Anasayfa / Askeri Bilgiler / 95/2 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanır?

95/2 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanır?

95-2-askerlik-yerlerine-zaman-aciklanir

1995 yılı itibari ile doğmuş olan ve askerlik görevlerine başlamak için önlerinde herhangi bir engel bulunmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı erkeklerin 2015 yılı itibari ile birliklerine teslim olma süreçleri de başlamış durumdadır. Şubat ayında gerçekleşen ilk celp döneminin geride kalması ile birlikte yurdun dört bir yanına dağılan kişiler acemilik süreçlerine devam ederken, sırada Mayıs ayında gerçekleşecek ikinci celp dönemi de büyük bir heyecanla beklenmekte. Söz konusu dönemde dağıtımları yapılacak kişilerin akıllarındaki 95/2 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanır? sorusunun yanıtını öğrenmek son derece basitken, gerek sözlü gerekse de yazılı ortamlarda doğru bilgiye ulaşmak, memnuniyet ve mutluluk içerisinde geçirilecek vazifelerde de esas olarak gösterilmekte.

95/2 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanır? Sorusunun cevabını kesin bir tarih ile vermek mümkün olmasa da an itibari ile açıklanan bilgilere göre Nisan ayının 22’si ilâ 28’i arasında detayların resmi kanallar tarafından yayınlanması bekleniyor. PTT şubelerinden temin edilecek E-Devlet şifreleri üzerinden sisteme giriş yapabilecek adaylar, yurdun dört bir yanındaki acemi ve usta birliklerinden hangilerine transfer olacaklarını bu şekilde saniyeler içerisinde öğrenebilecekler.

Askerlik Yerlerini Bir An Önce Öğrenmek Önemli

Eski sistem sorgulamalarda kimi zaman günler içerisinde ancak öğrenilebilinen acemi ve usta birliklerine elektronik ortamda kısa yoldan ulaşabilen asker adayları, bu sayede görevleri öncesinde geride kalan zamanı en efektif biçimde değerlendirebilmekteler. 95/2 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanır? Sorusunun cevabını açıklandığı gün öğrenen kişiler, aileleri ve sevdikleri ile birlikte vedalaşma ve helalleşme süreçlerini çok daha geniş kapsamlı olarak gerçekleştirebilecekleri gibi, bunun yanı sıra kişisel bazdaki son hazırlıklarını da aceleye getirmeden rahat ve eksiksiz biçimde meydana getirebilmekteler. Sitemiz üzerinden takip edebileceğiniz güncel haberler ile birlikte sizler de

95/2 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanır?

Ve benzeri pek çok sorunun yanıtına zahmetsizce ulaşabilirsiniz. Acemi ve usta birlikleriniz konusundaki aklınıza takılan soruların cevaplarına kısa yoldan erişebileceğiniz gibi, kulaktan dolma bilgiler ile değil, konuların uzmanları tarafından hazırlanmış makalelerdeki bilgiler ile eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

95-2 Askerlik yerlerinin net açıklanma tarihi şuan için 17 Nisan gözükmektedir, tarihte herhangi bir değişiklik olur ise sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

95-2-askerlik-yerlerine-zaman-aciklanir

20 yorum

 1. 95/2 tertıbım ama mayısta gıdecez dıe bılıorum aksı bı durum olma olasılıgı varmı

 2. Nereye düştüm ile bilgi istiyorum

 3. ben tecili bozdurdum muayene oldum mayısta gidermiyim

  • Mayıs celp döneminde gitmek için erken sevk dilekçesi verdiniz mi ? Ya da memleketinizin celp dönemi mayıs mı ? Eğer öyle ise mayıs celp döneminde askere alınırsınız Cemal bey.

 4. merhaba admin ben bi konuda yardımcı olurmusn ben şubatta gitmk için erken sevk vermiştm kabul olmadı ama bnm kütügüm mayıs gönderiyor 5/2 gönderiyor kütügüm beni gnderirmi mayısata acaba bana yardımcı olurmusn..

 5. ben mayısda askere gidicem e devlette askerlik sevk tarihi 20 mart son diyo bu ne demek oluyo söyliyeblrmsn

 6. devran akpınar

  saruhanlı/manisa/dilek mahallesi/no:22

 7. mevlüt taşlı

  ben 93 doğumluyum tecil ettirmiştim askerliğimi bozdurdum bana bi kağı verdiler subeden 11 mayısta yazıyo acaba bi bilgi verebilirmisiniz ben mayısta kesin gidermiyim?

 8. ben 92 doğumluyum fakat ön lisanas okudum ve mezun oldum sonra tecili bozdurup askere gitmeye karar verdim kasımın 14 de 2014 de tecili bozdurdum bana 2, ayda gidersin dediler yerler açıklandı bi yer çıkmadı bana şimdi diyorlar ki sen şuben hangi dönem götürüyorsa o zamn gidersin diyorlar .. ben zaten muane mi ve yoklamamı vermişim erken celp de istemişim 95/1 i 2 yi istemişim şubem 3, dönem götürüyormuş ben şimdi mayısata da mi gidemeyecem askere ne zaman gidecem be

 9. aralık ayında tecili bozdurup muayene oldum şubat değilde mayısa verdiler erken sevk dilekçesine gerek yok dediler mayısda gidersin zaten bana verdikleri kağıttada muhtemel sevk tarihi 04,05,2015 yazıo acaba 3 terip veya 4 de atmaz değilmi ?

 10. ben 95/2 tertib askere gidicem.
  nereye düşücegim belli oldu. haziranın 20 sinde askere sevk olacagım. şimdiden sülüsümü alıp iş yerinde çıkış ücretimi taleb edebilirmiyim ? sülüsümü alıcam nede olsa. teşekkürler

 11. 95.2 usta birlikleri nerden bakıcam

  • Merhaba, usta birlikleri internet üzerinden açıklanmamaktadır. Acemi birlikleri internet üzerinden açıklanmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*