Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / 95/1 Acemi Birlikleri

95/1 Acemi Birlikleri

95-1-acemi-birlikleri

Gerçekleştirilmesi için herhangi bir fiziksel engel bulunmadığı sürece her vatandaşın asli görevleri arasında yer alan askerlik vazifesi, kişilerin zamanlarını en verimli ve huzurlu olarak geçirmeleri için bölümlere ayrılmış durumda ifa edilmektedir. Acemilik ve ustalık olarak bölünen zamanlar kısa ve uzun dönem askerlik vazifelerinde değişiklik gösterseler de, belirli bir yüzde oranına göre bölünen bu zamanlarda kişinin gerekli ön bilgiyi aldıktan ve faydalı hale geldikten sonra ustalık birliğine transfer olması mümkün kılınmaktadır. Her erkek belirli bir yaşı geride bıraktıktan sonra engelleyen bir durum söz konusu değilse önce yoklamaya daha sonrasında ise görev yapacağı birliğe çağrılarak hayatının en önemli süreçlerinden birisine başlamaktadır. 1995 yılında doğan kişilerin yaş kriteri gelecek yıl itibari ile olumlu hale gelecekken, 95/1 Acemi Birlikleri konusundaki sorular da bu sebeple son derece yoğunluk kazanmaktadır.

Ocak ayının yirmisine müteakip açıklanacak bilgiler ile birlikte asker adaylarının 95/1 Acemi Birlikleri belli olacak ve bir sonraki ayın ilk haftasında teslim olmak için çalışmalar başlayacaktır. Her ne kadar kişilerin yıl içerisindeki dört dönemden hangisine çağrılacağı açıklamalar yapılmadan önce yüzde yüz bilinemese de, nispeten belirli tahminler yapan kişiler çağrılacağı dönemi veya en yakın periyodu düşünerek hazırlıklara başlanabilmektedir. 95/1 Acemi Birlikleri sonucunun açıklanmasından sonra sitemize girerek askerlik görevi öncesi ve süresince ihtiyaç duyacağı temel bilgiler konusunda araştırmalar yapabilecek adaylar, bu sayede akıllarındaki pek çok soru işaretine de yanıt bulabileceklerdir.

Bunun yanı sıra 95/1 Acemi Birlikleri hakkında sorgulama gerçekleştirmek isteyen kişiler de E-Devlet sistemini kullanarak söz konusu bilgilerine ulaşabilecek ve hiçbir bekleme sürecine takılmadan göreve hangi merkezde başlayacakları konusunda kesin ve net detaylara rahatlıkla ulaşabileceklerdir.

95/1 Acemi Birlikleri

2014 yılı Şubat ayı celp döneminde 1 Tertip olarak askere alınacak olan 95/1 Tertiplerin acemi birlikleri Ocak ayının son haftalarında açıklanacaktır.

95/1 Acemi Birliklerini öğrenmek için yapmaları gereken işlemler şu şekildedir, öncelikle e-devlet şifresi almalısınız. E-Devlet şifrenizi ptt şubelerinden alabilirsiniz. Şifre ile e-devlet sistemine giriş yaparak asal başlığı altında bulunan Milli Savunma Bakanlığı – Sevk Edilecek Acemi Birlikleri kısmından acemi birliğinizi öğrenebilirsiniz.

95-1-acemi-birlikleri

11 yorum

 1. turkiyeye temelli gidip acık oğretimde okuyacam bedelli yapabirmiyim

 2. Kolay gelsin admin bey. Ben 93 doğumluyum. Bu sene askerlik başvurumu yaptım agustosa verdim ama 4. tertip 2. grup ile aralık 19 da amasyada teslim olacağım gösteriyordu türkiye.gov adresinde. ama 2 haftadır hiçbirşey göstermiyor. adres değişikliği yaptım ve yeni çıkan yasaya göre üniversite affı çıkmış. bunlardan dolayımı acaba göstermiyor.

 3. 01.03.1995 Dogumluyum Memleketim Tunceli (tunceli askere 4 tertip gonderiyor Ben erken sevk istedim Ama erken Sevk Olayı Asker Acıqı olursa Alıyorlarmıs E-devlet e Bimmer E de Dilekce yazdım Ama Cevaplar net Deyil Benim Askere KEsin 1 tertip Gitmem gerekiyor Bana Yardımcı olursan Bu konuda Cok teşşkkür Ederim Saygılarla …..

 4. Merhabalar. Ben askerliğimi yapmak için başvurup gerekli belgeleri teslim etmiştim. Sonuçlar açıklandığında Kasım 2. dönem görünüyordu celbim e-devlet den kontrol ettiğimde, aralık ayının sonlarına doğruydu teslim tarihim yanılmıyorsam 22 Aralık’ta. Bugün sisteme girdiğimde “Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır.” diyor. Sistemde bir karışıklık mı söz konusudur, şubeyle yarın irtibata geçmeyi düşünüyorum, yapmam gereken başka bir şey var mı?

 5. 94 doğumluyum üni okuma nedenıyle tecıllıydım fakat ekım ayında tecılı bozdurdum muayne oldum kasım almadı 95/1 askere gıdebılrmıyım

 6. admin ocağın 20sine kadar e devlette hiç bişey öğrenemeyiz yada işlem yapamayız demi ?

 7. ben 01.10.1995 doğumluyum muayeneyemi olduktan ne kadar zaman sonra askere giderim acaba

 8. mrb ben 95liyim baglı oldugum yer kasım yoluyo muanede ilk tercihime şubat yazdırdım kesın olarak kec gidecegimi nerden ve nezaman ogrene bilirim saolun ?

 9. merhaba.. sorum şu açık öğretim üniversitesinde okuyorum 4 sene içinde sınıf gecemedim başarı gösteremedim bana askerlik şubesinde eger bu sene mezun olamazsan askere gıdıcejsın dedıler ne durumdayım acaba ?

 10. Merhabalar;
  Ben Kayseri Kocasinan doğumluyum.Celp dönemi 95/4 yazıyor.Tercihte yaptım.Şuabat 1 olarak yazıldı.Şubat’ta gitme ihtimalim % kaçtır ?
  Arz ederim…
  Erhan AKDEMİR
  Kocasinan/
  KAYSERİ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*