93/3 Askerlik Sorgulama

93-3-askerlik-sorgulama

1993 doğumlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının asker alımları bu yıl gerçekleşmektedir. 2013 yılının Şubat ayı içerisinde 93/1 Tertipler,  Mayıs ayında ise 1993/2 tertip olan askerler birliklerine teslim oldular.

1993-3 Tertip asker adayları ise 2013 Ağustos ayı içerisinde birliklerine teslim olacaklar. 93/3 Asker adayları için bir kaç ufak hatırlatmada bulunmak istiyoruz.

 

1993/3 Askerlik Sorgulama;

93-3 Askerlik Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle kişisel e-devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. E-Devlet şifrenizi size en yakın ptt müdürlüğüne giderek ücret karşılığı temin edebilirsiniz. E-devlet şifresine sahip olan kişiler, internet üzerinden askerlik sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler.

Askerlik Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için online olarak e-devlet şifreniz ile siteye giriş yaptıktan sonra, sitenin sol üst kısmında bulunan sorgulamalar başlığı altında bulunan ASAL (Asker Alma Daire Başkanlığı) > Sevk Edilecek Eğitim Merkezi, kısımlarını kullanarak acemi birliklerini sorgulayabilirsiniz.

Not: Acemi birlikleri, sevk zamanından 10-15 gün önce açıklanmaktadır. Daha önce kontrol ettiğinizde “Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır” uyarısını alırsınız.


Önemli Konular

1.012 Soru Soruldu ve Cevaplandı

 1. serkan şahin

  Ben 1991 dogumluyum 8 ocak 2013 tarihine askerlik şubesine gidip tecilimi kaldırıp muayene olmuştum bana 10.05,2013 tarihinde şubeye gelip gidip gitmeyecegini ögren demişlerdi şimdi ben mayıs ayında askere gider miyim ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Serkan Bey Merhaba;

   Öncelikle askerliksorgulama.org yi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Tecilinizi bozdurduğunuzda muhtemelen askerlik işlemlerinizi başlattılar. Askere gidip gitmeyeceğinizi e-devlet sitesinden kişisel şifreniz ile sorgulayabilirsiniz. Ayrıca askerlik şubesine giderek çok daha net bilgiye sahip olabilirsiniz.

   Cevapla
 2. sahintercih@gmail.com

  Ben 06.06.1993 doğumlyum daha önce askere erken gitmek için mayıs ayında gitmek için tecilimi bozdurdum hem okuyup hem askere gitmek istiyorum diye bir dilekçe vermiştim. Mayıs ayından önce açıköğretime kayıdımı yeniledim. bu yenilemeyi yapınca tecilim yeniden devreye girmiş ve ben tekrar öğrenci olarak gözükmüştüm. bu sefer yeniden muane oldum ağustosa gitmek için 19 nisanda muane oldum mayıs ayını göz önünde bulundurarak ağustosta kesin gidermiyim. Sevk tarihim şuanda 12 ağustos 2013 yazıyor. Bilgi verirseniz iyi olur. sağolun.

  Cevapla
 3. orhan

  ben 1993 dogumluyum ve iki abim batıda bir abim doguda yaptı acaba benimde doguda yapma ihtimalim varmı bilgi veirir seniz sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Usta birliğinizin nereye düşeceği hiç belli olmaz. Eskiden aynı anda askere giden kardeşlerin biri batıya biri doğuya düşerdi, ama son yıllarda bu durum ortadan kalktı. İki kardeşte batıya düşebilir yada doğuya, tamamen TSK ile ilgili bir durum.

   Cevapla
 4. mustafa

  10.07.1994 doğumluyum okul okuyorum nasıl ve ne zaman tecil ettire bilirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Öğrenciliğiniz nedeni ile tecil işleminizi gerçekleştirmek için okulunuzdan alacağınız öğrenci belgesi ile askerlik şubesine giderek tecil işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Not: Bazı eğitim kurumları, okullarındaki öğrencilerin tecillerini yaptırmaktadır. Bu konu ile ilgili Öğrenci işlerinizden bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 5. murat

  Ben 93 doğumluyum samsun çarşambaya bağlıyım ağustus da gitcekmişiz ama tam tarihini öğrenebilirmiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   93/3 celp dönemi için acemi birlikleri ve teslim tarihleri henüz açıklanmamıştır. Temmuz ayında 93/3 Acemi birlikleri ve teslim tarihleri kesinleşecektir. Web sayfamızı takip etmeye devam edin.

   Cevapla
   1. murat

    Peki sevgili admin bana dedilerki şubeden bayram bitince teslim olcaksınız yani ağustos 12 falan

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Ağustos ayında 93/3 askerler erken sevk olarak alınırlarsa ayın 12 sine kadar teslim olursunuz murat bey.

     Cevapla
 6. mehmet yüksel

  mrb adminim bende facebookta 93/2 ler ve 3 Tertipler burda toplanıyoruz sayfasının kurucuyum sana bir sorum olucak şubatta okuldan bir belge ile muhayene oldum ama o kagıtta derslere devam sorunlugu vardı adam muhayene yaptı genede mayısda askersin dedi gidemeyecemi bilgi halde neyse ben şu an lise de okuyorum 93 lüyüm haziranda okul bitiyor okuldan karneleri aldıgımız gün diploma yerine gecen çıkış belgesi veriyorlarmış o belge ile tekrar muhayene olma şansım varmı ve varsa agustosa yetişirmiyim tşkler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Merhaba Mehmet Bey,

   Ağustos ayına askerliğiniz yetişmez gibi gözükmekte. Ama siz yinede bağlı olduğunuz askerlik şubesine giderek çok daha net bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 7. sercan turkoz

  merhaba ben rusyada calisiyorum askerligimi tecil ettirmistim tecilim bitti ve bugun eve askerlik kagidimin geldigini soylediler. isci vizem cikma asamasinda asker kacagi durumuna dusermiyim herhangi bir problem olurmu?? cevabinizi bekliyorum simdiden tesekkur ederim..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sercan Bey Merhaba,
   Herhangi bir problem olacağını sanmıyoruz işçi vizeniz çıktıktan sonra oradaki Türk konsolosluğuna başvuru yapınız.

   Cevapla
 8. sahintercih65@gmail.com

  Merhaba
  Ben Mayıs ayında askere gitmek için muane olmuştum. Bütün işlemlerim bitmiş sevk edilecek yerimi beklerken askerlik şubesini aradım bana dediler ki sen halen öğrenci olarak gözüküyosun anlam verememiştim. yaptığım yanlışlık aöf den kaydımı yenilemek oldu. tekrar gidip muane oldum 19 nisanda ağustos ayında gidebilmek için sevk tarihim de 12 ağustos 2013 yazıyo Sayın Admin sizden kesin olmasada en azından yüzdelik bir hesap yaptığınızda bu benim gideceğim tarih kesin olabilir mi. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şahin Bey Merhabalar,

   Öncelikle Askerliksorgulama.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Öncelikle askerlik işlemlerinizde karışıklık yüzünden ağustos ayında gitmeniz zor gibi gözükmektedir. Aynı olay benimde başıma gelmişti. Askere gitmek için tecil bozdurdum ve bana muhtemel sevk tarihi 2006 Ağustos demişlerdi, ama ben 2006 Kasım ayında asker olmuştum. Yani işlemler yetişmediği için bir sonraki celp döneminde asker olabilmiştim. Büyük bir ihtimalle sizinde işlemleriniz yetişmeyecektir. Ama yinede en net bilgi askerlik şubesindedir. Teşekkürler.

   Cevapla
  2. Melih

   Askerlik şubene giderek ağustos ayı hakkında sınıflandırmam varmı diye sor tc no verip , kesin gidip gidemeyeceğini öğrenirsin ama sen yeni yoklama yaptrmışsın büyük ihtimal kasım yada şubat gidersin sen

   Cevapla
 9. sahintercih65@gmail.com

  Merhaba,

  Cevap yazdığınız için teşekkürler. Bakın karışıklık askerlik şubesi tarafından olmadı hata benimdi ben bilmeden gidip kaydımı yeniledim. Kayıt yenileme yapınca otomatikmen tecilim devam etmiş oldu. Ağustosta neden gidemem ben onu anlamadım. Karışıklık yüzünden dediniz tam açıklama apabilirsenizi memnun olurum. Teşekkürler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   2.kez gerçekleşen tecil işlemi olduğu için yetişmez sizin askerliğiniz. Siz yinede Temmuz ayının sonlarına doğru askerlik şubesine giderek Ağustos ayı için bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 10. sahintercih65@gmail.com

  Sizi meşgul ediyorum kusura bakmayın. ben askerlik şubesini aradım TCden kontrol ettridim %80 falan gidersin dediler. yani sizce hangisi geçerlidir.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   İnşallah gidersiniz. Kesin bir şey söyleyemiyoruz, alt diğer yorumlarımızda sorularınıza cevap vermeye çalıştık. Temmuz ayında her şey belli olur. İyi günler.

   Cevapla
 11. emre bıyık

  şimdi ben muayene olduğum zamn bana 21 şubat celp tarihiniz diye kağıt verdiler yani 1 tertip gtceksin diye subatta gittim mayısa kaldın dediler mayıs gittim sinüs kağıdınız gelimedi dediler ne yapmam lazım..

  Cevapla
 12. hakan

  arkadaslar bende 93/3 tertler ne zaman askere giswcwk haberi olan varmı::.d

  Cevapla
 13. selim

  merhaba… ben 91 doğumluyum, 2012 ekim ayında okuldan kaydımı sildirdim, 2013 şubat ayında muayene olmaya gittim, askeri hastaneye sevkim verildi bir ay uğraştım, şubatın sonunda muayeneyi tamamlayabildim… benim şubem 2 yolladığı halde ben gidemedim, muhtemel sevk tarihim kağıtta 14.08.2013 yazmakta… bu tarihte gideceğim kesin mi yoksa yine bir talihsizlikle 4 mü giderim ? cevap verirseniz memnun olurum, iyi günler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Büyük ihtimalle ağustos ayında askere gidersiniz.

   Cevapla
 14. azad

  merabalar sayın admin ben temmuz ayında tecili etmiştim sonra kasım ayında vaz geçtim ve muayne oldum ve erken seçim yaptım asıl elb dönemim kasım ken ben mayısı seçtim ve mayıs ayı çıkmadı acaba oğusos ayı çıkarmı … şimdiden teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Büyük ihtimalle çıkacaktır. 20 Temmuzdan sonra askerlik sorgulama işlemi yapınız.

   Cevapla
 15. orhan

  ben 4 gün sonra okuldan kaydımı silip muayene olcam benim buldugum yer 1993 3 yolluyor yani Agustosda bende onlarla gitcekmiyim yoksa 1994 lerlemi gitcem bi bilgi verirseniz sevinirim abi..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   9/3 lere siz yetişemezsiniz. Bir ihtimal 93/4 gidersiniz, onun bile olmama ihtimali var. 1994lüler le kesin gidersiniz askere.

   Cevapla
 16. Mustafa

  merhaba ben 89luyum agustosta gıdıyorum 2 yıllık elektronik teknıkerlıgı okudum önlısans dıplomam var elektronık ustalık belgem var ehlıyet 5 senelık var ve bılgısayar sertifikam vr acaba meslekçi olmamm için nereye muracat etmem gerek subeyemi yoksa acemıliktemı ? ayrıca fotokobılerını gotursem olurmu ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine elinizdeki sertifikalarla başvurunuz.

   Cevapla
 17. faik TUFAN

  BEN 04.01.1993 Doğumluyum yüksekokul okuyordum 31.05.2013 tarıhınde okulum bitti… köyden arkadaslarım 93/3 gidicekler… ben tecili kaldırdıgımda onlarla gitme imkanım varmı yoksa devre kaybı olurmuyum…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yok onlarla gidemezsiniz, sizin işlemlerinizin yetişmez, şimdi tecil bozdursanız en erken 4 tertip olarak gidebilirsiniz diye düşünüyoruz.

   Cevapla
 18. zülkif

  s.a ben 93lüym ben askerlık subesıne gıttı nısanın son haftası agustosun 12si dedıler bu kesınlıkle dogrumudur degısme ıhtımalı varmı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Büyük ihtimalle doğrudur, ancak Tsk’daki asker sayısına göre istisnai durumlar olabiliyor.

   Cevapla
 19. sezer güler

  ben 20.06.1994 dogumluyum acabaa askere kac olarak giderim daha dagrosuuu hangi ayda 2014ün ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   2014 celp dönemleri konumuzu inceleyebilirsiniz. Kütüğünüzün bağlı olduğu il ve ilçeye göre hangi ayda asker olacağınızı sorgulayabilirsiniz.

   Celp Dönemleri

   Cevapla
 20. Mustafa

  Sayın Admin : 24 Ekim 1993 Doğumluyum Gazi Üni.Meslek Yüksek Okulunda okuyo olarak gözüküyorum …bugün tecilimi bozdurmaya gittim bağlı olduğum ilçe 93/3 devre alıyo fakat memur bana yer varsa alırlar yoksa kasımda gidersin dedi …2014 te ise şubat ayında alıyo …. bn askeri işlem kağıtlarımda kasım 2014 yazıyo … hiç bişey anlamadım …. kesin bişey söylemiyorlar

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bizde kesin birşey söyleyemiyoruz Mustafa bey, ancak tecil bozdurduğunuz için 2013 kasım ayı içerisinde asker olabilme ihtimaliniz yüksek.

   Cevapla
 21. battal

  26.12.1994 doğumluyum ne zaman muayne olurum

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   1994 doğumlular 2013 yılı içerisinde muayene olabiliyorlar. Size en yakın askerlik şubesine giderek gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
 22. ahmet

  93 /3 tertipler agustos gidiyor busene mayıs 25 te giden mayıs 8 gidiyor askerlik 20 gün erkene mi aldılar.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet bu yıl askere sevkler 20 gün kadar erken gerçekleşmektedir.

   Cevapla
 23. fatih

  1988 dogumluyum bu ay ıcersınde tecılımı bozdurup gitmeyi dusunuyorum agustosta alırlarmı yoksa kasımamı sarkar. tesekkurler

  Cevapla
 24. ahmet

  agustos yerleri ne zaman belli olacak temmuzdamı gidecekler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuz ayının son haftası yerler belli olacak. Ağustos ayının ilk haftası erken sevk olarak birliklerine teslim olacaklardır.

   Cevapla
 25. Turgay

  Sayın admın ben yoklama kacagından ceza aldım 3 ay once gıttım tekrar tecıl ettırdım 1990 dogumluyum baglı oldugum subeye gıttıgımde tecıl ettıler agostosta gıtmek ıstıyorum dıye bıldırdım ancak bana tecılını bozarsak hemen gondermek zorunda kalırız dedıler sızce 93 3 tertıplerımle gıtmek ıcın ne yapmalıyım devre kaybı olarak gıtmek ıstemıyorum sımdıden saygılar

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Turgay Bey Merhaba,

   Kesin olmamakla birlikte askerlik şubesindekilerin söyledikleri söze bakılırsa, tecilinizi bozdurduğunuzda sizi hemen askere alırlar. Ancan bende tecil bozdurup askere erken gitmek isteyen biri olarak, 2006 Haziran ayında tecilimi bozdurmuştum, ancak kasım ayında asker olmuştum. Bazende erken olarak askere alınmıyor. Tsk nın asker açığına göre alıyorlar. Siz yinede en net bilgiyi askerlik şubenizden alabilirsiniz.

   Cevapla
 26. enes

  Admin ciğim bende 2013 nisan 3 ünde tecil bozdurdum mayıs celbi olmadı ağustos ta gidermiyim askerlik şubesinde erken gitmek istiyorum diye dilekçede yazdım fakat memurlar belli olmaz dedi yoksa 4 tertip kasım ayınamı kalır ? vereceğin bilgi için teşekürler :)

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sayın Eney Bey,

   Mayıs ayındaki celp tarihinde yetişmediğiniz için Ağustos ayında asker olma ihtimaliniz yüksek, yinede TSK’nın alacağı karar doğrultusunda askere alınacaksınız. Bu yüzden net bir şey söyleyemiyoruz.

   Cevapla
  2. Melih

   Genelkurmayı arayarak yada Şubene giderek tc no ile ağustos için sınıflandırma yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsin.Yani kesin gidiyormusun yada gitmiyormusun öğrenebilirsin. Ama Nisanda bozdurduğun için büyük ihtimal 4 gidersin yada şubat

   Cevapla
 27. said

  Ben de mayısta gitmek için muayene oldum hep okuyup hem askere gitcem ama muayene olduktan sonra AÖF harç parası yatırdım ama mayısta gidemedim ağustosa kaldım şubeye öğrenmeye gitmedim benimde tecil bozulmuşmudur ? yoksa ağustostadamı gidemicem lütfen bilgilendiriniz teşekkürler …

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tecilliyseniz, tecil kendisi bozulmaz süresi dolmadan. Askerlik şubesine giderek tecilinizi bozdurabilirsiniz.

   Cevapla
 28. Çağlayan duran

  08.05.1994 dogumluyum askerlik yoklamalarım ne zaman gelir

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   2013 yılı içerisinde 94 doğumlu vatandaşların askerlik muayene işlemleri gerçekleşmektedir. Askerlik şubesine giderek işlemleriniz hakkında tüm bilgileri alabilirsiniz. Artık yoklama evrakları ev adresinize gelmemektedir.

   Cevapla
 29. serkan

  üniversite bitince 2 yıl otomatik tecil oluyor mu ? Yoksa gidip tecil ettirmeli miyim?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır otomatik tecil olmaz. Gidip tecil ettirmeniz gerekmektedir.

   Cevapla
 30. Melih

  Ağustos Sınıflandırılması yapıldı arkadaşlar ,Ağustosta kimim gidip gidemeyeceği şuan belli.Genelkurmayı arayıp yada Şubenize gidip tc no ile öğrenebilirsiniz.Ben şubeme giderek ağustos için sınıflandırmam yapıldığını öğrendim , Kesin gidiyorum yani..12 ağustosta gidilecek.19-22 temmuz arasıda yerler belli olacak. Sizde arayıp kesin gidip gitmeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

  Cevapla
 31. Okan Baştürk

  93 doğumluyum muayene oldum… Ağustos ayında askere gideceğim… Okumuyorum ve dışardan duyduğuma göre askerliği her vatandaş 1 yıl erteleyebiliyormuş bu doğrumu ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet askerlik şubesine giderek tecil işlemlerinizi (Geçerli Nedenler doğrultusunda) yaptırabilirsiniz.

   Cevapla
 32. cemal

  Admin benim celp donemim 93/4 kasım ayıdır ama ben gonullu olarak erken alım yapılması ıcın ıstekte bulundum ve mayıs ayı denıldı bana. mayıs ayıda cıkmadı benım agustosta gıtme ıhtımalım nedır yada dırekt kasım kendı celpımlemı gıderım bı bılgı alablırmıyım. ıkıncı sorumda 3 tertıplerın gıtme tarıhlerı bırlıklerı hangı tarıhte bellı olur. verıcegın bılgılerın ıcın sımdıden tesekkurler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Cemay Bey Merhaba,

   Erken sevk için dilekçe verdiğinizde size mayıs ayında asker olacağınızı söylemişler, askerlik işlemleriniz mayıs celbine yetişmemiş. Büyük bir ihtimalle ağustos ayında askere alınırsınız. Ağustos celbinde de askere alınmaz iseniz kasım celbinde asker olursunuz. Apustos celbi yani 93/3 tertiplerin askerlik yerleri Temmuz ayının son haftalarında e-devlet askerlik sorgulama sitesinde açıklanacaktır. Askere Ağustos ayının ilk haftasında sevkleri başlayacaktır.

   Cevapla
 33. eren

  Hocam benim askerliğim 2015 yılına kadar tecilli…91 doğumluyum…tecilimi bozdurursam ağustosta gitme ihtimalim varmı ? yoksa kasımamı kalır ? yani kesin olarak ne zaman giderim sizce

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağstos ayına askerliğiniz yetişmez, en erken kasım ayında gidebilirsiniz.

   Cevapla
 34. ahmet

  selamın aleykum ben 93 3 gıdiyorum agustosun kacında giderim bayramı gorebilirmiym yoksa erken mi çagırırlar

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos ayının ilk haftasında birliklerinize teslim olmaya başlayacaksınız.

   Cevapla
   1. Melih

    Admin , yanlış bilgi verme . Ağustosun ilk haftası filan gidilmiyor. Bayramı evde geçiricez. 12 -15 ağustos arası sevklerimiz yapılıcak.

    Cevapla
 35. 2013 ağustos

  merhaba öncelikle böyle bi site hazırladığınız için teşekkür ederim. Şuben 2013 Ağustosda gönderiyor. Acaba Haziran ayı içinde şubeye gitmeme gerek var mı bilgi verirseniz sevinirim iyi çalışmalar

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuz ayının sonlarına doğru acemi birliğiniz belli olursa, sülüsünüzü almak için şubeye gidebilirsiniz.

   Cevapla
   1. AĞUSTOS

    Ağustos celbinde gitmeme gibi ihtimalim var mı acaba erken gitmek için şubat ve mayıs celbine dilekçe verdim kabul olmadı şubem ağustos gönderiyor gitmeme ihtimali gene var mı acaba yoksa kesin gider miyim

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Büyük bir ihtimalle Ağustos celbinde asker olursunuz Sinan bey.

     Cevapla
    2. Melih

     Genelkurmayı arayarak yada Şubenize giderek t.c no ile öğrenebilirsin kardeş kesin gidip gitmeyceğini.. Ağustos celbi için sınıflandırmalar yapıldı kimin gidip gidemeyeceği belli

     Cevapla
     1. buğra şentuna

      Gidelicek yeride söylüyorlarmı kardeşim . Yoksa sadece ağustosta asker olup olmadığımızımı bildiriyorlar.

 36. faruk

  selamın aleyküm .. 93 doğumluyum ve tecili nisanda bozdurdum muayene oldum mayısta olmaz yetişmez ama ağustos da %90 gidersin dediler acaba gidermiyim bu konuda bi bilgisi olan varmı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet mayıs ayında askerliğiniz çıkmadıysa, ağustos ayında büyük ihtimalle askere alınırsınız.

   Cevapla
 37. safak

  merhaba benim bu cuma günü okulum bitiyo 08.06.1993 dogumluyum agustos ayına yetişe bilirimiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos ayına yetişemezsiniz.

   Cevapla
 38. safak

  peki dilekçe felan versem erken gitmek istedigimi bildirsem
  ginede olmassa peki nezaman gidebilirim

  Cevapla
 39. ahmet

  ne zaman belli olacak 3 tertipler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuz ayının son haftasına girmeden belli olacaktır Ahmet Bey.

   Cevapla
 40. Sadettin

  Merhaba 1 hafta önce Üni bitti. Ben 03.03.1993 doğumluyum. Egitimime devam etmek istiyorum şuanda her hangi bi ceza veya başka bişey gelir mi? Tecil ettirmem için ne kadar sürem var?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Cevap Askerlik şubesine gidip asker kaçağı durumuna düşmeden askerliğinizi erteleme işlemini gerçekleştiriniz.

   Cevapla
 41. fatihhh

  s.a.kardeşim öncelikle bole sitede emeği geçen herkeze tşk ederim ben nisanın 10 acıkogretımde okumadıma dair belgelerımı aldım ve subeye gttım ve benı muaneye adılar ağustos 12 sevk tarıhı dedıler bende onlara mayısda gtmek ıstyorum demıstım onlarda bana mayısda gtcekler bellı oldu sen agustosda gdersın dedıler bende nıgdelıyım nıgdede kasımda grtyomus ben büyk olasılıkla ne zman gderım 1990 dogumluyumtşk edrim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bizler Teşekkür Ederiz Fatih Bey,

   Mayıs celbine yetişemediğiniz için büyük ihtimalle ağustos ayında asker olursunuz, niğdenin kasım ayı celbi sizi pek ilgilendirmiyor, çünkü siz 90 doğumlusunuz, niğde 93 doğumluları kasım ayında gönderiyor. Sizin askere gitme süreniz geciktiği için büyük ihtimalle ağustos ayında asker olacaksınız.

   Cevapla
 42. Ömer Erdem

  Selamun Aleyküm Kardesim Ben Simdi 1993 Dogumluyum E devlet Şifresi Olmadan Öğrenme İhtimalimiz Var mı Onu Soracaktım Yani E Devlet Şifresi Almadan Tc Kimlik Numarası İle Sorgulama Yapma İhtimalimiz Var mı ?
  BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM ASKERLİK YAPAN TÜM KARDEŞLERİME HAYIRLI TESKERELER DİLERİM . KAHRAMANMARAŞ

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ömer bey selamlar,

   E-Devlet şifreniz olmadan herhangi bi sorgulama işlemi yapmanız mümkün değildir. Ptt şubelerinden alacağınız e-devlet şifreniz ile askerlik yerleri açıklandığında sorgulama işlemini gerçekleştireblirsiniz.

   Cevapla
 43. osman

  mrb ben 24.10. 1984 d oğumluyum bu yıl insaat tek. 1 yılı bitti önümüzdeki yıl kaydım yenilenir mi acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sorunuzdan tam olarak birşey anlayamadık ancak, tecil durumunuzu soruyorsanız eğer, okulunuzun öğrenci işleri bölümüne giderek ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz.

   Cevapla
   1. bariş

    selm ben 93 / 3 gdyrm bu a b nasıl olyo ben gecen yıl muane oldum a mı gıderım b mı

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Ona Tsk karar vermektedir, muhtemelen a gidersiniz.

     Cevapla
 44. yunus yapıcı

  Selam bir şey sormak istiyorum 93/3 lerin genelkurmay başkanlığı tarafından sınıflandırması yapıldı diye duydum şu an gidip tc kimlik no ile sorgulatsak şubede gidip gitmeyeceğimiz belli olur mu ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Henüz belli olmaz, 93/3lerin askerlik yerleri açıklandığında belli olur.

   Cevapla
 45. veysi solmaz

  1993 doğumluyum mayısta gıdecek dedıler ama gondermedıler acaba ağustosun kaçında gönderirler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos askerleri tahminlerimize göre ayın 12 sinden sonra birliklerine teslim olacaklar.

   Cevapla
  2. aydın

   ben gittim ama çürük aldım bu nedemek

   Cevapla
 46. Buğra Şentuna

  Merhaba ben 91 doğumluyum açıköğretimde halen öğrenciyim mayıs ayında tecili bozdurup ağustos celpi için muhtamel sevk verdiler. Sorum şu olucak askerlik esnasında okul harcını yatırıp kaydımızı nasıl yenilicez hem okuyup hem askerlik yapmak istediğimi söyledim askerlik şubesinde ama ordakilerin pek bilgisi olduğunu sanmıyorum öğrenciliğin devam eder bir sıkıntı olmaz dediler. Sizin bir fikriniz varsa öğrenebilirmiyim ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şöyleki öğrenci harcınızı sizin adınıza bir yakınınız gidip yatırabilir, ve öğrenci işlerine telefonla bilgi verebilirsiniz.

   Cevapla
 47. mustafa

  iyi günler sayın admin bnde 1993/3 olarak askere gidecegim bugün sakarya camii askerlik şubesini aradım silüsler ne zaman cıkıcak diye temmuz 7 dediler bunun dogrulugu kesin midir söylenti vardı temmuzun son haftası diye

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftası olarak biliyoruz bizler, siz yine de temmuzun 7 sinde şubenizi arayarak sorunuz, herhangi bir açıklama olursa bizide bilgilendiriniz.

   Cevapla
 48. aykut

  ben 1993 doğumluyum ağustos ayinda
  askere gideceğim ben düz tabanim ve astım hastalığım var curuk alirsin diyorlar curuk alirmiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Çürük raporu alıp almayacağınız askeri heyetin vereceği kararla belli olacaktır. Herhangi bir açıklama yapamıyoruz.

   Cevapla
 49. yasin

  iyi günler ben ekimde muayne oldum 93/3 batman kaldırıyomuş e devlet şifremi aldımda nasıl bakıcam ve belli oldumu iyi günler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler henüz belli olmadı, Temmuz ayının son haftası öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 50. umut

  ben askerlik şubesınde muayne olurken erken gıtmeyı ıstedım benden once 2 tertıp gıttı ve ben 93 e 3 gıtmeyı tercıh ettım bellı olurmu şimdiden ? SAYGILARIMLA

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Henüz belli olmaz, yerler açıklandığında ancak öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 51. ahmet

  slm 93 dogumluyum eve kagıt gnderdler subatta muayene oldum kagıtta muhtemel sevk tarih mayıs 6 yzıyodu ama gdemedim ne zaman giderim kütük diyarbakır

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos celbinde gidebilirsiniz.

   Cevapla
 52. samet

  selam ben 91 dogumluyum nisan ayında tecili bozdurdum muane oldum bana verilen kagıtta 12 agustos yazıyor ama kesin bu tarih olmayabilir dediler sizce nasıl olur agustos ta gidermiyim.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kesin birşey söylemek zor, ama ağustos celbine uzun bi süre kala tecilinizi bozdurduğunuz için büyük ihtimalle ağustos ayında asker olursunuz.

   Cevapla
 53. aykut

  ben 93/3 askere gidiyorum bazı sıkıntılarimdan dolayı askerlimi 93/4veya subatda 94/1e erteletmek istiyorum ertelete bilirmiyim bilginiz varmi tesekkurler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine giderek tecil işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
 54. mehmet46

  sayın admin benim sorum şu ben bir kamu kurumunda çalışıyorum 82 doğumluyum nisan celbinde rapor vermiştim şubeye ağustosa kaldık şimdi ağustosta gitmek istemiyorum askere çeşitli nedenlerden dolayı aralıkta gitmek istiyorum bunun için ne yapmam lazım ropor işi de bitmiş duyduğum kadarıyla.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   durumunuz hakkında yorum yapmak zor, erteleme hakkında en net bilgiyi size askerlik şubesi verebilir.

   Cevapla
 55. Halil

  Selamın Aleyküm..
  Ben 92 dogumluyum mayıs 2013de tecil bozdurdum mayısa yetişemedım buyuk ihtimal agustosda gıdersın dedıler. Benım sorum ılk olarak agustosda gıdermıyım ? bir de agustos ayının kaçıncı haftası alınırız askere ? ilk haftası bayram oluyor bayramda alırlarmı yoksa ıkıncı haftamı alırlar. şimdiden teşekkürler..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bayramdan sonra alacaklarını duyduk, ama kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Askerliğinizi muhtemelen 93/3 tertip olarak yapacaksınız.

   Cevapla
 56. Uğur

  Merhaba ben 23.04.1993 doğumluyum 12.07.2012 de muhane oldum askere erken gitmek istiyorum dedim 1 2 çıkmadı kütüğüm 3 yolluyor 3 kesin gidermiyim ..?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Muhtemelen 93/3 tertip olarak asker olursunuz.

   Cevapla
 57. Uğur

  93/4.e atma şansları varmı beni 1 2 olmadı kütüğüm 3 yolluyor dönersen sevinirim admin kardeş.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Mhtemelen 3 tertip olarak asker olacaksınız.

   Cevapla
 58. uğur

  Yani kesin değil muhtemel diyorsan o zaman ben 4 gideceğim demi

  Cevapla
 59. Erkan

  Merhaba ben 1993 ocak doğumluyum açık öğretm ünive kayıt yaptığım için tecil ettrdim askerliği fakat okul düzensiz gittiği için kaydımı sildirecem kasımda gitmek istiyorum kasın ayının başında tecili bozdursam hemen götürürler mi bi bilgi verirmisniz

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım ayının başında bozdurursanız kasım celbine işlemleriniz yetişmez, hemen şubeye gidip bu ay içerisinde tecilinizi bozdurursanız ancak kasım celbine yetşebilirsiniz.

   Cevapla
   1. Erkan

    Peki bozdururken kasım ayında gitmek istiyorm diye istek sunma imkanımz oluyor mu ?

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Siz istek sunsanız da onlar bu kararı belirledikleri için pek etki etmiyor. Siz yinede gitmek istediğiniz celp ayını bildirin.

     Cevapla
 60. uğur

  kardeş cevap vermedin soruma

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Uğur bey, muhtemelen 3 tertip olarak askere alınıcağınızı yetkili arkadaşlarımız size bildirmişler, muhtemelin sözlük anlamını incelemenizi tavsiye ediyoruz. Siz ısrarla o zaman 4 tertip olacağım demişsiniz. Bekleyin yerler açıklandığında belli olacaktır. Saygılarımla

   (askerliksorgulama.org kurucusu)

   Cevapla
 61. Uğur

  eyvallah yönetici hiç umut yok 3 te yollamaz tsknın işi belli olmaz 😀

  Cevapla
 62. hekim

  adminim size bir sorum olcak 93 doğumluyum yerlerimiz daha beli olmadı muane olduğumuz zaman bizden tel no istediler bizde verdim ama o tel no kapatık ve askerlik şubesi bizden uzak olduğu icin gidemiyoruz nasıl öğrene biliriz artı ne zaman yerlerimiz beli olcak yardımcı olabilirmisiniz acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubenizi telefon ile arayarak ulaşabilirsiniz, ağustos ayı askerlerinin yerleri temmuzun son haftası belli olması beklenmektedir.

   Cevapla
 63. gökhan demir ergin

  selam sayın admin ben 90 dogumluyum saglıkçıyım mayıs ayında tecil bozdurdum agustos ayına yetısırmıyım … ve bi soru daha samsun sıhıye olur mu ??

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askeri sınıfınızın ne olacağına TSK karar vermektedir, sıhhiye eri olabilirsiniz, ancak samsuna çıkıp çıkmayacağı hakkında net birşey söylemek çok zor. Ağustos celbine 3 ay kala askerlik tecilinizi bozdurduğunuz için, ağustos celbinde asker olma ihtimaliniz yüksek, bunun içinde net birşey söylemek zor, kasım celbinede kalabilirsiniz.

   Cevapla
 64. tuncay

  merhaba admin size sorularım olacak: ben üniversiteyi bitirdim yaşım 27 ağustosun 1 inde tecilim bitiyor ve artık tecil edemem dediler rapor alma durumu olabilirmi? bide eğer askere gideceksen transkript almamı sölediler samsunda okudum nasıl alabişlirim transkripti? 31 hairan evraklar verilirse sizce tahminen ağustosun kaçında gidilir …

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Rapor artık askeriyede geçerli olmuyor, haziran ayında askerlik işlemlerinizi gerçekleştirseniz, en erken kasım ayında asker olabilirsiniz, askerliğiniz ağustos ayına yetişmez. Transkriptinizi öğrenci işlerinden alabilirsiniz, isteyin fax ile göndersinler.

   Cevapla
 65. eyup

  sl admin bey ben 93 dogumluyum kutuyub batman normalde şubata askere gıtmem gerekıyodu muayne oldum mayıs dedilermayısta gıtım temuzun son haftası gelın dedıler sızce agustosta gıdermıyım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Büyük ihtimalle ağustos celbinde askere gidersiniz.

   Cevapla
 66. eyup

  dogum tarihimde 12.09.1993 mayısta gondermedıler sızce kesın gıdermıyım abi

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kesin gidip gitmeyeceğiniz ile ilgili bir şey söyleyemeyiz.

   Cevapla
 67. anıl gülay

  Merhabalar Ben ağustos ayında askere gidicem ve ben kurumsal bi firmada çalışmaktayım ve ben askere gdicem için askerlik durum belgesı verdım ıstıfa edıp tazmınatımı alabilmek için ancak iş yerınde İK evet ıstıfa edebılırsın ama tazmınat odemesı sülüs geldiği zaman ödeme yapılır denildi… Şimdi ben ıstıfa ettikten sonra böyle hakkım dogarmı lütfen yardım..!!! ve sülüs kaç gün önceden verilir?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sülüsünüzü temmuz ayının son haftası askerlik şubesinden alabilirsiniz, sülüsünüzü aldıktan sonra tazminat için iş yerlerinize başvurursunuz. 93/3 kesin gidecekseniz, tazminatınızı hesabınıza yatırırlar.

   Cevapla
 68. mehmet yüksel

  bu ne anlama geliyo acaba

  1. AĞUSTOS 2013 YEDEK SUBAY CELBİNDEN İTİBAREN, TEST VE MÜLAKAT FAALİYETLERİ KALDIRILMIŞ VE YEDEK SUBAY CELP DÖNEMLERİ, ER CELP DÖNEMLERİYLE AYNI ZAMANDA OLACAK ŞEKİLDE ŞUBAT, MAYIS, AĞUSTOS, KASIM OLARAK DÜZENLENMİŞTİR.

  2. BU KAPSAMDA; YOKLAMASINI YAPTIRARAK ASKERLİK DURUM BELGESİ ALAN VEYA ASKERE SEVKLERİ TEHİR EDİLEN YÜKÜMLÜLERİN CELP DÖNEMLERİ DEĞİŞTİĞİNDEN, 15 MAYIS 2013 TARİHİNDEN ÖNCE VERİLEN ASKERLİK DURUM BELGELERİNİN YENİDEN DÜZENLENMESİ GEREKMEKTEDİR.

  3. BU DURUMDAKİ YÜKÜMLÜLERİN, YENİ CELP DÖNEMLERİNE GÖRE CELP VE SEVK İŞLEMLERİNDE MAĞDUR OLMAMASI İÇİN, SON DURUMLARINI GÖSTERİR ASKERLİK DURUM BELGELERİNİ, YURTİÇİNDE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINDAN, YABANCI ÜLKELERDE İSE BULUNDUKLARI YERİN ELÇİLİK VEYA KONSOLOSLUKLARI ARACILIĞIYLA YENİLENMESİ GEREKMEKTEDİR.

  4. 1076 SAYILI YEDEK SUBAY VE YEDEK ASKERÎ MEMURLAR KANUNU’NUN EK-6’NCI MADDESİ GEREĞİNCE, BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ MAHİYETİNDEDİR.

  5. YÜKÜMLÜLER BU DUYURU METNİNE VE KONUYLA İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİYE asal.msb.gov.tr İNTERNET ADRESİNİN ANA SAYFASINDAN ULAŞABİLECEKTİR

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Artık kısa dönem askerlik veya yedek subay askerlik için düzenlenen sınavın kalktığını ve celp dönemlerinin de normal er-erbaşlarla aynı zamanlarda olduğunu belirten resmi açıklamadır.

   Cevapla
 69. Anıl

  Sayın Admin 4 senelik üniversite bitti notlar daha açıklanmadı açıklandığı gibi okuldan geçici diploma kağıdı alıp askeriyeye başvursam ağustos ayına kesinlikle yetişemem mi yoksa yetişme ihtimalim var mı

  Cevapla
 70. Emin

  Ben 05.06.1993 doğumluyum ve öğrenciyim şuan hatayda yaşıyorum bu yaşıma kadar Kuzey Kıbrıs taydım askerliğimi tecil ettirecem ne yapmam gerek öğrenciyim eğer tecil ettiremezsem ne zaman teslim olmam gerek ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şubeye giderek öğrenci belgeniz ile askerlik tecil işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
 71. eyup

  admin bey peki neden mayis ayinda gondemedilerde agustosta gonderiyolar inşalah gonderirler agustosun son haftası acıklanıyo deyılmı

  Cevapla
 72. umut

  Hocam selamlar…ben 91 doğumluyum ve tecilli olan askerliğimi geçen gün bozdurdum…askerlik şubesindeki kadın normalde ağustos dönemi için asker alımı kapandı ama senin sınıflandırman yapılmış o yüzden ağustosta askersin dediler..çünkü ben muayene olduktan sonra tecil ettirmiştim askerliğimi ve o zamanda sınıflandırmam belli olmuş o yüzden ağustosta askermişim…ve kadın bana gideceğim acemi birliğinide söyledi kütahyaya gideceksin dedi ! benim size sorum bu acemi birliğine gideceğim kesinmi yoksa değişme ihtimali varmı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Muhtemelen sınıflandırmanız yapıldığından yeriniz belli olmuş olabilir. Boş yere kütahya diyeceklerini sanmıyoruz, ama yinede değişme durumu olabilir, temmuz ayının son haftasında e-devletten öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 73. ümit

  ben 1992 doğumluyum tecilliydim ama tecilimi şubat ayında bozdurdum ve bana 12 ağustos diye gün verdiler benim acemi birliğe düşeceğim Temmuz’un hangi gününde belli olur ve ben ailemin tek erkek çocuğuyum ama 4 tane dayım hepsi istanbulda yaptı acemi birliklerini ben nerede yaparım?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Acemi birliğinizin neresi olacağına tsk karar vermektedir Temmuz ayının son haftasında yerlerin açıklanması beklenmektedir.

   Cevapla
 74. Hasan

  93\3 ler bayramdan sonra mı gidicek acaba önce mi yoksa ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bayramdan sonra askere alınacaklar.

   Cevapla
 75. sedat

  admin şimdi bişey sorcam ben şuan 2 yıllık üniversite bitirdim ama alttan derslerim var ben askerden sonra alttan kalan derslerimi vermeyi düşünüyorum şimdi gidip skerlik şubesine askere gitmek istiyorum desem gönderirlermi…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet gönderirler, okulunuzu dondurup askere gidebilirsiniz.

   Cevapla
 76. ahmet

  ne zaman yerler belli olacak temmuz 20 sinde belli olurnu

  Cevapla
 77. ...

  merhaba ben 89 dogumluyum aof işletme bölümünü bitirdim en yakın tarihde nezamn askere gidebilirim ve uzun dönem olarak yapmak istiorum cıkma ihtimali neye göre belirlenior bilgilendirirsenız sevinirim tesekkurler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Uzun yada kısa dönem askerlik belirlemeleri artık tamamen TSK tarafından belirlenmektedir. En yakın tarihi askerlik şubesine giderek askerlik ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra erken sevk dilekçesi vererek hızlandırabilirsiniz.

   Cevapla
 78. abdullah

  Admin ben muaynemi oldum muhtemel sevk tarigi mayis yaxiyodu mayista olmadi 2. Te4cih olarak agustos yazmistim yoklamada ama kutuk cankiriya bagli oda kadim gonderiyo sizce ne zaman giderim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tecil bozdurduysanız ağustosta asker olursunuz, ancak normal şekilde muayene olduysanız, celp döneminizde yani kasım ayında asker olursunuz.

   Cevapla
 79. erhan

  meraba ben erhan askereşubatta muane oldum ama 2 tertiptir gidemiyom3 kesin gidermiyim acaba tşk

  Cevapla
  1. erhan

   bizim şube 1 kaldırıyordu ama ben 2 tertip yok ne zaman acaba agustosta kesinim bay admın

   Cevapla
  2. Admin (Cevapladı)

   Kendi celp döneminizde asker olabilirsiniz.

   Cevapla
 80. veli özer

  damin bey ben 93 dogumluyum şubem 3 tertip gönderiyo ben daha erken gitmek için muayene olurken terçih yaptım ama ne şubatta nede mayısta kabul edildi . muayene olurken bana verdikleri kagıtta tsk nın asker ihtiyacına göre erken alınabilrsin eger erken alınmazsanaız şubenizin verdigi tarihte gideceksiniz yazıyıo şimdi ben ne şubatta gittim ne de mayıstai şimdi şubemin celp dönemi tarihene göre gidecegim degilmi.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet celp döneminizde asker olabilirsiniz.

   Cevapla
 81. Uğur

  YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARININ CELP
  PLanI———-
  —AĞUSTOS CELBİ—
  Yedek Subay Aday Adaylarının Grup
  Numaraları : 08 ve 09
  YNL Tanzim Tarihleri : 15 Mayıs
  Sevk Öncesi Hazırlık İşlemleri : 01-30
  Haziran
  Seçim ve Sınıflandırma İşlemleri : 01-25
  Temmuz
  Sınıflandırma Sonuçlarının Açıklanması : 25
  Temmuz
  —SEVK TARİHLERİ—
  2,5 Aylık Temel Eğitime Tabi Yedek Subay
  Adayları : 12-13 Ağustos
  Kısa Dönem Er 1’inci Grup : 12-15 Ağustos
  Kısa Dönem Er 2’inci Grup : 09-11 Eylül
  1 Aylık Temel Eğitime Tabi Yedek Subay
  Adayları : 25-29 Temmuz

  Cevapla
 82. burak

  93 3 ne zaman gidecek bayram dan sonramı öncemı bilgi alabilirmiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bayramdan sonra diye biliyoruz..

   Cevapla
 83. veli özer

  slm admin bey ben 1993 dogumluyum bu sene askere gidecegim. ben muayene olurken erken gitmek için terçih yaptım . normalde bizim şube 3 gönderiyo ama ben daha erken gideyim diye terçih yaptım ve şubatta cıkmadı mayısda cıkmadı şimdi şubemin sevk tarihi ilemi giderim yoksa kasıma mı atarlar . ben erken gitmek için çabaladım olmadı şimdi şubemin gönderdigi tarihtemi giderim .. ben erken gitmek için çabalarken beni taa kasıma kadar bekletmezler demi. lütfen cevablayın psikolejik sıkıntı yaptı bende bu konu..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şubenizin celp döneminde asker olacaksınız.

   Cevapla
 84. şahin

  admin ben 90 doğumluyum mayıs aynda tecil bozdurup muayene oldum bana bi belge verdiler celb ağustos ve sevk tarihi 12 ağustos yazıyo bu tarihte gitmem kesinmi acaba ??

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Muhtemel sevk tarihinizdir o, büyük ihtimalle gidersiniz.

   Cevapla
 85. volkann

  Admin ben muayene kaçağı olarak gorunuyorum celp donemım 3 e 4 muayene olursam benı askere hemen mi alırlar yoksa 3 tertıpmı gıderım devre kaybımı gıderım .

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kendi celp tarihinizde asker olursunuz.

   Cevapla
 86. Tarık

  93 dogumluyum askere şubatta gdecektim mayıs a kaldı mayısda da almadılar bütün arkadaşlar gitti agustosda gidermiyim neeereden ögrenebilirim askerşik şubeleri cevap vermiyor

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şubenizin celp tarihinde gidersiniz. Celp dönemlerini inceleyiniz.

   Cevapla
 87. çağlar

  ben kasım 2011 de askerliğimi tecil ettirmiştim 91 doğumluyum 24 nisan 2013 de tecil bozdurdum ağustosta gidersin dediler gidememe gibi bi ihtimalim varmı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yoktur, büyük ihtimalle ağustos askersiniz, hayırlı olsun.

   Cevapla
 88. okan

  slm ben 15.01.1993 dogumluyum 93 e 4 gitcem kasım ayının kaçında teşlim olcaz bilgilendirirseniz sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım celbi için teslim tarihi henüz belli değil, tahminlerimize göre kasım ayının ilk haftasında teslim olursunuz.

   Cevapla
 89. mustafa

  slm bn mustafa 93/3 gideceğim acemi birliğim ne zamn belli olur temmuz ayının kacında belli olur

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuz ayının son haftasında belli olacaktır.

   Cevapla
 90. hasan

  ben antalyada bi otelde calısıyorum. ben 93/3 askerlik alımı 21 agustos diye biliyorum. ama 20 gun one alinmis diye duydum ama saglam bilgi değil. malum askerde para lazım ona gore iş yerinden çıkmam gerekiyor. bilgilendirirseniz sevinirim.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos ayı askerlerinin acemi birlikleri Temmuz ayının son haftasında açıklanması beklenmektedir, ağustos ayının 12 sinden sonrada birliklerine teslim olmaya başlayacaklardır.

   Cevapla
 91. sellahatın

  slm admin bey ben12.09.1993 dogumluyum 2012 aralıkayında muayne oldum celbp donemım 05.2013 mayıs cıktı nisandaaskerlık şubesıne gıtım isminiz cıkmadı temmuzun son haftası gel dedıler sizce agustosta gıdermıyım cevabınız için teşekurler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Celp döneminiz mayıs ayı olup eğer askerliğiniz çıkmadıysa büyük ihtimalle ağustos celbinde asker olacaksınız.

   Cevapla
   1. veli özer

    syn admin bey bu sayfada melih diye biri agustos sınıflandırılması yapıldı diye yazmış dogrumu acaba sınıflandırmalar yapıldımı?

    Cevapla
 92. fahri kurt

  ben 1993 samsun çarşamba doğumluyum. Bu ağustos ta askerim. Bu sülüsler kaç gün önceden geliyor temuzda geliyorumu. Geliyorsa kaçında gelir tahminen. Işten ayrılacam.nasıl yapmam gerekiyor. Bana yardımci olurmusunuz..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sülüslerinizi Temmuz ayının son haftasında askerlik şubesinden temin edebilirsiniz.

   Cevapla
 93. muhammet

  Slm ben 2011 de orta okul mezunu olarak muayene oldum 2012 temmuz ayinda lise mezunu olarak tecil ettirdim.2013 haziranin 18 inde tecilimi bozdurdum agustosun 12 si celp donemi yaziyordu.tecili bozdurduktan dort gun sonra falan beni subeden arayip tekrar muayene olmam gerektigini soylediler subeye gittim durumu anlattim memur bey bana sen siniflandirilmissin dedi yerin de belli olmus dedi sonra diger memurlarla gorustuler tekrar muayeneye yolladilar muayene islemlerin bitirdim farkli bir memurun yanina gittim oda muayeneye gerek yoktu dedi sen agustos da kesin gidiyorsun dedi fakat muayene icin islem baslatmislar diye muayene islemini bitirdiler memur bey bana agustos ayi gidersin dedi celp donemi agustos 12 yaziyor ama siniflandirma silinmis kesin agustos da gider miyim.tessekurler

  Cevapla
 94. enes

  sevk tarıhı sülüsü alacagım tarıh mıdır ?

  Cevapla
 95. ali koç

  mrb bn agrı taşlıçay ilçesine baglıyım 1993 dogumluyum bn erken gıtmek ıcın basvurmustum çıkmadı agrı smd 3 göturuyoo bn şubeyi aradım dedıkı gıtmeye belırsın nsl smd gitmeye bilirim köyüm 3 götürüyooo bu snee bii yardımcı olursanız sevinirim .devremlerimee hayırlı teskereler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayırlı teskereler.

   Cevapla
 96. muhammet

  Admin bey hala bi cevap yazmadiniz

  Cevapla
 97. vedat

  ben benim celp dönemim 93/1 ocak ayında muayene oldum şubat ismim çıkmadı mayıs dediler mayıs listesindede adım yoktu sizce neden olabilir kesin gitmem gerekiyor şubattan beri boş dolaşıyorum psikolojik sorun oldu artık.. soruma cevap verirsiniz inşallah teşekkürederim .

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bazen Tsknın asker ihtiyacına göre alımlarda değişiklik olabiliyor. Merak etmeyin kasım ayında asker olursunuz.

   Cevapla
 98. sedat aslan

  sayın admin
  Öncelikle her soruya cevap verdiğiniz teşekkürler ben 8.10.2012 tarihinde muayene oldum yoklama kağıdında sevk tarihi 21.08.2013 yazıyor ben şubat 2013te açık liseye kaydoldum bu yüzden askere devre kaybı gitmemi etkiler mi ve sevk tarihi kesın tarih mi ?
  TEŞEKKÜRLER

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Dilerseniz öğrenci belgeniz ile askerliğinizi tecil edebilirsiniz. Devre kaybı gitmenizi engellemez, okuyorken de asker olabilirsiniz.

   Cevapla
   1. sedat aslan

    yani ağustosta gitmeme ihtimalim var sevk tarihleri demekki muhtemel tarih kesin değil

    Cevapla
 99. yusuf damar

  ben 1992 doğumluyum ben bayramdan sonra askerliğ şubesınde muane olsam benı hemen askere yollarlarmı 93/3 ne bayramdan sonra agustosta kacıncı gunde gıdıyorlar benıde onlarlanmı yollarlarmı ben 2 hafta önce yorum yazdım bana cevap gelmedı ben cevapları nasıl görrum bana yardımcı olsanız çok sevınırım çok teşekurler

  Cevapla
 100. yusuf damar

  admin bey cevapları bıraz çabuk olsa ıyı olur teşekürler

  Cevapla
 101. cebrail hayda

  admin bey ben eylul 2012 de muayne oldum kasımda tecil ettirdim tektar sonra mart 2013 de tecili bozdurdum bana bi kagıt verdiler kagıtta terhi tarihi 12.08.2013 yazmakda celp dönemi agustos yazmakda beni agustosda kesin alırlarmı acele cvp yazarsanız sevinirim tskler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kesin bir şey söylenemez Muhtemel olarak TSK belirtmiş. Ağustos celbinde asker olmazsanız Kasım celbinde olabilirsiniz.

   Cevapla
 102. FerdiUsta

  Admin ben 93 luyum tecilliydi askerlıgım eylül doğumluyum suan bozdursam nezaman giderim acaba bı bılgı verırsen cok sevınırım hayırlı aksamlar.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şuan tecilinizi bozdursanız kasım celbi muhtemel sevk tarihiniz olur, ancak şubat celbinde kalma ihtimaliniz yüksektir.

   Cevapla
 103. muhammet

  Admin bey hala bi cevap yazmadiniz yardimci olabilirseniz sevinirim

  Cevapla
 104. Anıl

  bn 93 3 gidecam bugün e devlet şifresini aldım ama acemi birliğimin nereye düştüğü görülmüyo ne zamn belli olur

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuz ayının son haftasında belli olur.

   Cevapla
 105. sezer

  admin ben 93 doğumluyum erken gitme talebinde bulundum 1 2 celp çıkmadı normalde celbim 3 yani ağustos kasıma atma şanşları varmı temmuzun kaçında belli olur şimdiden teşekürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftasında belli olacaktır. Evet kasıma atma şansıda var, Tsk nın ihtiyacına göre alımlar gerçekleşmektedir.

   Cevapla
 106. sezer 93

  93 doğumluyum ağustos celbi ne zaman açıklanıp gidilecek hızlı cevaplarsanız iyi olur teşekürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos celbi, Temmuz ayının son haftasında acemi birlikleri açıklanacaktır. Birliklere Ağustos ayının 12 sinden sonra teslimler başlayacaktır.

   Cevapla
 107. mehmet

  Ben 93 dogumluyum acık lise okuyorum ve tecilliyim agustosta askere gitmek istiyorum acaba tecili bozdursam erken sevk istesem kabul olur mu yoksa zamanı gecti mi olmassa ne yapmam gerekiyo lütfen bana acil
  yardımcı olurmusunuz tesekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos ayı için alımlar durduruldu, bugün tecilinizi bozdursanız en erken Kasım ayı celbinde asker olabilirsiniz Mehmet Bey.

   Cevapla
 108. mehmet

  Dilekçe versek mazeritimizi belirtsek istisna olarak almazlar mı veya devre kaybı olarak falan göndermezler mi

  Cevapla
 109. Turgut

  Slm ben 01.01.1993doğumluyum tecilimi bozdum muayene oldum kağıdın üstünde sevk Ağustos 2014 yazıyo bu yaz gidermiyim tşk

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   2014 yazında gidebilirsiniz.

   Cevapla
 110. ahmet

  merhaba admin , 24 hazıranda muayene oldum . 93/3 gitmem lazim tecilimi bozdurdum . bizim orası 3 gönderiyor . fakat kontenjan doldu dediler napmam lazim dilekçe versem alırlarmı. 4 gitmek istemiyorum tesekkurler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Alamazlar, işlemleriniz yetişmez Ahmet bey.

   Cevapla
 111. ahmet yılmaz

  merhabalar admin. 93/3 gönderiyor bulunduğum kütük. fakat ben 25 haziranda tecilimi bozdurup muayene oldum . ama bana askerlik subesınden 3 devrelerın kontenjanları doldu denildi .4 devre gitmek istemiyorum.dilekce versem işe yararmı bana bir bilgi verirmisiniz. cok teşekkür ederım sımdıden

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   3 tertibe işlemleriniz kesinlikle yetişmez, dilekçe versenizde bir işe yaramaz. Sonraki celp dönemlerinde asker olabilirsiniz.

   Cevapla
 112. erhan

  Benim abim acemi birligine gitmeden 45gun once belli oldu neden simdi ole diyi anlamadim

  Cevapla
 113. sedat

  admin yoklamada 21 agustos sevk tarihi diyor kesin gidermiyim yoksa kasıma atma gibi bir durum varmı ekim 2012 muayene oldum cevap verirseniz sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos celbinde askere gidersiniz.

   Cevapla
 114. tarık çakmak

  merhaba benim abim şubede muayene olmaya gitti kuzenimle kuzenim hastalıklarını belirtmemiş ve abimde psikolojik tedavi görüyor dedem bu ayın birinde şubeye götürdü bu konuy belirtmek için askerliği erteletmek için tedaviye engel olmasın diye dediler birliği belli oldunmu gataya sevketcez gata erteleme yaparmı sayın admin ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yapabilir tarık bey ancak bu durumda ilgili herhangi bir bilgiyi tam bilmiyoruz, byle bir olayla karşılaşmadık. En net bilgiyi sizlere askerlik şubeleri verecektir.

   Cevapla
 115. levent

  admin bey bana dedi şubata gideceksin şubata kontejan doluydu mayısa aktırdılar mayıstada doluydu bu seferde agostusa aktardılar şimdi ben agostusta kesin olarak gidiyormuyum .!

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Büyük ihtimalle artık ağustos ayında asker olursunuz. En kötü ihtimal kasımda kesinlikle olursunuz.

   Cevapla
 116. engin cengiz

  slmlar smdıden tesekurler sorum şu yardımcı olursanıs sevınırım 1991 dogumluyum subat 2013 te tecılımı bosdurdum mayıs agustos kasım oalrak celp tercıhı yaptık mayıs gelmedı bana agustosta gıdersın buyuk ıhtımal dedıler ama askerlık durum belgemde muhtemel sevk tarıhı= kasım olarak gorunuyor agustosta gıtme olasılıgım nedır yoksa yuksek ıhtımal kasımdamı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yüksek ihtimal kasım ayında alınırsınız engin bey.

   Cevapla
 117. turan mutlu

  adim 93/3 agosta gidesin dediler kacinda gideriz

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bayramdan sonra alımların gerçekleşmesi beklenmektedir.

   Cevapla
 118. berat

  ben 93/3 olarak askere gideceğim ağustosun kaçında aceba tam bi bilginiz varmı?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftası yerler belli olacaktır. Bayramdan sonra da sevkler başlayacaktır.

   Cevapla
 119. Şefik

  15-10-1993 doğumluyum gene sene 2012 eğitim yılında lise bitti sınava girdim tercih yapmadım sonra gitmedim bilmiyordum işte bu sene gideceğim 2013 temmuz oldu ben tecil filan onların şubat ayında olduğunu öğrendim şimdi sınav açıklandı bu sene tercih yapacam askerlik tecili benim ne olur kaçakmıyım şimdi?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır kaçak değilsiniz, şubeye giderek askerliğinizi tecil ediniz. Okumak istediğinizi belirtin.

   Cevapla
 120. sezer

  merhaba admin ben 93 doğumluyum celp dönemim ağustos ben erken gitme talebinde bulunmuştum şubat mayıs çıkmadı siz dedinizya kasıma atma şansı var diye şube ağustosta gidersin daha atmaz dedi. her ihtimale karşı başka bi yapacak durum yokmu dilekçe falan gibi bilgilendirirsen sevinirim şimdiden teşekürler. ???

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   93 doğumluysanız ve kütüğünüz Ağustos celbinde gnderiyorsa, Ağustos ayında asker olursunuz. Hayırlı Teskereler.

   Cevapla
 121. Şahin

  Admin bey merhaba 16.07.1992 doğumluyum kütük Karabük mayıs ayında askere almadılar verilen belgede sevk tarihim 12 temmuz diyor ama almama ihtimalleri yüksekmidir . Vede Açıköğretim lisesi okuyorum 5 gün önce kayıt yenileme yaptım askerlikle alakalı her hangi bir durum olmaz değilmi şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlikle alakalı herhangi bir durum olmaz, eğer askerliğiniz okuduğunuz için tecilli değilse askere alınırsınız.

   Cevapla
 122. tayfun bostancı

  merhaba admin.
  ben 2 yıllık mezun olduktan sonra askere gitmen için başvuruda bulundum . bana görevli memur tecillisin dedi. ve orada hemen tecilimi bozdu bilgisayardan bir kaç evrak doldurdum ve sağlık raporu aldım bunların hepsi 18 mayıs ta oldu mayıs yoklaması geçtiler ve ilk oğustos sonra kasım ı işaretledim. 27.04.1992 doğumluyum sakarya hendek ilçesindeyim ve benim hendek şubesinin dağitimin ayı oğustos acaba ben oğustos da gidebilirmiyim yoksa kasım a aktarma olasılıkları var mı.?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sizin yaşıtlarınız zaten asker oldular bu yüzden hendek bölgesinin Ağustos celbinde asker gndermesi sizi pek ilgilendirmiyor. Siz tecil bozdurduğunuz için normalde önünüzdeki ilk celp döneminde asker olmanız gerekiyor. Ancak Tsk nın ihtiyacına göre alındığından Kasım celbinede kalma ihtimaliniz bulunmaktadır. Kesin olarak Temmuz ayının son haftası 93/3lerin yerleri açıklandığında belli olur.

   Cevapla
 123. Halil

  Mayıs ayında tecıl bozdurdum askere büyük ihtimal agustosda gıdersınız dedıler şimdi şubeye gitsem ne zaman gidecegim belli olmuşmudur ? Bir de askere hemen bayram dönüşümü alacaklar yoksa bayramdan 1 hafta sonramı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Halil bey şubeye de gitseniz gidip gitmeyeceğinizi bilemezler, eğer temmuzun son haftasında 93/3 lerin yerleri açıklandığında sizinde sonucunuz belli olursa, şubeye gider sülüsünüzü alır asker olursunuz. Ama sizin durumunuz tecil bozdurma durumu olduğundan kasım ayı celbinde de asker olma durumunuz bulunmaktadır. Kesin teslim tarihiniz sülüsünüzde belirtilecektir.

   Cevapla
 124. mustafa

  admin ben 2012 aralık ayında tecilimi bozdum ve bana 21 mayısta muhtemel sevk tarhi verdiler ama çıkmadı subeye gittim ağustosta gel dediler ama benim abimin düğünü var 25 ağustosta eğere 25 inden önce çıkarsa 1 hafta birliğe geç teslim olursam bi ceza gelirmi para olarak cvp için şimdiden teşekürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Geç teslim olursanız geç teskere alırsınız. Konu hakkında daha net bilgi veremeyiz. Bazı birliklerde cezai işlemde uygulanmaktadır.

   Cevapla
 125. burak

  1992 doğumluyum. nisan ayın da tecilimi bozdurdum. ağustosta askere gidebilecekmiyim ağustosun kacında giderim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos ayındaki asker alımlar Ramazan bayramından sonra gerçekleşmesi beklenmektedir. Tsk nın asker ihtiyacına göre, alınabilirsiniz.

   Cevapla
 126. mStFa

  sa ben 2013 şubat ayında kaydımı sildirip aynı gün şubeye gittim.gerekli işlemleri gerçekleştirip askeri muayenemi oldum.şubeye geri döndüğümde bana dedikleri temmuz ayı içerisinde gel nereye gidiceğini öğren dediler.kesin ağustos ayında gidermiyim admin ???

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   E-devlette yeriniz temmuzun son haftasında açıklanırsa kesin ağustosta gidersiniz. Şubat ayında tecilinizi bozdurduğunuz için gitme olasılığınız çok yüksek.

   Cevapla
   1. mStFa

    çok sağol admin.yalnız bana şu tarihte gidiceksin diye herangi belge falanda vermediler :) sadece temmuzda gel nereye gideceğini öğren dediler.kesin anlamına mı geliyo acaba bu ?? şimdien çok sağoalasın teşekkürler…

    Cevapla
 127. Beşir

  Ben haziran da tecilim bozdum kasımda gideceğim söylediler kasım kaçın da gidecem ve ne ekimin kaçın da yerim beli olur acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ekim ayının son haftası yerler belli olur, kasım ayının ilk haftasında birliklere teslim olmaya başlarsınız.

   Cevapla
 128. hacı

  ben ocak ayında muane oldum sevk tarihim 12.082013de ben ne zman sünüsümü alırm ve gedrm

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sülüsünüzü yerler açıklandıktan sonra alabilirsiniz, Temmuz ayının son haftasında açıklanması beklenmektedir.

   Cevapla
 129. mustafa44

  Merhaba 01.01.1990 dogumluyu 2 yıllık m.y.o ogrencisiyim agustos ayında ögrenciligim devam ederken askere gitmeyi düşünüyorum muayne olsam agustos ayı 93/3 ler le gidebilirmiyim. Gidemzsem nasıl bi yol izlemem gerekli tesekkürler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   93/3 lerle gidemezsiniz. Askerlik şubesine giderek hem okuyup hem askerlik yapmak istediğinizi belirtip erken sevk işlemlerinizi gerçekleştiriniz. 3 ay sonrasına denk gelen celp ayı içerisinde askere alınabilirsiniz.

   Cevapla
 130. hacı

  ne zman alımlara bşlıyrlar byrmdan snraki hngi gün ve tarhde bii blginiz varmı?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sülüslere göre değişiklik gösterir.

   Cevapla
 131. Uğur

  Admin genelkurmayı aradım ağustos sınıflandırmasına tabi olmuşsun dedi ben kesin ağustosta askere gidiyormuyum kasıma atma gibi bi şansları var mı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Genelkurmaydan açıklama geldiyse ağustos ayında askersiniz Uğur bey.

   Cevapla
 132. Görkem

  İyi günler kolay gelsin.Ben 2012 kasım veya aralık ayında askerliğe başvurmuştum bana 21 mayıs muhtemel sevk tarihi demişlerdi o tarihte gidemedim ve benim ağustos ayına atıldığımı öğrendim o da 21 temmuz da belli oluyormuş sanırım . ben tekrar atılır mıyım ağustos ayından da bir bilginiz var mı ? yardımcı olursanız sevinirim ve neden öyle oldugunu anlatırsanız sevinirim kolay gelsin.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tekrar erteleneceğinizi sanmıyoruz, ağustos celbinde asker olabilirsiniz. Bazen Tsk ihtiyaca göre asker alımı gerçekleştirdiğinden dolayı bu tür ertelemeler olabiliyor.

   Cevapla
   1. Görkem

    pekala dilekçe vermeme gerek var mı sizce ağustos da gitmek istediğim için ”erken gitmek istiyorum” diye ? gerek var mı .

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Hayır gerek yok.

     Cevapla
 133. SİNAN

  İyi çalışmalar sayın admin. 1993 doğumluyum.Ben Eylül 2012 de muayene oldum memur erken gitmek istiyorsan istediğin tarihleri işaretle dedi şubat mayıs agustos kasım diye sırası ile işaretledim . Muayene olduktan sonra verdikleri kağıtta muhtemel sevk tarihi Şubat 2013 yazıyordu Şubatta gitmek için kasım ayı içinde şubeye erken sevk dilekçesi gönderdim ancak kabul olmadı mayıs ayı içinde dilekçe gönderdimm kabul olmadı şuben Ağustos 2013 de gönderiyor acaba gene gitmeme şansım var mı bilgi verirseniz sevirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %50 lik bir ihtimalle gidebilirsiniz. Ancak Kasım celbinede sarkabilir. Tamamen Tsk nın kararıdır.

   Cevapla
   1. Sinan

    neden % 50 gitmememe şansım var neden almazlar?şubem 3 gönderiyor

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Tsk nın asker ihtiyacına göre alımlar değişiklik gösterebiliyor.

     Cevapla
 134. Tarık

  admin bey agustosda gidecekler sülüsü ayın kaçında alacaklar.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler açıklandığında alacaklar.

   Cevapla
 135. burak

  1992 doğumluyum nisan ayı içinde tecil bozdurdum görevli sizi ağustos ayı kabul ediyor dedi temmuzun 15 gibi gelirsin dedi o zaman ağustos ayı içinde gidebilirmiyim teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet gidebilirsiniz.

   Cevapla
 136. ferhat

  admin ben işden cıkıcam we onun için sülüs gerekli tazminat alacam er erken süsülü ne zeman alırız..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun sonunda alabilirsiniz.

   Cevapla
 137. metin

  meraba ben metin 93/3 askere gıdecem yerimi ögren bılır miyım acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerleriniz Henüz açıklanmadı Metin Bey.

   Cevapla
 138. metin

  acemı bırlıgım nereye düştüğünü ögrenebılır miyım ACABA

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler Henüz Açıklanmamıştır.

   Cevapla
 139. serdar

  merhaba admin kardeş been 4 gidiyorumda açık öretimde yazıldım ama hiç sınava felen girmedim 2yıldır yani sadece yazıldı ama sınavlara girmedim bu bir sorun yaratırmı yaratmazmı bide 1993,10 15 bismil kasım gönderiyor demi :) bunuda demek istemişdi bide kulaklarımda sorun var %15 engelliyim bir sorun yaratırmı:) düşük engelim ama

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askeri muayene heyeti durumunuz hakkında karar verecektir.

   Cevapla
 140. Enes

  Hayırlı akşamlar öncelikle ben 26,09,1992 doğumluyum ancak belirli sorunlardan dolayı askere gidemedim tecilim falanda yok normal gitmedim nasip olursa bu ağustos ayında askere gidicem şimdi ben 20 temmuzda falan şubeye gitsem beni apar topar alırlarmı yoksa herkez gibi bende ağustostamı giderim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hiç belli olmaz , kaçak durumuna düşmemiş olabilirsiniz, o zama ilk yada ikinci tertiple birlikte alabilirler. Kaçak durumuna düştüyseniz hemen alabilirler.

   Cevapla
 141. yunus

  selamlar
  ben 2013 nın ocak aylarında tecılımı bozdurmuştum bana dedılerkı 2013 mayıs ayında gıdersın mayısın 20sınde gıddım askerlik subesıne bu sefer temmuz sonu gel dedıler bende anlamadım smdı kesın agustosda gıdemrıyım gıdemezsem dılekce yazıp gıdmek ıstedıgımıı yazsam gonderırlerm

  teşekkürler sımdıden..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sizinle aynı durumda olan arkadaşlarımız var, lütfen sitemizdeki diğer soruları inceleyiniz.

   Cevapla
   1. yunus

    sızce agustosda gıdermıyım

    Cevapla
 142. aziz

  admin murat bey ben 14 03 1993 muaynemi ocakta oldum vee ertelendi vee bir kakmadım 2 de olmadı 3 tee gidermiyim sizce vee gidersem acemi birliyine hangi ayda kaçta gidebilirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Acemi birlikleri Temmuz ayının son haftasında açıklanacaktır. Büyük ihtimalle 3 Tertip olarak gidersiniz. Tabiki kütüğünüzün aldığı celp dönemide önemli, eğer 4 tertip gönderiyorsa kasım celbine kalırsınız.

   Cevapla
 143. salih

  ben salih 93 3 gidicem yerleri belli olmuşmu acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler bu ay sonu belli olacaktır. Sitemizi takip etmeye devam ediniz. AskerlikSorgulama.Org

   Cevapla
 144. murat doğru

  kendı yerımı merak edıyorum ögrenmem mumkun mu acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Henüz değil.

   Cevapla
 145. mehmet ali

  s.a hocam ben 1994 doğumluyum 1994 doğumlular bu sene muayne oluyorlar ben işlemlerimi yaptım gözümden dolayı batman askerlik şubesi bana bir kağıt verip aile hekimine gittim beni diyarbakıra sevk ettiler askerlik şubesinden bir kaç kağıt birde bir zarf verip diyarbakır askeri hastanesine gittim muayne oldum bana 5 gün içinde ankara gata hastanesine gitmem lazımdı gidemedim acaba tekrar sevkimi nasıl alabilirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tekrar sevki aldığınız doktora gidip ankaraya sevkinizi alabilirsiniz Mehmet Ali Bey.

   Cevapla
 146. metin

  ben mayıs ın ilk haftasi tecilimi bozdurdum acaba agustos ta gidermiyim yada pazartesi gunu askerlik subesine gitsem bana 93 e 3 gidip gitmeyecegimi soylerler mi. vereceginiz cevap icin simdiden tsk ler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %50 lik bir ihtimal var. En az 3 a kala bozdurmanız gerekiyordu. Sınırda bozdurmuşsunuz tecilinizi. İşlemleriniz TSK tarafından yetişirse gidersiniz. Aksi durumda Kasım celbinde asker olma ihtimaliniz yüksek gözükmektedir.

   Cevapla
   1. metin

    mayis in ilk haftasında tecili bozdurdugumda bana temmuz un sonun da gelme mi soylediler gene de kasımda gidermiyim

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Herşey 93/3 lerin yerlerinin açıklanmasından sonra belli olacaktır. Temmuzun son haftasını bekleyiniz.

     Cevapla
 147. mehmet ali

  s.a hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum bir sorum daha olacaktı tekrar askerlik şubesine gitmeme gerek varmı yoksa direk diyarbakır askeri hastanesindenmi sevkimi alacam nssıl olacak hocam

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şubeye gitseniz daha sağlıklı olur.

   Cevapla
 148. yavuz temur

  1993 3 tertipleri ne zamasn alacaklar

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos ayında 1993 / 3 Tertipleri birliklerine alacaklar.

   Cevapla
 149. GÖKHAN

  mrb.
  peki ağustos ayında gitcem ama bayramdan dolayı geç gitme ihtimalim varmı acaba?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Alımların bayramdan sonra gerçekleşmesi beklenmektedir.

   Cevapla
 150. ordulu

  e devlette acemi birlikleri ne zaman yayınlanır.ve yerler belli olduktan sonra kaç gün içinde teslim olunur.teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   93/3 lerin Ağustos ayın içerisindeki ramazan bayramından sonra teslim olmaları beklenmektedir. Yerler Temmuzun son haftasında açıklanacaktır.

   Cevapla
 151. ahmet k

  93/3 luler nezaman silus alabilecekler acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuz ayının sonunda.

   Cevapla
 152. akyel 72

  slm admın bey ben askere gıdıp gıtmeyeceyımı askerlık subesınden ögrene bilirmıyıyım agustosta gıtmem gerek tıyını

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftası askerlik şubesinden öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 153. okan

  s a herkese hayırlı teskereler benım bı sorum var
  1992 temmuz dogumluyum 2013 şubat ayında son yoklamamı yaptırdım bana mayıs ayında askere gıdecegım soylendı verılen kagıttada 06,05,2013 yazıodu.ama yogunluktan dolayı agustos ayına kaldım ve tekrar agustos yazan kagıt verıldı .baglı oldugum kutuktekı askerler şubat ayında sevk oldular .acaba ben agustos ayında gıdermıyım yoksa yınemı ertelenır .iyi akşamlar.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ertelenip ertelenmemesi konusunda herhangi bir şey söyleyemiyoruz. Durumunuz temmuzun son haftasında yerler açıklandığında belli olacaktır.

   Cevapla
   1. okan

    tekrar rahatsız ettım bi sorum dha olcak
    peki boyle durumlarda daha once gıdenlerde sonuc nasıl oluo 2014 yılına kalma ıhtımalı varmı

    Cevapla
 154. Samet umit

  ben amerikadan cifte vatadasim ve amerikada yasiyorum ama okula gidmiyorum ve 93 eylul dogumluyum suan yurt disindayim bu durumda ne yapmam gerekli parali yapabiliyormuyum ? yada cifte vatandaslarin bi ayricagi varmidir ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Birden fazla tabiiyetli yükümlülerden hangilerinin hangi ülkelerde yaptıkları askerlik hizmetinin sayılacağı Bakanlar Kurulunun 05 TEMMUZ 1993 gün ve 93/4613 sayılı kararı gereğince Millî Savunma Bakanlığınca belirlenmekte olup, Almanya, Avusturya, Danimarka, Finlandiya, Fransa (1979 ve daha genç doğumlular hariç) İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya (01 Ocak 1985 ve daha yaşlı doğumlular), Norveç, Yunanistan, Tunus, Suriye’de yapılan askerlik hizmetleri Türkiye Cumhuriyetinde sayılmaktadır. Bu ülkelerin dışında herhangi bir ülkede yapılan askerlik hizmeti Türkiye Cumhuriyeti’nde sayılmamaktadır.

   Bakanlar Kurulunun 05 TEMMUZ 1993 tarİh ve 93/21648 sayIlI KararI.
   Birden Fazla Tabiiyetli Vatandaşların Askerlik Yükümlülüklerine Yerine Getirmiş Sayılmalarına Dair Esaslar;
   Amaç :
   Madde 1- Bu esasların amacı; yurt dışında doğan ve ikamet edenler ile kanuni rüşt yaşına kadar yabancı bir ülkeye gitmiş olanlardan, bulundukları ülke vatandaşlığını da kazanan Türk vatandaşlarının, askerlik mükellefiyetlerini yerine getirmelerine ilişkin esas ve usulleri belirlemektir.
   Kapsam :
   Madde 2- Bu esaslar, askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş, birden fazla tabiiyetli Türk vatandaşları ile bunların askerlik işlemlerini yapacak kurum ve kuruluşları kapsar.
   Genel İlke :
   Madde 3- Yurt dışında doğan ve ikamet edenler ile kanuni rüşt yaşından önce yabancı bir ülkeye gitmiş olanlardan bulundukları ülke vatandaşlığını da kazanan Türk vatandaşları talepleri halinde durumlarına uyan ve Kanunun öngördüğü askerlik statülerinden biri içerisinde askerlik mükellefiyetlerini 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar yerine getirebilirler veya tabiiyetinde bulundukları diğer ülkede askerlik yapmış olduklarını belgelemek kaydıyla mükellefiyetlerini yerine getirmiş sayılırlar. Bunların 38 yaş sonuna kadar askerlikleri ertelenmiş kabul edilir.
   Erteleme Şartları:
   Madde 4- Aşağıdaki şartları taşıyanların muvazzaf askerlik hizmeti, talepleri halinde 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar ertelenmiş sayılır.
   1. Yurt dışında doğmak ve ikamet etmek veya kanuni rüşt yaşından önce ikamet amacıyla yabancı bir ülkeye gitmek suretiyle bulunduğu ülke vatandaşlığını kazanmış olmak.
   2. Erteleme süresi içinde yabancı ülke vatandaşlığı statüsünü muhafaza etmek ve yabancı ülkede ikamete devam etmek.
   Erteleme talebi doğrudan ya da elçilik veya konsolosluklar aracılığı ile ilgilinin kayıtlı bulunduğu askerlik şubesine yabancı ülke tabiiyetinde bulunduğunu gösterir belgelerin onaylı suretleri de eklenerek yazılı olarak yapılır.
   Askerlik Yükümlülüğünün Yerine Getirilmiş Olması
   Madde 5- Yurt dışında doğmak ve ikamet etmek veya kanuni rüşt yaşından önce ikamet etmek amacıyla yabancı bir ülkeye gitmek suretiyle bulunduğu ülke vatandaşlığını 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar kazananlardan tabiiyetinde bulundukları yabancı ülkede askerlik yaptıklarını belgeleyenler askerlik yükümlülüğünü yerine getirmiş sayılırlar.
   Bulundukları ülke mevzuatı gereği ihtiyaç fazlası oldukları veya inançları nedeniyle askerlik yapmak istemediklerinden sivil kurum ve kuruluşlarda hizmet yapmak suretiyle askerlik hizmetini tamamlayanlar da bu durumlarını belgelemek kaydıyla askerlik yükümlülüğünü yerine getirmiş sayılırlar.
   Birden fazla tabiiyetli yükümlülerin yabancı ülkelerde yaptıkları askerlik hizmeti aşağıdaki hallerde yükümlülüklerinden sayılmaz.
   1. Vatandaşlığını kazandığı ülkeye kanuni rüşt yaşından sonra gitmiş olanların bu ülke silahlı kuvvetlerinde yaptıkları askerlik hizmeti.
   2. Yurt içinde askerlik hizmetine başladıktan sonra herhangi bir nedenle yurt dışına çıkıp da tabiiyetinde bulunduğu yabancı ülkede askerlik hizmetini yapanların hizmeti.
   3. Türkiye ile savaş halinde bulunan bir devletin veya bu devlet ile aralarında savaş için ittifak veya iştirak olan bir devletin silahlı kuvvetlerinde hizmet kabul edenlerden, askerlik görevini yapmak için yetkili kılınmış makamlar tarafından usulen yapılacak çağrıya mazeretsiz olarak bir ay içinde icabet etmeyenlerin askerlik hizmeti.
   4. Yabancı ülkede askerlik hizmetlerini yaptıkları sırada Türkiye Cumhuriyeti’nin iç ve dış güvenliği ile kanunun suç saydığı iktisadi ve/veya mali güvenliği aleyhine faaliyette bulunanların askerlik hizmeti.
   5. Askerlik mükellefiyeti bulunmayan ülkelerde yapılan askerlik hizmeti.
   6. Tabiiyetinde bulunduğu ülkede, fiili askerlik hizmetinden muaf olanlar ile askerlik hizmeti yerine sivil kurum ve kuruluşlarda da hizmet yapmadan doğrudan ihtiyata alınanlar.
   Yabancı Ülkelerin Belirlenmesi
   Madde 6- Birden fazla tabiiyetli yükümlülerden hangilerinin hangi ülkelerde yaptıkları askerliğin muvazzaflık askerlik hizmetinden sayılacağı, İçişleri ve Dışişleri bakanlıklarının görüşleri alınarak Milli Savunma Bakanlığınca belirlenir.
   Yabancı Ülkede Yapılan Askerlik Hizmetinin Belgelenmesi
   Madde 7- Yabancı ülkede yapılan askerliğin belgelenmesi, ilgilinin yabancı ülke tabiiyetinde bulunduğu ve bu ülkede askerlik hizmetini yaptığını veya askerlik mükellefiyetini yerine getirmiş sayıldığını gösteren belgelerin aslı veya onaylı suretleri ile bu belgelerin elçilik veya konsolosluklarca onaylanmış tercümelerinin kayıtlı bulunduğu askerlik şubesine dilekçe ekinde ibrazı şeklinde olur.
   Askerliğe Elverişli Olmayanların Durumu
   Madde 8- Tabiiyetinde bulundukları yabancı ülkede askerlik hizmetini yapmak durumunda olup da askerlik hizmetine başlamadan önce veya başladıktan sonra askerliğe elverişli olmadıklarına dair resmi hastanelerden rapor alanların raporları ile elçilik veya konsolosluklarca onaylı tercümesi Milli Savunma Bakanlığına gönderilir. Bunların askerlik işlemleri raporları üzerinden Milli Savunma Bakanlığına sonuçlandırılır.
   Askerlik Hizmetinin Hesabı
   Madde 9- Tabiiyetinde bulundukları yabancı ülkede askerlik yapmakta oldukları sırada herhangi bir sebeple askerlik hizmetini tamamlamadan Türkiye’ye dönerek askerlik hizmetini Türkiye’de yapmak isteyenlerin yurt dışında yapmış oldukları askerlik hizmeti belgelendirilmek koşuluyla yapacakları askerlik hizmetinden düşülür.
   Savaş veya Savaşı Gerektirecek Hallerde Yükümlülük
   Madde 10- Birden fazla tabiiyetli yükümlülerin savaş veya savaşı gerektirecek bir durumun baş göstermesi halinde askerlik hizmetini yerine getirmek üzere silah altına alınmalarının esasları Bakanlar Kurulunca belirlenir.
   Yedeklik Durumu
   Madde 11- Birden fazla tabiiyetli yükümlülerden askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılanlar yedek kaynağa alınırlar. Ancak bunlara barışta sefer görev emri verilmez.
   Hukuki Dayanak
   Madde 12- Bu esaslar, 1111 Sayılı Askerlik Kanununun 2 nci maddesine 21/5/1992 tarihli ve 3802 sayılı Kanunla eklenen on ikinci fıkra hükmüne dayanılarak hazırlanmıştır.
   Yürürlülük
   Madde 13- Bu esaslar yayımı tarihinde yürürlüğü girer.
   Yürütme
   Madde 14- Bu esasları Bakanlar Kurulu yürütür.

   ASKERLİK HİZMETİ SAYILAN ÜLKELER

   1.
   ALMANYA
   2.
   AVUSTURYA
   3.
   DANİMARKA
   4.
   FİNLANDİYA
   5.
   FRANSA (1979 ve daha genç doğumlular hariç)
   6.
   İSRAİL
   7.
   İSVEÇ
   8.
   İSVİÇRE
   9.
   SURİYE
   10.
   NORVEÇ
   11.
   YUNANİSTAN
   12.
   TUNUS (MÜTEKABİLİYET ESASINA DAYALI)

   Cevapla
 155. remzi

  Ben 89 dogumluym ackögretim isletme nkuyorum şubt2013te hem okuyup hem asker olmak istdm evraklari hazrladm maysta gdrsin dediler ama hala ogrencisin dyip agustos dediler ama suana kadar elime kagt falan gelmdı gdecegme dair gelmesi gerekmiyormu

  Cevapla
 156. fatih

  selam admin ben 2012 kasım ayında askerlik için muayene oldum 2013 nisan başlarında tecil ettim mayıs başında tekrar tecil bozup muayen oldum celp dönemim ağustos kesin gidermiyim ve ağustos dönemi sınıflandırmaları yapıldımı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sınıflandırmalar yapıldı. Ağustos celbi için temmuz ayının son haftasında yerler açıklanacaktır. Yerleriniz açıklandığında acemi birliğinizi sistemde görebilirseniz asker olursunuz. Aksi halde kasım celbine kalırsınız.

   Cevapla
 157. metin

  sınıflandirılma yapıldıysa agustos ta askere gidip gitmeyecegimizi ogrenebilirmiyiz

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftası öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 158. SİNAN

  Merhaba ben 1993 doğumluyum şubem 3 gönderiyor. Şubeyi aradım 1-30 haziran arasında sevk işlemi yaptırmanız gerekmektedir dediler bana öyle bilgi vermediler ne yapmam gerek acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şubeyi aradığınızda vermişler o bilgiyi size. Siz en kısa sürede askerlik şubesine gidip işlemlerinizi yaptırınız.

   Cevapla
 159. muhammed

  s..a ben askerlik işlemlerimi yenni yaptım öğrenciyim tescil hakkımı kulanmadım acaba tescilimi versem verirlermi okulumu devam edebilirmiyim

  Cevapla
 160. yusuf

  merhaba admin ben şubatta gittim göndermediler masyısta göndermediler şimdi austos 12 dediler oda kesin değil sadece tercih yapıldığını söylediler yani kasım ayınada kalma ihtimalim olduğu söyleniyor şimdi size sormak istediğim yüzde kaç giderim ben şubemin normal celp dönemi şubat ama onların hatasından dolayı gidemedim beceriksizler yüzünden 6 aaydır boş yatıyorum elimdeki kağıtta austos 12 yazıyor ama ben yinede güvenemiorum bunlara

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %50 gitme ihtimaliniz var.

   Cevapla
 161. remzi

  benm soruya cevap alamadım 2 gündür cevap bekliyom…?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   sorunuzu tekrar alabilirmiyiz, Sayfamızda aşırı yoğunluk var bazen editör ekibimiz soruları gözden kaçırabiliyor.

   Cevapla
 162. remzi

  ben 89 dogumluyum işletme okuyorum acıktan ama 2013 subat ayında subeye gittim hem okuyup hem askerlik yapmak için basvurdum mayısta gidersin dediler nisanda ugradım kagıtların ankkaraya gitti ögrencisin dye agustosa ertelediler ama agustosta gidecegime dair kagıt belge ulasmadı bana aramadılarda subeyede gitmedim kasıma mı göndercekler yoksa beni suana kadar agustosta gitcem diye kagıt gelmesi gerekmiyormuydu acıklarsanız sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftasında 93/3 lerin yerleri açıklandığında sizinde ağustosta asker olup olmayacağınız belli olacaktır.

   Cevapla
 163. remzi

  soruyu yazdım silindi birdaha yazıyorum ben 89 dogumluyum acıktan işletme okuyodum okuyamnadım subat 2013 te hem okuyu hem askerlik yapmak için basvurdum mayısta yani 93e 2 alcaz dediler nisanda gittim ögrencisin diyip agustosata gidersin dediler simdi subeya falan ugramadımm elime hiç bi belge kagıt gelmedi agustosta askere gitceğime dair gelmesi gerekmiyormu yoksa kasımdamı gitcem arkadasa kagıt gelmis agustosta gitceğine dair bana gelmedi bilgilendirirmisinz acil cevap…?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftasını beklemeniz gerekmektedir. Yerler açıklandığında askerlik şubesinden yada internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 164. Emre

  Kolay gelsin iyi çalışmalar

  Bir kaç sorum olucaktı.ben okulu yeni bitirdim 93 dogumluyum temmuzun son haftası alıcam diplomamı celp dönemine baktıgımda ist/fatih kasım celp dönemi gözüküyor.ama daha erken gitmek istiyorum askere mesela 93/3 olarak acaba böyle bişi yapmam mümkünmü……..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   93/3 olarak askere gitmeniz mümkün değildir. Bu ay sonu 93/3lerin yerleri açıklanacaktır. Sizin işlemleriniz yetişmez. En kısa sürede askerlik şubesine giderek kasım celbi için işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir Emre Bey.

   Cevapla
 165. ahmet

  mrb admin askeriyenin bana verdiği kağıtta mayıs yazıyor ama bnm gitmem gereken ay şubat.şubatta gidemedim çıkmadı mayısta gel dediler mayısta gittim çıkmadı ağustosta gel dediler kağıtta mayıs yazıyor sence ne olur bnm bu iş

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Büyük ihtimalle bu ay asker olursunuz ahmet bey.

   Cevapla
 166. ahmet

  ee bide sormayı unutttum eve flm kağıt geliyormu askere çağırmak için

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır kağıt gelmiyor. Bizzat askerlik şubesine giderek işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir.

   Cevapla
 167. Enes

  Sevk tarihi sülüsü alacagım tarıh mıdır aceba ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır Sülüsünüzü aldıktan sonra Sülüsün üzerinde sevk tarihiniz yazacaktır.

   Cevapla
 168. burak

  merhabalar bize 15 temuzda gelin dediler şubeden yerlerimizi mi öğreneceğiz.teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftasında belli olması beklenmektedir. İnternet üzerinden de askerlik yerinizi öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 169. Bozkurt

  s.a admin ben 93/3 gidiyorum ben erken sevk aldım kesin ağustosta gitme şansım varmı ve sevk tarihleri nezaman açıklancak ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftası Askerlik Sorgulama işleminizi gerçekleştirebliirsiniz.

   Cevapla
 170. mehmet

  Selam admin agustos 93e 33 gtceklerneline agustosta gtceklerne dair kaggt gelmis ama bna gelmedi subeye ugraadm sordum arkaaslara gelmdyse kasima kaldn byuk iht
  al dediler acaba nye kagt gelmdi ögreneblrmym acil cev.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bilemiyoruz Mehmet Bey. Türk Silahlı Kuvvetlerine Sormak Lazım.

   Cevapla
 171. ahmet

  ilgilendiğiniz için tşk edrm

  Cevapla
 172. aykut

  93/2 a b ayrimi olmuustu bler haziranda teslim oldular 93/3 lerdebole a b ayrilimi o
  lcakmi olcaksa b hangi ay gitcek acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Olma olasılığı yüksektir. B’lerin hangi tarihte gideceği alacakları sülüste belli olacaktır.

   Cevapla
 173. Yasin

  Merhaba admin.93 doğumluyum daha muayne olmadım.muayne olmadığıma dair kağıt da geldi bana fakat ben devre kaybı olarak gitmek istemiyorum.4 tertip gitmek için ne zaman muayne olmam gerekiyo.ya da 3 gitme olasılığım var mı ağustosun ilk haftası muayne olursam ? teşekkürler..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır 3 tertip gidebilmeniz için en az 3 önceden işlem yaptırmanız gerekmekteydi. Siz bu ay içinde askerlik işlemleriniz için şubeye gidiniz ve işlemlerinizi yaptırınız. Askere kasım celbinde ancak o zaman alınabilirsiniz.

   Cevapla
 174. burak

  a b ayrımı ne demek ?

  Cevapla
 175. ferhat

  admin sülüsü temmuzun kesin olarak kaçında alırız..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kesin tarih veremiyoruz. Temmuzun son haftasında alınması beklenmektedir.

   Cevapla
 176. ahmet zeki

  admin bir kaç sorum olacak ben tecilimi 29 nisan 2013 de bozdurdum kendi celp tarihim agustaos olarak geçiyor ben agustos 2013 de sevk edilirmiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Büyük ihtimalle gidersiniz ancak sizin celbiniz ağustos değildir. 2013 ağustos celbi askere 1993 doğumlu olanların celbidir.

   Cevapla
 177. nevzat

  merhaba admin benim celp dönemim şubattı ama şubebnin hatasından dolayı kendi devremde gidemedim sonra mayıs ayında hatayı düzelttik bana austos 12 sinde bi kağıt verdiler ama kendi celp dönemim olmadığı için gidip gitmeyeceğimin kesin olmadığını söylediler şimdi size sorum ben yüzde kaç ihtimallen giderim askere ve yerlerin açıklanacağı tarih 19 temmuzmu yine

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler Temmuzun son haftası açıklanması bekleniyor. %50 gitme ihtimaliniz var nevzat bey.

   Cevapla
 178. nevzat

  peki ya gidemezsem ben gitmek istiyorum ne yapmalıyım yüzde 51 de olsa gitme ihtimalim yokmu yani yarı yarıyamı peki neden elimdeki kağıtta ağustos 12 yazıyor

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftasında belli olur. Bazen asker ihtiyacına göre alımlar değişiklik gösterebiliyor.

   Cevapla
 179. Anıl

  admin bey 93 3 askerlik yerler belli oldumu lütfen yardım cı olurmusunz e devlet den giriyorum birşey görünmüyo

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Henüzyerlerbelli olmadığı için bir şey göremiyorsunuz. Bizi takip etmeye devam edin. Yerler açıklandığında bildireceğiz.

   Cevapla
 180. Anıl

  tşkür ederm peki ne zamn açıklanacak

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son hafta içinde.

   Cevapla
 181. Ketenci

  91 Doğumluyum. Nisan 1 itibari ile tecilimi kaldırıp İşlemlerimi tamamladım.
  Verilen kağıtta 12 ağustos sevk tarihi olarak belirtilmiş. Aksi bir durum olur mu yoksa ağustos asker alımında gidermiyim ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ketenci Bey, Tamamen asker alımları Asal tarafından belirlenmektedir. Bazen bir sonraki celp döneminede kalma durumu olabiliyor. Asker sayısı fazla olduğunda bazı kişilerin askerlikleri ertelenebiliyor.

   Cevapla
 182. YUNUS

  S.a Admın

  Ben 1991doğumluyum acık ogretım okuduğum ıcın Askerlıgı Tecıl Ettırmıstım
  Gecen Ocak Ayında Tecılımı Bozdurdum Ve Muayene Oldum Bana mayıs Ayında gıdecegım soyledı ama Mayıs Ayında Askerlık Subesıne Gıttıgımde Bana Temmuzun Son Haftası Gelmemı Soledıler
  Bu Sefer Gıdermıyım
  Gıder ısem Agustosun Kacında Alırlar
  Şimdiden Teşekkurler
  Kolay Gelsin…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Gitme ihtimaliniz hakkında birşey söylemek zor. Asal bazen asker ihtiyacına göre asker alım tarihlerinde değişiklik yapabiliyor. Bir sonraki celp tarihine atabiliyor. Bu yüzden Temmuzun Son haftasında 93/3 askerlik yerleri açıklandığında belli olur sizin durumunuz. Ağustos ayı askerleri birliklerine bayramdan sonra teslim olmaya başlayacaklar.

   Cevapla
 183. yusuf damar

  yusuf damar
  ben 1992 doğumluyum ben bayramdan sonra askerliğ şubesınde muane olsam benı hemen askere yollarlarmı 93/3 ne bayramdan sonra agustosta kacıncı gunde gıdıyorlar benıde onlarlanmı yollarlarmı ben 2 hafta önce yorum yazdım bana cevap gelmedı ben cevapları nasıl görrum bana yardımcı olsanız çok sevınırım çok teşekurler
  admin bey biraz çabuk cevap gelse sevinırım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır hemen askere yollamazlar. İşlemleriniz yetişmez Yusuf Bey. Adminlerimiz Tüm sorulara cevap vermek için gerçekten çaba gösteriyorlar. Ancak bazı sorular açıklayıcı olmadığı için yanlış bilgi vermemek amacı ile soruları cevaplamıyorlar.

   Cevapla
 184. hakan

  merhaba ben haziran 1 de tecil bozdum acaba ağustosa asker olurmuyum yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır Ağustos celbine sizin işlemleriniz yetişmez Hakan Bey.

   Cevapla
 185. alii

  Kolay gelsin
  Gata dan duz taban ve menuskusten rahatsiz olduguma dair komando olamaz ama askerlige elverisli raporu verdi. Komando olma iht. Warmi ? Ve askerde ne olarak yaparim.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır ihtimal yoktur. Askerliğinizi ne olarak yapacağınıza Tsk karar vermektedir. Sülüsünüzü aldığınızda asker sınıfınız yazacaktır.

   Cevapla
 186. hakan

  admin bey tecili bozduktan sonra işlemler kaç ay sürüyo acaba kaç ay sonra alıyolar askere

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tecil bozdurduktan sonra normal şartlarda 3 ay sonrasını takip eden celp döneminde askere alınıyor.

   Cevapla
 187. bahattin

  Iyi günler, ben 91 doğumluyum üniversiteyi yeni bitirdim acaba ağustosta askere gidebilir miyim. Bunun cevabı hayır ise kasımda askere gitmek için ne yapmam gerekecek ve tahminen kasımın kaçında askerliğim başlar. Kpss tercihi yapacağım da o yüzden bu şekilde peşpeşe sorular soruyorum kusuruma bakmayın şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınız için…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasımda askere gidebilmeniz için biran önce askerlik şubesine giderek tecilinizi kaldırmanız ve askere erken gitmek istediğinizi belirtip erken sevk dilekçesi vermeniz gerekmektedir. Kasım celbine askerliğiniz kabul edilir ise Kasım ayının ilk haftası askere alınırsınız.

   Cevapla
 188. Doğan Köçer

  s.a arkadaslar ben 93/3 mus BULANIK kütük nereye giderim tahminen ? bi cvp alsam ??

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Acemi birlğinizi tahmin edemeyiz.

   Cevapla
 189. samet

  admin 93/3 ler ne zaman belli olacak ve ne zaman teslim olacaklar bilgi verirsen seviniriz.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bu ayın son haftası yerlerinizi belli olacaktır. Bayramdan sonra ise birliklerinize teslim olmaya başlayacaksınız.

   Cevapla
 190. turan

  admin askerli subesi bana dedi 12 si btelsim olcan ama yerimiz nezamn beli oluyor

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bu ayın son haftasında belli olacaktır.

   Cevapla
 191. sadık çam

  mehaba bn 93 lüyüm 3 tertipler ne zamn gidecek ne zamn açıklanacak dağıtım yerleri bide şunu söylemek istiyorum ben çorum iskilipliyim ama zonguldak çaycuma mada ikametim ve orada muayne oldum ne zamn askere giederim beni bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftasında yerler belli olacak, ağustos ayı ramazan bayramından sonra birliklere teslim olunacak.

   Cevapla
 192. ümit aydın

  ben kasımda gidiyorum da yerleri ne zaman belli olurr bide sevk tarihleri ne zaman olurrr

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler Ekim ayının sonlarına doğru belli olacaktır. Kasımın ilk haftasıda 93/4 tertiplerin askere alımları beklenmektedir.

   Cevapla
 193. ferdi kökenöz

  ya 93/3 tertipler ne zaman gidecek

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos ayında acemi birliklerine gidecekler.

   Cevapla
 194. Aro

  Selam ben 89 doğumluyum. Nisan’da tecilimi bozdurdum. Ağustos’ta gitmek için başvurdum. Yaşım geçtiği için kabul edilir miyim yoksa Kasım’a kalırım ? Ağustos’ta kabul edilmez isem Kasım’da kesin alınır mıyım askere ? Çünkü bulunduğum yer Kasım’da götürüyor. Bir sonraki döneme bırakmazlar dimi.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos ayı için işlem yaptırmakta geç kaldınız. Bu ay içerisinde başvuru yaparsanız kasım celbinde askere alınma ihtimaliniz var. Ancak Tsk bazen asker alımlarında değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden 20144 yılı celp dönemlerinede kalma ihtimaliniz bulunmaktadır.

   Cevapla
   1. Aro

    Admin yanlış anladın. Ben zaten Nisan’da yoklamamı yaptırdım. Nisan’da gittiğimde Mayıs’ta askere gitmek istediğimi söyledim. Şubedeki bayan bana Mayıs’a yetişmez en erken Ağustos’ta gidersin dedi. Ben tecilimi bozdurup, muayene oldum zaten. Yani işlemlerimi yaptırdım. Verdikleri kağıtta da muhtemel sevk tarihi 12.08.2013 yazıyor. Sınıflandırma olayı varmış. Yarın arayıp sınıflandırmaya dahil edilip edilmediğimi öğreneceğim. Eğer Ağustos için sınıflandırmaya dahil olduysam kesin Ağustos’ta gidiyorum. Yarın arayacağım ama ben yinede yazayım dedim. 89 doğumluyum ya yaşım geçtiği için kesin Ağustos’ta gider miyim bunu öğrenmek istedim. Diyelim Ağustosa kabul edilmedim Kasım’da kesin gider miyim ? Çünkü bulunduğum yer Kasım’da götürüyor.

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Ağustos sınıfına dahil olduysanız tabiki gidersiniz Aro Bey. Bulunduğunuz yer Kasımda 93/4 tertipleri yani 1993 doğumluları götürüyor. O durum sizi pek bağlamıyor. Ama yaptırmış olduğunuz işlemler doğrultusunda ağustos ayında gidemezseniz şayet Kasım ayında asker olursunuz.

     Cevapla
     1. Aro

      Peki son sorum. Ağustos sınıfına dahil olmadıysam eğer Kasım’da %100 asker olur muyum ? Çünkü bulunduğum yer Kasım’da götürüyor. Yoksa Kasım sınıfına dahil olmayıp sonraki üç aya kalma durumum var mı ? Yani buda 2014 celp dönemine denk geliyor. Kasım’da dilekçe verip Şubat, Mayıs’ta sınıflandırmaya dahil olmayanlar Ağustos’ta da sınıflandırmaya dahil olmamış. Bu genel değil tabi olmayan kişiler var. Yani şöyle düşünebiliriz. O kişiler benden önce dilekçesini vermiş ama Ağustos sınıflandırmasına bile dahil olmadıysa benim olma ihtimal hiç yok diye düşünebilir miyim ? Yoksa bu iş tamamen bilgisayar ortamında otomatik olarak belirleniyor ? Hangi ayda başvurduğunun bir önemi var mı yok mu ? Birde yaş olayı var 89 doğumluyum yaşım geçtiği için alınma ihtimalim yüksek mi. Yoksa yaş fark ediyor mu ? Uzunca yazdım ama cevaplaması kısa bir şekilde net olabilir :) saygılar.

     2. Admin (Cevapladı)

      Hayır %100 asker olamazsınız. Sonraki celp dönemlerine de kalma durumunuz var. Tecil durumlarında yaşın pek önemi yok.

     3. Aro

      Peki cevaplarınız için teşekkür ederim ama son bir sorum daha olacak. Bugün MSB bakanlığını aradığımda Ağustos ayında sınıflandırmaya dahil olup, olmadığımı öğrenmek istedim. Bana 24 Temmuz’da internetten veya şubeden öğrenebileceğimi söylediler. Yalnız bazı kişiler nasıl oluyorsa 24’ünden önce sınıflandırmaya dahil olup olmadıklarını öğrenmiş ama bana bilgi verilmedi. Bide e-devlet üzerinden baktım herhangi bir sınıflandırmaya dahil değilsiniz diyor. Bunun bir önemi yok dimi. Bu yazılana aldanmamak lazım ? Tam olarak Ağustos’ta gidip gitmeyeceğim söyledikleri tarihte 24 Temmuz’da belli olacak. Ve askere alınma ihtimalim % kaç sizce ? saygılar.

     4. Admin (Cevapladı)

      E-Devlet Askerlik Sorgulama sistemi üzerinde Sevk Edilecek Eğitim Merkezi kısmında Hakkınızda Herhangi Bir Sınıflandırma Sonucu Bulunamamıştır yazısına aldanmayın. O yazı henüz yerler açıklanmadığı için tüm bireylerde o şekilde yazmaktadır. Askerlik sorgulama işlemi sırasında yerler açıklandığı günden itibaren yine o yazıları alıyorsanız o zaman askerliğiniz çıkmamış demektir. Askere alınma ihtimalinizin %’sini Temmuzun son haftası göreceksiniz.

    2. samet

     sınıflandırma nasıl ögreniliyorki..

     Cevapla
     1. Aro

      Öğrenenler varmış dostum. Ne kadar doğru veya yalan bilemem. Yani adam Ağustos’ta kesin gidip, gitmeyeceğini arayıp öğrenmiş. Bizde inandık, genel kurmayı aradık, şubeye gittik. İki yerde 24’ünde belli olacağını söyledi. Yani boşuna kendimizi yorduk. Yer yazılana inanırsak böyle olur işte.

 195. Emre

  Admin merhabalar. Agustos celbi teslim tarihi temmuzun son haftası belli olacak onu biliyorum fakat sorum şu.. Bazı okudugum bılgılere gore teslim tarihi agustosun 12 si olabilir mi? Bana muayenede 20 sine dogru gidersin demislerdi. Bu konuda hangi ihtimal daha yuksek?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sevk tarihi kesin olmamakla birlikte bayramdan sonra gerçekleşmesi bekleniyor. Temmuzun son haftası yerler açıklandığında sevk tarihide sistemde gözükecektir.

   Cevapla
 196. ahmet öztürk

  ben 93 dogumluyum kendi celp dönemim şubat ama tecil ettirmiştim ve tecili 29 nisan da bozdurdum askerlik durum belgesinde sevk tarihi 12 agustas yazıyor ben agustosda sevk edilirmiyim cevap için şimdiden teşekkürler sayın admin

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Değişiklik gösterebilir. Bazen yazılı olan celpte askere alım olmayabiliyor. Kişi sayısının fazlalığına göre değişiklik gösterebiliyor alımlar.

   Cevapla
 197. sinan

  Slm ben sinan ben muaynemi 2013 ocak ayında oldum benim kutugum 1 gönderdi askerlik şubesi mayısta askere alinirsin dedilier mayısta gidemedim tercih yapmışım ağustosta gidebilirmiyim admin bey

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Büyük ihtimalle ağustos celbinde Asker olursunuz Sinan Bey.

   Cevapla
 198. sinan

  Yanlız benim yaptığım tercihde mayıs ayında gitmek istiyorum demişim kısacası benim durum ne olur yardımcı olursaniz sevirim admin bey

  Cevapla
 199. erdi

  slm admin ben 04.04.2012 de yoklama oldum ama yoklama olmadan 40 gün kaçak gezmiştim ben ağustosta askere gitmek için şubeye gittim tecil bozdurmaya bana şimdi tecilini bozarsak hemen askere alırlar sen 86. maddeye düşmüşsün dediler ben ağusta askere gitmek için ne zman tecilimi bozdurmam lazım yardım ederseniz sevinirim teşekküelr…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustosta askere gidebilir misiniz bilmiyoruz. Çünkü durumunuz biraz karışık, kaçak durumdaysanız şuan şubeye gidip işlem yaptırsanız sizi askere alıcaklarını tahmin ediyoruz. Siz ağustos ayında şubeye giderek işlemlerinizi yaptırınız.

   Cevapla
   1. erdi

    evet admin zaten askerlik şubesine gittim ağustosta gitmek istiyosan ağustos 1 i ile 4 ü arası gelin tecilini bozdur dedi 5 ağustos galiba celp dönemiymiş ben şimdi 1 ağustosta gidip bozdursam tecilimi bayramdan sonra 93/3 devrelermi giderim yoksa bayramdan önce devre kaybı olarakmı giderim

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Şuan tecil bozdursanız Ağustos celbinde askere alınmanız imkansız. Kasımda alınma ihtimaliniz vardır.

     Cevapla
     1. erdi

      ama askerlik subesi bana ağustosta gitmek istiyorsan ağustos ayında gel dedi ben 2 kere tecil bozdurmaya gittim 2 sindede aynı şeyi söyledi admin bana

     2. Admin (Cevapladı)

      O zaman siz şubenin söylediği şekilde hareket ediniz erdi bey.

 200. ordulu

  merhabalar bu gün askerlik şubesine gittik temmuz 15 gibi gelir yerinizi öğrenirsiniz dediler simdi 23 temmuz dediler 23.de kesin belli olur mu acaba admin yani son hafta simdi den teşekkür ediyorum

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Soh hafta belli olacaktır 93/3 Askerlik yerleri.

   Cevapla
 201. malatyalı

  slm admin ben 6/3/2013de tecili bozup muayene oldum 1992 dogumluyum verdikleri kagittata 12 aqustos yaziyo celp dönemi ordaki görevli agustosda cıkmaya bilir dedi sence beni kasimdamı götururler agustosta mı götururler şimdiden tesekkrler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Malatyalı bey, askerliğinizin çıkıp çıkmayacağı 10 gün sonra belli olacaktır.

   Cevapla
   1. kadif fırat

    slm admin bey ya da hanm efendi bn martta tecili bozdum acık lise okuyom beni aqustosta askere götururler mi goturrlerse orda snavlara girebilirmiyim ha bu arada 92 dogumluyum verdikleri kaqıt 12 aqustos yazıyo sence kasımamı kalırım aqustostamı giderim şimdiden tesekkürler kolay gelsin…

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Ağustos celbinde gidebilirsiniz, eğer askere alınırsanız, sınavlarınızın olduğunu askere alındığınızda bildiriniz.

     Cevapla
 202. sbn3838

  Merhabalar…Açıkögretim Üniversitesi Okumakta iken nisan ayında askerlik şubesine gittim.Mayısta gitmek istegimi belirttim fakat mayıs celbi kapandı diyerek oradaki görevli arkadaş 2 adet celp dönemi seçti. Agustos 2013 Kasım 2013. İlçemin celp dönemi Mayıs 2013. Ama bana %90 Agustosta gidersin dedi.Zaten muhtemel sevk tarihinde 13/08/2013 yazıyor. Agustosta gitmeyi çok istiyorum.Sizce Gidebilir miyim %90 ihtimal var mı dedigi gibi. Eger Gideceksem silüs ü ne zaman alırım… Şimdiden Teşekkür Ederim Admin…

  Cevapla
  1. sbn3838

   Bu arada 1990 Dogumluyum

   Cevapla
  2. Admin (Cevapladı)

   Ağustos celbinde gitme ihtimaliniz bize göre %50’dir. Sülüsler 93/3 askerlerimiz için Temmuz ayının son haftasında alınacaktır.

   Cevapla
   1. sbn3838

    Bugun subeye gittim daha önce aldıgım askerlik durum belgesinde 08 agustos yazarken bugun kasım celbi 04 kasım yazıyor. subedeki bu yazı önemli degil sen haftaya carsamba gel dedi.Agustos ta gidebilirmişim.Ama kasım yazması kafamı karaştırdı. Bunu memura da sordum o bana daha belli olmadıgını o yazının tasnif dışı oldugunu söyledi.Ona sormayı unuttum agustos gitmesem bile bu sen kesin gider miyim?

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Tabiki ağustos ayında asker olamasanızda Kasım celbinde askere alınırsınız Sbn3838

     Cevapla
     1. sbn3838

      Çok Soru Soruyorum Özür dilerim ama bu çelişkiye kafam takıldı neden daha önce gittigimde agustos yazıp bu gittigimde kasım yazıyor… agustosta alınmıycam mı yani :(

  3. fatihhh

   kardeşim bende senınle aynı durumdaydım eger se nısanda gttıysen subeye agustosda askersın bunu öğrenmen ıçın kendi şubenı arıyacan dicen ki ben devre kaybıyım agustosda gdebılıyormuyum kendi şuben ne derse o durr

   Cevapla
 203. elif

  şimdi kardeşim askere gidecek agostosda ama tarihini bilmek istiyoruzz bizim icin cok önmliii li bu teşekür ederimm

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bayramdan Sonra asker alımları gerçekleşecektir.

   Cevapla
  2. DaDaŞ

   Çokmu Merak Ettin Elif Gideceğim İşte Kurtlun

   Cevapla
 204. Ersin

  merhaba ıyı gunler size sormak istediğim soru şoyle ben muane oldum 4 agustos olarak gun verdıler 25.07.1992 doğumluyum bayramdan öncemı gıderım yoksa byramdan sonramı gıderım eger gıdeceksem sülüsü kaç gün önceden ala bılırım teşekurler..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Alımların bayramdan sonra gerçekleşmesi beklenmektedir.

   Cevapla
 205. micro

  merhabalar 1989 doğumluyum…mart ayında askerlık subesıne basvuru yaptum okuyo gozuktugum ıcın teccılı bozmam gerektı ve bozdum okuyo olarak askere gidecegım.subeden bana mılyonda bır de olsa mayıs ayında askere gıtme ihtimalınız var dedıler,gidemedım. %75 agustos %25 de kasım dediler.sizce agustos celbınde gidebilir miyim.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %75 olarak ağustos celbinde asker olursunuz micro bey.

   Cevapla
 206. osman

  s.a ben şubatta tecılı bozdurdum.maysta gtceksn ddler askerlık çıkmadı.şmdı agustosta kesin cıkarmı,nezaman nerden ögrenebılırm.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftası internet üzerinden öğrenebilirsiniz Osman Bey.

   Cevapla
 207. Özgür Pektaş

  93/3 Celp Göre Silüs Ne zaman Çıkar Ve Ne zaman teslim olurum

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temuzun son haftası sülüsler çıkar, askerlik şubesinden alırsınız, Ramazan bayramından sonrada birliklere teslim olmaya başlarsınız.

   Cevapla
 208. eyup

  admin bey ayın 24 demi yerler acıklanıcak

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet daha erkende açıklama yapılabilir.

   Cevapla
 209. ordulu

  bu hafta içi 24’ünden önce açıklanabilir mı ? acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Beklemedeyiz Son hafta kesin olarak açıklanacaktır.

   Cevapla
 210. emre

  ayın 20 sinde acıklanıyomuş aslı varmı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   93/3 Askerlerinin yerlerinin açıklanmasını bize beklemedeyiz. Açıklandığında sitemizden duyuracağız.

   Cevapla
 211. enesbey

  Bıldıgım uzere temmuzun son haftası yerlerımız bellı oluyomus yerlerımız bellı oldugunda hemen sülüsü alabılırmıyız ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet alabilirsiniz.

   Cevapla
 212. ömer

  Merhabalar. Ben 2012 aralik ayina kadar tecilliydim ve 2012 de açıköğretim Fakültesine kayıt yaptirdim tecilim otomatik olarak uzanmış mıdır? Sbir başka sorum ise şu; bu sene örgün eğitim veren bi üniversiteye yerleşeceğim eğer tecilim yoksa ne gibi bi sorun ile karşılaşırım ve nasıl bir yol izlemeliyim. Son olarak tecilim varsa buna dair belgeyi askerlik şubesinden istediğim zamam temin etme şansım var mı? Şimdiden teşekkürler Yardımınız için

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tecil durumunuz hakkında şubeden bilgi alabilirsiniz. Evet belgeleri istediğiniz zaman askerlik şubesinden temin edebilirsiniz Ömer Bey.

   Cevapla
 213. ahmet

  admın bey agostos ayında askere gidecem insallah yerler ve sevk edilecegim tarih ne zaman belli olur lüfen bi yardımcı olun .

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerleriniz Temmuzun son haftasında belli olacaktır, sevk tarihiniz bayramdan sonra olması beklenmektedir.

   Cevapla
 214. onur el

  ben 21 aralıkda muayene oldum. muhdemel sevk tarihi 21 mayıs diodu ama olmadı ben kağıta 1.terçimi ağustos işaretledim ama ilim kasım gönderio sizce 93/3 gitme % dem kaçtır. ilin kaç gönderiosa kesi o aydamı gidilio.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %70 93/3 gidersiniz.

   Cevapla
 215. Sinan Türk

  Ağustos celbi için 1-30 Haziran tarihleri arasında şubeye gitmemiz gerekiyor muydu? 93 Doğumluyum Şubem 3 gönderiyor gitme şansım ne kadar acaba cevap verebilir misiniz iki soruma iyi çalışmalar

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine hç gidip işlem yaptırmadıysanız gidemezsiniz. Ama işlemleriniz tam anlamıyla yapılmışsa, 93/3 olarak gidebilirsiniz Sinan Bey.

   Cevapla
   1. Sinan Türk

    2012 eylül ayında muayene oldum başka bir işlem yaptırmadım gide bilir miyim acaba

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Gidebilirsiniz Sinan bey.

     Cevapla
     1. Sinan Türk

      Teşekkür ederim Sayın Admin hayırlı ramazanlar

 216. cenk esr

  merhaba, 177 boy 119 kiloyum muayene olursam ne tür bir şeyle karşılaşırım ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askeri heyetin vereceği kararla karşılaşırsınız Cenk bey.

   Cevapla
 217. Necdet

  Merhaba , ben 2012 aralıkta tecil bozdurdum mayıs dediler çıkmadı. Geçen genelkurmayı ve şubeyi aradım sınıflandırman yapılmış dediler ağustos için kesin gidiyormuyum şimdi ben admin ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sınıflandırmanız yapılmışsa evet askere gidiyorsunuz.

   Cevapla
 218. hasan

  sa admin 93/3 devreyim şubeyı aradım ağustosun 12 sinde sülüs alacagımızı agustosun 1 ınde yerler bellı olur dedıler dogru mudur

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet doğrudur.

   Cevapla
 219. yunus doğru

  s.a. ben 1993 te muş malazgirte doğdum malazgirt ağustosda asker gönderiyor ve ben hala muane olmadım muane kaçağıyım ceza alırmıyım ve hemen gidib muane olsam ağustosta gidermiyim lütfen yardım edin teşekürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine giderek hemen muayene olabilirsiniz ve sonrasında asker alımınız gerçekleşecektir.

   Cevapla
 220. ALİ BİLGİN

  Merhaba kardesım bısey sorucam ben subeye gıttıgımde tecılım ocakta bıtmıstı muayne olmaya gıdıyım dedım bna tecıl ettırırken muayne olmusum kadın muayne oılmusun agustosta askersın dedı bna kagıt verdı 12 08 2013 te muhtemel sevk tarıhı yazıyor kesın gıdıyormuyum acaba acıl cok merak edıyorum gıtmezsem agustosta bıterım yoksa bıdahada zor gıderım:):))

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Büyük ihtimalle gidersiniz, ama yinede kesin değil, bazen bir sonraki celp dönemine de kalınabiliyor.

   Cevapla
 221. sado42

  bazı arkadaşlar sınıflandırmanın yapıldıgını genelkurmaydan yada şubeden ögrendşklerini söylemişler. Hangi telefon numaralarından genelkurmay başkanlıgına ulaşacagız?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Adres : Genelkurmay Başkanlığı 06100 Bakanlıklar / ANKARA
   Telefon : 0 312 402 61 00 (Santral)

   Numarasından ulaşabilirsiniz.

   Cevapla
 222. Rezan

  ben 1993 dogumluyum ocak ayinda muayne oldun şubat ve mayis a tercih verdim olmadi ağustosta gelbak dediler eğer ağustos olmassa benim memleket kasim gidiyor kasimda kesin gider miyim ? bide agustosta gitme sanssim % kac ? tsk ler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet kasımda kesin gidersiniz, ağustos veya kasım celp dönemlerinde gitme şansınız %50 dir.

   Cevapla
 223. mervan

  admin ben 1992 doğumluyum şimdi muayne olursam 3 tertip gönderirlermi yoksa daha erkenmi gönderirler ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Daha geç gidersiniz, 93/3 tertiplere işlemleriniz yetişmez.

   Cevapla
 224. yusuf damar

  merhaba. ben yarın gitsem muane olsam benı bayramdan sonra gönderme ihtimalı varmıdır ben 1992 doğumluyum

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır bayramdan sonrası için askerlik işlemleriniz Tsk tarafından yetişmez.

   Cevapla
 225. Ersin Aslan

  Merhabalar admin bey,
  Bir şey danışacağım size, genellikle konuşulanlara ve araştırmalara göre ağustos 93/3 gidecek olan arkadaşlarımızın temmuz 19 cuma günü e-devlet ten açıklanacağı söyleniyor acaba sizinde bir bilginiz varmıdır bu konu hakkında ?
  İlginiz için teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftasında açıklanmasını beklemekteyiz Ersin bey.

   Cevapla
 226. samet

  admin arkadaşın biri yerler agustosun 1inde belli olacak silüslerde agustosun 12 sinde verilecek emiş ne iş bu hani temmuzun 20 sinden sonra belli olacaktı teslimler 12 agustostan itibaren başlıcak diyordunuz 1 gün önceden mi silüs verecekler aydınlatırsan seviniriz

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Acemi birliklerinin açıklanmasında ve sevk tarihlerindeki değişiklikleri TSK belirlemektedir. Bu yüzden değişiklik olabilir, yerler açıklandığında sayfamızdan duyuracağız.

   Cevapla
 227. yuşah

  s.a admin ben siirtliyim bana diyolarki seni doguya vermezler.nekadar dogru bir dogulu olarak karadenize gitmeyi çok isterim ve ne zaman belli olacak ben degilde ailem çok merak ediyor.

  Cevapla
 228. ısmail

  benim sevk tarihi ağustos 12 yazıyo kağıt da benim merak ettiğim konu ise sevk tarihi ile birliğie teslim olacağım tarih aynı mi şimdiden yardımci olduğunuz için teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır sevkler o tarihte başlayacaktır. Sizin birliğinize teslim olmanız gereken tarih sülüsünüzde yer alacaktır.

   Cevapla
 229. sedat

  ben 2012 muayne oldum ve 21.08.2013 muhtemel sevk tarihin dediler ondan sonra hiç bir işlem yapmadım muayene olduktan sonra yani muayeneden sonra başka işlem yaptırmamız gerekiyomu

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayr gerekmiyor.

   Cevapla
 230. metin

  s.a ben mayıs ın ilk haftası tecili bozdurdum temmuzun son haftası gel dediler bugun de genel kurmaylıgı aradım tc mi istediler baktılar gözükmedi bişe agustosta askere gitmem imkansız mı gene gitme yüzdelik şanım var mı?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Genel Kurmay Başkanlığında doğru şekilde baktılar ise sınıflandırmanız yapılmamıştır. Ağustos ayında gidemezsiniz.

   Cevapla
 231. Aykut

  Ben 3 ay önce tecil bozdum ve ağustos ayında askere gitme kararı aldırdım. Şimdi eğitimime devam edip tekrar tecil ettirmek istiyorum.
  1 hafta sonra acemi birlikler açıklanacak.
  Tekrar tecil ettirmek için geç mi kaldım yoksa hala tecil ettirebilir miyim?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Acilen askerlik şubesine giderek bilgi alınız, yerler açıklandığı an şansınız kalmaz.

   Cevapla
 232. tayfun

  merabe ben gaziantep ş.kamil 93 dogumluyum tecilimi mart ayında bozdurdum askere gitmek istıyorum dedim mayıs olmadı 20 temmuz acıklanacak dedıler agustosda gitme sansım var mıı yardımcı olunn?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Askere gitme şansınız var Tayfun bey.

   Cevapla
 233. Ugur

  Admin ben 7-8 ay önce muayne oldum ağustos’da askersin demişler sizce dogrumu we günü ne zaman olur sizce ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik yerleri açıklandığında belli olucaktır durumunuz uğur bey. Yerler Temmuzun son haftası açıklanacak.

   Cevapla
 234. kemal

  admin meraba eskiden 3 tertipler yirmisinde alınır dı… kardeşim 93/3 gidiyor celp dönemi 12 ağustos yazıyor bayramdan sonra 3’ler alınacak mı askere lütfen acil cevap sayıgılarımla ???

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Askere alınma işlemi bayramdan sonra gerçekleşecek.

   Cevapla
 235. Ersin

  merhaba admin ağustosta askere gıdecem ama nereye gıdecegımı daha öğrenemedım sulus alma tarıhı ne zaman? Teşekürler..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftasında öğrenip sülüsünüzü alabilirsiniz Ersin Bey.

   Cevapla
 236. hello

  kısa dönem 1. grup ve 2.grup arasındaki fark nedir 1987 doğumluyum mühendisim. 1.grup ağustosta 2.grup eylül de gidiyormuş 2.gruba düşmek için ne yapabilirim? Admin kardeşim saol sayfan harika.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Tamamen Asker Alma Daire Başkanlığından çıkacak karar ile asker olma sınıflandırmanız belirlenmektedir. Teşekkürler.

   Cevapla
 237. hüseyin altıntaş

  İyi günler Sayın admin;
  Ben 87 liyim ve şuana kadar askere gitmedim.bayramdan hemen sonra askerlik şubesine gidip teslim olcam.acaba beni ne zaman yollar.bilgi verir misiniz lütfen

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tecil durumunuz yok ise ve asker kaçağı durumundaysanız bir kaç gün içinde alırlar.

   Cevapla
 238. huseyın

  selam admın ben huseyın bu askerlık sonucları n zamn cıkıyo onu sorcaktım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftasında çıkacaktır Hüseyin bey.

   Cevapla
 239. Halil

  Selam. Mayıs ayında tecıl bozdurdum agustosda gıdersın dedıler. Şimdi şubeye gıtsem ne zaman gidecegımı ögrenebılırmıyım. ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet ağustos celbi sınıflandırmanız yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 240. gökhan

  admin merhaba ben 1991 doğumluyum tecilliydim gecen askerlik subesine gittim işlemleri yaptırdım bizim orayı şubat ayında askere alıyorlar ben de kasım da gitmek istiyorum celbi kasım diye yazdırdım sizce askere gider miyim?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Büyük ihtimalle gidersiniz.

   Cevapla
 241. emre

  admıN BNDE TÜM EVRAKLARIMI VERDIM AMAA MUAYENE OLMADIM NASIL OLUCAK BU İŞ Bİ AÇIKLARMSIN

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Gidip muayene olmalısınız.

   Cevapla
 242. yunus doğru

  teşekürler hocamda malazgirtağustosta gönderecek muane de olmadım hemen muane olsam ağustosta hemen gidermiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır gidemezsiniz, işlemleriniz yetişmeyecektir.

   Cevapla
 243. gökhan

  merhama admin 4 5 yıl önce iş kazası gecirdim ve mahmemelik oldum mahkemeden malulen emekli olma durumum var agustos un 15 inde kesin sonuz belli olacak emekli olup olmadıgım emekli oldugum taktirde askerlik yapabilrmiyim yapamazmıyım cil cevap saygılarım la

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askeri heyetin kararına bağlı Gökhan bey.

   Cevapla
 244. gökhan

  admin malulen emekli olanlar askerlik yapabilirmi iş kazası gecirdim ve malulen emekli olma durumum var askerlik yapabilirmiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Durumunuz hakkında net bir şey söylemek zor. Askerlik şubesinin yönlendirmesi sonucu askeri heyetin karar vereceği bir durum Gökhan Bey.

   Cevapla
 245. Onur

  ben mayısta tescilimi bozdurdum.muhdemel sevk mayısdı alınmadım ağustosda alınmazsam kasımda kesin gidermiim yoksa atarmı tekrar

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım celbinde kesin gidersiniz Onur Bey.

   Cevapla
 246. ferhat

  admin temmuzun tam olarak kaçında werilcek sülüsler belli mii ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Son haftasında verilmeye başlayacak Ferhat Bey.

   Cevapla
 247. YUSUF

  1993/7 AY DOĞUMLUYM ağustos ayında gidecegmz söylendi . kesin olarak gidş tarihmz ne zaman teşşekkr edrm şimdidn.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bayramdan sonra Yusuf Bey.

   Cevapla
 248. Serhat

  2 yıllık ünivesiteyi 4. yıl da bitirdim askerliğim tecilliydi şimdi mezun oldum 2 yıl açık okumaya karar verdim askerliğin tecilini uzatmam mı gerekiyor mezun olduktan sonra tecil hemen bozuluyormu

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet tecilinizi uzatmanız gerekiyor, bizzat şubeye gidiniz.

   Cevapla
 249. vedat

  1993doğumluyum 3 gidicem nezaman yerlerimiz belli olcak

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuz ayının son haftasında açıklanması beklenmektedir.

   Cevapla
 250. çağrı

  admin temmuz ayında gidiyorum bende 1992 doğumluyum ve yaşıtlarım askerde devre kaybı mı giderim ? gecen sene 1991 li arkadaşım 1992-3 gidiyorlardı ekim de gitiler.
  kastamonu merkez sence bendemi eylül de giderim devre kaybı olarak

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Teciliniz yok ise ve asker kaçağı durumundaysanız askerlik işlemlerinizi yaptırdıktan bir kaç gün sonra askere alınma durumunuz olabilir.

   Cevapla
 251. feyzullah

  slm sayın admin ben nisan ayında tecil bozdum bana verilen kâğıtta celp dönemi 12 ağustos yazıyor yerlerimiz ne zaman belli oluyor v ne zaman gidiyoruz

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   93/3 yerleri temmuzun son haftası belli olması beklenmektedir. Acemi birliklerinize sevkler bayramdan sonra gerçekleşecektir.

   Cevapla
 252. Hakan Ehti

  Ağustos ayında gidecek arkadailar. Temmuzun 24 ünde gidilecek yerler açıklanıyor bilginiz olsun.

  Cevapla
 253. taner

  Mayisin ilk haftasi tescilimi bozdurdum 92liyim agustosa yuzde 99 gidersin dediler e devlette suan teknik hata vat diyor bugun baktigomda siniflandirmaniz yk diyordu

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Henüz yerler açıklanmadığı için “Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunamamıştır” uyarısı alırsınız. Yerler açıklandığında düzelecektir.

   Cevapla
 254. taner

  Suanda teknik hata nedeniyle isleminiz gerceklestirilemiyor yaziyor bugun aradim agustosta gideceksiniz diye gozukuyor ama en garanti aciklandigi zaman dedi yarindan sonra aciklanmasi bbekleniyor denildi buyuk ihtimalle pazartesi aciklanir dediler

  Cevapla
 255. hakan

  sayın admin ben 01.01.1993 doğumluyum kütüğüm 1 gönderiyordu 22 aralık 2012 de tecilimi bozdurdum şubat yetişmez mayıs kesin gidersin dediler mayısta gittim ağustosa kaldın dediler ağustos gidermiyim yoksa kasımamı kalırım teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %50 Ağustos ayında Asker olma ihtimaliniz var Hakan Bey.

   Cevapla
 256. can

  sayın admin ben 10.09.1993 dogumluyum 2013 ocak ayında muayne oldum ne zaman giderim örenebilirmiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuzun son haftası öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 257. Sedat kilinc

  Sayin admin beden egitimi mezunu olarak 1989 dogumluyum yedek subaylik icin uzun donem istedim sizce cikarmi? Ne zaman aciklanir nasil ogrenicem tesekkurler

  Cevapla
 258. ordulu

  admin 92 doğumluyum martın 6 sında tecil bozdurdum ağustosta gidebilirmiyim acaba öğrenebilirmiyim ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %50 gideceksiniz Ordulu Bey.

   Cevapla
 259. ahmet

  yerler ne zaman belli olacak

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bu hafta bekleniyor.

   Cevapla
 260. salih dağ

  syn admin bey bana verilen kagıtta teslim olma tarihi 12 agustos diyor 12 agustosta teslim olacakmıyız tşkkürler ha bide sülüsler ne zaman dagıtılacak ayın kaçında

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Teslim tarihinizin doğru olanı sülüsünüz’de yer alacaktır. Sülüsler Temmuzun sonunda askerlik şubelerinden alınacaktır.

   Cevapla
 261. janthan

  admin merhaba ben 93 doğumluyum austos celbi gidom ninan 12 de tecil bozdum kendi celbimde kesin gidermiym şimdiden teşkkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Temmuzun son haftası gidip gitmeyeceğiniz bell olacaktır.

   Cevapla
 262. melih

  admin e devlet şifresi olmadan nasıl öğrenebiliriz nere gitçeğimizi veya ne zaman bli olacak sözle bugün beli olacaktı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   E-Devlet şifreniz olmadan askerlik şubesine giderek sülüsünüzü aldıktan sonra öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 263. can

  sayın admin ben 10.09.1993 dogumluyum 2013 ocak ayında muayne oldum agustosta gitme ihtimalim varmı.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet askere gitme ihtimaliniz var Can bey.

   Cevapla
 264. feyzullah

  slm admin bey ben nisan ayında tecil bozdun ne zaman askere giderim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   2013 yılı içinde gidersiniz, %50 ağustos ayında asker olma ihtimaliniz vardır.

   Cevapla
 265. recep

  bi ayın 19 da belli olcak diyolar bi 22 si diyolar bide 24 dü diyolar hangisi dogru bunun ya

  Cevapla
 266. Mehmet

  E-devletten sülüs yazdırılıyormu illa askerlik şubeden almakmı gerekiyor?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şubeden sülüsünüzü almanız gerekmektedir. Kapalı zarf içinde birliğinize teslim ediyorsunuz.

   Cevapla
 267. Aro

  Admin merak ettiğim bir şey var. Şimdi Nisan’da tecilini bozdurup, Ağustos’ta askere alınmayacak olanlar Kasım’a kalacak. Kasım’da askere alınmazsa Şubat ayına kalacak. Ve Şubat ayında alınmazsa Mayıs’a kalacak. Sistem böyle işliyor ama bunda bir SINIRLANDIRMA var mı yok mu ? Yani tecilini bozduran kişi en çok dördüncü celp döneminde askere alınmak zorunda gibisinden bir sınır var mı yok mu ? Yoksa beşinci döneme kalınabilir mi. İnternet’ten okuduğum yorumlara göre yazıyorum. Tecilini bozdurup, üçüncü celp döneminde askere alınmayanlar var :)

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Tsk tarafından gerçekleştiği için bazen alımlarda aksaklık olabiliyor Aro Bey.

   Cevapla
   1. Aro

    Peki admin son bir sorum daha olacak. Ağustos başvuru sayısı önceki aylardaki başvuru sayısına göre daha çok mu ? az mı ? Bu konuda bir bilgin var mı ? Bide tecilini bozdurup, önceki dönem ve dönemlerde askere alınmayanların askere alınma şansları ondan sonra tecilini bozdurup askere alınmak isteyen kişiden daha çok mu ? yoksa bu iş tamamen Bilgisayar’da belirleniyor ? Yani benden başka biri Şubat’ta tecilini bozdurmuş ama Mayıs’ta alınmamış. Bende Nisan’da bozdurdum Ağustos için yani o adam benden öncemi değerlendirmeye alınıyor. Saygılar.

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Herhangi bir bilgimiz bulunmamaktadır.

     Cevapla
 268. CAFER

  ben askerde cok dayak yermıyım acabaaa ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerde akıllı olduktan sonra neden dayak yiyesiniz Cafer Bey.

   Cevapla
 269. hakan

  s.a admin ben karabük yenice dogumluyum internetten celp dönemlerıne bakıyorum kasım yazıyor ıkıkere gıttım subete agustosun 12sinde gidiceksin dediler hangisi dogrudur bana bi bilgi verebilirseniz sevinirim…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım Celbi 1993 doğumlular için geçerlidir.

   Cevapla
 270. taner

  Tam olarak yerlerin hangi gun aciklanacagi belli degilmi bilginiz ykmu

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tam olarak belli değil.

   Cevapla
 271. dursun

  mrb admin bey ben 2012 ağustos ayında muayene oldumm ama bende ufak bi rahatsızlık nedeniyle sevk yaptılar ve sonuç olarak 2013 ocak ayında gidebilir raporunu aldım.ancak mayıs ayında gitmem gerekiyorken yani tertiplerimle gidemedim.ağustos ayında gideilirmiyim.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %50 lik bir gitme şansınız var Dursun bey. Yerler açıklandığında belli olacaktır.

   Cevapla
 272. Murat

  Merhaba Admin Geçen Sene Muayene Oldum Agustos Gönderio Bizim Memleket Ama Bana Öncelikli 1 veya 2 celp Dönemini Seçebilirsin Dediler Seçmiştim 1 ve 2 çıkmadı Agustos Kesin Gidermiyim ve Acemi birlikleri Açıklandıgı Hafta Sülüsleri Alabiliormuyuz Ve İşyerinden Tazminat Almam İçin Sülüsümü Götürmem Gerekli ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler açıklandığında sülüsleri alabilirsiniz.

   Cevapla
 273. hakan

  admin ben 1993 dogumluyum zaten anlamadın sen benım muayine kagıdında celp dönemi kasım yazıyordu . İnternetten bakıyorum karabük yenice kasım yazıyor askerıyeye soruyorum bana agustosun 12si diyor bana iki kere sordum ikisinde agustosun 12si dedı hangisi dogrudur onu merak ettıgım ıcın sordum size tesekkurler…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet doğrudur, ağustos sınıflandırmasına almış olabilirler sizi.

   Cevapla
 274. yasin

  bitermi 203 gün ??

  Cevapla
 275. süleyman

  slm ben muayeneyi subatta oldum ewe kagıt gnderdiler gttim oldum kagıta muhtemel sevk tarihi 06 05 2013 yazıyodu mayısta gtiim sen şimdi gtmitorsn dediler agustos gzüküyor dediler ne zaman gderm

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos celbinde gitme ihtimaliniz vardır Süleyman bey..

   Cevapla
 276. ahmet

  krall bu yerler ne zmn beli olacak :)

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Asker! yerleriniz bu hafta içi belli, olacaktır.

   Cevapla
 277. BARIŞ

  ADmin yerler belli odu diyorlarlar pazartesi sülüsüler dağıtyorlarmış varmı böyle birşey.

  Cevapla
 278. mustafa

  admın pazartesı yrlerı mutlaka ogrenırmıyız bılgı verırmısın hmn ltfn

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kesin olarak bilgi veremiyoruz. Tamamen TSK tarafından açıklanacağı için henüz bir açıklama gelmedi.

   Cevapla
 279. Ugur

  25 Temmuzda gitsek şübeye Silüs’leri alablirmiyiz acaba belirli bi günü warmı silüs dagıtımının ona göre gidelim mesafe biraz uzak geliyor 2 iş olmasın bi bilginiz war ise tam gün ile bilgilendirirmisinz ona göre gidelim bizde. iyi günler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik yerleri açıklandıktan sonra sülüslerinizi alabilirsiniz.

   Cevapla
 280. janthan

  admin dorumu bu açıklanmadımı e devlet şifresi olmadığından bakamıyorum yerler belli oldumu

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Henüz belli olmadı.

   Cevapla
 281. esmerim

  acaba yerler açıklandımı yoksa denildi gibi 24 ünde mi açıklanacak

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Önümüzdeki hafta içi 93/3 Askerlik yerlerinin açıklanması bekleniyor.

   Cevapla
 282. eyup

  admın bey bu e devlet ten askerlıkyerıne sorgulama yapamıyoz arızamı var

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yoğunluk var Eyüp Bey.

   Cevapla
 283. feyzullah

  admin bey ben nisan ayında tecil bozdum ağustos celbinde gidermiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askere gitme ihtimaliniz %50 dir Feyzullah bey.

   Cevapla
 284. turan

  admin yerler nezamn belii oluyor

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Önümüzdeki hafta içinde yerlerin açıklanmasını beklemekteyiz.

   Cevapla
 285. yunus

  admın ben yarın askerlik subesıne gıdıcemde bana solerlermı gıdecegım yerı veya gıdıp gısmıycegımı yada sulus verme ımkanları varmı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Gidip gitmeyeceğinizi söyleyebilirler, ancak askerlik yapacağınız yeri açıklanmadan önce söyleyemezler. Yerler açıklandıktan sonra Sülüsünüzü alabilirsiniz.

   Cevapla
 286. Mutlu

  Merhaba. Ben mayıs 15’ten önce tecili bozdurdum. Haziran ayında şubeye uğradım ağustosta celbinde sevk edilirsiniz dediler. Eğer 12-15 ağustosta gidersem YDS’ye askerdeyken girmem gerekecek. Bu durumda acemi birliğindeyken farklı bir şehre sınav izni alabilir miyim?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sınav izinleri hakkında bilgisi askeri birliğinizden veya askerlik şubenizden net olarak alabilirsiniz.

   Cevapla
 287. janthan

  admin lütfen cevap bekliyorum açıklandımı askerlik yerleri

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Henüz açıklanmadı.

   Cevapla
 288. tanertanertaner

  Acaba gidip gitmiyceginizi yarin ogrenebilirmiyiz yerler belli olmasada gidip gitmiyecgmizi ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sınıflandırmaya tabi olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 289. ergün

  admin ben 1993 doğumluyum arkadaşlar 22 temmuzda belli olcakmış deyo sençe nereye cıtığımız belli olurmu ısparta/eğirdirden yazıyom

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   evet önümüzdeki hafta içinde belli olacaktır.

   Cevapla
 290. Halil

  Selam. Mayıs ayında tecıl bozdurdum yarın subeye gıdıp agustos ayında gıdıp gıtmıyecegımı ögrenecegım. Benim sorum eger agustos ayında gıdeceksem ben tecıl bozdurgudugum için hemen alma durumu olurmu yani yarın gidip ben ne zaman gidecem desem seni hemen alıyoruz falan derler mi ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır hemen alma durumu olmaz.

   Cevapla
 291. candaş

  benim hala ağustos mu yoksa kasım da mı askere gideğimi öğrenemem normal mi? ne zaman belli olur teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bu hafta içinde belli olur Candaş Bey.

   Cevapla
 292. candaş

  şubeme telefon ediyorum ağustos ayı için planlanmışsın diyorlar ama belli değl diyorlar ne zaman belli olur hangi ay gideceğim kesin olarak?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bu hafta içi 93/3 lerin askerlik yerleri açıkladığında belli olur.

   Cevapla
 293. Emre

  admin ben 93/3 doğumluyum tecıllıydım 2016 ya kadar ama subattan once tecılı bozdurdum 1 gıtmek i,çin olmadı 2 de olmadı 3 gonderıyor bızım orası kesın gıdermıyım bilginin varmı muayeneyı olalı baya oldu.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %50 gitme şansınız var. 93/3 askerlik yerleri açıklandığında durumunuz netlik kazanacaktır Emre Bey.

   Cevapla
 294. Emre

  bana askerlik şubesını aradıgımda listeye alınmışsın dedıler bu ne demek peki admin

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Alındıysanız gidersiniz demek oluyo Emre bey.

   Cevapla
 295. FATİH

  BUGÜN AÇIKLANMA ŞANSI VARMI

  Cevapla
 296. ates

  İki yillik universite mezunuyum askerde sozlesmeli astsubay kalabilir miyim

  Cevapla
 297. yasin

  ben zeytinburnundan askerlik şubesini aradım ağustosun ilk haftası belli oluyomuş dedi doğrumu sizce admin bey

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Doğru olabilir Yasin bey, açıklanmasını bugün bekkliyordum ama açıklanmadı. Önümüzdeki hafta içinde açıklanabilir.

   Cevapla
 298. hüseyin

  merhaba
  agostos tertipleri ile askere gidecegim eve gelen kagıtta ya agustos yada 10 eylül civarı yazıyor bunun net tarihini nasıl ögrenebiliriz yoksa budamı bu hafta belli olucak

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Net tarihini yerler açıklandığında öğrenebilirsiniz hüseyin bey.

   Cevapla
 299. ordulu

  yerler bu gün veya yarın belli olur mu ? yada cumaya kadar sarkarmı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sarkabilir Ordulu Bey.

   Cevapla
 300. haydar

  2012 agustosta ılk muayenemı oldum 2013 agustosda 5 ile 10 arasında yerınız bellı olur 21 ınde gıdersınızz denmıstı ama sonra temmuz 22 sınde yerınız bellı olur 12 sınde bırlıgınıze teslım olmus olursunuzz denmıstı ama sımdı eylul ayında falan da gıdılıyomus dogum tarıhım 10.08.2013 ben ne zman askere gıderım ? sımdıden verecegınız cevaplar ıcın tşk ederim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bu hafta içi yerler açıklanır ise sizinde ne zaman gideceğiniz belli olacaktır haydar bey. Ama ağustos ayı ve kasım ayınd % 50 kil oranlarla asker olursunuz.

   Cevapla
 301. kamil

  Gidilecek yer açıklandıktan sonra sülüs alınabilir mi hemen ? ve sevk zamanı tahminen ne zaman olur ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet alabilirsiniz askerlik sülüslerinizi. Sevkler bayramdan sonra gerçekleşecektir.

   Cevapla
 302. inan

  mrb…ben 1991 doğumluyum acıköğretim 2 yıl yüksekokul mezunuyum şubat ayında tecilimi bozdum askere gitmek istedim halen göndermediler ağustosta gönderirlermi acaba ? teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet %50 ağustos ayında gönderirler inan bey.

   Cevapla
 303. İlhan Çağlak

  merhaba 1993/3 agustosun kacında acemi Birligine Almaya Baslıyorlar bilginedirirmisiniz !!

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bayramdan sonra alımlar başlayacaktır.

   Cevapla
 304. eyup

  admın bey yerler bu afta acıkılanıyormu hangı gun soylersenız sevınırım

  Cevapla
 305. yasin

  1993 3 tertiplerın gidecegi yerler ne zaman acıklanacak sayın admın

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Açıklamaları okursanız aynı soruya verilmiş toplam 1000 den fazla aynı cevap var.

   Cevapla
 306. paşalı

  sa. öncellikle böyle bir sitede görev yaptuğınız için teşekkür ederim admin benm sorum 93-3 tertip gidiyorum kolumda dövme var lise mezuyum uzman çavuş olabilrmiyim tüm ASKER KARDEŞLERİME ŞİMDİDEN HAYIRLI TESKERELER BURSA M.KPAŞA

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet olabilirsiniz, dövmenin sorun edileceğini sanmıyoruz.

   Cevapla
 307. okan

  adminin dünyadan haberi yok 25 inde kesin açıklanıyor

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Okan bey, bu hafta içerisinde açıklanacağını sitemizden duyuruyoruz. Kaçırmış olmalısınız. Ayın 25’i bu hafta içinde oluyor.

   Cevapla
 308. mustafa

  iyi akşamlar admin ben 1990 doğumluyum ve tecilliydim ocak ayında tecili bozdurdum mayıs ayında çıkmadı ağustos ayında çıkarmı ve e devletten cuma günü baktım SİSTEMDEKİ AKSAKLIKTAN DOLAYI İŞLEMİNİZ GERÇEKLEŞTİRİLEMİYORyazıyordu bugun hakkınızda herhangi bir yerleştirme sonucu bulunmamaktadır yazıyordu ağustos celbine de alınıp alınmadığımı öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Mustafa bey henüz yerler açıklanmadığı için Hakkınızda Herhangi Bir sınıflandırma bulunamamaktadır uyarısı alıyorsunuz. Yerler temmuz ayının sonuna kadar açıklanacaktır ve açıklandığında yine aynı uyarıyı alırsanız kasım celbine kalmışsınız demektir. %50 lik bir ihtimal var ya ağustos celbinde asker olacaksınız yada kasım celbinde.

   Cevapla
 309. janthan

  admin merhaba ben muayene olurken komando olma istemiyorum demiştim ama pişman ldum sence komando çıkam ihtimali varmıdır varsa yüzde kaçtır

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Konu hakkında net bilgiye sahip değiliz beyfendi.

   Cevapla
 310. şahin çiçek

  slm ademin bey ayın 25 inde açıklanacak diyosunuz peki burdan öğrenme imkanımız varmı yada nasıl öğrenicez..?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   25 inde açıklanacak demiyoruz Şahin bey açıklanması bekleniyor diyoruz. Sistemsel olduğu için herhangi birşey söyleyip yanlış bilgilendirmek istemiyoruz. Sistemde bir sorun olursa yalancı durumuna düşeriz. Askerlik sorgulama işleminizi yapmak için e-devlet askerlik sorgulama sitesinin sol üst köşesinden bulunan sorgulamalar penceresine tıklayınız. Açılan ekranda Asker alma daire başkanlığı balantısının altında bulunan, sevk edilecek eğitim merkezi linkine tıklayarak yapabilirsiniz.

   Cevapla
 311. arif ayyıldız

  iyi günler ben tecili bozdurdum ve agustosun 12 sı dıye bı kagıt verdıler ama kesın bellı tarıh degıl dedıler ve bana agustosun son haftası bellı olur demıslerdı ben işten cıkmam ıcın sülüs almam lazım ne zaman alabılırım sülüsü bu konuda acıl yardımcı olma sansınız varmı ılgınız ıcın tesekkur ederım..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler açıklandığında askerlik şubesine giderek sülüsünüzü alabilirsiniz Arif bey. Yerlerin bu akşam açıklanması bekleniyor.

   Cevapla
 312. Adem

  s.a ben 92 doğumluyum nisan ayında tecil bozdurdum. bana verdikleri kağıtta muhtemel sevk tarihi 12 ağustos yazıyo acaba kasıma aksar mı bide tecil bozdurduğum için devre kaybı olurmuyum cevabın için şimdiden teşekkürler sayın admin…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Adem Bey, kasıma aksama durumu olabilir, asker alımları tsk tarafından belirlendiğinden alınıp alınmayacağınız konusunda yerler açıklanmadan birşey söylemek çok zor ama yinede %50 askere gitme ihtimaliniz bulunmaktadır.

   Cevapla
 313. muratu

  Merhabalar…Sayın yönetici benim bir kaç sorum var…sizden ricam beni aydınlatırmısınız? kafam cok karısık

  1) ben fizik mezunuyum 4 yıllık… tecılımı bozdurdum 25 nereye dusecegım…ağostosun 23 de askere gıtmem gerektıgını soyledı ordakı gorevlı…ben yedek subay adayı olarak askere başvurdum…nezaman? askere gıderım

  2) askerlığim kaç ay acemi? kaç ay usta birlik olur?

  3)yedek subay olarak gıdersem acemi? birlikte hemen maşı alırmıyım?

  4) yedek subaylıgın maşı nekadardır?

  Cevapla
 314. oğuz

  ben 2013 haziran ayında tecilimi bozdurdum şubedeki görevli bayan kasımda gdeceğimi söledi ama ağustosta da alma ihtimalleri varmıdır.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır Oğuz bey, şubedeki memurun size söylediği celp döneminde asker alımınız gerçekleşir.

   Cevapla
 315. Emre

  Merhaba Admin. Ben askeri muayenemi oldum ağustosta askerim kısmetse. Boyum 1.74 ama 50 kiloyum. Fiziksel açıdan herhangi bir sağlık sorunum yok ama bu zayıflık yüzünden askere alınmama gibi bi durum olabilir mi? Herhangi bir bilginiz var mı bu konuda? Şimdiden teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Muayenenizi olmuşsunuz Emre bey, herhangi bir sorun olmayacaktır.

   Cevapla
 316. janthan

  sayn admin tsk 24 ünde açıklacağını ilan tmişti benim sorum e devlette bu gece itibari ile 00.00 saatinde girdiğimizde açılırmı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kesin olarak birşey söyleyemiyoruz. 24 ünde açıklanacağı hakkında resmi bilgi almadık. Aksayabilir.

   Cevapla
 317. Muhammet

  MERHABA
  BEN 93 DOĞUMLUYUM 2012DE MUAYNE OLMAYA YABANCI SUBE HALICIOGLUNA GITTIM. 2013 CELBINE GORE SINOP 3 GONDERIYOR. BEN ERKEN GITMEK ISTYRUM DIYE DILEKCE DOLDURDUM. HALA CIKMADI. GITMEK ISTEDIGNIZ CELP DONEMLERINI SIRALAYINIZ YAZIYORDU. 1-2-3-4 DIYE SIRALADIM 3 MU GIDERIM YOKSA 4 GITME IHTIMALIM VAR MI.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %50 oranında 3 veya 4 gitme şansınız var, kimse net bir şey söyleyemez. Asker alımları tamamen Tsk tarafından belirlenmektedir ve açıklanana kadar gizli tutulmaktadır.

   Cevapla
 318. arif

  merhaba kolay gelsın .. bu hafta ıcı bellı olma sansı varmı olursa bellı oldugunda hemen sülüsü alma sansımız varmı ?? bıde ben aradım subeyı bu hafta ıcı demedı 29 unda dedı yanı sız bılgıyı nerden alıyosunuz kı bıze bılgı verıyorsunuz bızde artık bı konuda kesınlık kazanamak ıstıyoruz ılgınıze tesekkur ederım ..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet askerlik yerleri açıklanmadı, tamamen tsk belirliyor ne zaman açıklanacağını ve kimseye bilgi vermiyor. Bizim söyleyebileceğimiz net bir tarihte yok, yerler Temmuz ayının sonuna kadar açıklanacaktır.

   Cevapla
 319. Sinan

  Sayın admin okul için askerliği tecil etmiştim . Okulu da bıraktım 2015 e kadar uzatılmıştı ama ben şimdi gitmek istiyorum ama daha muayene olmadım yani daha tecilini bozdurmadım eger bozdurtsam bu agustos ayında gider miyim bn kasımda hitmek istiyorum ne zaman tecilimi bozdurayım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   En kısa sürede askerlik şubesine giderek tecilinizi bozdurunuz, ağustos celbinde askere alınmazsınız, işlemleriniz yetişmez. En az 3 ay kala işlemlerinizin yapılmış olması gerekmektedir. Bu yüzden bu ay içinde şubeye giderseniz Kasım celbinde askere gitmek için erken sevk dilekçesi verirsiniz.

   Cevapla
 320. oğuz

  slm. ben 1991 doğumluyum haziran ayında tecilimi bozdurdum muayene falan oldum şubedeki görevli memur kasım ayında gideceğimi söyledi ama ağustosta alma ihtimalleri varmıdır şimdiden tşk

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır Ağustos ayında Asker olamazsınız. Kasım celbinde alınma ihtimaliniz yüksektir Oğuz bey.

   Cevapla
 321. ahmet

  ben askerlik şubeşine gitigimde agustos 12 gidersin muhtenelen gidemiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Gidersiniz muhtemelen ahmet bey.

   Cevapla
 322. Enesbey

  Agustosun ılk gunune kadar acıklanır ins ?

  Cevapla
 323. İbrahim özdemir

  s.aleyküm e_devlet sayfasından girdigim zamn bna şöle bişey diyor site: Sayın İBRAHİM ÖZDEMİR Personel Sefer Görev Emri Durumunuz: YOKTUR böle bir açıklama yaptı yardımcı olurmsunuz…

  Cevapla
 324. Eren

  Selamlar ben 1993 mart 28 bursa/iznik doğumluyum subatta gittim subeye dediler mayışta gel mayışta gittim yine cıkmadı agustosta gidicem mi acaba cevap verirseniz sevinirim tsk ederim simdiden.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %50 ağustos celbinde gidersiniz Eren bey.

   Cevapla
 325. Adem

  s.a ben 92 doğumluyum nisan ayında tecil bozdurdum. bana verdikleri kağıtta muhtemel sevk tarihi 12 ağustos yazıyo acaba kasıma aksar mı bide tecil bozdurduğum için devre kaybı olurmuyum cevabın için şimdiden teşekkürler sayın admin…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasıma aksama durumu var Adem bey. Çünkü Tsk bazen asker alım sayısı fazla olduğunda erken sevk isteyen kişilerin celplerini erteleyebiliyor.

   Cevapla
 326. sezer

  slm admin ben 12,03,1993 doğumluyum yerler yarın açıklanıyo ben erken gitme talebinde bulundum 1 2 çıkmadı şubem ağustosta gönderiyo kesin gidermiyim çabuk cevaplarsanız sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Ağustos celbinde asker olabilirsiniz Sezer Bey.

   Cevapla
 327. osman

  mrb admin benmim kütügüm batmana baglı ocagın sonundan beri bekliyorum muaynemi oldum sizce agustos ayında gidermiyim ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %50 gidebilme ihtimaliniz var Osman bey. Yerler açıklandığında gidip gitmeyeceğiniz belli olacaktır.

   Cevapla
 328. oğuz

  slm. ben 1991 doğumluyum haziranın başında tecilimi bozdurdum muayene falan oldum şubedeki görevli memur kasım ayında gideceğimi söyledi ama ağustosta alma ihtimalleri varmıdır şimdiden tşk

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Haır kasım celbinde gideceğinizi söylediyse ağustos celbinde asker olma ihtimaliniz yoktur Oğuz Bey.

   Cevapla
 329. Tarık

  admn bey yrler ne zaman belli olacak bilginiz varmı.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Temmuz ayının sonuna kadar belli olacak Tarık bey. Kesin tarih belli değil.

   Cevapla
 330. janthan

  admin sa temmuzun sonuna kadar açıklama yapılır diyon ama tsk resmi açıklamsında 24 temmuzda açıklanacak diyor açıklamama gibi bir durumudamı var

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bizde bu akşam açıklanmasını bekliyoruz.

   Cevapla
 331. Hakan Ehti

  Beyler yarın belli oluyor nereye gideceğmiz :) Eger yarın belli olmazsa kusura bakmazsınız yanlıs bılgı almıs olabılırım ama buyuk ıhtımal yarın bellı olacak.

  Cevapla
 332. Emre

  admin yardımların için teşekkür ederiz en azından çoğu konuda aydınlattın bizleri.

  Cevapla
 333. janthan

  admin daha önceki sevklerde açıklanma saatleri gece 24 de oldumuki bilginiz varmı inşallah bu gece açıklanır ben bekleyemem

  Cevapla
 334. halil

  admin bey ayın 24.de acıklanacak diyordu ama e-devlette Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır.yazıyo nedir bu işin aslı yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 335. hsyinn

  ya ben bkıyorum acıklanmamış bılgısı olan varmı

  Cevapla
 336. ahmet

  yerler belli olmadan gidip gidemeyeceğimizi şube bilirmi ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır bilemezler ahmet bey.

   Cevapla
 337. ahmet

  kardeşim bn 93 doğumluyum ve 1 gitmem gerekiyordu kütüğüm 1 gönderiyor . şubata kontenjan doldu dediler mayıs yazdılar mayısta çıkmadı kağıtta mayıs yazıor ama şubeden aldığım kağıtta şimdi bide ağustos çıkmazsa şoka girerim ben sence ne olur kardeşim bi cvp lütfenn

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Büyük ihtimalle olacaktır Ahmet bey.

   Cevapla
 338. ahmet

  tşk ederim ins

  Cevapla
 339. ugur

  Selamin aleykum admin bey ben 93e 3 gidicem e devletten bakabiliyoruz ya giriyorum ama orda askere alma daire başkanligi diye bişe bulamadim milli savunma bakanligindami geciyo ? yardimci olursaniz sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Uğur bey.

   Cevapla
 340. hsyinn

  admin bey acıklandımı bi bilginiz varmi ? yardımcı olur musunuz

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Henüz açıklanmadı. Beklemedeyiz.

   Cevapla
 341. melihcan akın

  merhaba benim sorum normalde 9/3 gıdıyordum aıle hekımımden muayne oldum ancak goturmedım kagıdı aradıgımda yoklama olduktan 2 gun sonra askersın dedıler ben aöl kayıt yenılesem eylulde tecıl edebılırmıyım yada agustos donemınde gıtmek ıcın ne zaman teslım olmalıyım

  Cevapla
 342. enes ataşçı

  admin bey 93/3 ler açıklandımı yerleri…

  Cevapla
 343. komandoo

  93 yerlerı kesın tarıh nezaman acıklanacak

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler açıklandı.

   Cevapla
 344. Mustafa

  merhaba ben 1991 doğumluyum Ocak ayında tecil bozdurdum muhtemel sevk tarihi Mayıs 2013 yazıyordu ama Mayısta gitmedim Ağustos celbine gitme ihtimalim ne yardımcı olursanız sevinirim.Bugün açıklanacak mı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler açıklandı mustafa bey, 93-3 olarak askerlik yeriniz açıklanıp açıklanmadığını kontrol edebilirsiniz.

   Cevapla
 345. Dursun Yavuz

  Beyler şubeyi arayın 93 3 ler şubeler mesai saati başladı e devleette düşmedi daha şubelerreee :) valla bak ben şuan arıyorum

  Cevapla
 346. onur el

  açıklandımı hakınızda bişi bulunmuyor diyor e devlet

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler açıklanmıştır.

   Cevapla
 347. janthan

  beyler yerler açıklandı şubemi aradım ısparta piyade oalrak düşmüşüm oley be

  Cevapla
 348. taner

  KAYiTLI oldugunuz askerlik subesini arayin ogrenin aciklandi taner dursun kutahya havaci :)

  Cevapla
 349. serdar güner

  acıklandımı admin bi bilginiz varmı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Askerlik yerleri açıklanmıştır Serdar Bey.

   Cevapla
 350. mehmet

  admin artık sizden açıklama bekliyoruz

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   93/3 Askerlik Yerleri belli olmuştur Mehmet Bey.

   Cevapla
 351. hakan ehti

  1’INCI P.EGT.TUG.K.LIGI MANİSA / MERKEZ VARMI MANISAYA GIDEN ARKADAŞLAR

  Cevapla
 352. halil

  e-devlet hizmet veremiyo. ben şubeyi aradım ısparta merkez dediler 😀

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayırlı uğurlu olsun Halil Bey, Hayırlı Teskereler Diliyoruz.

   Cevapla
 353. Hüseyin

  Konya havacı

  Cevapla
 354. sedat

  arkadaşlar şuben arayıp öğrenin ben kasıma kaldım 2012 muayene olmama rağmen neden göndermediler celp dönemim agustortu

  Cevapla
 355. ismail

  HV.ER EĞT.TUG.K.LIĞIMERKEZ açıklandı arkadaşlar ben az önce e devletten baktım 5 kere yeniledim açıldı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayırlı Teskereler Diliyoruz İsmail Bey.

   Cevapla
 356. İrfan

  Merhaba,
  Dün askerlik başvurusu için şubeye gittim. memur arkadaş eğer hemen işlem yaparsa bakaya kaldığım için 3 gün içerisinde birliğime teslim olmam gerektiğini, Aydın a gideceğimi, 1 gün süre verildiğini söyledi. Hemen işlem yapmak yerine hazırlanıp, bayramdan sonra gelmemin daha iyi olacağını söyledi. Eve gelip biraz araştırınca devre kaybı olayını farkettim. şöyle bir sorum var. Bayramdan sonra ağustos celbi döneminde şubeye gidersem devre kaybı olarak mı giderim tertip mi? devre kaybı gitmemek için yapabileceğim bir şey var mı? şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

  Cevapla
 357. sezer

  açıklandı e devlet sistem hatası veriyo şube dışarıya liste asmış ordan baktım BİLECİK 9.J.EĞT.A.K.LIĞI BİLECİK MERKEZ TERTİPLERİME SLM OLSUN HAYIRLI TESKERELER

  Cevapla
 358. Adem

  İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI KOMD.EĞT.A. SLH.EĞT.TB./EĞİRDİR düşen varsa mesaj atsın

  Cevapla
 359. osman

  adana şubesinin numarasını bieln varmı e devlet yanıt vermiyor

  Cevapla
 360. Mustafa

  Admin 91 doğumluyum ocakta tecil bozdurdum yazmıştım size şubeye gittim bu döneme de çıkmamış ama gitmek istiyorum ben çünkü askerlik durumundan dolayı iş bulamıyorum yapılabilecek birşey var mı lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yapabileceğiniz bir şey yok Mustafa bey Kasım Celbine kadar beklemelisiniz.

   Cevapla
 361. halil

  admin nerden ögrenıyoruz bı telefon ya da ınternet adresı var mı ?

  Cevapla
 362. halil

  Benım e-devlet sıfrem yok nasıl ögrenebılırm baska ınternet uzerınden ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubenizi arayınız. Şifresiz sorgulama işleminizi gerçekleştiremiyoruz.

   Cevapla
 363. bugra sentuna

  JANDARMA MUHABERE EĞİTİM TABUR KOMUTANLIĞI (SEFERİHİSAR) İzmir

  Varsa alta yazın arkadaslar

  Cevapla
 364. jandarma

  sülüsleri agustosun kaçına kadar alabiliriz

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yarından itibaren alabilirsiniz.

   Cevapla
 365. hasan

  1993 3 gidicem ama ecemi birligi nezaman belirlenecek

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Acemi birlikleri bugün açıklandı Hasan Bey.

   Cevapla
 366. ümit

  admin ben yedek subayım şubeyi aradı pazartesi belli olacak dedi doğruluk payı nedir

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet yedek subaylar biraz daha geç belli olacaktır Ümit Bey.

   Cevapla
 367. eyup

  admın bey bu e devleten yerımızı ogrenemıyoruz

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sistemlerde aşırı yoğunluk var.

   Cevapla
 368. Celal

  Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı. e-devlette böle çıkıyor bugun açıklandıysa illa askeriyeyemi gitmek gerek

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet yerler açıklandı ve sistemler aşırı yoğun. Yarın şubeye giderek yada gece aralıklarla sistemi kontrol ederek acemi birliğinizi öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 369. samet

  91 doğumluyum.tecılımi 2 nisanda bozdum 12.8.2013 de gideceksin yazıyodu bugun açıklandı mıllet yerını öğrendi ben gittim cıkmamıs kasıma kalmışsın diyolar ağustosta gitmek istiyorum ne yapabilirim bi akıl verirmisin yada ağustosun ikinci kısım gideceklerile beni gönderime olasılığı varmı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır yoktur. Kasım celbinde ancak gidebilirsiniz Samet bey.

   Cevapla
 370. oğuz

  İyi akşamlar sayın admin ben 1992 dogumluyum askerliğimi 1 sene tecil etmiştim tecilim bitti ve askerliğe gitmeye karar verdim.Subat ayında muayene oldum 6 mayısta askersin diye bir kağıt verdiler.Mayıs ayına 1 hafta kala yerim belli oldumu diye subeyi aradım yeriniz belli değil agustosta tekrar arayın dediler.Bugn agustosta gidecem diye tekrar aradım bu seferde kasımda arayın dediler.Bu ne oluyor dilekce verip gitme şansım varmı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır dilekçe versenizde ağustos celbi için artık şansınız yoktur. Bazen asker alımlarında bu tür ertelemeler olabiliyor. Kasım celbinde asker olursunuz Oğuz bey.

   Cevapla
   1. Aro

    Daha önce bu nickle size bir kaç soru sormuştum cevaplamıştınız. Önceki cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim. Ama arkadaşın dediği gibi tecilini bozdurup Mayıs’ta kesin gidersin demişler gidememiş, Ağustos’ta gidersin demişler yine gidememiş. Diyeceğim şu ki bende Nisan 1’de tecilimi bozdurdum. Mayıs celbi için geciktiğim için alınmadım. Verdikleri kağıtta muhtemelen sevk Ağustos yazıyordu çıkmadı. Şubeyi aradığımda Kasım’a kaldığımı, Kasım’da kesin gideceğimi söylediler. Ama tabi yine Kasım’da gidemeyip, Şubat’a kalma ihtimalim var. Şubedekiler nasıl kesin bir dille bunu söyleseler de bu ihtimali biliyorum. BENİM GARİPSEDİĞİM DURUMU ŞU Kİ; Şubedekiler nasıl bu kadar kesin dille konuşup işin sonunda dedikleri tarihte askere alınmayınca kişi düş kırıklığına uğruyor, bazı arkadaşlar sırf bu yüzden işlerinden çıkıp tazminatlarından vazgeçmiş. Var yani başka forumlarda yazanlar adamların içi dert yanıyor. O adam üç ay boş gezecek, iş istese bile üç aylığına hiç bir yere giremez. Bu kadar ciddi bir kurumun çalışanlarının kesin bir dille kişileri yönlendirmesi, olabilecek başka gelişmelerden haber etmemesi çok yanlış. Herkesin bir planlanı var, belki ailesini geçindiren kişiler var aralarında. Üç ay yabana atılacak gibi değil ki. Ve üç ay sonunda askere alınmama durumu var yine. Yani sonuç olarak tecil olarak bozdurmanın çok zararı olabiliyormuş. Tecilimin bitmesini bekleyip, kaçak durumuna düştükten sonra hemen alınma durumu daha cazip geliyor. Çok dengesiz bir durum var. Saygılar.

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Haklısınız beyfendi.. Bu yüzden bize sorulan askere kesin gidermiyim sorularına hep ertelenme durumunuz olabilir tarzında cevaplar vermekteyiz. Bu yıllardır bu şekilde yürütülmektedir. Bizim tavsiyemiz kimse askerlik yerini öğrenmeden işinden gücünden çıkmasın.

     Cevapla
 371. hknmtn

  Sisteme girilmiyor beyler.

  Cevapla
 372. oğuz

  Peki admin bazı sebeplerden dolayı nedenlerim var yurtdışına gidecem askerliği yapmam gerek bir an önce o yüzden karar vermiştim gitmeye sonra yurtdısına gidersem sorun olur diye B gurubu olarak alma şansları yokmu peki ? Yada almazlarsa tecil etme durumum varmı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tecil durumu hakkında şubeye giderek bilgi alabilirsiniz Oğuz bey. Ama yerler belli olduğu için sizi 93/3 sınıfına almaları imkansız.

   Cevapla
 373. ugur

  arkadaşlar yedek subay adayları yerleşim yerleri bugün saat sabah 10:00 da belli olacaktır.

  Cevapla
 374. serhat

  admin ben yedek subayım e devletten açılmıyor. açıklansada sadece acemi birliğimi açıklanacak. usta birliği açıklanmayacakmı?

  Cevapla
 375. İrfan

  İrfan
  Merhaba,
  Askerlik başvurusu için şubeye gittim. memur arkadaş eğer hemen işlem yaparsa bakaya kaldığım için 3 gün içerisinde birliğime teslim olmam gerektiğini, Aydın a gideceğimi, 1 gün süre verildiğini söyledi. Hemen işlem yapmak yerine hazırlanıp, bayramdan sonra gelmemin daha iyi olacağını söyledi. Eve gelip biraz araştırınca devre kaybı olayını fark ettim. şöyle bir sorum var. Bayramdan sonra ağustos celb döneminde şubeye gidersem askere devre kaybı olarak mı giderim tertip mi? devre kaybı gitmemek için yapabileceğim bir şey var mı? konu hakkında hiç bilgim yok. internetten de bu soruya net bir cevap bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ediyorum.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Devre kaybı olsanızda sorun yaşamazsınız, bayramdan sonra 93/3 tertiplerler asker olursunuz.

   Cevapla
   1. İrfan

    cevabınız için tekrar teşekkür ediyorum. iki gündür kafama takılıyordu, bir nebze rahatladım, sağolun.

    Cevapla
 376. hakan

  tekrar merhaba geçende yazmıştım 93 doğumluyum aralık 2012de tecil bozdurdum kütüğüm 1 çıkarıyordu ama yetişemediğimden mayıs tercih yaptılar mayıs çıkmadı ağustos veya kasım gidersin dediler ağustosta çıkmadı şimdi kesin kasım gidermiyim ufakta olsa şubata atma şansı varmı kasımda çıkmassa 1 seneyi geçmiş olucak şubede kasım gidersin artık dediler şimdiden teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır kasımda asker olursunuz Hakan bey.

   Cevapla
 377. jandarma

  sülüsü en son ne zamana kadar alabilirim yani agustosun 12snde sevk başlıyor 11ne kadar alabilirmiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Alabilirsiniz.

   Cevapla
 378. ömer

  Kahramanmaraş askerlik şubesinin numarasını bilen varmı?

  Cevapla
 379. hakan akın

  merhaba ben 93 3 gidiyorum e devlet sifrssiyle giriş yapıyorum ama sorgulamıyor neden ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Aldığınız hata uyarısı nedir ?

   Not: Sistemlerde aşırı yoğunluk olduğu için sorgulama yapamayabilirsiniz. Aralıklarla deneyiniz.

   Cevapla
 380. hknmtn

  Yedek subay aday adaylarının sınıflandırma sonuçları belli oldu mu? Sanırım dün erlerin sınıflandırma sonuçları belli olmuş.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yedek subay, kısa dönem sınıflandırma sonuçları bugün itibari ile belli olmuştur. Hayırlı uğurlu olsun.

   Cevapla
 381. ceyhun

  93 3 askerlik için sülüsü nezaman alırız admin beyy

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yeriniz açıklandı ise bir iki gün içinde şubenize giderek alabilirsiniz ceyhun bey.

   Cevapla
 382. ceyhun

  sülüs leri nezaman alırız admin bey

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler açıklandıktan sonra bir iki iş günü içerisinde alırsınız.

   Cevapla
 383. osman

  ben e-devletten bakıyorum ama askerlik gözükmüyo şubeden şubat ayında ağustos dediler 93/3 üm ama öğrnemiyorum ne zaman nereye gidecği mi bilgi verirmisin admin

  Cevapla
 384. ufukdogdu

  Admin sevk kagidim da agustos 12 sevk olarak görünmektedir. Bugun düştüğüm yer açıklanacakmidir. Dikkatiniz icinn teşekkür ederim.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler zaten 24’ünde açıklandı ufuk bey.

   Cevapla
 385. deniz

  ben e-devletten bakıyorum fakat sistemde hata vardır diyor admin ne zamana kadar devam edecek bu böyle :/ ailemle meraktayız. başka bir yolu yok mudur?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubenizi arayınız.

   Cevapla
 386. hakan

  e devlette hakkınızda bır sınıflandırma bulunmamıstır dıyor

  Cevapla
 387. yasin

  admin bey ben silüs aldım ama 18 ağustos tarihinde gidecekmişim eğer o tarihte gitmessem kaçakmı olurum yoksa para cezasımı gelir lütfen acilll bide bu reklamı kaldıramazmıyız kenara

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   O tarihte gitmeniz gerekmektedir, birliğinize teslim olduğunuzda birliğinizde ceza alır, askerde geç çıkarsınız. Hangi reklamdan bahsettiğinizi anlayamadık.

   Cevapla
 388. yasin

  admin bey benim kilom 95 boyum 169 cm her hangi bi sorun olurmu muayne oldum sülüsümü aldım yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Herhangi bir sorun olacağını sanmıyoruz.

   Cevapla
 389. ceyhun

  erzican 56 cı topcu kışlası

  Cevapla
 390. Sezai

  58. Piyade alayı, tekerli araçlar şöförü. arkadaşlar varsa oraya gelen, iletişime geçebiliriz. sezai_karaege@hotmail.com

  Cevapla
 391. Enesbeyy

  Admın bey yerlerımız acıklanmıs dogrumudur 93,3 gıdıorm ??

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Enes Bey Doğrudur, yerler açıklandı 93-3

   Cevapla
 392. Kenan

  Sülüsü almaya gıderken bısı gerekır mı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Nüfus Cüzdanınız ile gitmeniz yeterlidir.

   Cevapla
 393. sez-gi

  iyi günler kaardeşim 1993 eylül doğumlu 93-3 listede adı yok kasımda kesin askermidir ve kasımın kaçında oluyor alımlar yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasımın ilk haftası asker alımları oluyor. Ekim ayının son haftasında askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
 394. burak

  sülüsler ne zaman verilecek bilginiz var mı teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şubenize giderek Askerlik sülüsünüzü alabilirsiniz.

   Cevapla
 395. Ugur

  E devlet harici bi yerden sorguluyabilrmiiyiz askerlik yerini e devlet şifremde hata warda giremiyorum

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır sorgulama işlemini başka bir siteden gerçekleştiremezsiniz.

   Cevapla
 396. aykut

  E devlet .birlik adi yaziyo il yazmiyo hv.er.egt.tug.k.ligi/merkez yaziyyo neresi oluyo acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   %90 HV.ER EĞT.TUG.K.LIĞI/KÜTAHYA MERKEZ’dir Aykut Bey.

   Cevapla
 397. fatih

  ya 1 gidiceksin dediler subatta subem 1 gönderiyor mayısa attı mayısta agustos dediler şimdi e devlette hakkında sınıflandırma bulunmamaktadır yazıyor anlamadımben birşey bu işten.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Siz yinede askerlik şubenizi telefon ile arayıp teyit ediniz.

   Cevapla
 398. kaan

  mrb admin ben kadrolu öğretmen olmama rağmen yedek subaylık çıktı…ben bu durumu bildirip iptal edebilir miyim ? kısa dönem er olarak yapma şansım var mı ? lütfen yardımcı olun

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kaan bey sınıflandırmanız yapılmış. Artık değişmesi zor gibi gözüküyor. Yinede dilekçe vermenizi tavsiye ederiz. Askerlik şubenizden nereye dilekçe vermeniz ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 399. yasin

  arkadaşlar ben 93 doğumluyum köyde ikahmet ediyorum bizim köyden herkes 3 devre gidiyolar ama ben askerlik şubesini aradım ankaradan cvp gelmemiş ne den böyle oluyor

  Cevapla
 400. Mehmet

  ben yoklamamı başka bi ilden yaptırdım şimdi ben sülüs alırken sadece nüfus cüzdanı götürmem yeterlimi başka bişeylerde lazımmı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yeterlidir Mehmet bey.

   Cevapla
 401. Abdullah

  Sa ben 1993 doğumluyum 3 tertip askere gidicem sevk tarihim 8.12 diyo ama daha nere ye gidicem belli deil ner den nasıl örene bilirim ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesinden ve e-devlet sisteminden öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 402. Uğur

  Dostum ben 91 Eylül doğumluyum, 2013 haziranda 2 senelik yüksek okulu bitirdim, 26 haziranda ise muayene oldum ve verdikleri kağıtta muhtemel sevk tarihi 04,11,2013 yazıyor.Lakin benim askerlik şubem 2014 Ağustos yolluyor.Şimdi benim kasım ayında askere alınma ihtimalim ne nedir, Teşekkürler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Siz 91 doğumlu olduğunuz için 2014 celp dönemleri sizi pek ilgilendirmiyor Uğur bey. 2014 celpleri 1994 doğumlular için geçerlidir. Bu yüzden sizin Kasım ayında asker olma ihtimaliniz yüksektir.

   Cevapla
 403. DENİz

  S.A 22 04 1993 DOĞUMLUYUM MUAYANE OLDUM VE BANA DEDİLERKİ TEMUZ AYI İÇERİSİNDE YERİN BELİ OLUR OĞUSTOS AYI İÇERİSİNDE GİDERSİN AMA BENİMLE BERABER MUAYANE OLAN ARKADAŞALARIMIN YERİ BELİ OLDU FAKAT BENİM BELİ OLMADI ARKADAŞLARIMLA YANI AĞUSTOS AYINDA GİDECEK OLANLARLA NASIL GİDEBİLİRM

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Gidemezsiniz Deniz Bey, Kasım celbinde asker olursunuz.

   Cevapla
 404. sam

  Merhaba Admin bey,
  Ağustos celbi 2.grup kısa dönem kısa dönem asker olduğum yazıyor e dedvlette,sevk için internette verilen tarih 12-15 agustos ancak şube bana: “eylulde gideceksin,2. grupsun” diyor. sülüs belgesini ne zaman almalıyım bu durumda?
  Benim durumumdaki kargaşıklığı yaşayan arkadaş varmıdır bilmiyorum ama yeni bir uygulamanın ilk kurbanları olmak korkutuyor işin aslı.

  şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine giderek sülüsünüzü alabilir ve sülüsünüzde yazan teslim tarihinizde birliğinize teslim olmanız gerkmektedir.

   Cevapla
 405. burak

  bize zımbalı bir zarf verdiler sülüs demi bu acaba bununlamı teslim olacağız admin bey teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Onunla teslim olacaksınız Burak Bey.

   Cevapla
 406. oğuz

  Hayırlı geceler admin ben agustos ayında gidecektim bu seferde aradıgımda kasım ayında askersin dediler.Kasım ayında kesin gidermiyim yoksa şubat ayına atma ihtimalleri varmı cevap lütfen ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerliğinizi büyük ihtimalle kasım ayı celbinde yapmaya başlarsınız Oğuz Bey.

   Cevapla
 407. ahmet zeki

  sayın admin benim sevk kagıdında muv özelliği:(TOP-656)(KOMD.)TLL.POS.K.ÇVŞ
  yazıyor bunun anlamı ne dir

  Cevapla
 408. onur

  ben aralıkda muayene oldum 1 yetişmez dendi 2 de gidersin 2 gidemedim 3 de gidemedim kasım kesin gidermiim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım celbinde askere alınırsınız Onur bey.

   Cevapla
 409. emre

  sayın admin ben 1990 doğumlum şubat ayın askerlik tecilimi bozdurdum benle birlikte yanımdaki arkadaşımında her ikimizede verdikleri kagıtta 12 agustos yazıyor ama benim listede ismim yazmıyor bunu üzerine askerlik şubesini sordum kasıma kalmışın dediler arkadaşım gidiyor ama ben gidemiyorum agustosta askere kesin gidermiyim kasımda

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım ayında gidersiniz askere emre bey.

   Cevapla
 410. hamza

  iyi günler admin.93/3 gideceğim fakat ben 1 hafta geç gitmek istiyorum bunun için bi erteleme şansım veya geç gitme hakkım varmı?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır yok Hamza bey.

   Cevapla
 411. ali

  slm: ben 18.10.1993 doğumluyum sivas zara şubata yazıyor celp dönemimde ama temmuz oldu ben hala gidecem yardım olursanız tşk ederim

  Cevapla
 412. volkan

  öncelikle böyle bi sayfa açtıgınız için teşekkür ederim . ben 93 doğumluyum ve adresim istanbulda gözüküyor ama sivasın kangal ilçesinde kütüğüm . biz ailecek geri memleketimize qeldik ama adres hala istnbulda gözüküyor . ve bugün askeriyeye gittim yine ismimi göremedm . içeri girip ögrenebilirdim ama bugün müsait olmadıklarını söylediler . bnmde kafamda bazı sorunlar var ve meraklandım bugün . Ve şöyle bişeyde var bn muayenemi sivasta oldum . askerliğimn geldiğini o kapı önunde yazan kagıtta görememem normal mi yoksa gelmemiş mi . yoksa istanbulda kayıtlı oldugumuz adres ilede bi alakası olabilir mi .. tesekkurler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Biz Teşekkür Ederiz Volkan Bey. Evet görememiş olmanız gayet normal, çünkü askerliğiniz Ağustos 93/3 celp döneminde çıkmamış olabilir. Askerlik işlemleri zaten kütüğünüze bağlı olduğunuz şubeden gerçekleştiği için sorun yaşamazsınız. Meraklanmayın askerlik şubesi içerisindeki memurlara sorarak net bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 413. sedat

  admin ben 15 agustos acemi birligine teslim olmam lazım ama benım ablamın 16 nda duğunu var 2 geç teslim olsam bişey olurmu

  Cevapla
 414. adem tekin

  peki 12 ağustosta gideceğim sülüsümü ne zaman alabilirm istedğim vakit alabilir miyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kısa sürede gidip alabilirsiniz.

   Cevapla
   1. adem tekin

    peki bu heryer için gecerlli değil mi

    Cevapla
 415. serhat demirel

  admin sülüsü 12 agustosdan bir hafta önceden alsak sonra yeniden askerlik subesine gitmemize gerek varmı bilgi verirmisiniz

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Gerek yoktur.

   Cevapla
 416. adem tekin

  bu bütün askerlik subeleri için gecerli değil mi…

  Cevapla
 417. izzet

  merhaba admin bey. benim gideceğim yer belli oldu fakat gidecegim tarihte meb in duzenleyeceği bir kursa katılmam gerekiyor. Yani 12 agustosta gidemeyecegim sevk yerime. kursum bir bucuk ay sürüyor. sorum: eger gitmezsem ne gibi yaptırımlar var cezası nedir? ve ilerde gidebileceksem (kurstan sonra) yerim ve sınıfım degisir mi?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askeri mahkemeye sevk edilirsiniz. Cezanızı askeri mahkeme belirler.

   Cevapla
 418. MUSA BİLGİLİSOY

  SLM ADMİN BEN MANİSA ULASTIRMA OLAARAK ASKERE GIDECEM AMA TATILE GIDECEM DAHA SULUS ALMADIM SEHIR DISINDAYIM MANISA YI AYIN KAÇINDA TESLİM OLUNUYO BILGI VERIRSEN SEVINIRIM

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kesin teslim tarihiniz sülüsünüz de yer almaktadır. Teslimler bayramdan sonra başlayacaktır.

   Cevapla
 419. AKİF

  slm admin ben manisa kırkağaca komando olarak gidiyorum oraya teslim tarihini öğrenebilirmiyim bilen ler varsa söylesinler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Her asker adayının tarihi birbirinden farklı olabilmektedir. Bu yüzden şubenizden sülüsünüzü alarak net teslim tarihinizi öğrenmeniz gerekmektedir.

   Cevapla
 420. ibrahim

  şöfürlük nasıl kolay mı ? zormu ?

  Cevapla
 421. himmet

  slm admin ben konyadan himmet 01.06.1993 dogumluyum geçen sene gustosta muayene oldum benim şube 4 tertip olarak gönderiyor ama ben 1 gitmek istedim muayene olurken şubatta askersin dediler çıkmadı mayıstada çıkmadı ben kasımdamı giderim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Himmet bey. Kasım celbinde asker olabilirsiniz.

   Cevapla
 422. Eren

  Subeyi Aradım Bursa iznik Agustosta kaldırmıyormuş Kasıma kaldık sanırım Admin tsk ederim simdiden Dediğiniz gibi %50 ihtimal varmıştı . Sağlık olsun agustosa girdik zaten kaldı 3 ayımız rabbim hepimizi korusun . agustosta gidicek arkadaşlara hayırlı teskereler diliyorum …Saygılar

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Biz teşekkür Ederiz Eren bey.

   Cevapla
 423. Sİnan Türk

  Merhaba sayın admin dün şubeye gittim Ağustos celbinde askere gideceğim sevk tarihi 12 Agustos Katılacağı saat 14 Agustos yazıyor acaba hangi gün katılmam gerekiyor 12 Agustosda katılsam 2 gün erken tezkere alma ihtimalim var mıdır?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet erken katılmanızda fayda var Sinan bey.

   Cevapla
 424. ali alka

  merhaba ben 92 doğumluyum askere hiç uğramadım bazı sıkıntılardan dolayı ama ben 93 3 gitmeyi düşünüyorum acaba gidebilirmiyim devre kaybı olarak alabilirler mi

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır gidemezsiniz ali bey.

   Cevapla
 425. emre yalçın

  Merhaba,

  93/3 116.jandarma eğitim alayı Çanakkaleye düştüm sadece merak ettiğim sülüsler dağıtılmaya başladımı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Gidip şubeden sülüsünüzü alabilirsiniz Emre Bey.

   Cevapla
 426. v0Lkan

  93/1 söylenmişken 2 kere devre atladı şimdide kasım dıolar dılekçe versem ne kadar yararı olur ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Herhangi bir yararı olmaz, kasım celbinde asker olursunuz Volkan Bey.

   Cevapla
   1. adem

    merhaba adminim ben sülüsümü almak istiyorum ama diyorlar 12 ağustostan önce alamazsınız vede alırsanız konvoyla gidceksiniz bnde kendi imkanlarımla gitmek istiyorum konvoyla gitsem rezil olurum yolda yol tutuyor beni… baska bi subeden sülüs alamaz mıyız

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Askerlik şubesine giderek sülüsünüzü alabilirsiniz. Neden vermediklerini anlayamadık :S

     Cevapla
     1. adem

      hakkari askerlik subesi vermedi kolay kolay bi yardımcı olsanız

     2. Admin (Cevapladı)

      Hakkariden sevkler konvoy ile düzenlenmektedir.

 427. özcan

  slm admin bey size bişey sormak istiyorum askerde rütbelik olmak istiyorum ankara mbs gidiyorum ve kolumda canım anam yazan döme var acaba askerde sorun olur mu ve 2 yıllık ünivesite mevzunuyum cevabınızı bekliyecegim kolay gelsin..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Dövmeler sorun olabiliyor Özcan bey.

   Cevapla
 428. soner

  admin . ben 1993 dogmluyum köyüme göre benm 93-1 gtmem lazmdı fakat muaynemı mart ayında yaptım 93-2 lere yetişemedim tarihlerine şimdi 3 gitmem lazımdı listeye çıkmadım şubeye sordum sana çıkmadı kasıma kaldın dediler ben burda beklyemiyorumm ankarala asker lma şube baskanlıgnla görüşsem alabilme ihtimalleri varmıdır? teskkr edrmm..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır alamazlar, kasım celbinde ancak askere gidebilirsiniz.

   Cevapla
 429. Baran

  Merhaba admin. Ben 89 doğumluyum. 4 yıllık lisans mezunuyum. Mezun olduktan sonra askerliğimi 2014 Ağustos’a kadar tecil ettirdim. Fakat tecilimi bozdurup askere gitmek istiyorum. Yarın müracaat etsem ne zaman alınırım acaba ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yarın askere gitmek için müracatta bulunup erken sevk dilekçesini doldurursanız kasım celbinde 93/4 tertipler ile askere alınma ihtimaliniz olur Baran bey. Yine de bu alımlar kesin olmamakla beraber TSK nın asker ihtiyacına göre bir sonraki celp tarihine de ertelenebilmektedir.

   Cevapla
 430. MAmi

  87liyim bu sne ikinci kez sınıfta kaldım hıcbır ıslem yapmadm askerlik adına. okulu bırakmadm devam edıyorum okulu bıtırmeden kaldgm ıcın ust uste askerlige alnma durumum nedir? kasımda ıhtımalı varmıdır

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Öğrenci işlerinizden askerlik tecil durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz, teciliniz hala devam ediyor olabilir. Aynı bilgiyi askerlik şubesinden de alabilirsiniz.

   Cevapla
 431. Mami

  teşekkür ederim. yani üst üste 2yıl kalmam kesınlıkle gtmem gerektıgı anlamına gelmez?

  Cevapla
 432. uğur

  merhaba kardesım benım teslımde 12 baslangıc 15 bitis yazıyo 15 ine kadar teslım mı olmam lazım yada 15inde teslım olsam oluyor mu tesk

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Son teslim tarihinize kadar birliğinize teslim olmalısınız Uğur Bey.

   Cevapla
 433. uğur

  merhaba benım sevk başlangıç 12 bıtıs 15 acaba hanngı tarıhlerde teslım olcam 15 inde olsamda oluyormu yada tesekkurler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   15 ine kadar teslim olmanız gerekmektedir.

   Cevapla
   1. murat

    admin mesela katılacağım tarih 15 14 yada 13 tede teslim olunabiliyomu mesela genel bi açıklama yapsan ne gibi durumlarla karşılaşılabilir erken teslim olunca

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Hehangi bir durumla karşılaşmassınız, bu sizin için iyi bile olabilir, acemi birliğine sessiz sakinken daha çabuk alışırsınız.

     Cevapla
 434. zafer

  merhaba admin bey ben 88 doğumluyum 4 senelik işletme okuyorum fakat 7.senem bitmiycek gibi gözüküyor bu andan itibaren nasıl bir yol izlemeliyim…kolay gelsin

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine giderek işlem yaptırınız Zafer Bey.

   Cevapla
 435. Can

  Merhabalar 21.09.94 ankara doğumluyum kütüğüm nevşehir hacıbektaş acaba ne zaman ve tahmini nereye giderim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   2014 yılı 1994 doğumluların askerlik celp dönemlerini inceleyerek ne zaman asker olacağınızı öğreebilirsiniz. Askerlik yeriniz için herhangi bir cevap veremeyeceğiz Can Bey.

   Cevapla
 436. Cihan

  Merhaba
  Su anda askerligim yedek subay olarak cikmis durumda ama abimde 10 gun sonra askere gidecegi icin erteletip erteletmemem benim elimde.Ben direk erteletmeyi dusunuyordum eger kisa donem ciksaydi.1 hafta icinde karar vermem gerekiyor.Sayet erteletirsem oteki sefere basvurdugumda yine su anki cikan yerde mi yapacagim, yoksa yeniden baska bir yer mi cikar?

  Cevapla
 437. yasin

  kolaY GELSİN Bİ SORUM OLACAK SÜLÜSLERİ ALANLAR GİTMESSE NE GİBİ CEZALAR GELİYO YOKSA ASKERLER GELİP GÖTÜRÜYOMU

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kaçak olur askeri mahkemeye sevk edilirsiniz, cezanızı askeri mahkeme belirler Yasin bey.

   Cevapla
 438. emre

  89 doğumluyum ve hala öğrenciyim eylülde diplomamı alacağım kasım için başvuruda bulunsam gidebilirmiyim şubata falan ertelenme durumu nedir sizce.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ertelenme durumu olur, Kasım için son başvurular ağustos 15 de son bulacaktır.

   Cevapla
 439. ısyankar bela

  admın ksın aytın kacnda askee gıdecekler bazıları dıyor ayın 25 bazıları dıyor 15 bazıları dıyor ayın 12 bunun hakında bana guzel bır bılgı verırsenız sevınırım

  Cevapla
 440. abdullah

  acil yardım ben tecilli oldugum halde askerligim çıkmış şuan memurlugu kazandım kesinlikle gitmemem gerekiyor ama ayın 15 teslim olmam gerekiyor üstelik ögrenciyim de ne olur acil yardım edin hiç haberim olmadı askerlik şubesinin önünden geçerken gördüm

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine öğrenci belgesi ile başvurarak durumunuzu anlatmanız gerekmektedir.

   Cevapla
 441. abdullah

  özür dileyerek son sorum tecil belgesini geçen hafta aldım 2015 e kadar tecilli diye bu belgeyi almama karşın nasıl askerlik çıkıyor anlayamıyorum gitmem demi askere lütfen bi ilgi

  Cevapla
 442. ercan

  admin ağustos doneminde askere kısa dönem olarak gidecek bir öğretmen ayın kaçına kadar maaşini alabiir

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Net bilgimiz yok Ercan bey. Çalıştığınız kurum ile irtibata geçiniz.

   Cevapla
 443. batuhan

  iyi günler .Kasım 2013 celbi için birliklere teslim olma tarihleri ne zaman acaba? teşekkür edierim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   kasımın ilk haftası Batuhan Bey.

   Cevapla
 444. batuhan

  2 kasım tarihinde girmem gereken smmm staj sınavı var bu bi sorun olmaz umarım yani 3-4-5-6 kasım tarihlerinde teslim olunabiliyor değil mi ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Batuhan bey.

   Cevapla
 445. burak

  merhabalar admin bey askere giderken yanımıza neler almalıyız

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)
 446. tamer

  1993 dogumlum bnm yaslarmdakı 93_1 gıttıler ben bugun tecılımı bozdurdum kasımda gıdebılecegımı soledır sızce kasımda gıdermıyım yada subatta mı gıderım cvb ınız ıcın tsk ederım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasımda gitme ihtimaliniz %50 dir Tamer Bey.

   Cevapla
 447. noname

  Nişanlım Bgün teslim olu. Usta birliği ne zaman belli olur? Acemilik Bilecik merkez hizmet eri genelde nereye gider ne yapar?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bilecikten usta askerler her bölgeye düşebilirler. Usta birliği acemi birliğinin bitimine 10 gün kala belli olacaktır.

   Cevapla
 448. hakan4646

  slm admin ben 02031991 dogumluyum tecırlıyım tecırımı ekım yada kasımda bozdurmak ıstıorum bozdurunca hemen gıdermıyım yoksa mayıs celbını mı beklerım tecır surem 2 yılı gectı hala unıversıtede kaydım var ama kayıt dondurmadan askere gıtmek ıstıorum sorun olurmu dedegım aylarda gıdebılırmıyım er olarak gıdeceım acıl cevap. sımdıden tskler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tecilinizi bozdurduktan sonra normalde hemen askere alınmazsınız 3 ay sonraki celp döneminde anca alınabilirsiniz. Hem okuyup hem askerlik yapılıyordu. Son durum nedir bilemiyoruz.

   Cevapla
 449. ilker aknar

  tSLM ADMIN BEY TEKIRDAG CERKEZKOY DEN BENA KASIM DEDILER NA ZAMAN BELLI OLUR.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ekimin son haftası belli olur ilker bey.

   Cevapla
 450. mesut

  merhaba admin bey ben 93/3 gitmem lazımdı silüs aldım ama ailem çok zor durumda 1 yıl sonra gitmek istyorum ne yapmam lazım teşekürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine giderek ailenizin durumunu bildirmelisiniz Mesut bey.

   Cevapla
 451. ilker

  slm admin ben tekirdag cerkezkoy den bana kasim dediler nezaman belli olur.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ekim ayının son haftası 93-4 askerlik yerleri belli olacaktır.

   Cevapla
 452. Askerim

  Merhaba, Pazartesi Bilecikte Meslekçi seçimleri varmış. Nişanlım müzisyen. Seçime girip girmemekten emin değil girerse ve meslekçi seçilirse mi iyi yoksa meslekçi olmazsa mı iyi?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   İyi olur melis hanım, askeri ordu evlerinde, askeri gazinolarda müzisyenlik yapabilir.

   Cevapla
 453. abdullah

  mrb ben 93/4 gıdıyorum muane oldugum zaman bana kasımın 10 sülüsunu almaya gel dedıler. verdıklerı kagıtta kasımın 21 de teslım yazılıyordu ama sımdı tum tertıpler ayın 7 veya 8 de gıdıyor. rarıhte bır degışıklık olurmu net bı bılgı verırsenız sevırım teşekurler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ekimin son haftası sülüsler çıkar, kasımın ilk haftasında da birliklerinize teslim olmaya başlarsınız Abdullah Bey.

   Cevapla
 454. fatih

  Merhaba kolay gelsin ben tecilimi bozdurdum uzun dönem askere gidiceğim memurun bana verdiğiği sevk celbinde kasım yazıyor kasım ayında gidermiyim yoksa 1 sene atabilir mi şimdiden teşekkürler..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım ayında gitme ihtimaliniz %50 dir Fatih bey.

   Cevapla
 455. hasan

  ben 3 tertip olarak gdym bu carsamba yerim ankara mamak

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayırlı teskereler diliyoruz.

   Cevapla
 456. metin

  merhaba admın bey ben 93 dogumlu iskenderunluyum ve iskenderun 93 1 gonderdi bende mayıs ın ılk haftası tecılı bozdurdum bana temmuzun sonnda gel dedıler temmuzun sonnda gttım ekım ın sonunda gel dedıler bugun arkadasımla gıttım arkadasım tecılını bozdurdu bende beraber gıttım bana dedıler kasımda asker alımı yapmıyoruz ben bu durumda kasımda gıtmem ımkansız mı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır e-devlet sisteminde kasım celbi için askerlik yeriniz açıklanırsa Kasımda Askere gidersiniz. Ekimin son haftası yerler açıklanacaktır.

   Cevapla
 457. ACİL CEVAP

  Merhaba,

  Erkek arkadaşım 1987 doğumlu uzun dönem askere gitmek için tecilini bozdurmayı düşünüyor. kasımda askere gidebilmesi için ne zamana kadar başvuru yapabilir?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   15 ağustos tarihinde kasım başvuruları bitmiştir.

   Cevapla
 458. fatih_025

  Merhaba mayıs ayında teclimi bozdurdum bana verilen sevk edılecegım tarih kasım yazıyor Kasım ayında askere gidermiyim yoksa 1 sene atabilir mi?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım ayında gidebilirsiniz Fatih bey.

   Cevapla
 459. mustafa

  s.a ben 93 doğumluyum benim lise bu sene haziranda bitti askerligi şubat ayında tecil ettirmiştim üniversiteye gitmiycem tecilim bozulur mu kendi kendine yoksa 2014 e kadar tecilli miyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Teciliniz bozulur, zaten teciliniz bozulsa da 2014 celbinde asker olabilirsiniz.

   Cevapla
 460. Gamze

  E devlet şuan yerleri gösteriyor mu? eşim baktığında sınıflandırma yok yazıyor ama daha dün gideceği yer yazıyordu? Şuan e devlet şifresi olan 93/3 b gidecek arkadaşlar bakabilir mi?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Henüz e-devlet askerlik sorgulama işlemi yapılamaz.

   Cevapla
 461. şafak karanlık

  Günaydın Sayın admin. Kolay gelsin rica etsem bana yardımcı olurmusunuz.
  Ben 6-7 yıldır asker kaçağıyım.özel sebeplerden doalyı bir türlü askere gitmek nasip olmadı.okul durumuda lise terk.bu günlerde inşallah gidip teslim olacam.ama aklıma takılan bir iki soru var.eğer şimdi gidip teslim olursam beni 3 tertiplerle mı yollarlar yoksa tertipsiz mi yollarlar.gerçeği 3 tertipler suan gıtmıste olabılır o konu hakkıda da bır bılgım yok.yada kasım ayını bekleyp kasım ayının basında mı gıdıp teslım olsam.bu konuda hakkında beni aydınlatırmısınız lütfen.şimdiden teşekkür eder.iyi günler dilerim.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Teslim olduktan bir kaç gün sonra sizi askere alırlar Şafak bey.

   Cevapla
 462. Tolga

  Merhabalar ben hem okuyup hemde askerlik görevimi yerine getirmek istiyorum 2018 kadar tecilim var 92 dogumluyum 93/4 gıtmek ıstıyorum gereklı evraklar nelerdır bunu için fotograf ve kımlık fotokopısı denıyodu ne kdar dogru ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   93/4 başvuruları bitmiştir. Hem okuyup hem askerlik yapabilirsiniz. Askerlik şubesine giderek 2014 şubat celbi için işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

   Cevapla
 463. oguz

  mrb bn oguz sülüs kâğıdını aldığım halde aile sorunlarımdan dolayı askere gıtmedım 93 2 ve askere ekımde gıdecem gıttıyımde nelerle karşılaşırım her hangıbı bır hapıs cezası veya surgun yermıyım belırlı srunlarım var annem ve kız kardesım tek basıma bakıyorum ve annem rahatsız kız kardesımde ufak olduğu ıcın gidemedim sıkıntılar vardı başka ama buradan srmam söylemem yanlış olur bır cvp alabılrsem sewınırım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ceza alırsınız Oğuz bey.

   Cevapla
 464. oguz

  mrb ben ozan sulusumu aldığım halde askere gıtmedım askere gıdınce bır sorun cıkarmı artı gun cezası falan gelırmı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet ceza alırsınız. Hatta askeri mahkemeye bile sevk edilebilirsiniz.

   Cevapla
 465. gokan

  lısans mezunuyum kasımda askere alıcaklar 25 ekımde sınıflandırmalar ve yerler bellı olucak yerler bellı olduktan sonra tecıl yaptırabılırmıyı.

  Cevapla
 466. gün

  merhaba ben 1989 doğumluyum üniversiteyi yeni bitirdim. Aralık ayında askere gitmek istiyorum. Bunun için başvuru ne zaman yapmam gerekiyor.. şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Aralık ayı celbi artık kasım ayına alınmıştır. Kasım başvurularıda bitmiştir. Şimdi başvuru yapıp şubat celbi için sevke tabi olabilirsiniz.

   Cevapla
   1. gün

    hmm bu kötü oldu.. kıymetli zamanınızı alıyorum lakin şubat için son başvuru tarihi ne zaman öğrenebilirmiyim

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Kasım 15 beyfendi.

     Cevapla
 467. Adem

  ben 94 dogumluyum muaynemi oldum 2014 şubatta gideceksın dediler sülüsü ne kadar zaman kala belli olur. ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ocak sonunda belli olur Adem bey. Ocak ayının son haftasında Askerlik Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
 468. oguz

  mrb hayırlı cumalar dilerım .. daha once vır kezdaha sormuştum benım aıleme bakacak kımse yok annem le bacıma ben askere gdersem bakacak kımse yok
  ev kıra ben napayım artık dsunmek ten kafayı yemek uzereyım ben askerdeyken annem le bacım napar kım bakacak bunlara allah ıcın bana bır çıkar yol gosterın yalvarırım yardımcı olun

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine giderek durumunuzu bildiriniz Oğuz bey.

   Cevapla
   1. oguz

    pkı hocam drumumu nasıl belırtecem dılekceylemı gıdıpte kımınle grusup durumumu beyan edecem .. askerlik subesıne gdersem alıp goturmezlermı askere ?

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Götürmezler merak etmeyin.

     Cevapla
     1. oguz

      hocam cok saolun tesekur ederım bnı rahatlattınız cunku dsunmekten artık yatamıyor yemek dahı yıyemıordum tekrar tekrar cok saolun tekesekkur ederım .. bende bır haftaya kadar haledıcem işten ayrılıp gıdıp askerlik subesıne sıkıntılarım anlatıcam helledıcem ve hemen askerlıyıme gdecem srunları cozdum allh başka dert tasa vermezse eylülün 11 de askerım

     2. Admin (Cevapladı)

      Biz Teşekkür Ederiz.

 469. mehmetcan

  Merhaba ben agustosta tecilimi bozdurdum kasda gideceksim dediler. ekim 25te yerler belli olacakmis . Belli olduktan kac gun gun sonra teslim olunuyor? Kasimda gideceksin dediler ama yinede subata ertelenme gibi bi durum olurmu?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım ayının ilk haftasının içinde askerlik yerlerinize teslim olmaya başlarsınız.

   Cevapla
 470. mehmetcan

  Agustosta tecilimi bozdurdum butun evraklardan kasimda gidecek yaziyor fakat gorevli acikogretimden okuluna devamda edecek diye isaretledi askerligimim ertelnme durumu olurmu?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır olmaz.

   Cevapla
 471. oktay

  h.akşmlar 1992 dogumluyum. ön lisans mezunu oldum.3 gün önce tecili bozdurdum muhtemel sevk tarihi şubat .ama şubem kasım gönderiyor . sizce hngsi tarih daha büyük ihtimalle gidebilirim.teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şubat celbinde ve sonraki celplerde gitme ihtimaliniz var Oktay bey. 2013 Kasım celbinde gidemezsiniz.

   Cevapla
 472. nedim ali

  ben aralık 2012 de muayene oldum kütüğüm 1 gönderiyordu ama yetişmedisevk mayıs diyordu .mayıs da çıkmadı ağustosda gidersin dediler yine 3 de çıkmadı kasım 100% gidermiyim genel kurmayı aradığımızda sınıflandırmamız yapıldığı öğreniliyormuş doğrumudur.teşekkürler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet arayıp öğrenebilirsiniz. Ancak zaten kasım dönemi son olduğu için Kasım celbinde asker olursunuz Nedim bey.

   Cevapla
 473. Hamit

  Merhabalar, bende 10 gün sonra teslim oluyorum yalnız sulusumu hangi gün almaya gitmeliyim.. p.tesi gitsem verirler mi?

  Cevapla
 474. Muhittin

  Sayın Admin;
  Ağustos ayında tecilimi bozdurdum 93/4 tertiple gideceğimi söylediler muhtemel sevk tarihim 04.11.2013 olarak yazıyor bu tarihte gidermiyim,bu tertibin 1 ve 2 olanı varmış hangisinde giderim.Son olarak sülüs tam olarak ne zaman alırım çünkü ona göre, işten ayrılıcam

  Cevapla
 475. nezih gülel

  slm ben 1994 12 12 doğumluyum askerlik muayanemi oldum bana mayısta gidiyorsun dediler ama ben komando olarak gitmek istiyorum ha birde neden hemen belli olmuyor nereye çıktığı askerliğin nereye çıktığı neden blli olmuyor2014 mayısın kaçında giderim bide cevaplarmısınız

  Cevapla
 476. ahmet

  ben 1993 okul var diye teccil ettim şimdi bozdurdum kac giderim acaba yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şubat celbinde gitme ihtimalini var Ahmet bey.

   Cevapla
 477. Melih

  İyi günler yarın tecılımı bozduracagım ne zaman askere giderim? Erken gitmek ıstıyorum bunu söylesem kasımda gıdermıyım?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım celbinde gidemezsiniz En erken şubat celbinde askere gidebilirsiniz Melih bey. Tecilinizi bozdurduktan sonra erken sevk dilekçesi doldurmanız gerekmektedir.

   Cevapla
 478. harun

  mrblar.. 2 yıllık üni mezunuyum askere gitmeden önce subaylık sınavına girip askerde kalabilirmiyim

  Cevapla
 479. harun

  merhabalar ben 1991 doğumluyum üni nedeniyle askerliğim tecil oldu askere gitmeden önce subaylık sınavları oluyormuş buna katılabilirmiyim ve bunun için ne yapmam lazım teşekkürler..

  Cevapla
 480. recep

  iyi günler ben 2gün sonra askere gidecem ama rahatsızlığım var 2 hafta rapor aldım ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubenize bildirmeniz gerekmektedir.

   Cevapla
   1. recep

    rapor bittikten sonra askerlie hemen gidermiyim yoksa kasım ayına mı kalırım

    Cevapla
 481. ali

  1994 doğumlu olanlar ne zaman askere gidiyor..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   2014 yılında gidiyorlar.

   Cevapla
 482. kadir

  Kasım da askere gidecem galiba 4 Kasımda askerim yerim ne zaman belli olur ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yeleriniz Ekim ayının son haftasında internet üzerinden gerçekleştireceğiniz askerlik sorgulama işlemi ile belli olacak.

   Cevapla
 483. burak

  mrb ben 01.05.1993 dogumluyum bu yıl okul kaydını yaptırmadım tecil kendi kalkarmı benim mi kaldırmam lazım subeye gitmem lazım mı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şubeye gidip tecilinizi kaldırmanız ve işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir.

   Cevapla
 484. Esma

  Acemi birliğine yani başlayan e devlet den usta birliğinde nereye düştüğünü hemen öğrenebilir mi?

  Cevapla
 485. yasin yıldız

  merhabalar. ben 1989 dogumluyum. askerliğim tecilliydi fakat ben üzreine düsmedigim icin bakaya durumuna düsmüsüm.askere gitmem gerekiyor.devre kaybı olarak mı giderim?sevk istedigimde hemen mi askere giderim yoksa askere gitmek icin belli dönemler varmı?birde devre kayıpları sivas da yapar felan deni,liyor aslı varmı herhangi bir yere mi giderim?birde benim askerliğim cıkmıs 2009 da ısparta komando birliğine askerliğine cıkmıs ama benim haberim olmadıgı icin teslim olmamıs görünüyor.aynı yere mi giderim acaba?

  Cevapla
 486. erkan

  mrb. iki yıl önce okul bittiğinde diplomayla askerlik teciline gittiğimde işlemleri yaparken sağlık yoklaması için askeri hastaneye göndermişlerdi. kasım 2013 celp dönemi askere gitmek için başvuru yaptım.evraklar dolduruldu klasik sorular soruldu tamam dedi 1* 30 eylül arasında gel sevk öncesi hazırlık işlemlerini başlat dedi. bnde geçen hafta gittim yeni bi kayıtla dilekçe doldurttular. sonra senin herşeyin tamam 25 ekim de internetten e devlet şifrenle kontrol et dediler. aklıma takılan soru askerlik öncesi muayene için neden hastaneye filan göndermediler. böyle bir uygulama yokmuydu. iki sene önceki saglık durumunu mu geçerli sayıyorlar. sonra bi aksilik çıkmasın bu kasımda gitmem lazım. ordayken de sordum ama memur biraz garip biri. tamam senin tamam dedi tatmin olmadım. bnde merak içindeyim gerçekten tamam mı yoksa bişeyler eksik mi. yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 487. erkan

  mrb. iki yıl önce okul bittiğinde diplomayla askerlik teciline gittiğimde işlemleri yaparken sağlık yoklaması için askeri hastaneye göndermişlerdi. kasım 2013 celp dönemi askere gitmek için başvuru yaptım.evraklar dolduruldu klasik sorular soruldu tamam dedi 1* 30 eylül arasında gel sevk öncesi hazırlık işlemlerini başlat dedi. bnde geçen hafta gittim yeni bi kayıtla dilekçe doldurttular. sonra senin herşeyin tamam 25 ekim de internetten e devlet şifrenle kontrol et dediler. aklıma takılan soru askerlik öncesi muayene için neden hastaneye filan göndermediler. böyle bir uygulama yokmuydu. iki sene önceki saglık durumunu mu geçerli sayıyorlar. sonra bi aksilik çıkmasın bu kasımda gitmem lazım. ordayken de sordum ama memur biraz garip biri. tamam senin tamam dedi tatmin olmadım. bnde merak içindeyim gerçekten tamam mı yoksa bişeyler eksik mi. yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 488. Fuat

  Merhaba . ben kasımda askerim işten çıkmak için sülüs kağıdını bekliyorum.Ne zaman gelir ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ekim ayının son haftasında gelir Fuat bey.

   Cevapla
 489. YAVUZ

  MERHABA 90 DOĞUMLUYUM 4 YILLIK MEZUNUM.TECİLİMİ BOZDURDUM AĞUSTOS AYINDA NEZAMAN GİDERİM KASIM CELBİNİ SEÇTİM AMA BELLİ OLMAZ DEDİLER HEM NERDEN BAKABİLİRİM NEZAMAN GİDECEĞİME

  Cevapla
 490. faruk

  slm ben bingöl merkezde oturuyorum tecilimi nisanda bozdum kasımda gidecegimi söylediler ama netten baktım kasımda bingölğn bir solhan ilçesi gidiyor acaba onlart ilemi gidecegim yoksa bingöl 2014 şubatta gidecek o kadar beklemek istemiyorum ne yapa bilirim

  Cevapla
 491. aykt

  Merhaba.Bu yıl temmuz ayında tecilimi kaldırdım ve 4 yıllık lisans mezunuyum.Kasımda askere gideceğim fakat aynı anda bu yıl açıköğretim fakültesine kaydolacağım.Bu durum askerliğe herhangi bir engel olur mu?Askerlik şubesine bildirmeli miyim vs?

  Cevapla
 492. bulent abay

  onceden hayırlı gunler dilerim ( S.1) ben 10 ay askerlik yaptım ve piskiyate çuruk aldım bazı arkadaşlar diyorki tazminat davası ac benim oyle bir hakım varm) ( S.2) BANA VERDİKLERİ PİR RAPOR VARTEŞİS 1_F43.2UYUM BOZUKLARI (SIK TEKRARLAYAN BU YUZDE KAÇ OLUYOR ŞİMDİDEN TEŞEKUR EDERİM

  Cevapla
 493. cemile

  meraba ben cemile benim oğlum rahatsız ben onun bu drumuna cok üzülüyorum bu bir senedir ne gecemız ne gunduzumuz belli oğlum askere gidecek ama askerdede bu rahatsızlığı dewam eder diye korkuyorum kendine zarar verır diye askere gönderemiyoruz oğluma üç harflıler musallat olmuş rahat bırakmıyorlar hocam bana yardımcı olurmusunuz askerde nasıl olacak onu korkumuzdan evden çıkarmıyoruz bir şey olur diye bize bir doğru yol gösterırsenız sevınırız

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Cemile Hanım geçmiş olsun. Ancak böyle bir durumda yapmanız gereken doktorlardan destek almaktır. Askerlik durumu ne olur tam olarak bilgi veremeyeceğiz.

   Cevapla
 494. Gürkan

  Merhaba;
  askeriyeden bir kağıt aldım ve üzerinde Sevk Tarihi :04.01.2013 yazıyor
  sorum sevk tarihi ne anlama geliyor
  sülüsümü ne zaman alıyorum;
  teşekkürker

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sevk, acemi birliğinize teslim olma tarihinizdir.

   Cevapla
 495. metin

  s.a gecen hafta trt duyrusunda 10 ekim de e devlet sitesinden yerler acıklanacak denildi dogrumudur?

  Cevapla
 496. saban

  93 4 acemıyerlerı bellı oldumu ?

  Cevapla
 497. emir

  merhaba ben 92 doğumluyum. okulum daha önce askerliğimi tecil ettirmişti. şimdi okul bitti ben askere gitmek için şubeye başvuru mu yapmam lazım yoksa zaten beni çağırırlarmı? bide en yakın alım ne zamana kadar başvuru yapabilirim?
  ilginize teşekkürler…

  Cevapla
 498. ilker

  11 ay dogumluyum bi sonraki senemi giderim o sene içindemi gidrm askere

  Cevapla
 499. Cem

  Merhaba,acemi birliğim belli oldu.93/4 olarak gidiyorum,kasım 4-7 arası sevk tarihim.Sülüs belgemi en erken nezaman alabilirim?

  Cevapla
 500. uğur keleş

  Merhaba Admin ben Kasım için Samsun/Carçamba Askerlik şubesine Başvurmuşdum Seni Kasım da gönderis dediler ama bana da hic bişe gelmedi bizim köydeki Genclere kartları gelmiş bana niye daha gelmedi. Cevabın için teşekür ederim.

  Cevapla
 501. furkan

  22.09.1993 doğumluyum. Yurdışın da üniversite 1 deyim. Askerlikle ilgili herhangi bir işlemde bulunmadım. Ne yapmam gerekiyor yada yapmassam ne olucak ?

  Cevapla
 502. Mert

  Admin bey, Aralikta, 2.celp grubunda askere gidecegim ama esas birligimin nerede oldugu neden sorgulamada gozukmuyor? Egitim birligim HV.K.K.LIĞI KÜTAHYA AKTARIM BİRLİĞİ / KÜTAHYA / KÜTAHYA

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Merhaba usta birliğiniz Kütahya da açıklanacaktır.

   Cevapla
 503. Halil

  merhaba. ben 25/06/2013 tarihinde kasım 2013 celp dönemine askerlik kararı aldırdım. elimde belgem var ancak 25 ekim tarihinde açıklanan sınıflandırma sonucuma e devlet üzerinden baktığımda ‘hakkınızda herhangi bir sınıflandırma kaydı bulunmamaktadır’ uyarısı ile karşılaşıyorum. ne yapmalıyım bilmiyorum benim durumumda olan hiç kimse yok…

  Cevapla
 504. Halil

  25 haziran da kasım 2013 celp dönemine askerlik kararı aldırdım. elimde belgem var. iki gündür e devlet üzerinden askerliğimin nereye çıktığını sorgulatıyorum. ancak ‘hakkınızda herhangi bir sınıflandırma kaydı bulunamadı uyarısı ile karşılaşıyorum. sistemde mi bir sorun var acebe ne yapmalıyım

  Cevapla
 505. mehmet

  1993 3 ne zaman teskere alacak silüs 14.08.213

  Cevapla
 506. ersin

  ben sevk kağıdımı aldım 1994 doğumluyum sevk kağıdımda ise 4 şubat yazıyor kesin o tarihte gider miyim bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar??

  Cevapla
 507. özgür

  Merhaba ben kasimda askere gidecegim icin isten ayrlacagim tazminat alabilmem icin silûs isteniyor e devlet sifresiyle aldimiz silûs gecerli olmuyor mu?

  Cevapla
 508. Halil

  Admin bey ben 25 Haziranda kasım 2013 celp dönemine askerlik kararı aldırdım. ancak 1 – 30 eylül tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırmam gerekiyotmuş. bana söylemediler bende diploma transkript kimlik ehliyet fotokopimi daha önceden verdiğim için gerek olmadığını düşündüm şubeye bu tarihlerde gitmedim. 25 ekim tarihinde e devlet üzerinden gönderildiğim birliğe bektığımda hakkınızda herhangi bir sınıflandırma bulunmamaktadır uyarısı ile karşılaştım. ne yapmalıyım kasım celp döneminde devre kaybı olarak askere gidemezmiyim? (lisans mezunuyum)

  Cevapla
 509. Ercan..

  Merhabalar,
  Ben bu yıl eylül ayı içerisinde öğretmen olarak atandım atandıgım sırada da elimde 25 ekim 2013 tarihine kadar askerlikle ilgili işlemlerde sıkıntı olmadığına dair askerlik durum belgem vardı. Göreve başladıktan sonra aday öğretmenliğim süresince askere gitmemek için gerekli evrakları milli eğitime teslim ettim onlar gerekeni yapacaklarını söylediler. Fakat şimdi sevk yerimi sorgulattığımda hem acemi birliğimin hem de usta birliğimin belli olduğunu gördüm ve 4 kasımda teslim olmam gerekiyomuş. Ne yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim..

  Cevapla
 510. Serdar

  Öncelikle Selamun Aleyküm. Benım Gidecegim Yer Belli oldu Karabük Safranbolu. Ama biladerim askerde oldugu icin Tecil ettirdim Aceba Tekrardan Celp donenım gelince Aynı yere mi giderim . yOksa baska yeremi cıkar askerligim

  Cevapla
 511. ibrahim

  üncelikle selamın aleyküm . ben / 11 / 12/ 1992 doğumluyum ,muayene olmadım şimdi tahminen ne zaman askere giderim . bu soruyu askerlik şubesinede sora bilirdim ama ordakiler sizin kadar iyi niyetli olmaya bilirler diye düşünüyorum .

  Cevapla
 512. mizgin

  Merhaba benim adim mizgin abminn tecil tarihi 04.02.2013 bu tarinte askere gideek Acaba yerleri ne zaman belli olur.Ve belli olunca hangi siteden bakabiliriz.tesekürler.

  Cevapla
 513. İrfan

  mERHABALAR BEN 1990 dOGUMLUYUM ASKERLIGIMI ACIKTAN LISE OKUDUM ICIN TECILIYIM MEZUN OLDUM TECILI BOZDURUP DILEKCE VERIRSEM HEMEN ASKERE GITME SANSIM VARMI LUTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ TSKLER

  Cevapla
 514. İrfan

  Merhabalar Dunde Msj atmıstım Msjım Yayınlanmamıs Bakın Admınım Benıı Konuyla Bılgılendırırsenız Sevınırım 1990 Dogumluyum Acıktan Meslek Lısesı Okuyordum Askerlıgımı tecıl ettırdım Sımdı Mezun Oldum Tecılı Bozup askeralma Yerıne Dılekce Yazarsam Ne zaman asker olurum Yardımcı Olurmusunuz Lutfen

  Cevapla
 515. şenol

  ya saçma ama merak ettigim askerde penise bakılıyormu

  Cevapla
 516. ramazan mutlu

  mrb ben 94 lüyüm muaynemi oldum ve kagıdımda muhtemel sevk tarihi 2014 subat yazıo oysa bızım koy dort gönderio ben acaba hangi ay giderim kagıtta yazanmı yoksa memleketimin gönderdiği tarihmi

  Cevapla
 517. ZAFER

  MERHABA ADMİN ÖNEMLİ Bİ SORUNUM VAR 88 DOĞUMLUYUM MUANE OLDUM EYLÜLDE AĞUSTOSTA ASKERSİN DEDİ MEMUR BEN ERKEN GİTMEK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM KAĞITA ŞUBAT VE MART AYINA İŞARETLEDİ.BANA VERDİĞİ DÖKÜMDE SEVK TARİHİ ŞUBAT 4 YAZIYOR ŞİMDİ BEN ŞUBATTA KESİN ASKERMİYİM BUNU MERAK EDİYORUM BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TŞK…

  Cevapla
 518. murat yem

  merhaba admın ben 1 hafta once subeye gıttım celp donemım mayıs cıktı ama ben onu subat 1 tertıp gıtmek ıcın erken sevk dılekcesı verdım ocak 25 gıbı gel onaylandı mı dıye ogren dedıler subeden sence ne olur subatta gıdermıyım

  Cevapla
 519. ibrahim halil

  admin bey merabe ben suaan ingilterede yasiyorum askerlik ertletmek icin randevu talep ettim ama yilbasina kadar randevu yok benimde bu hafta turkiyeye gelmem gerek sizce havaalaninda beni yakalamalari mumkunmu ?

  Cevapla
 520. vakkas

  ben 25,10,1994 dogumluyum gaziantep yavuzeli şehitkamile baglıyım kaç gidecem ?

  Cevapla
 521. cesur

  merhaba admin mayısta askere gitcem de muayene oldum ne zaman sülüsü alabilirim. bi bilginiz var mı bu konuda

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Merhaba
   Nisan ayı sonuna doğru Mayıs 94/2 askerlik yerleri açıklandıktan sonra alabilirsiniz.

   Cevapla
 522. memet

  mrb admin ben 93 doğumluyum geçen yıl mayısta askerliğim çıktı tecil ettim askerliğimi ve bu yıl şubatta gitmek için tecilimi bozdum sizce şubatta askerliğim çıkarmı gidermiyim askere ??

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Merhaba
   Erken sevk dilekçesini Kasım ayının 15 ine kadar verdiyseniz gitme ihtimaliniz var.

   Cevapla
   1. memet

    mrhb admin sevk dilekçesini ekim ayında verdim şubat ayında gitme ihtimalim ne durumda ?

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     %50 Gitme durumunuz var Memet Bey.

     Cevapla
 523. memet

  admin sevk dilekçesini ekimin 15.de verdim gitme ihtimalim düşükmü yüksekmi gitmeyi çok istiyorum şubatta ?

  Cevapla
 524. memet

  admin sevk dilekçesini ekimin 15.de verdim gitme ihtimalim düşükmü yüksekmi gitmeyi çok istiyorum şubatta ?

  Cevapla
 525. memet

  admin ben sevk dilekçesini ekim ayında verdim gitme ihtimalim yüksekmi düşükmü bilgi verebilirseniz sevinirim tşk

  Cevapla
 526. mesut

  nekadar kaldıdiye bakmak istiyorum

  Cevapla
 527. Enes

  Merhaba Admin,ben 09/93 li yurt disinda cift vatandasli olan Kolejde lisans okuyan bir ogrenciyim, benim hala askerlik erteleme durumum varmidir su ana kadar konsolosluga erteleme basvurusu yapmadigim halde?

  Cevapla
 528. Atay

  Admin merhaba ben 1991 doğumluyum ardahanlıyım. Yoklama kağıdım 2011de gelmişti ama ben yoklamaya gitmedim. yani muayene kaçağıyım. bu hafta askeriyeye gitmeyi düşünüyorum. gidersem hemen belli olur mu gideceğim yer ve kaç gün için de giderim askere?

  Cevapla
 529. necati altıntaş

  askerlik teris belgesinin açıklaması

  Cevapla
 530. fuat ata

  sayın admin bey öncelikle merhaba benim askerlik haziranın 18 yazıyor acaba sülüs ne zamn alabilirim bilgi verirseniz çok yararlı olacak..

  Cevapla
 531. fatih

  selamunaleyküm. 20.06.1993 doğumluyum. 2014ün kasım celbinde gitmek istiyorum.ne zaman muayeneye girersem kasımda gidebilirim? yada başka nasıl bir yolu var?

  Cevapla
 532. rüken

  merhaba
  arkadaşım ktbk iş svş tb 1ici svş bl kıbrıs
  gidicek ama hangi ilçeye gidiceğini bilmiyoruz yardımcı olur musun ? şimdiden teşekkürler admin …

  Cevapla
  1. rüken

   buarada arkadaşım 20.09.1994 doğumlu :)

   Cevapla
 533. metin

  Selam aleykum bişey öğrenmem gerek admin bey biz 5kardesiz 4 ü doğuda yaptık şimdi bi kardeşim daha askere gönderdik oda erzurum a giyin geri cekme batıya cekme şansımız varmı yardımcı olurmusunuz…

  Cevapla
 534. ali ağırtmış

  merhabalar sayın admın ben 01.01.1993 dogumluyum üniversite okudugum ıcın gıtmedım tecılımı bozdurdum subat 2015 tarıhnde giden askerler oldu ama benım cıkmadı gecen gün askerlık subesıne gittim 2015 mayıs da gidecek askerlerın askerlıgı cıkmıs ama yerlerı bellı değil bende ise hiç birsey cıkmamıs acaba son zamandamı cıkar normalde mayısta gıdeceklerın adı var listede

  Cevapla

Alt Kısımdan Konu ile İlgili Sorunuzu Sorabilirsiniz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir