Anasayfa / Askeri Haberler / 94/4 Acemi Birliği Sorgulama

94/4 Acemi Birliği Sorgulama

94-4-acemi-birligi-sorgulama

94/4 Acemi Birliği Sorgulama

Acemi Birliği Sorgulama işleminin nasıl yapılacağından bahsetmeden önce 94/4 kasım ayı askerlerinden bahsetmek istiyoruz. 2014 yılının en son celp dönemi olan Kasım ayı celbinde bir çok asker adayı askerlik görevlerini yerine getirmek üzere acemi birliklerine teslim olacaklardır.

Tahminlerimize göre, 94/4 askerleri acemi birliği sorgulama işlemlerini Ekim ayının 15 inden sonra gerçekleştirebileceklerdir. 94/4 Acemi Birliklerinin kesin olarak açıklanacağı tarih ile ilgili olarak henüz net bir bilgi bulunmamaktadır. Net tarih açıklandığında bu konu altından güncelleme yaparak siz değerli 94/4 tertipler ile paylaşacağız.

1994 doğumlu olum önceki celp dönemlerinde askere alınamayan asker adayları içinde kasım celbi büyük olasılıkla asker olacakları celp ayı olacaktır.

94/4 Acemi Birliği Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) şubelerinden alacağınız şifreniz ile acemi birliği sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Acemi birliği sorgulama işlemini yapmak için sisteme şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Sorgulamaları > Asker Alma Daire Başkanlığı (ASAL) > Sevk Edilecek Eğitim Merkezi Sorgulama” seçeneklerini kullanarak acemi birliğinizi sorgulayabilirsiniz.

Acemi birliği açıklanacağı tarihten önce yapılan sorgulamalarda sonuç bilginize ulaşamazsınız, o yüzden acemi birliği açıklanacağı tarihi beklemeniz gerekmektedir.

94/4 Acemi birliği sorgulama ile ilgili tüm sorularınızı alt kısımdan bize ulaştırarak cevaplarını alabilirsiniz.

94-4-acemi-birligi-sorgulama

7 yorum

  1. tc no:11233977700 – askere na zaman gitmem gerekiyor

    • Sistem üzerinden e-devlet şifreniz ile acemi birliği sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tc kimlik ile sorgulama işlemi yapılmamaktadır.

  2. OĞLUMUN ASKERLİK DURMU İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İSTİYORUM.TC No: 13418710904 ERMAN ŞENGELDİ 28.06.2012 TARİHİNDE EGE ÜNİVERSİTESİ SU ÜRÜNLERİNDE MEZUN OLDU. 2 SENE TECİL EDİLDİ.ŞU AN DURMUMUZ NEDİR NE YAPMAMIZ GEREKİR
    YARDIMLARINIZI RİCA EDERİZ

  3. Benim sevk tarihimde 03.11.14 yazıyor 27 ekimde bakmam söylendi. Şubata sarkarmı askerliğim ?

  4. admin bugunden itibari sonuclar acıklanacakmıs kesn net bi bilgi alabilirmiyim

  5. askerliğe kaç kilo olursan gidemesin

  6. birdaha soruyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*