Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / 1995/4 Askerlik Sorgulama

1995/4 Askerlik Sorgulama

Başlıktan da anlaşılacağı üzere 1995 yılında doğan asker adaylarının askerlik işlemlerinden kısa bir şekilde bahsetmek isteriz. 2015 yılı içinde celp döneminde askerlik hizmetini yapacak olan adayların ilk olarak celp döneminden yaklaşık olarak 15-20 gün önce asker eğitimi alacakları acemi birliklerinin neresi olduğunu öğrenmek için askerlik sorgulama işlemi yapmaları gerekmektedir.

1995/4 Askerlik Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için PTT’den alınacak olan e-devlet şifresine ihtiyaç vardır. E-devlet şifresi olan asker adayları askere alınacakları celp döneminden 15 gün önce e-devlet sistemine giriş yapıp, gerekli sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Yani 95/4 askerlik sorgulama işlemi Ekim ayının 15’inden sonra yapılacaktır.

Askerlik Sorgulama işlemini yapmak için kişisel şifre ile sisteme girerek, Milli Savunma Bakanlığı başlığı altındaki Sevk Edilecek Eğitim Merkezi alanına tıklayıp, acemi birliklerini öğrenebilirler.

1995 yılında doğan asker adaylarının 1995/4 eğitim birlikleri açıklandı. E-devlet uygulaması üzerinden öğrenilebilecek askerlik yerini ayrıca askerlik şubesinden de öğrenebilirsiniz. Askerlik sevk belgesinde yazan bilgiler doğrultusunda teslim olma tarihinde acemi birliğinizde bulunmanız gerekir. Yol süreleri ve ücretleri ülkenin bölgelerine göre değişkenlik gösterirken, sevk belgesinde yazılı olan yol ücretini tahsil edebilmeniz için sevk belgesi ile askerlik şubesine bizzat müracaat etmeniz gerekir.

Acemi Birliğinde Askerlere Verilecek Olan Malzemeler;

Birliğe teslim olmanızla birlikte, askerlik boyunca ihtiyaç duyacağınız tüm araç ve gereçler size verilecektir. İşte bu eşyalar: 1 adet parka, 1 adet elbise apoletsiz, 1 adet gömlek apoletsiz, 1 adet yazlık ve kışlık şapka, 1 adet eşofman Takımı, 1 adet pijama takımı, 1 adet kışlık ya da yazlık bot, 1 adet spor ayakkabısı, 1 adet terlik, 2 adet kışlık ya da yazlık çorap, 1 adet spor çorap, 2 adet don, 1 adet yün içlik, 2 adet fanila, 1 adet atlet, 1 adet eldiven, 1 adet palaska, 1 adet çanta, 1 adet spor şortu, 1 adet banyo şortu, 1 adet banyo havlusu, 1 adet yüz havlusu, 1 adet diş macunu, 1 adet diş fırçası, aylık 200 ml. şampuan, aylık bir tüp traş köpüğü, aylık 4 adet permatik, 1 adet kulak tıkacı, 1 adet Nefte, 2 adet Künye levhası ve 1 adet künye zinciri.

Yinede siz yanınızda en önemli ihtiyaçlarınızı götürünüz.

1995-4-askerlik-sorgulama

16 yorum

 1. S.aleyküm bn 1996 Doğumluyum askerlik 2016 Mayıs ama ben bu sene kasımda gidebilirmiyim

 2. Merhaba kardeşim 1995 doğumlu. Yüzyüze eğitim (lisede) okuyor son sınıf. Tecil ettirmişti. Okul bittikten sonra üniversiteye devam edip tekrar tecilli olabilir mi yoksa okul bitince askere mi alınırım? Lütfen cevap bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden

 3. Ben 12/04/1995 doğumluyum kağıdım gelmedi şu an ne yapmam lazım?

 4. 1996 doğumluyum askere ne zamn giderim

 5. askere nereye gideceğimm

 6. Merhabalar ben bu sene haziran ayında tecilimi bozdurdum bana verilen kağıttan Kasım celbi yazıyor kasımda gidermiyim

  • Merhabalar, Muhtemel sevk tarihiniz size verilen kağıt kesin sevk tarihleri 15-25 ekim tarihleri arasında açıklanacaktır o zaman öğrenebilirsiniz.

 7. sa ben 11 07 1995 dogumluyumm muayen oldumm yerlerımız 15 ınde mı bellı olcak bazı yerlerde oyle yazıyor bazı sıtedede 20 sıyle 25 arasında dıyo hangısı dogru yardımcı olursanız sewınırımm

  • Merhabalar, 15 ekim’de yerleriniz belli oldu. E-devlet üzerinden kontrollerinizi yapmanızı tavsiye ederiz.

 8. Mrb 1995 Doğumluyum 2014 ekim ayında muayene olmuştum 2015 ekim ayındayız daha önce ismim çıkmadı askere gitmek için acaba bu kasımda bende gidermiyim

  • Merhabalar, 15 ekimde er celb yerleri açıklanmıştır. E devlet üzerinden kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*