Anasayfa / Sizin Sorularınız / 94/2 Ler Mayısın Kaçında Teslim Olacak ?

94/2 Ler Mayısın Kaçında Teslim Olacak ?

asker

Asker Adayı: merhaba. ben askerlik başvurumu “hem okuyor hem aşkerlik yapacak” olarak yaptım. anadolu üniversitesi işletme fakultesi (açık öğretim) okuyorum. bana yoklamadan sonra “25 nisanda sülüsünü almak için gel” dediler. o tarihte gidicem sülüs almaya fakat şubedeki broşürde teslim olma tarihi 21-27 mayıs yazıyordu. arkadaşlarım diyor ki sülüsü aldığın gibi 1 hafta içinde teslim olman gerekir. sülüsü 25 nisanda alırsam ne zaman teslim olmam gerekir? cevabınız için teşekkürler. 1988 doğumluyum. 2 yıllık mezunuyum. uzun dönem askerlik yapıcam.

Cevap: Merhaba, 94/2 olarak askerlik yerleri Nisan ayının son haftasında açıklanacağından, Nisan ayının 25’de askerlik şubesine giderek sülüsünüzü alabilirsiniz. Sülüsünüzü aldığınızda birliğinize teslim olmanız gereken tarih net şekilde sülüsünüzde yer alacaktır. Tahminlerimize göre 94/2 Mayıs ayı askerleri Mayıs ayının ilk haftasından itibaren birliklerine teslim olmaya başlayacaklar.

asker

28 yorum

 1. merhaba ben 01 01 1990 izmir doğumluyum kütügüm bolu 4 yıllık üniversite mezunuyum bu sene mezun oldum askere gitme kararı aldım .En kısa dönemde askere gitmek istiyorum mayıs ayında gitme ihtimalim varmı.Şimdi basvuru yapsam ne zamn gidebilirim.

  • Mayıs ayında gidebilmeniz için Son başvuru tarihi 15 Şubatı, askerlik işlemlerinizi yaptırdıysanız Ağustos celbinde gitme ihtimaliniz olabilir.

 2. ben askerlik yerim ner oldunu örenecekdim acemi billik

 3. Peki edevlette 10 ve 20 nisan arası açıklanacak diyor. Bu açıklama askerlik yeri için mi? banadca şubede 25 nisandan itibaren sülüsünü almaya gel dediler. 10 ve 20 nisan arası nedir. bilgilendiriseniz sevinirim

 4. Dogumtarihim 1965 askerlik yapmadim avusturyada kaliyorum

 5. Ömer Yalçın

  MERHABALAR benim bir sorum olacaktı benım açık ögretımde kaydım var fakat silik bir kayıt az önce askerlık şubesini’de aradım ben askerlıgımı tecil ettirmek istiyorum 1 sene gibi normalde bu agustosta askere gıdıcem ben sımdı ögrencı belgemı alsam acık ögretım subesınden ama kayıt yenıleme bıttıgı ıcın kaydım sılık bır durumda o belgeyı alsam sılık kayıt belgesıyle tecıl ettırebılme ıhtımalım var mı ?

 6. merhaba sayın yönetici bende osmaniyede yaşamaktayım bana şubatta gelin demişlerdi gittim sonra nisanda gelin dediler ben nisan ayında sülüsü alabilirmiyim ve hangi ayda gönderirler yardımcı olursanız sevinirim Osmaniye kaç götürüyor(osmaniyede yaşıyorum ama adana doğumluyum bi sorun olur mu 🙁 ?

 7. merhaba benim bir sorum olacak. ben 1990 dogumluyum acikogretim fakultesinde okuyordum tecilimi bozdurdum askere gitmek icin. bana verdikleri kagitta sevk tarihi 4mayis yaziyor yani 94/2 oluyor. benim kutugumun kayitli oldugu amasya goynucek ise agustosta gonderiyor. ben mayista kesin asker olurmuyum?

 8. yunus sarıgül

  94 doğumluyum bitlis merkezz kaç kalkıyor bilen varmıııı

 9. 1994 doğumluyum muayene oldum celp tarihim kasım yani 4 tertip bu yaş uygulaması bize vuruyormu veya daha once gitme gibi bi imkan varmi

 10. askerde acık ogretım okuyabılyıoruz deılmı sınavlarımıza gıtmemıze ızın verıyorlarmı ?

 11. Meraba ben 1992 doğumluyum fakat okuduğum için gitmedim ve tecilde etmedim şubat ayında muane oldum ve ilk celp döneminde gitmek istediğimi bbelirttim ayrıyeten benim kütüğüm bu yıl 4. Tertip olarak gidiyor.ne olacak şimdi benim durumum

  • Siz 92 doğumlu olduğunuzdan sizin kütüğünüzün gönderdiği celp sizi pek ilgilendirmiyor, Erken sevk isteyip erken sevk dilekçesi doldurduysanız muhtemelen Mayıs yada Ağustos celbinde asker olursunuz Faruk bey.

 12. benim baglı oldugum yer 4 tertip gönderiyor.ben muhtemel sevk tarihi istemiştim şubatın 4 ü yazıyordu celp kagıdında muhtemel sevk tarihi yani cıkmadı gidemedim 2 tertip gitme şansım yüzde kac cok lazım yardımcı olursanız sevinirim..

 13. merhabalar ben tecilimi 4 şubatta bozdurdum sevk tarihi 5 mayıs diyor verdikleri kağıtta sizce askere gidermiyim birde bu mayısta gidecek ola nlar ne zaman açıklanıyo

  • Mayıs 94/2 tertiplerin yerleri Nisan ayının 10 u ile 20 si arası açıklanacaktır.

   • Merhaba Ben 94 lüyüm 2013 yılının 7 ayında muayne oldum Seçim yaptım şubat olarak Fakat benim şubem mayıs gönderiyordu şubat olmadı zaten mayısa attılar şimdi benim mayıs gitmem kesinmi yoksa yine atabilirlermi ? Yardımcı olursanz çok sevinirim

    Saygılar…

 14. Merhaba admin. Şimdi ben dün ögrendim eve kağıt gelmiş yoklama kaçağı olduğuna dair ben 94 doğumluyum lise mezunuyum tecil etme hakkım varmıdır ?

  • Askerlik şubesine giderek yoklamanızı yaptırınız, tecil durumu ile ilgili bilgileri askerlik şubesinden alabilirsiniz. Büyük ihtimalle askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

 15. s.a admın ben 94\2 a tertıbım yerım bılecık sogut jandarma ulastırma taburu askere kendımmı gıtsem ıyı yoksa konwoylamı gıdeyım ayrıca mayısın kacında teslım olmamm gerekyıor bırlıgıme. tşkler…

  • Bilecik söğüte konvoy düzenleneceğini sanmıyoruz, konvoylar doğu bölgelerde düzenlenmektedir. Sülüs belgenizde en geç hangi tarifte teslim olmanız gerektiği yazmaktadır.

 16. kısa dönem ağustos celbinde askere gideceğim askerlik şubesinde 25 temmuz gibi yer belli olur dediler aynı gün sülüsümüzü alabilirmiyiz calıştığımız kurumla ilişki kesmek için

 17. askere 2014 ağustos ayında kısa dönem olarak gideceğim. askerlik şubesinde 25 temmuz gibi gideceğiniz yerler belli olur çalıstıgım yere askerlik kağıdı vermek için 25 temmuzdan önce sülüsü alma imkanımız oluyor mu cvp ıcın sımddıden tesekurler

  • Askerlik yerleri açıklandıktan sonra bir kaç gün içinde sülüs belgenizi e-devlet üzerinden ve askerlik şubelerinden alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*