7. Jandarma Komando Alayı – Yenifoça / İzmir

1
41

İzmir’in Yenifoça ilçesinde yer almakta olan 7.Jandarma Komando Alayı, adından da anlaşılabileceği üzere ustalık dönemini komando olarak gerçekleştirecek askerleri zorlu eğitim ve görevlere hazırlamak için mevcut olan son derece önemli bir merkez konumundadır.

Yenifoça Mahallesi ile Bağarası Mahallesi ortasında yer alan Alay, söz konusu mahallelere dört, şehir merkezine ise yaklaşık altmış beş kilometre uzaklıktadır. Bölgeye ulaşım İzmir Banliyösü ya da diğer adı ile İZBAN sayesinde gerçekleşmekte olup, Yenifoça Toplu Taşıma Kooperatifi sayesinde otobüs aktarması gerçekleşmektedir. Aile ve yakınlarının özel aracı ile seyahat etmek isteyen kişiler ise İzmir yönünden Çiğli, Menemen, Foça, Bağarası ve Yenifoça yönünü, Çanakkale tarafından gelenler ise Aliağa yönünü takip ederek ulaşabilmektedirler.

Acemi birliklerine teslim olan askerler 7. Jandarma Komando Alayı içerisinde öncelikle görevli askerler tarafından uymaları gereken kurallar ve benzer basit talimatlar ile bilgilendirilmektedirler. Görevleri süresince ihtiyaç duyacakları kılık kıyafet ve hijyen malzemelerini teslim alan acemi askerler, aynı zamanda bir adet yatak ve dolaba da sahip olarak eşyalarını muhafaza edebileceklerdir.

Yemekhane içerisinde dağıtılan öğünlerin standart bir eğitim sürecinde gerekli olacak enerji ihtiyacını karşılayabilmeleri için kalori cetveline uygun hazırlanmasına özen gösterilirken, ekstra yiyecek içecek alışverişleri için de kantinler kullanılabilinmektedir.

Arzu eden kişiler boş vakitlerinde internet salonlarını kullanarak bilgi edinme ve haberleşme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri gibi, bunun yanı sıra fizyolojik ve psikolojik rahatsızlıklarda faydalanılabilinecek sağlık merkezleri de görevli tabipler tarafından hizmete açık konumda tutulmaktadır.

7’nci Jandarma Komando Alayı‘na 0232 827 01 46 numaralı telefondan yirmi dört saat boyunca erişilebilineceği gibi, bunun yanı sıra PTT yolu ile kargo ve mektup transferleri de kontrollü biçimde mümkün kılınmaktadır.

1 Adet Soru

  1. Ben uzman cavusevraklarimin hrpsini tammladim askerdeyken ve agustos ayinda gonderdim ne zamn goreve baslarim yada ne seslenirim

Soru Sor!