Anasayfa / Askeri Haberler / 74 Yaşında Süleyman Aksu Askere Gitmek İstiyor

74 Yaşında Süleyman Aksu Askere Gitmek İstiyor

Kahramanmaraş’ta yaşamakta olan 74 yaşında Süleyman Aksu, ülkemizde son dönemlerde yaşanan ve gittikçe de artan terör olayları nedeni ile silah altına alınma talebi ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başvurdu.

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde yaşayan ve 74 yaşında olan Süleyman Aksu, PKK terör örgütü ve diğer terör örgütleri ile mücadele etmek için silah altına alınma talebini yazdığı dilekçesi ile TSK’ya yani Türk Silahlı Kuvvetleri’ne müracaat etti. Türkoğlu ilçesinin Beyoğlu mahallesinde eş ve Elif adındaki torunu ile birlikte yaşayan Süleyman Aksu, son dönemde ülkemizdeki terör saldırılarını ve yaşananları hazmedemediğini söylerken, bunun için böyle bir girişimde bulunarak, talep ettiğini söyledi.

Başvuru dilekçesini torunu Elif’e yazdıran 74 yaşındaki Süleyman Aksu, kendinde hissettiği gücü avcıların başı olan ve pehlivanlar pehlivanı olarak anılan Hz. Hamza’da aldığını söylerken, çözüm sürecini ihlal etmiş olan PKK terör örgütüne karşı da mücadele etmek istediğini ve bu savaşta etkin rol üstlenmek istediğini belirtti.

Süleyman Aksu aynı zamanda Genel Kurmay Başkanlığı’na da elektronik posta gönderterek, orduya kabul edilmek için talep ilettiğini belirtti. Süleyman Aksu BDP’yi de hedef alan sözlerinde, artık BDP’nin barış yapacağız sözlerine inanmadıklarını, ortada böyle bir durum da kalmadığını belirtirken, yalan söylediklerini, halkı oyalayarak, çoğaldıklarını ve birikim yaptıklarını söyledi. Küçük yaştan beri avcılık yaptığını ve bu işte başarılı olduğunu belirten Süleyman Aksu, avcılık tecrübesine ve deneyimlerine güvendiği için böyle bir yola çıktığını, ülkenin güveni ve huzuru için kendisinin de bu anlamda bir şeyler yapmak istediğini, gerçek barış için mücadele etmek istediğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Genel Kurmay Başkanlığı da böyle başvuruların çok sayıda olduğunu, böyle düşünen ve davranan vatandaşlara çok teşekkür ettiklerini söylerken, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin son derece başarılı ve üstün mücadele göstererek çalışma kaydettiklerini belirtip, vatandaşlardan askere alımların söz konusu olmadığını belirtmişti.

Süleyman Aksu askere kabul edilmese bile ülkede duyarlı ve duruma müdahil olmak isteyen yapısı ile takdirle karşılandı ve yaşadığı ilçede de tebrikler almayı başardı.

suleyman-aksu-asker-oldu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*