Anasayfa / Sizin Sorularınız / 7 Gün Hizmetten Men Cezası (Askeri Ceza)

7 Gün Hizmetten Men Cezası (Askeri Ceza)

Merhaba ben askerliğimi 12 ay olarak Kıbrıs’ta yaptım ancak askerliğimin bitmesine yakin cep telefonu kullanmaktan 7 gün hizmetten men cezası aldım sivilde bu ceza geldi. Ben şuan terhis oldum ancak 7 gün hizmetten men cezasını para cezasına da çevirmiyorlar. Bana kamuflajli askerlik mi yaptırırlar. Bilgilendirir misiniz.

Cevap: Merhaba, sanırım 7 günlük disiplin cezaları her gün askerlik şubesine imza atarak oluyordu. Askerlik şubesine başvurarak cezanız hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz, tam olarak net bilgimiz olmadığı için sizi yanlış bilgilendirmek istemiyoruz.

7-gun-hizmetten-men-cezasi

17 yorum

 1. askerlıgımın bıtımıne 3 gun var ızındeyım bu sure zarfında uc gun gıtmezsem ceza ne alırım para mı hapıs mı

 2. Ben suanda askerım ve ızne geldım annemın rahatsızlıklarından dolayı 10 Gun rapor almak ıstıyorum alırsam askerlıgımı uzatırlarmı yada askerı mahkemeye cıkarırlarmı??

 3. 8günümvar konmutan beni mahkemeye verdi burda yetismiyceni sòylüyor 7 gün hizmetten men alrsan 3 milyar ceza gelceni söyledi gercekmi bu ògrene bilirmiyim???

 4. hasan kılavuz

  Şafak 6 ve bugün de 1 hafta men cezası aldım benim askerliği uzatırmı yoksa gidince

 5. erkan colakvermis

  Ben 17 gün hizmet men cezası aldım hala askerim cezamı çekerken beni nöbete gonderebilirlermi

 6. Merhaba ben 10gun hizmetden men cezasi aldim 4gunum var itiraz edicem sivil hayatda bi sorun yaşarmiyim

 7. Merhaba ben askerliğime 3 ay kala emre itaatsizlikten dolayı mahkemeye verildim şuan 1 haftam var çıkış tarihimiz belli bölükteki arkadaşım cezamın geldiğini söylüyor ama karskol komutanımız herhangi bir belge ulaşmadığını söylüyor sizce çıkış tarihim değişirmi ?

 8. Ben trabzon ilçe jandarma ceza evi karakolunda askerim 7 gün hizmetten men cezası aldım ve bu ceza süresi içinde sadece nobet ve görev haricinde iç hizmette calistirmak istiyor idari işler astsubayı bu kanunen yasal mı değilmi bilmiyorum eğer yasal değilse askeri mahkemeye başvurmak istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

 9. Iyi gunler14 gun hizmetten men aldm bu cezayı para cezasina cevirebilirmuyuz

 10. Yada şafak uzatirmi para cezasin cevirilmezse ewe gelen belge yok ceza aldvmla ilgili bitek birligime geldi imzaladm

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*