8.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı

0
109

8.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı Hakkında Bilgiler
Askerlik görevini yapmak için kendilerine verilen askerlik evraklarında Manisa, 8.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı yazan acemi askerler, askerliğin temel eğitimi olan acemi eğitimini oldukça güzel koşullarda alırlar. Alay Komutanlığına ulaşım ise oldukça kolaydır. Ulaşım için karayolunu tercih eden asker adayları kendi araçlarını kullanarak Manisa’ya ve alay komutanlığına gidebildiği gibi, dilerlerse şehirler arası otobüsleri kullanarak da kente ulaşım sağlayabilirler. Daha rahat bir şekilde Manisa’ya ve eğitim görülecek olan birliğe ulaşım sağlamak için havayolunu kullanmak isteyen kişilerin ise kente en yakın havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı kullanmaları gerekir. Manisa’ya ulaşım için İzmir’den Manisa’ya doğru hareket eden şehirler arası ulaşım araçları kullanılarak sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlanabilir.

Ülkenin önemli acemi birliklerinden bir tanesi olan 8.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı isminden de anlaşılabileceği gibi Piyade askerlerin eğitimlerinin verilmesi için hizmet veriyor. Acemi birliğini burada geçirecek olan kişiler birliğe girişlerinden itibaren oldukça iyi şartlarda karşılanır ve birliklerine teslim olur. Acemi askerlerin ilk günü genellikle askere kayıt olma, yatakların belirlenmesi ve temel ihtiyaçlardan olan eşyaların teslim edilmesiyle geçere. İlk gün genellikle çok yoğun bir şekilde geçeceği için acemi askerlerin ilk gün uyumaları geç saatleri bulabiliyor. Bu nedenle birliğe katılacak olan kişilerin bu konuya dikkat ederek, bir gün öncesinden uykularını alarak birliğe teslim olmalarında fayda vardır.

8.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı birliğe katılan askerlerin tüm temel ihtiyaçlarını karşılıyor. Askerlerin acemi birliği boyunca kullanacakları çamaşır, spor ayakkabı, diş macunu, diş fırçası, çorap, bot ve kamuflaj gibi birçok eşya büyük çantalar içerisinde askerlere teslim edilir. Bu yüzden birçok askerin yaptığı gibi birliğe katılırken askerlerin yanlarında fazladan eşya getirmesine gerek yoktur. Eğer ekstra bir eşyaya gereksinim olursa birlik içerisindeki kantinde tüm ihtiyaçlar rahatlıkla karşılanıyor.

Acemi birliğinde eğitim alacak olan askerlerin yemek ihtiyaçları ise oldukça büyük olan yemekhaneden karşılanıyor. Yemekleri oldukça güzel olan birlikte ayrıca kantini kullanarak da yiyecek ihtiyacı karşılanabiliyor. Askerlerin boş zamanlarında oturup dinlenebilecekleri güzel alanlarda bulunuyor. Burada askerler kendi aralarında ya da kendilerini ziyarete gelen yakınlarıyla rahatlıkla oturup zaman geçirebiliyor. 8.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı askerlerinin sağlık sorunlarıyla ilgilenmek için bir revir ve psikolojik danışma merkezine de sahiptir. Bunun yanında askerler boş zamanlarında birlik içerisinde spor yapacak, internet erişimi sağlayabilecek ve masa tenisi oynayabilecek sosyal olanaklara da sahiptir. Ancak birçok aktivite sadece belirli saatlere kadar yapılabiliyor. Birlikteki askerler akşam saat 10’a kadar boş vakitlerde istedikleri aktivitelerden yararlanabiliyorlar.

8.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı İletişim Bilgileri

İl: Manisa

Telefon: 0236 231 13 64

Adres: 8.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı – Manisa

Soru Sor!