59.Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı – Erzincan

4
89

Erzincan Merkez’de konuşlanmış halde bulunan 59.Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı, Türkiye’nin en geniş kapsamlı topçu birliklerinden bazılarını içerisinde barındırmaktadır. Genellikle ustalık dönemlerini Doğu şehirlerinde gerçekleştirecek olan askerlerin acemilik merkezi olarak da nitelendirilen birlik, askerleri sert ve çetin şartlarda görev yapmaya hazırlayan önemli bir kışladır.

Merkeze ulaşım için karayolu kullanılmaktadır. Bulundukları noktadan Erzincan’a direkt otobüs seferleri bulunmaması halinde Bayburt, Tunceli ve Trabzon gibi noktalara erişim sağlayabilecek olan asker adayları, bu noktalardan aktarma yaparak erişim sağlayabileceklerdir. Erzincan Otobüs Terminali’ne gelindiğinde bölgede bulunan servisleri kullanarak 359.Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı‘na ulaşabilecek asker adayları, bu sayede teslim olma süreçlerinde herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadırlar.

Bölgenin son derece soğuk ve sert şartlardaki iklimi nedeni ile asker adaylarının yanlarında bolca kalın kıyafet getirmeleri tavsiye edilirken, yün çorap ve atletler özellikle gece nöbetlerinde son derece yardımcı olmaktadırlar. Özel ve askeri ihtiyaçların giderilmesi için içerisinde son derece kapsamlı bir kantin bulunduran 359.Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı, bu sayede kişilerin dış dünyaya mecbur kalmadan ihtiyaçlarını kışla içerisinde karşılamaları fırsatını sunmaktadır. Özellikle acemilik dönemlerinde sık sık farklı öğelere ihtiyaç duyan askerler, ciddi bir sorun teşkil etmesine gerek kalmadan isteklerini karşılayabilmektedirler.

Banyo, tuvalet ve koğuşlar konusunda da herhangi bir sıkıntıyı içerisinde barındırmayan birlik, askerlerin gerekli kişisel hijyenlerini sağlayarak sorunsuz bir görev süreci geçirmelerini mümkün kılmaktadır. Yemekhane içerisinde yer alan günlük öğünler askerlerin sert şartlardaki eğitimlerinde harcayacakları kalori miktarları düşünülerek özenle hazırlanmakta ve böylece kantinden temin edilecek ek gıdalara mümkün olduğunda az ihtiyaç duyulması sağlanmaktadır. Birliğe 0446 223 68 10 ve 0 446 223 68 11 numaralı telefonlar üzerinden erişmek mümkündür.

4 Adet Soru ve Cevap

  1. Sorunucu açıklayıcı ve ayrıntılı şekilde yazınız…20 yaşindaki askerler bedelli yapa bilirler mi kaç ay yaparlar…

  2. Sorunucu açıklayıcı ve ayrıntılı şekilde yazınız…20 yaşindaki askerler bedelli yapa bilirler mi kaç ay yaparlar…usta birligi nerye düşer erzincanda acemi.

Soru Sor!