Anasayfa / Acemi Birliği / 95/2 Acemi Birlikleri

95/2 Acemi Birlikleri

Vatani görevini 2015 yılı Mayıs celp döneminde yapacak olan adayların askerlik yerleri, yani ilk eğitim alacakları acemi birlikleri hakkında bir kaç bilgi vermek istiyoruz.

95/2 olarak askere gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ilk olarak Mayıs ayının ilk haftasında acemi birliklerine teslim olacaklardır. Acemi birliğine teslim olan adaylar, askerliğin ilk adımını atmış olup, askerlikleri boyunca karşılarına çıkacak zorlu durumlar için acemi birliklerinde tüm eğitimleri alacaklardır.

95/2 Acemi Birlikleri

Bu konu başlığı altında bilgi vermek gerekirse, öncelikle askere 95/2 mayıs ayı celp döneminde gidecek olan bireyler için acemi birliğini ne zaman ve nasıl sorgulayacaklarını anlatmak istiyoruz. Adaylar kişisel ptt den alacakları e-devlet şifreleri ile sisteme giriş sağlayarak Asal başlığı altında bulunan Sevk Edilecek Eğitim Merkezi sorgulama başlığını kullanabilirler ve acemi birliklerini 17 nisan gibi sorgulayabilirler.

95/2 Acemi Birlikleri ile ilgili olacak Türkiye Sınırları içerisinde gidecekleri birliklere alttaki bağlantıdan ulaşabileceklerdir.

Acemi Birlikleri

95-2-acemi-birlikleri

3 yorum

  1. izmir seferihisar jandarma muharebe komtanlığına düştüm nasıl bir yerdir.? 95 / 2

  2. S a arkadaşlar antalya merkez 3. piyade eğitim tugayi var mı tanisalim

  3. kütahya hava savunma acemi birligi kaç gün ögrenebilir miyim. ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*