan 1 aylık zamanda kaçak durumuna mı düşerim? üniveriste hemen ertelermi ne yapmamı önerirsiniz.

 6. MUHAMMED MAHMUT TARTAN

  Mehaba ben milli bir sporcuyum 17 ay sonra asker olacam açık lise okuyorum askere gittiğim zaman subay olabilir miyim?

 7. Merhaba 2 yila yakindir asker kacagiyim ama yeni ygs sinavina girdim ve 2 yillik univ kazandim bana tecil hakki kazandirirmi acaba ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*