Anasayfa / Askeri Haberler / 95/1 Usta Birliği

95/1 Usta Birliği

95-1-usta-birlikleri

Askerlik görevi sırasında kişilerin tam olarak efektif hizmet sonuçlarına ulaşabilmeleri için görevin başlangıcında gerçekleştirilen acemilik süreci sonrasında pek çok kişiye göre asıl görev başlangıcı olarak kabul edilen usta birliklerine geçiş yapılmaktadır. Genellikle farklı merkezler içerisinde gerçekleştirilen ustalık zamanları, göreve alışma sürecinin çoktan geçtiği vakitlerde meydana geldiğinden, acemiliğe göre daha sorunsuz ve hızlı süreçler olarak nitelendirilmektedirler. 1995 doğumlu kişilerin askerlik görevlerinin hangi bölgeye çıkacağı ve ne zaman teslim olunacağı gibi bilgiler Ocağın üçüncü haftası sonucunda belli olacakken, kişilerin 95/1 Usta Birlikleri ve acemi birlikleri hakkındaki soruları da giderek çoğalmaktadır.

Hali hazırda görevlerine başlayacakları ilk yer olacak acemi birliklerinin hangi şehirde olduğunu öğrenmek adına E-Devlet sistemine PTT şubeleri üzerinden daha önceden temin etmiş oldukları şifreler ve vatandaşlık numaraları ile giriş yapan asker adayları, daha sonrasında teslim olma tarihi ve yeri gibi bilgilerin yanı sıra 95/1 Usta Birlikleri hakkında da detaylara ulaşabileceklerdir. Bu sayede görev süresinin tamamını hangi noktalarda gerçekleştireceği konusunda kesin bilgilere ulaşarak özel hazırlıklarını da buna göre yapan kişiler, askerlik süresi veya öncesinde herhangi bir problem yaşama ihtimallerini de minimuma indirebilmektedirler.

95/1 Usta Birlikleri arzu ettikleri bir noktaya çıkmayan kişiler görev öncesinde burukluk ve hüzün yaşasalar da bu durumun kısa sürede atlatılması tavsiye edilmektedir. Askerlik görevinin yurdun neresinde ve nasıl yapılıyor olunursa olunsun büyük bir memnuniyet ve gurur ile gerçekleştirilmesi, kişinin süreci en kolay ve sorunsuz biçimde atlatması için de büyük önem taşımaktadır. 95/1 Usta Birlikleri ve acemi birlikleri hakkındaki sorgularınızı gerçekleştirmek ve aklınıza takılan noktaları aydınlatmak için sitemizi dilediğiniz an ziyaret edebilerek yöneticilerimiz ve ziyaretçilerimiz ile fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

95-1-usta-birlikleri

13 yorum

 1. Hocam ben 95 miyim k.maraş liyim e devlet ile ne zaman ogrenebilirim bize ocagin 10 ile15 arazigelin dediler bu durumda sşubatta gidermiyim bi yardimci olursaniz şimdiden tesekkurler

 2. mahmut akdaglı

  ne zaman gidecegimi ögrenmek istiyorum ?

 3. Yani acemi birliklerimizin yani sira usta birligmizin de mi nerede oldugunu ogrenebilecegiz 95 1 tertipler olarak

 4. 95 dogumluyum bana subatın 2de gel dediler nezaman gidecegim ocaktamı belli olur memleketim 95/1gönderiyo

 5. 5 İNCİ P.EĞT.TUG. 48 İNCİ P.EĞT.A./TOKAT MERKEZ 2. grup olarak gidiyorum bilgi verirseniz sevinirim

 6. 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı / Burdur

 7. Piyade olarak askerliğini yapanlar uzman çavuş olarak askerde kalabiliyorlar mı ?

 8. MANİSA KIRKAHAÇ JAN.KOMUTANLIĞI KOMANO YOL PARALARIDA PTT YE YATMIŞMIDIR 🙂

 9. 11.06.1995 Doğumluyum şuana kadar askerlik şubesine gitmedim. Dershanede öğrenciyim. Askerliğim gelmiş olabilir mi ? Şayet geldi ise tecil ettirebilir miyim?

 10. usta birliği ne zaman belli olacak?

 11. ben, hptt b den dolayı 3 ay hava degişimine yolladılar.3 ay bitti kontrollerden gectim bi 3 ay daha verdiler.toplamda 6 ay oluyor.parayı sordugumda bna askere döndügmde yada çürük aldıgımda bunun sadece 1 aylık gider hesaplanıp odenecekmiş. normalde rapor bilttiginde hesaplanıp ödenmesi ve her ay için ödenmesi gerek miyor mu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*