Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / 95/1 Acemi Birliği Sorgulama

95/1 Acemi Birliği Sorgulama

95-1-acemi-birligi-sorgulama

Askerlik vazifesini ifa etmek için gerekli sağlık ve yaş ölçütlerini tamamlayan erkek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yıl içerisindeki belirli dört dönem içerisinde sırası ile görev yerlerine dağılmaktadırlar. Yeni yıla yaklaştığımız şu günlerde 1995 yılında doğmuş olan kişilerin görev zamanları gelmişken, herhangi bir eğitim veya çalışma durumu sebebi ile tecil sahibi olmayan kişilerin de akıllarındaki en önemli sorulardan birisi 95/1 Acemi Birliği Sorgulama işleminin nasıl yapılacağıdır. Günümüzden beş on yıl öncesine kadar söz konusu bilgilerin açıklandığını duyurulmasından sonra on binlerce kişi askerlik şubelerine akın etmekte veya bu fırsatı bulamayanlar ise telefon veya benzer yolları ile detaylara ulaşmaya çalışmaktaydı. Buna karşın günümüzde internet sayesinde pek çok bilgiye uzaktan erişimi saniyeler içerisinde gerçekleştirebildiğimiz gibi, 95/1 Acemi Birliği Sorgulama konusunda da sorunsuz bir yapı kullanılabilinmekte.

95/1 Acemi Birliği Sorgulama işletiminin internet üzerinden gerçekleştirilmesi son yıllarda pek çok kamu işleminin devlet dairesine gidilmeden gerçekleştirilmesine veya sorguların yapılmasına imkan sağlayan E-Devlet sistemi sayesinde meydana gelmektedir. Vatandaşlık numaralarına özel şifreyi PTT şubelerinden temin edebilen asker adayları, daha sonra sabit veya mobil cihazları üzerinden basit bir internet bağlantısı yardımı ile sorgularını meydana getirebilecekler.

Ev veya mobil cihazlarındaki internet bağlantısı sayesinde 95/1 Acemi Birliği Sorgulama işlemini gerçekleştirip askerlik görevlerinin ilk aylarını hangi birlik içerisinde geçireceğini öğrenen adaylar, Şubat ayının ilk haftası gerçekleşecek olan teslimiyetlerinden önde birliğin bulunduğu şehir veya bölgeye göre ön hazırlıklarını da kolaylıkla gerçekleştirerek huzurlu ve mutlu bir askerlik için gerçekleştirmeleri gereken son maddeleri uygulayabileceklerdir. 95/1 Acemi Birliği Sorgulama ve buna benzer aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını hızlı ve etkili biçimde öğrenmek için sitemizi izlemeye devam etmenizi öneririz.

Not: Acemi birliği sorgulama işlemini celp döneminizde yaklaşık olarak 15-20 gün öncesinde e-devlet sisteminden sorgulayabilirsiniz. Sorgulama yapabilmek için e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Şifrenizi size en yakın Ptt şubesinden TC Kimlik numaranız ile temin edebilirsiniz. Şifre sahibi asker adayarı 95/ acemi birliklerini sorgulama için e-devlet sistemine giriş yaparak, asal başlığı altında Milli Savunma Bakanlığı, Sevk Edilecek Eğitim Merkezi kısmından sorgulayabilirler.

95-1-acemi-birligi-sorgulama

39 yorum

 1. Şubeme Mesleği söylesem düşeceğim yerde bi değişiklik olurmu

  • Askerlik işlemleriniz sırasında size mesleğinizi soracaklardır. Söyleyiniz.

   • yunus emre bostancı

    s.a. ben 20.02.1993 doğumluyum yüksekokul mezunu oldum eylül ayında ve şubatta gitmek için dilekçe verdim. çalıştığım firmadan da çıkartıldım şuan işsizim sizce 2 ay için işe girmelimiyim ?
    şubat celbine dilekçe verdim tercih yaptım sizce gitme oranım nedir ?
    şimdiden teşekkürler… 😀

 2. Ben mart ayında muayenemi oldum ama

 3. abdullah demiral

  1995 doğumluyum K.Çekmece Askerlik Şubesinden iki ay önce belge verdiler,bu ayda o belge güncellenmesi gerekir mi? şubat ayında gideceğimi söylediler.

 4. mrb.
  95 doğumluyum ağustosda askersin dediler celp dönemini öne cekip 95/2 gidebilirmiyim ne yapmam gerekiyor ?

 5. sayın adminim ben askerlik muayenemi oldum bana askeriyeden hiç bir belge vermediler ya. diğer kişilere verildi mi merak ediyorum?

 6. MERHABA 26.06.1995 DOĞUMLUYUM SAKARYALIYIM SAKARYA 2015 KASIMDA YOLLUYOR Bİ YERDE DAHA 2015ŞUBATTA GÖNDERİCEK YAZIYOR MUAYENE KAĞIDIMDA İSE 4ŞUBAT 2015 ŞUBATTA SEVKİM GERÇEKLEŞECEĞİ YAZIYOR SİZCE NE ZAMAN GİDİCEM?

 7. Merhaba BN üniversitede okuyorum okulu bırakmak istedim öğrenci işlerine gittim oradaki görevli bana askerden sonra pişman olursun birakma dedi. Üniversitede okurken de gidebilirsin askerden geldikten sonra okursun dedi bende askerlik şubesine gittim böyle bi sey olabilirim diye okudiğuna dair bi belge getir olur dediler yani bn şu an üniversite kayitli olduğum süre içinde askere gidebilirmiyim yardimci olursaniz sevinirim şimdiden tesekkur ederim.

 8. Merhaba ben 2011 önlisans mezunuyum açıktan lisans öğrencisiyin 2016 tarihine kadar tecilliyim tecilimi bozdurmak istiyorum şubat dönemine yetişebilmem için en son başvuru tarihi nedir.

 9. Selam BN uç yil tecil ettirdim askerliği iki yol oldu bugün yarin tecil bozdurmayi dusunuyom tescili bozdursam ne zamanaskere gidebilirim yardimci oolur musunuz şimdiden tesekkur ederim.

 10. Ben işlemlerimi yaptırdım, şubatta askerim ama mesleğimi sormadılar?

 11. s.a admin ordu gölköy celp dönemini öğrene bilirmiyimm ???

 12. Meraba admin. Benim kütüğüm 95/1 gönderiyo şubatta kesin gidermiyim askere. Yoksa b mi giderim martta. Benim kesin bilgi öğrenmem gerekiyor. Ona göre hazırlık yapmam lazım. Şubatta kesin askermiyim ? Yardımcı olursanız sevinirim.

 13. slm admin kolay gelsin ben muaneye bir gün geç kaldıgım için 95/2 gönderecekler yani mayısta gönderecekler 95/1 şubatta daha erken gitmek istiyorum bende yapabilecegim bişey varmı başvuru yapabileceğim bir yer varmı

 14. Selam admin , 92 dogumluyum agustosta tecili bozdurdum. kasıma celb alıcagımı düsünürken doldu diyerek subat celp verdiler. Subemin asıl celbi mayıs beni etkiler mi ? subatta gitmek için ekstra bir sey yapmama gerek varmı ? tesekkürler.

 15. Iyi aksamlar admin bn sanliurfa harrandan 1995 dogumluyum agustosta muayene oldum nereye dustum nerden ogrenebilirim tsk.

 16. 95/1 tertip gönderecek ler diyolar değişiklik olur mu 94 tertipleri 3 gonderdiler aslı olurmu 1 tertip gitmemizin

 17. S.a admin ben muane oldum verdikleri kagitta kasim yaziyodu sonra erken gitmek iistediğimi soyledim tekrar kagir verdiler kagitta da şubat yaziyor ne zaman askere giderim

 18. tecilimi 3 kasım 2014 te bozdurdum şubenin verdiği kağıtta 05 şubat 2015 sevk tarihi yazıyor şubatta kesin asker olurmuyum

 19. Askerliğin şuan tescilli 95 doğumluyum celp dönemine göre 4 gidicem ama ben muayene vermedim ocak 2015 de gidip tescilli bozdursam erkenden gidermiyim

 20. slm admin. 95/1 yerleri değilde şubatta gidecekler kesinleşmiş diye bir söylenti duydum.
  bu liste açıklandımı eğer açıklandıysa nerden öğrenebilirim..

 21. admin kolay gelsin ben muayene oldum celp dönemini şubat yazdım ama şimdi dururmum ne bilmiyorum nerden öğrenmem gerek

  • Ocak ayının sonunda askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirirsiniz. Askerlik yeriniz açıklanır ise 1 tertip olarak askere alınırsınız. Durumunuz hakkında ayrıntılı bilgileri askerlik şubenizden de öğrenebilirsiniz.

 22. merhaba arkadaşlar ben 28/04/1995 hendek dogumluyum muayne oldum ne zaman giderim ben askere

 23. Hocam Merhaba ben muayene oldum celp 3 gösteriyor okumak istiyorum yeni kayıt yaptrcam 2015de tahmimimce 6 ay falan kalior kayıt yaptırirken. Öğrenci belgemi alsam bu dönem içinde tecil hakkım oluyorum

 24. Merhaba ben muayene oldm celp donemim agustos subatta aol yazilcam öğrenci belgesi alıp tecil ettirebilinmiyor.

 25. merhaba 03 kasım 2014 te teciimi bozdurdum şubenin verdiği evrakta 5 şubat 2015 sevk tarihi yazıyor şubat celbinde askere aınırmıyım ?

 26. Merhaba ben 22.03.1995 ve liseyi 2014 yılında bitirdim askerliğide tecil ettirmedim ve LYS sınavına çalışıyorum acaba tecil ettirmeme gerek var mı

 27. Selam. Öncelikle böyle bir site yaptığınız için tşk.1994 Doğumluyum askerlik işlemlerimi yaptırdım muh.sevk tarihi şubat 2015 kütüğum de şubat gönderiyo bu sebeple gitme oranım % kaçtir? Şimdiden tşk. Kolay gelsin .

 28. Merhaba ben 08 07 1994 doğumluyum aöf gidiyorum tecilimi bozdurursam bu aralık ayında ne zamana çağırılırım askere ? vereceğiniz cvp için şimdiden teşekkür ederim.

 29. 95 doğumluyum 2015 de askerliği tecil ettirmek isdiyorum açık liseye gidiyorum halk eğitime 2015 de okulum bitiyor okul bitip askere gitmeyi istiyorum tecil için ne yapmam gerekiyor dönüş yaparsanız sevinirim kolay gelsin…..

 30. ocağın 2. veya 3. haftası tecilimi bozdursam şubat ayında askere 1 tertip gidebilirmiyim ???

 31. TÜM işlemlerimi yaptım Kasımda askersin dediler ama daha erken gitmek istediğimi söyledim ordaki yetkililerden biri erken gitmek istediğini başvursunu yaptım dedi ama hiç birşey anlamadım ne yapmalıyım kasımda askere gitmeye hiç niyetim yok daha erken gönderme imkanları var mı

 32. s a k.maraş bu sene kaç gönderiyor bilgisi olan

 33. Selamın Aleykum ,

  Benim tecil hakkım 31/12/2014 itibari ile bitti askerlik şubesini aradığım da Yoklama kaçağı olduğumu söylediler ve şubeye gittiğimde yoklama işlemlerimi yaptırıp teslim edileceğim söylendi. Fakat ben Muayene de olmadım Dk gitmek istemediğim için ocak sonunda giderim diye düşünüyorum iş yerinden de bu nedenle çıkış verdim gönderilmeme gibi bir durumum olur mu ?

  Teşekkürler.

 34. soner hatunkiz

  15.01.1996 dogumluyum askere nezaman gideceğim askerlik subesi subat ayi diyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*