Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / 95/2 Usta Birliği Sorgulama

95/2 Usta Birliği Sorgulama

Her sene olduğu gibi 2015 yılı içerisinde de yaş, eğitim durumu ve sağlık açısından herhangi bir engeli olmayan kişilerin askerlik görevlerini ifa etmeye başlayabilmeleri için dört celp dönemi mevcut durumdadır. Hali hazırda Şubat ayı itibari ile ilk dönem geride kalmışken, şimdi de ikinci celp dönemi olan Mayıs ayının heyecanı başlamış durumdadır. Nisan ayının üçüncü haftasının ardından açıklanması beklenen teslim birliklerini sorgulamak için E-Devlet sistemine giriş yaparak kısa yoldan zahmetsiz biçimde isteklerini yerine getirebilecek olan asker adayları hem acemi birliklerinin neresi olduğuna ulaşabileceklerdir.

Acemi birliklerinde adından da anlaşılacağı üzere vatani görevleri süresince gerçekleştirmek ile yükümlü oldukları temel bilgi ve becerileri edinen kişiler, usta birliklerinde ise konumlarının ve görevlerinin öneminin farkında olarak farklı şekillerde hizmet göstermeye hazır duruma gelmektedirler. 95/2 Usta Birliği Sorgulama konusunda ihtiyaçlarını E-Devlet sistemi üzerinden sorgulayamamaktadırlar. Usta birlikleri acemilik görevlerini yaptıkları birlikte bizzat açıklanacaktır.

E-Devlet Sistemine Giriş Nasıl Sağlanıyor?

Bilgisayar ve internet teknolojileri ile en uzaktan ilişkili kişilerin dahi son derece kolay biçimde kullanabileceği şekilde hazırlanan E-Devlet sistemi, askerlik ve bunun dışındaki pek çok başlıktaki işlemlerinkişiye özel olarak saniyeler içerisinde gerçekleştirilmesine imkan vermekte. PTT şubelerinden nüfus cüzdanının ibrazi ile edinilebilinecek bir şifre sayesinde sisteme girişlerini gerçekleştiren kişiler, işlemler menüsünden Sevk Edilecek Eğitim Merkezi konusundaki başlığa 22 ilâ 28 Nisan arasında giriş yaparak detaylarına ulaşabilecekler. Bu tarih aralığının herhangi bir sebeple değişerek öne ya da arkaya atılması konusunda şu an için bir gelişme bulunmamakla birlikte, bu konudaki bir haberi yayınlandığı andan itibaren de sitemizde en güncel hali ile bulabilirsiniz.

95/2 Usta Birliği Sorgulama ve buna benzer tüm sorgu ya da sorularınız hakkındaki detaylara sitemiz üzerinden erişerek kutsal vatani göreviniz öncesindeki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Haberlerde bulamadığınız cevapları da diğer ziyaretçilere ya da editörlerimize gönül rahatlığı ile yöneltebilir, alt kısımdaki alandan sorularınızı sorabilirsiniz.

95-2-usta-birligi-sorgulama

3 yorum

  1. 2015 ocak ayında tecilimi bozdurdum bana dedikleri yüzde 99 mayısta askersin ama şuan çogu kişinin askerlik yerleri açıklandı e devlet üzerinden baktıgımda benimki açıklanmamış sormak istedigim herkezin yeri aynı andamı açıklanıyor ilerki günlerde benim yerimde açıklanırmı ?

  2. e devletten er siniflandirma sonucu sayfasina giriyorum fakat hakkinizda herhangi bir siniflandirma sonucu bulunmmaktadir diyor muayenemi oldum subeden mayista gidecegime dair belge aldim herkes ogrendi ben ogrenemiyirum yardimci olursaniz sevinirim

  3. Usta birligim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*