Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / 93/3 Askerlik Sorgulama

93/3 Askerlik Sorgulama

1993 doğumlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının asker alımları bu yıl gerçekleşmektedir. 2013 yılının Şubat ayı içerisinde 93/1 Tertipler,  Mayıs ayında ise 1993/2 tertip olan askerler birliklerine teslim oldular.

1993-3 Tertip asker adayları ise 2013 Ağustos ayı içerisinde birliklerine teslim olacaklar. 93/3 Asker adayları için bir kaç ufak hatırlatmada bulunmak istiyoruz.

 

1993/3 Askerlik Sorgulama;

93-3 Askerlik Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle kişisel e-devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. E-Devlet şifrenizi size en yakın ptt müdürlüğüne giderek ücret karşılığı temin edebilirsiniz. E-devlet şifresine sahip olan kişiler, internet üzerinden askerlik sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler.

Askerlik Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için online olarak e-devlet şifreniz ile siteye giriş yaptıktan sonra, sitenin sol üst kısmında bulunan sorgulamalar başlığı altında bulunan ASAL (Asker Alma Daire Başkanlığı) > Sevk Edilecek Eğitim Merkezi, kısımlarını kullanarak acemi birliklerini sorgulayabilirsiniz.

Not: Acemi birlikleri, sevk zamanından 10-15 gün önce açıklanmaktadır. Daha önce kontrol ettiğinizde “Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır” uyarısını alırsınız.

93-3-askerlik-sorgulama

7 yorum

 1. necati altıntaş

  askerlik teris belgesinin açıklaması

 2. sayın admin bey öncelikle merhaba benim askerlik haziranın 18 yazıyor acaba sülüs ne zamn alabilirim bilgi verirseniz çok yararlı olacak..

 3. selamunaleyküm. 20.06.1993 doğumluyum. 2014ün kasım celbinde gitmek istiyorum.ne zaman muayeneye girersem kasımda gidebilirim? yada başka nasıl bir yolu var?

 4. merhaba
  arkadaşım ktbk iş svş tb 1ici svş bl kıbrıs
  gidicek ama hangi ilçeye gidiceğini bilmiyoruz yardımcı olur musun ? şimdiden teşekkürler admin …

 5. Selam aleykum bişey öğrenmem gerek admin bey biz 5kardesiz 4 ü doğuda yaptık şimdi bi kardeşim daha askere gönderdik oda erzurum a giyin geri cekme batıya cekme şansımız varmı yardımcı olurmusunuz…

 6. ali ağırtmış

  merhabalar sayın admın ben 01.01.1993 dogumluyum üniversite okudugum ıcın gıtmedım tecılımı bozdurdum subat 2015 tarıhnde giden askerler oldu ama benım cıkmadı gecen gün askerlık subesıne gittim 2015 mayıs da gidecek askerlerın askerlıgı cıkmıs ama yerlerı bellı değil bende ise hiç birsey cıkmamıs acaba son zamandamı cıkar normalde mayısta gıdeceklerın adı var listede

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*