Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / 96/1 Askerlik Sorgulama

96/1 Askerlik Sorgulama

Askerlik çağına girmiş olan bireylerin, vatani görevlerini yapmak için devlet tarafından askere çağırılmak adına bir tebligat gönderilecektir. Bu tebligatın içinde yer alan bilgiler, bireyin yapması gereken şeyleri de içinde bulundurmaktadır. Öncelikli olarak askere gidecek olan erkek bireylerin, bir sağlık taramasından geçmesi gerekecektir. Fakat bu durum tecil durumunuza göre değişecektir. Kendiliğinden tecil ettirmek isteyen bireylerin, askerlik şubelerine giderek bu durumu dilekçe ile belirtmesi gerekmektedir. Dilekçe ile belirtilen durum sonucunda, kişinin kendiliğinden iki yıl tecil ettirme hakkı bulunmaktadır. Öğrenim gören kişiler için de yine aynı durum geçerli olacaktır. Onların görmüş olduğu eğitimi kısıtlamamak adına devlet, okulun bitmesini beklemektedir.

Not: Sorgulama işlemleri hakkında bilgiyi makale sonunda bulabilirsiniz.

Okul bittikten sonra yine işlerinin yoğun olduğunu düşünen bir kişi, tecil hakkını kullanabilir. Yıl içinde dört dönem olmak üzere asker alımları yapılmaktadır. İçinde bulunduğumuz yıl adına konuşacak olursak 96/1 dönemi askeri alınacaktır. 1996/1 askerlik sorgulama yapacak olan bireylerin, askerlik şubelerini kullanabileceği gibi internet üzerinden de işlem yapabileceklerini bilmeleri gerekir. İnternette üzerinden yapacak oldukları 96/1 askerlik sorgulama sonucunda, zahmetsiz bir şekilde bu bilgilere ulaşabileceklerdir. İlk olarak giden kişinin, acemi birliği için nereye gideceği de bu platform üzerinden öğrenilebilir. Bulunmuş olduğu komutanlığa bağlı olarak, resmi site ziyaret etmesi onun faydasına olacaktır. Çünkü gidecek olduğu yerdeki komutanlık ile uyuşmayan bir siteye giren kişinin 96/1 askerlik sorgulaması yapması mümkün olmayacaktır.

Teknolojinin biraz gerisinde kalmış kişilerin yapacağı şey, bulundukları yerdeki askerlik şubelerine gitmek yönünde olacaktır. Çünkü internet üzerinden yapacak oldukları işlemler onları tatmin etmeyecektir. Usta birliğine gitmek üzere memleketine gelen kişilerin de yine aynı şekilde arama yapması mümkün olacaktır. Onlar ise gidecek oldukları usta birliğinin hangi şehirde olduğunu görebileceklerdir. Artık devlet kurumlarının hemen hemen hepsi internet üzerinden iş yapmaya başlamıştır. Buna bağlı olarak, oralarda oluşan kuyrukların sayısı giderek azalmaktadır. Askerlik kurumu için de aynı şeyi söylemek mümkün olacaktır. Islak imzanızın gerekmediği bütün durumlarda, işlerinizi kolay bir şekilde internetten halledebilirsiniz. Resmi sitenin yanı sıra bu hizmeti veren diğer siteler de bulunmaktadır. Buralardan yapacağınız sorgulamaların alt yapısının, yine devlete dayandığını bilmeniz gerekecektir. Çoğu kişi durumun böyle olduğundan haberdar olmadığı için, devlet sitesine girmeye çalışmaktadır. Ancak yoğun bir zaman dilimine denk geldiğinizde buradan işlem yapmanız da zor olacaktır. Alternatif yerleri deneyerek işlerinizi daha kolay bir şekilde halletmeniz mümkün olacaktır.

Not: 96/1 Askerlik sorgulama işlemi 2016 yılı Ocak ayının 15’inden sonra e-devlet sistemi üzerinden sorgulanacaktır.

96/1 Tertipler Sorularınızı alt kısımdaki soru sorma alanından yönetime sorabilirsiniz.

96/1 Askerlik Sorgulama işlemi Nasıl Yapılır?

2016 yılında askere gidecek ilk celp dönemi Şubat ayı 1. Celp dönemi olan 96/1 tertiplerdir. 1996-1 Tertipler için askerlik sorgulama işlemlerini nasıl yapacaklarını anlatmadan önce bazı önemli nüansları vurgulamak istiyoruz. Askerlik “Türk istiklal ve cumhuriyetini, Türk vatanını korumak ve kollamak için harp sanatını öğrenmek ve yapmak mükellefiyetidir.” Her Türk Evladı askerlik görevini yapmak üzere yaklaşık bir kaç sene öncesinden hazırlıklarına başlamaktadır, bu hazırlıklar bildiğiniz gibi yoklamalar, muayene işlemleri, başvurular vs. gibi işlemlerdir. 2016 yılı Şubat ayı içinde askere gitmek isteyen 1996 doğumlular ve öncesi doğumlulardan askerlik tecili bitenler ve tecilini kaldıranların 2015 yılı içinde yapmaları gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Alt kısımda bu işlemlerden bahsedeceğiz.

96/1 Şubat Ayı Celp Döneminde Askere Gidebilmek İçin Yapılması Gereken Bazı İşlemler;

Öncelikle herhangi bir tecil durumunuz var ve 2016 yılı Şubat ayında askere gitmek istiyorsanız, Tecilinizi kaldırmanız gerekmektedir. Tecilinizi kaldırmanız için en geç 2015 yılı içinde tecil işleminizi askerlik şubelerine başvuruda bulunarak tecil işlemlerinizi kaldırmanız gerekmektedir. Tecilini kaldıran adaylar erken sevk dilekçesi vererek 96/1 olarak askere gitmeyi biraz daha garantileştirebilirler. Ancak Erken Sevk dilekçesi verenler kesin olarak gidecekler diye bir durum söz konusu değildir. (Asker İhtiyacına Göre Alım Yapılmaktadır.)

Diğer işlemler ise tecili olmayanlar ve normal celp yılı 2016 yılı olanlar 2015 yılı en geç bize göre ekim ayı sonuna kadar işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. (Askerlik İşlemleri, Muayene Vs.)

Askerlik İşlemlerini Tamamlayanlar Ne Yapacaklar?

Tüm işlemlerini eksiksiz olarak tamamlayıp, muhtemel sevk belgesinde Şubat celp döneminde muhtemel olarak askere alınacakları yazan adayların 96/1 olarak askere gitme ihtimalleri yüksektir. Bu adaylar 96/1 Askerli Sorgulama İşlemlerini yapabilmeleri için Kişisel E-Devlet Şifresi sahibi olmaları gerekmektedir. Şifreleri ptt şubelerinden alabilirler. Şifre sahibi adaylar Ocak ayının 15’inden itibaren E-Devlet sitesindeki Askerlik Sorgulama bağlantılarını kullanarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1996/1 Askerlik Sorgulama işlemleri hakkındaki tüm aklınıza takılanları hemen alt kısımdan yönetime sorabilir ve konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabileceğiniz cevaplara ulaşabilirsiniz.

96-1-askerlik-sorgulama

103 yorum

 1. Ben eylülde yoklama için gittim 96 doğumluyum şubatta gitmek istediğimi belirttim bi form doldurduk şubede o kabul olmuşmudur yoksa oda mı 15 ocaktan sonra belli olucak ?

  • Merhaba, erken sevk dilekçenizin kabulü 15 Ocak tarihinden sonra askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından belli olacaktır.

 2. Merhaba benim soracağım soru ben 93 doğumluyum ve benim tercim vardi dolaysiyla okuyordum ve şimdi askere gitmek istiyom tercihimi bozdum askere şubat ayında gitmek istiyom gitme gibi ihtimal varmi

 3. Emre Vahit Dogan

  Merhaba,

  Adim Emre Vahit Dogan ve 19 yasindayim. Yurtdisinda ikamet ediyorum ve bana askerlik ile ilgili henuz bir bilgi gelmedi. Askerlik sorgulamasini nasil yapabilirim?

  Selam ve saygilar

  Emre Vahit Dogan

 4. Gazanfer Güçlü

  Merhaba İyi Akşamlar ben 1996 Doğumluyum 11 ocak ta 19 u bitirip 20 den gün alıcam askere ne zaman giderim birde muayne için beni çağırıcaklarmı veya ben mi gidicem bana bunları detaylı bir şekilde anlatırsanız sevinirim

 5. Ben yaklaşık bi 4-5 ay önce muayeneye gittim sisteme düşüp düşmediği hakkında çelişki içerisindeyim sadece 96/1 gideceğiimi biliyorum öyle söylediler ve verdikleri kağıtta da Şubat ayı başı tarihini göstetiyor. Fakate devletten yeterli bilgiyi alamadım muayene kaçağı gözüküyor olmam umarım. Asal sevk kaydınız bulunmamaktadır falan yazıyor yanlış yere mi bakıyorum acaba?

 6. sorguladığımda SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR yazıyor.Bu ne demek acaba, ben ilk tertibim şubatta gidermiyim?

 7. başkan ben 95 doğumluyum 2 senelik üniversite mezunuyum diplomamı aldım kasım 30 da askerlik şubesine başvurdum işlemlerimi bitirdim. ilk tercihe şubat yazdım bağlı olduğum kütüğün askerlik şubesini aradım 2016 için ağustos kaldırıyomuş benim şubatta gitme imkanım var mıdır ? 95 olduğumdan erkende gidebilirmiyim ? yada şubatta gitmek için ne yapabilirim ? teşekkürler.

 8. Askere nereyegidecegimizi öğrenebilirim 1996 luyum

 9. Özcan Çetin Tay

  merabalar bende şubatta gitmek istediğimi söyledim sizce gidebilrmiyim arkadaş gibi bnde form doldurdum ?

 10. Batuhan Bayraktar

  ocak 12 96 doğumluyum askere ne zaman gideceğimi tam olaraka bilmiyorum ama bana subat gibi geliyor bu bilgiyi askerlik Şubesinden veya internet üzerinden öğrenebilirmiyim

 11. Muhammed Ali Işıktaş

  1996 doğumluyum muaynemi oldum ne zaman askere gidecem

 12. Ben 1996 doğumluyum lise son okuyorum suan tecik ettirmek istiyorum ne yapicam bilmiyorum suana kadar askerlik şubesine gitmedim ceza ucreti olur mu

 13. Aytekin çiftçi

  Ben askerlik için muayenemi oldum bundan 4 ay önce askelik çağırımı ne zaman olur ,

 14. Merhaba,ben 4 yıllık üniversite mezunuyum ve askerlik için bütün herşeyi tamamladım ve uzun dönem gitmek istediğimi belirttim kesinlikle.Bu durumda kesin olarak uzun dönem gidebilirmiyim.Şubatta gideceğim inş.

 15. Selamun aleyküm kolay gelsin. Ben 96 doğumluyum. Benim muayene kagıdımda sevk tarıhı 02.04.2106 yazıyo. Arkadsşarim e devletten sorgulamiş ve onlara bişeyler yazılnış sorguladginda ama bana bişey gelmedi e devletten baktım ama hiç bişey yazmıyo sebebi ne olablir ?

 16. Ben imam hatip mezunuyum astsubaylıga basvurum bu yüzden olumsuz degerlendirildi. Suan üniversite okuyorum fakülte mezunu olduktan sonra imam hatip lısesinden mezun olmam karsıma cıkarmı yanı etkılermi? Birde fen/edebıyat erkeoloji okuyorum bölum olarak alımımız varmı?

 17. 09061996 doğumluyum ne zaman gidicem askere

  • 2016 yılı celp dönemlerinde gidebilirsiniz, memleketinizin celp dönemini inceleyin. Herhangi bir tecil bulunmuyorsa kendi celp döneminizde askere alınırsınız.

 18. ekimin sonlarına doğru tecili kaldırdım.25 ocakta yerlerin açıklanacağını söyledi memur.acaba şubat ayında gider miyim?yoksa diğer dönemlere mi sarkıcak?kısa dönem veya yedek subaylık çıkıcak

 19. Mrhba kolay gelsin

 20. Ben askerliğime tecil için baş vurdum da acaba onaylanmış mı onu öğrenmek istiyorum da

 21. ali ahmed senerr

  nereye gıdecem askere

 22. Merhabalar Şubat ayında muayne olmuştum Kasım’da gideceğim söylendi fakat e devletten baktığımda 07.02.2016 tarihine kadar askerlik ile ilgili bi sorun yoktur yazıyo bazıları da diyo erken muayne olanların erken gitme olasılığı var diye böyle bişey mümkün mü acaba

 23. Merhaba ben 96 doğumluyum muayene olurken erken sevk şubat yazdım genel kurmay başkanlığını aradım şubata kesin gidiyosun dediler benim celp dönemi ağustos sizce ben nezaman giderim

 24. muayeneden sonra şubatın 4 ü nde askersin dediler, askerlik durum belgemde de aynı şey yazıyo acaba a veya b grubu olma ihtimali varmı yoksa dedikleri tarihte teslim mi olucam şimdiden teşekkürler

 25. 1994 doğumluyum 11 Kasım da tecil bozdurdum 2016 Şubat ayında askere gidermiyim?

 26. Ben konyaliyim şuan bursadayim muayene olmadım burda olabilme ihtimali varmı

 27. s.a 1996 dogumluyum muanemi oldum bana şubatta gideceksin dediler ben kasımda gitmek istiyorum böyle bir şansım var mıdır acaba bir yardımcı olurmusunuz

  • Askerliğinizi erteleyebilirseniz, kasım celp döneminde gitme ihtimaliniz olabilir, erteleme için askerliğinizi tecil ettirmeniz gerekmektedir.

 28. Çanakkale yenice 09.08.1996 ne zaman giderim askere acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

 29. Ertugrul kahraman

  Benim muayne olduğum kağıta. Şubat 4 yazıyor buna göre benim bir gideceğim kesinmi. Birde 1 gidek askerlerin sonuçları ne zaman açıklanıyor

 30. merhaba aksaray eskil ilçesi 96 doğumluyum muayene oldum 5 ay önce felan erken gitmek için şubatı ekledim gidermiyim şubatta

 31. Siverekte yaşıyorum normalde celp dönemi kasım buranın celp tercihini 1-2-3-4 olarak yaptık şubat çıkma olasılığı ne kadar olabilir bide ne Zaman belli olur

 32. e devletten baktığımda şubatın 7 sinde gideceğimi söylüyor kesinmi acaba

 33. Merhaba yonetim e devletten durum belgesini sorgulandıktan sonra o kağıdı yazdirmamiz gerekecek mi yada sulus geliyor mu teşekkürler

 34. Nejdi Çalışkan

  selamın aleyküm. Askerlik subesine gittiğimde muayene oldum ve subatın 1. de asker olucagım söylendi. ancak e devletten giremiyorum. sürüs için erken ama benım işten çııkışımı vermem için sürüsün ne zaman çıkıcağı hakkında bilgi verirmisiniz? bende gerekli yerlere ileteyim.

  • Sülüsünüzü askerlik yerleri açıklandıktan sonra e-devlet üzerinden veya askerlik şubenizden alabilirsiniz. 15 Ocaktan sonra sitemizi takip ediniz, yerlerin açıklandığını duyuracağız.

 35. SAMET DESTEGÜL

  19.06.1996 DOGUMLUYUM TECİLLİYİM 04.02.2016 YA KADAR TECİLİM BİTTİKDEN SONRA NE ZAMAN ASKERE GİDERİM ACİL BİLGİ VERİRMİSİNZ ?
  Sorunuz kısa sürede cevaplanacaktır.

  • Şubat 2016 da işlemlerinizi başlatırsanız, ağustos ayı celp döneminde askere alınma ihtimaliniz olur.

   • Yunus şahin can

    Meraba ben 1996 dogumluyum 2015 ocak ayında muaynemi oldum fakat memleketim 2016 3 .tertıp alıyo bnse subat ıstedım bana bı kagıt verdi subat yazıyo sizce subabatta gidermiyim ❓

 36. merhaba ben 1995 dogumluyum tecil vermiştim ve tecilimi 07 12 2015 tarihinde bozdum vanlıyım van da bu sene şubaat kaldırıyor ben şubatta gidermiyim acaba yardımcı olurmusunuz

 37. selamın aleyküm muayne kagıdımda 04.02.2016 yazıyo edevlettede 07.02.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyo bu ne demek tesekkür ederim

 38. 2 sene önce akşam lisesinde okurken askerliğimi tecil ettirdim 01 01 2016da tecilim bitti. fakat daha sonra lise diploması ile 3 sene daha tecil ettirebilir miyim yoksa bu hakkımı zaten kullanmış mı oldum? diploma ile tecil ettirebilirmiyim tekrardan

 39. Samsun bafra genel celp donemi nedir acaba ben bulamadimda??

 40. Merhaba benim konum boy ve saglik durumuyla ilgili su an tecilliyim fakat ben saglik acisindan 3 yildir sikintili.donemler gecirdim ard arda kaza yaptim kalca ekle.kemigime platin takildi ve boyum 170 kilom 54 civarinda kolumdanda daha eski bir ameliyatim var bu durumda.tecil.bozsam alirlar.mi veya sadece benim askerlik yapip yapmayacagima dair hastaneye yollarlar mi tecil bozmadan artik kesinlesmesini istiyorum saygilar

 41. arkadaşlar milli savunma bakanlığı sitesin uzun dönem sülüslerin 14/01/2016 tarihinde, yedek subay sülüslerinde 22/01/2016 tarihinde açıklanacağı yazmaktadır

 42. S.a 2015 nisan ayinda muayene oldum kütüğüm Adıyaman’da ağustos gönderiyor erken gitmek icin dilekce yazdirdim e Devlet açıklamasında 07.02.2016 ya kadar askerlik işlemleri yönünde bir sakıncası yoktur yazıyo Şubat 7 kesin askermiyim TEŞEKKÜRLER.

 43. İsmail Çakır

  İyi günler.. Benim Abim Şuan Askerde Ağustos ayında askerliği bitecek.. Ben 30.04.1996 Doğumluyum Erzincan
  Askerlik gelmişmidir.. Şuan okumuyorum Lise mezunuyum bir de Abim askerde olduğu için o geldikten sonra gidebilirmişiz doğrumu ? Askerliği nasıl tecil yapıcaz bide.

 44. Hakan avcuoglu

  Merhaba cumleten
  ben edirne keşan da ikamet edıyorum muaneyi olali 4 aya yakin oldu bizim burasi 1 kaldryor benim kagitta da 04/02/2016 dogum tarihim 13.03.1996 subatta askere gider miyim

 45. Merhaba benim e devletten baktığımda 07 02 2016 yazıyı inebolu bir gonderiyomus acaba subat da gidermiyim yardım bana ya

 46. askerlik subesine gittim askerlik için başvuru yaptım haziranın 25inde 2015 de kağıt verdiler 04.02.16 celp dönemi yazıyo kesin bi ihtimal 1 mi giderim

 47. Merhaba ben 1995 liyim universiteden kaydimi sildirdim.Askerlik icin tecilimi iptal edip askerlige basvurdum,muayenemi oldum fakat benim kayitli oldugum il kasim 2016 aliyor ve bende erken gitmek icin tercih yaptim ve simdi tekrar universiteye yazilmak istiyorum ve ayni zamanda cok iyi bi is cikti karsima askerligimi tekrar tecil edebilirmiyim acaba?

 48. Tevfik Gökalp

  E devletten nereye tıklayıp nasıl bakicaz bi türlü bulamadım arkadaşlar yardim nereye çıktığını

 49. Hamit çiftçi

  Ben Şanlıurfa lıyım bağlı olduğum ilçe 4 tertip gönderiyor ama ben şubat ı tercih ettim acaba şubat a gidermiyim e devlet en sorguladığımız Zaman sınıf ve tertibat bekleniyor diyor bana yardımcı olursanız

 50. muayne kagıdımda 04.02.2016 yazıyo edevlettede 07.02.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyo bu ne demek tesekkür ederim..ve ben tecilliydim aslında 93 doğumluyum tecili bozdurdum ve en erken şubatta gitmek istiyoru diye dilekçe verdim kesin gidermiyim…bana gidersin dediler ama olmama ihtimalı var mı..

 51. burhan hacıislamoğlu

  31,01,1995 dogumluyum askerıyeye gıttıgmde 4 subat yazıyo telcıhımı bozdurdm muayenemıde oldm 4 subatta gıdermıyım

 52. süleyman karnıkaa

  askelik ile ilgili

 53. AHYMET DELİBAS

  LİSANS MEZUNLARININ ASKERLİK DURUMU NE ZAMAN AÇIKLANIR ACABA ?

 54. 13/05/96’lıyım. BURSA/İZNİK liyim. lise mezunuyum. fakat üniversite için dershaneye gidiyorum. sağlık testi vb askerlik için bişey yapmadım. acaba 17 ocak pazartesi askerlik şubesine gidip tecil ettirebilirmiyim. bide giderken yanımda bişey götürmem gereklimidir ?

 55. Mehmet Aydemir

  Merhaba admin benim tecilim 31 aralık 2015 te bitti kurumum tarafından askerliğimin tecilli için yazı yollandın. Ama askerlik şubesini aradım benim tecil hakımın olmadığını söylediler. Bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim. (tıbbi laboratuvar teknikeriyim ve d.t=21.08.1989)

 56. Acemi birligi Ispartada olan varmı ?

 57. mehmet faruk küçükkaya

  ilçelere göre kaldırıyorlar 96/1 rim hatay/iskenderun denizci

 58. 96 / 1 askerlik yerleri ne zaman acıklanacak kesin bilgisi olan var mı ?

 59. Selahattin EKMEKÇİ

  merhaba ben 92 doğumluyum fakat tecil ettirdim okulumu dondurup askerliğimi yapmak istiyorum bugün itibari ile dondurup dilekçemi versem ne zaman askere giderim? (kesin bilgi ile dönüş yaparsanız sevinirim)

  iyi çalışmalar.

  • Merhabalar, kütüğünüzün kaç celp aldığına göre askere alınırsınız ? Kütük bilgilerinizi paylaşırsanız kaç celp gideceğiniz hakkında bilgi verebiliriz.

   • ben şubat ayının 4 u ne askere gıdıyorum manısa kırkagac jandarma komando olarak gıdıyorum uzman cavus olarak kalmak ıstıyorum nasıl kala bılırım

 60. Hakan avcuoglu

  Memleket edirne keşan
  bilecik merkez jandarma

 61. Ben 96 doğumluyum edevlet üzerinden askerlik sorgulama bölümünden aldğım belgede “ASAGIDA KIMLIGI YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2019 TARIHINE KADAR ASKERLIK ISLEMLERI
  YÖNÜNDEN BIR SAKINCASI YOKTUR.” yazıyor tecilli miyim?

 62. Ali yıldırım

  Merhaba ben 14.05.96 doğumluyum kütüğüm Sivas / Kangal askere kaç tertip giderim

 63. ben şubat ayının 4 u ne askere gıdıyorum manısa kırkagac jandarma komando olarak gıdıyorum uzman cavus olarak kalmak ıstıyorum nasıl kala bılırım

 64. ilker ayrılmaz

  Merhabalar

  E devletten bakıyorum
  Hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır.
  bu nedemek olduğunu anlamadım tam olarak bilgi verebilirmisiniz

 65. merhabalar benim sol akciğerim soldu ameliyat oldum tekrar faliyete geçti ama tekrar olma olasılıgı var cıgerde delık varmıs o yuzden boyle oluyomus askere alılarmı
  bıde sag kolum kırık ıcınde platın var orda yerınden kırıldı agır bısey kaldrdıgım zman agrı yapıyor askere alırlarmı benı lutfen yardım edın 1997 dogumluyum
  askere gtmek ıstıyorum gıdebılırmıyım

 66. merhabalar benim sol akciğerim soldu ameliyat oldum tekrar faliyete geçti ama tekrar olma olasılıgı var cıgerde delık varmıs o yuzden boyle oluyomus askere alılarmı
  bıde sag kolum kırık ıcınde platın var orda yerınden kırıldı agır bısey kaldrdıgım zman agrı yapıyor askere alırlarmı benı lutfen yardım edın 1997 dogumluyum
  askeren gtmek ıstıyorum gdermıyım

 67. mustafa doğruer

  selam ben e devletten bakıorum hiçbir sonuç çıkmıyor subede belli oldu ama e devletten hiç bişey çıkmıor sülüs alacam ama almıorum da yani e devleti boşuna aldık o zaman biz .

 68. 96.1im bn e-devlete bakym bişi yazmıyo

  • Merhabalar, sınıflandırma ve sevk almamışsınızdır veya askerlik şubenize giderek sülüsünüzü alabilirsiniz.

 69. Barış Şahin

  Merhaba,
  24 yaşındayım. Üniversitede kaydım var. Öğrenciyim. 2. Senem. İlk sene okul tecili yaptırmış bu sene sanırım yenilenmesi gerekiyormuş. Ben hiç şubeye gitmedim. Bana bir yazılı posta geldi. Askerlik işleminiz yazıyor. Şubatın ilk haftasına kadar şubeye gitmemin gerektiği, yoksa cezai işlem uygulanacağı yazıyor. Tecil için şubeye gideceğim bir sıkıntı olur mu diye korkuyorum. Hangi belgelerle gitmem gerekiyor? Birde e- devlet üzerinden alınan öğrenci belgesi kabul görüyor mu acaba? Şimdiden cevabınız için teşekkürler..

  • Merhabalar, Öğrenci belgeniz ve kimlik fotokopileriniz ile askerlik şubenize giderek tecilinizi yenileyebilirsiniz.

   • Barış Şahin

    Cevabınız için teşekkürler. Öğrenci belgemi okul ulaştırmış. İşlem yapmama gerek kalmadı.

 70. mehmet kanpalta

  merabalar 1992 doğumluyum kütük şanlıurfa-birecik tecilimi bozdurcam mayıs döneminde gitmek istiyorum erkenden şubatta alma ihtimalleri var mı şubatın ilk haftası bozdurcam tecili bilgi verebilirmisiniz

  • Merhabalar, kütüğünüz birecik Kasım celbinde asker alacaktır, erken sevk dilekçesi ile mayıs veya ağustos celbi için dilekçe de bulunabilirsiniz.

 71. şubat , mayıs agustos için erken sevk istedim , şubat ayı kabul olmadı ama e devlette şuan durum belgemde 04.02.2016 sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor , sonuç ne olur mayısa alırlarmı bilğiniz varsa söyleyebilirmisiniz

  • Merhabalar, erken sevk için talepte bulunmuşsunuz tüm celp dönemlerinde takip de olmanızı tavsiye ederiz.

 72. Reşat orman hangi askerlik şubesindedir

 73. Merhaba arkadaslar ben geçen sene muayene oldum nüfusa kayıtlı olduğum ilde 3 tertip gönderiyor fakat başka ilde muayenemi oldum kaç gitmek istiyosun diye sordular bende Şubat da gitmek istediğimi söyle dim bugunde e devletten bakınca yerim belli olmuş Mart ayında gitmem gerekiyor bende bazı sorunlardan dolayı gitmek istemiyorum kaçak duruma dusermiyim

 74. Atarsa vilayet atmazsa cinayet ulan şafat olmus cart curt halen askere ne zaman gidicem diyonuz 😀 1995/3. Gel torun gel 😀

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*