9.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı – Bilecik

2
93

Bilecik ilinin merkez bölgesinde konuşlanmış olan 9.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı, en geniş kapsamlı Jandarma komutanlıklarından birisi olarak nitelendirilmektedir. Merkeze ulaşmak isteyen kişiler genellikle Bursa ve Eskişehir illeri üzerinden Bilecik’e aktarma yapmak zorunda kalabildikleri gibi, eğer bulundukları şehirden var ise direkt otobüs seferlerini tercih edebilmektedirler. İstanbul ile Eskişehir arasında yolculuk eden trenler de Bilecik Garı içerisinde geçmekte olduğundan, kişiler arzu etmeleri durumunda bu şekilde ekstradan on kilometrelik karayolu yolculuğunu da hesaba katarak yolculuklarını gerçekleştirebilmektedirler. Bilecik Şehirler arası Otobüs Terminali’ne ulaşan kişiler, eski İstanbul yolu üzerinden yaklaşık bir buçuk kilometrelik bir minibüs veya taksi yolculuğu ile 9.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı‘na erişebileceklerdir.

9-jandarma-egitim-alay-komutanligiBirlik içerisinde sosyal hizmetler son derece kaliteli ve sorunsuz biçimde işleyişlerini sürdürmektedirler. İkinci ve üçüncü tabur komutanlıklarına bir, dördüncü tabur komutanlıklarına da bir adet olmak üzere toplamda iki adet yemekhane binasına sahip olan 9.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı, bunun yanı sıra tuvalet ve banyo gibi kişisel hijyen ihtiyaçlarının giderildiği mekanlar ve koğuşlar konusunda da yeterli tesise sahiptir.

Kantinler içerisinden askeri ve kişisel olarak pek çok irili ufaklı malzemeye erişebilecek olan askerler, düzenli olarak faydalanabilecekleri bir adet berber dükkanına da sahiptirler. Arzu etmeleri durumunda internet salonu üzerinden görüntülü görüşme, arzu etmeleri durumunda ise ankesörlü telefonlar üzerinden sesli görüşme hizmetlerinden faydalanabilecek olan acemi erler, bu sayede sevdikleri ile de yoğun hasretlik yaşamamaktadırlar.

Hafta sonlarında veya boş zamanlarda kullanılabilinecek halı saha ve benzer spor imkanları da sunan 9.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı, bu sayede son derece keyifli ve huzurlu bir görev dönemi geçirilmesini de mümkün kılmaktadır.

2 Adet Soru ve Cevap

Soru Sor!