Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / 96/4 Askerlik Sorgulama

96/4 Askerlik Sorgulama

Her celp döneminde olduğu gibi, 2016 yılının son celp dönemi de Kasım ayı celp dönemidir. 2016 yılı içinde 1996 doğumlu Mehmetcik kardeşlerimiz asker olmaya başladılar. 1. Celp dönemi olan Şubat, 2. Celp dönemi olan Mayıs, 3. Celp dönemi olan Ağustos ayı askerleri birliklerine teslim oldular. Sıra 4. Celp dönemi olan Kasım ayı askerlerine geldi.

Kasım ayı celp döneminde 96/4 tertipler acemi birliklerine teslim olmaya başlayacaklar. Tabiki her celpte olduğu gibi bu celp döneminde de askerlik sorgulama işlemi gerçekleştirmeleri ve acemi birliklerinin yani askerlik yerlerinin nereye düştüklerini sorgulayarak öğrenecekler. Konumuzun devamında sizler için, 96-4 askerlik sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

96/4 Askerlik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kasım ayı askere gidecek olan bireyler, kasım ayından önce askerlik işlemlerinizi tamamlamış olmanız ve asker olmak için önünüzde engeliniz bulunmaması gerekmektedir. Eğer askerlik yönünden herhangi bir engeliniz bulunmuyor ve işlemlerinizi tamamladıysanız askerlik yerinizi öğrenmeniz için bir kaç kolay adım kalmıştır.

Öncelikle 2016 yılı Kasım ayı askerlerinin askerlik sorgulama işlemleri Ekim ayı içinde gerçekleşecektir.

facebook-groupEkim ayının 2.haftasının sonlarına doğru, Genelde Ekim ayının 15’i veya Ekim Ayının 2. Cuma Günü, askerlik yerleri Devletin Kısa Yolu (E-Devlet) sitesi üzerinden açıklanacaktır.

Sorgulama işlemini yapabilmeniz için bireysel e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. TurkiyeGovTr (E-Devlet) şifrenizi size en yakın Ptt şubesinden alabilir veya varsa İnternet bankacılığı üzerinden sisteme giriş sağlayabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra Asal İşlemleri seçeneğinin altında bulunan, sevk edilecek eğitim merkezi başlığı altından askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

96/4 Askerlik Sorgulama

39 yorum

 1. sülüsüm nereye çıktı öğrenebilirmiyim

 2. Meraba ben 18 yaşındayım 20 yaşını beklemeyip biran önce asker olup ondansonrada uzman erbaslik mulakatlarina katilmak istiyorum en buyuk hayalim asker olmaktır lutfen ne yapmam gerekiyosa nereye basvurmam gerekiyosa söyleyebilirmisiniz saygilarla

 3. 96 3 gidiyorum 2.celp olarak acemilik burdur çıktı ne zaman teslim olurum

 4. 97/4 kaldırıyor fakat ben 97/1gitmek istiyorum nede olsa hazır askerim dilekçe verip 97/1gidebilir

 5. Bizim köy bu şene 97/4kaldırıyor fakat ben 97/1gitmek istiyorum sonuçta hazır askerim boşu boşuna 9 ay beklemeye gerek yok dilekçe verip 97/1 gitmek istiyorum desem dilekçem kabul olur mu

 6. 96/4 tertibim nereye düştügüm ve kacında gidicegim ne zaman belli olur

 7. 96 4 gidecek arkadaşlar hepimize hayırlı teskereler allah yardımcımız olsun sag saglım gidip sag saglım gelmememizi nasıp etsin …inşllh

 8. Bende 96/4 2 dakika oncesine kadar heycan yoktu heycanlandim ya nere cikacak bi bilsek

 9. Merhaba kutahya havacilik egitim tugayina ciktim acemilik kac gün bilenler yardimci olsun lütfen

 10. Merhaba arkadaşlar kasım celbi askerlik yerleri belli oldu mu bi bilginiz var mı

 11. ULŞ., PER.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI EĞT.A.K.LIĞI 1 İNCİ ULŞ.EĞT.TB./İZMİR GAZİEMİR cikti beyler kasim 3 teslim oluyorum herkese hayirli teskereler dilerim

 12. Lisans mezunuyum Kasım cebinde gideceğimi söyledim sürekli kontrol ediyorum e devlet sisteminde hala daha belli değil bu millet nerden öğreniyor bilgisi olan var mı?

 13. Yedek subay mı?

 14. 96/4 daha muane hiç bişi olmadım muane olsam yerim hemn belli olucakmı acaba

 15. Arkadaşlar e devletten bakyrm askerlik durum belgesinde daha sınıf tertibat beklenyrdiyor

 16. Ben lisans mezunuyum yani yedek subay . Ama nereye gideceğim bir turlu belli olmadi nasıl olucak

 17. Arkadaşlar yerleri belli olanlar uzun dönem mi kısa dönem mi ??

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*