6. Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı – Kırkağaç

1
50

6.Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı Hakkında Bilgiler
Türkiye’nin 7 komando eğitim birliğinden birisi olarak Kırkağaç, uzun yıllardır ülkemize kusursuz bir hizmet vermektedir. Bu hizmet doğrultusunda her sene birliğe katılan acemi erlere, gerekli eğitimler belirli bir disiplin ve düzen içerisinde verilir. Sonucunda da askerler ustalık dönemleri için ihtiyaç duydukları eğitimi son derece başarılı komutanlarından alarak hazır bir halde ustalık eğitimleri için gidecekleri birliğe katılırlar. 30 gün ile 75 gün arasında süren bu acemilik eğitimi sırasında hiçbir sorun yaşamadan rahatlıkla eğitim tamamlanabilir.

Birliğe katılacak olan kişilerin ilk olarak Manisa şehrine ve Kırkağaç ilçesine ulaşmaları gerekmektedir. Bu doğrultuda, ülkemizin batısında yer alan bu şehre ulaşımda kişiler herhangi bir sorun yaşamadan farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. İlk olarak karayolu seçeneği en çok tercih edilen seçenek olarak göze çarpmaktadır. İzmir’e olan yakınlığı Manisa’nın ulaşımda her zaman sorunsuz bir şehir olmasını sağlamıştır. Bu doğrultuda büyük şehirlerimizden Manisa’ya gidecek olan kişiler rahatlıkla bilet bulabilirler. Kendi araçları ile gidecek olan kişiler de çok uzun süreler geçmeden birliğe ulaşım sağlayabilirler. Karayolunun dışında demiryolu da önemli seçenekler arasında gösterilebilir. Özellikle ekonomik açıdan oldukça rahat olan bu ulaşımda kişiler Ege Ekspresi’ne binerek rahatlıkla Kırkağaç ilçesine ulaşmaktadırlar. Doğu illerinden gelen kişilerin birçoğu bu seçeneği değerlendirmektedir. Ancak yolculuk süresi olarak son derece uzun süren bir seyahat olabilir. Son seçenek olarak havayolu ulaşımı tercihi göze çarpmaktadır. İlçeye en yakın havalimanı İzmir’de yer alan Adnan Menderes Havalimanı’dır. Bu doğrultuda kişiler İzmir’e aldıkları biletlerden sonra kısa süreli bir karayolu yolculuğu ile birlikte birliğe ulaşım sağlayabilirler.

Birliğe gelen askerlere son derece yardımsever ve iyimser bir yaklaşım ilk etapta göze çarpmaktadır. Birlik içerisinde ihtiyaçları olan eşyaları hazırlayan ve bu şekilde birliğe katılan kişiler sorunsuz bir biçimde yetkili kişilerin kendilerine yaptığı açıklamalar ile askerlik eğitimine başlarlar. Askerlik içerisinde bu gerekli eşyaların bir kısmı satılmaktadır. Eksik bir eşyası olan kişiler birliğin içerisinde de bu eksiklerini tamamlayabilirler. Koğuşlarda askerlerin tamamı için yatak ve dolap imkânı bulunmaktadır. Böylece kişiler kendilerine ait yataklarını ve dolaplarını öğrendikten sonra rahatlıkla yerleşebilir. Acemilik eğitimi boyunca bu alanları kullanacağı için son derece düzenli ve temiz tutması gerekmektedir. Birlik içerisinde yer alan kantin sayesinde de yiyecek ve içecek alışverişleri çok kolay bir biçimde yapılabilir. Askeriyeden verilen yemek sonrasında boş vakti olan kişiler dinlenme alanlarında ve kantinde zaman geçirebilir. Ayrıca birlik içerisinde hazır yiyeceklerin satıldığı alanlar da bulunur. Bu alanlarda köfte, hamburger ve pizza gibi ürünler de tüketilebilmektedir.

Manisa’nın Kırkağaç ilçesi içerisinde bulunan 6. Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı, bölgenin en önemli askeri eğitim merkezleri arasında yer almaktadır. Manisa şehir merkezine yaklaşık seksen kilometre uzaklıkta olan birlik, denizden yalnızca yüz metre yüksekte bulunan bir coğrafyanın içerisinde yer alması ile birlikte doğa ile iç içe geçmiş yapısı ile de dikkat çekmektedir.

6. Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı‘na karayolu ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler, özel araçları ile birlikte Kırkağaç ilçesi çıkışındaki Soma yolunu takip edebilecekleri gibi, otobüs yolunu tercih eden kişiler ise ilçeye doğru giden taşıma araçlarını kullanabilmektedirler. Demiryolu ile seyahat Ege Ekspresi sayesinde gerçekleşebileceği gibi, yurdun uzak bölgelerinden havayolu ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler de İzmir Aydın Menderes Havalimanı’na geldikten sonra Manisa, Akhisar ve Kırkağaç yönünü izleyerek birliğe erişebilmektedirler.

Acemi askerler 6.Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı bünyesinde günlük kıyafetlerine ek olarak, çorap, iç çamaşırları, diş macunu ve fırçası benzeri hijyen ekipmanları, spor ayakkabı, spor çantası ve havlu gibi ihtiyaçlar sunulmaktadır. Buna rağmen kıyafetlerini daha sık değiştirmek isteyen kişiler yanlarında ekstra iç çamaşırı ve çorap benzeri ihtiyaçlarını getirebilmektedirler. Bölükler içerisinde yer alan berber salonları içerisinden saç tıraşlarını ücretsiz olarak olabilen er ve erbaşlar, haftada üç defa da banyo yapabilmektedirler.

6.Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı kantini içerisinde yiyecek içecek imkanlarının yanı sıra irili ufaklı giyecek ihtiyaçlarını da karşılayabilen askerler, dışarıdan getirmeyi unuttukları veya tükenen öğeleri bu şekilde dışarı çıkma gereksinimi duymadan sağlayabilmektedirler. Sosyal ve kültürel faaliyetler açısından da son derece zengin bir tesis yelpazesine sahip olan 6.Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı, her yönü ile memnuniyet dolu bir görev noktasıdır.

6.Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı | Kırkağaç

İl: Manisa

Telefon: 0236 588 90 10

Adres: 6.Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı Kırkağaç /Manisa

1 Adet Soru

Soru Sor!