Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / 96/4 Askerlik Yerleri

96/4 Askerlik Yerleri

Kasım ayında askere gidecek olan asker adaylarından 96/4 celp dönemine tabi olan yükümlülerin askerlik yerleri Ekim ayının 15-25 tarihleri arasında açıklanacağını umuyoruz. Askerlik yerleri açıklanmış olan asker adaylarının acemi birliği eğitim merkezlerini bu başlık altından paylaşmanızı rica ediyoruz. 96/4 Askerlik yerleri aynı olan asker adaylarının tanışması kaynaşması için açılmış olan bu konunun altından, askere kasım 2016 celp döneminde 96/4 olarak askere gidecek olan tüm asker adayları alt kısımdaki yorum kısmından birbirleri ile tanışabilirler.

Sevk Edilecekleri Acemilik Eğitimleri için Askerlik Yerleri

3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı AfyonKarahisar 
15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı – AMASYA 
3. Piyade Eğitim Tugayı Komutanlığı – ANTALYA 
Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı ETİMESGUT/ ANKARA 
Eğitim Merkezi MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI MAMAK / ANKARA 
1. Jandarma Er Eğitim Taburu Aydın 
Bakım Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Balıkesir 
9. JANDARMA ER EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞI BİLECİK 
Jandarma Ulaştırma Tabur Komutanlığı Söğüt / Bilecik 
2.Komando Tugay Komutanlığı Bolu 
10. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı Bornova 
58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı BURDUR 
Ulaştırma Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Eğitim Alayı Gaziremir 
Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gemlik / Bursa 
116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı Çanakkale 
3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı Ezine / ÇANAKKALE 
59. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı Erzincan 
40. Piyade Er Eğitim Alayı Isparta 
Dağ Komando Okulu ve Merkez Komutanlığı Isparta 
Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı İskenderun 
İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Küçükyalı / İstanbul 
Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı Sarıyer / İstanbul 
Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı Seferihisar / İZMİR 
125. Jandarma Er Egitim Alayi Safranbolu / KARABÜK 
1. Jandarma Er Eğitim Taburu Kastamonu 
1.Komando Tugay Komutanlığı Melikgazi Kayseri 
6 ncı Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı / KIRKAĞAÇ 
HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI – KÜTAHYA 
Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Konya 
2.Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburu Manisa 
Doğu Kışla Avcı Eri Eğitim Taburu / MANİSA 
8 nci Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı Manisa 
1.Piyade Er Eğitim Tugayı Manisa 
İSTİHKAM OKULU VE EĞİTİM MERKEZ ALAY KOMUTANLIĞI NARLIDERE 
Çavuş Egitim Tabur Komutanlıgı Samsun 
5. Piyade Er Eğitim Tugayı Sivas 
48.piyade Er Egitim Alay Komutanlığı TOKAT 
2.Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı Zonguldak / Devrek
7.jandarma komando alayı/yenifoça izmir
121.jandarma eğitim alayı/hatay
Bakım Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Balıkesir

 

10.Jandarma-Er-Eğitim-Alay-Komutanlığı-İzmir-Bornova

102 yorum

 1. slm admin ocak 2014 te tecil bozdum 2014 kasım celbinde gider miyim yoksa 2015 subat celbine sarkma ihtimali var mı.vereceginiz cevap için şimdiden teşekkür ederim.

 2. slm admin temmuz ayında 2015 kasıma kadar askerliğim tecilli ettirdim. Fakat dün edevletten öğrendim ki askerlik yerim belli olmuş(sistemde tecilli gözüküyor sorun yok). bu ay içinde tecilimi bozdursam kasım ayında askerliğimin belli olduğu yere mi giderim yoksa askerlik yerim değişir mi? yedek subay adayıyım.

 3. Merhaba

  93 doğumluyum temmuz ayinda tecil bozdurdum askerlik subesinden kadim ayinda gideceğim söylendi her hangi bir bekletme olurmu? (subata sarkmasi gibi) son olarak kasim ayi teslim tarihi ilk haftasimi olacak.

  Şimdiden cevaplar için teşekkur ederim

 4. Selam Adminim.Ben 1994 Doğumluyum Kütük 4 kaldırıyor yani kasım ayında Kesin gidermiyim?Ona Göre işi falan bırakıcam. ?

  Teşekkürler

 5. admin iyi günler haziranda muayene oldum ve muayeneden sonra memur kagıt verdi ve o kagıda göre sevk tarihi kasım yaziyo yani Allah ın izniyle 4 tertip olarak kasımda gidecem degilmi şimdiden cevabınız için teşekürler

 6. doğum tarihim 1984 kasım.üniversiteyi bitirdim bugün gidip tecilimi bozdurdum.ne zaman giderim.ağustos celbi bitti mi yoksa kasım celbinde mi giderim?cevabınız için teşekkür ederim saygılar..

  • Şubat celbine kalabilirsiniz, 15 Ağustosta kasım celbi başvuruları bitmiştir. Ama kısa dönem yada yedek subay olma ihtimaliniz olursa kasım celbinde de alınabilirsiniz.

 7. slm admin çok teşekkur ederim sorumu cevaplamışsın.ama isteğim 1992 doğumluyum ocak 2014 te tecil bozdum kasım da gider miyim yoksa bi daha ki celp dönemine sarkarmı.

 8. Merhaba,

  Ben 1987 doğumluyum ve tecilimi bozdurarak Kasım celbinde askere gitmek için başvuruda bulundum. Olası bedelli askerlik çıkması durumunda bundan yararlanablir miyim?

  Yardımlarınız için teşekkürler.

 9. ben askere 4 kasım 2014 de gıtcem nereye dustugumu nasıl bılırım acaba

 10. Selam askere kasım ayında gitcem birisi e devlet şifresi ile askere gideci yeri ögrenmiş. O da kasım ayında gitcek.iki yerin gözktügü söyledi biri manisa dieri ısparta . Ben sorgulamaya calıştim ama olmadı dogruluk payı varmıdır ? Bilgsi olan yazabilir mi ?

  • Hayır, kasım ayı askerlik yerleri henüz açıklanmamıştır. 94/4 Askerlik yerleri ekim ayının 15’inden sonra açıklanacaktır.

 11. 20.09.1994 doğumluyum üniversite okuyordum ama bıraktım o yüzden askerlik kağıtları falan gelmedi tecir oluyormuş okuldan galiba. ama ben şimdi muayene olup gitmek istiyorum kasım ayında gider miyim ?

 12. Mrb ben 2 yllk okul okudum okul bitti ve askere basvurdum pazartesi .sistem kasim a izin vermedi ama oradaki memurlar ugrasti ve kasim yaptilar sewj kasim diyo yoklama tarihi ise kagit da 15 08 2014 yaziyo .ankara golbasiliyim we golbasi 4 yolluyomus gitme ihtimalim nedir

 13. Ayriyeten 1990 dogumluyum

 14. Mrb 1990 dogumlym yoklama tarihi 15 08 2014 celp donemi kasim yaziyo ankara golbasiliyim golbasida 4 yolluyo ne zaman giderim hocam sizce

 15. S.a adminn ben 1994 doğumluyum bayramdan sonra tecil bozdum sevk tarihi aralık 3 yazıo kasım celbinemi denk gelmiş anlamadım açıklarsanız sevinirim.

 16. merhaba admin lise mezunu olarak askere gidenler için herhangi bir avantaj varmı. bu konu hakkında söylentilere göre çavuş olabiliyomuşsun aslı varmıdır acaba bilginize sunar şimdiden teşekkür ederim.

 17. Merhabalar. Ben 93 doğumluyum tecilimi bozdum evrakda celo tarihi 4 Ağustos yazıyordu.sistemden yerim belli olduğunda tarih 17 eylül yazıyordu B grubu olduğu için fakat şuan sistemde sevk edileceğim eğitim merkezi sayfasında sınıflandırma sonucu bulunamamakdadır diyor. Lütfen açıklama yaparmısınnız eylülde gidemeyecek miyim ?

 18. Merhaba,

  Kasim’da tam olarak gidilcek tarihler bellimi acaba? Degilsede ne zaman belli olur?

 19. Merhaba
  Ben tsk dahil bütün heryer ile iletişime geçtim 3 celp dönemdir gidemediğimi söyledim ayırca kasımda da gidemezsem nasıl bi yol izlemem gerektiğini sordum bana sarı zarfta mektup geldi ayrıca balıkesır kütüğüm olduğu için ordan mailimi geri döndüler İzmir konakda oturduğum için ordanda dönüp ayrıca aradılar kasımda kesin gidersiniz diye 1991 doğumluyum tekrar bi sene sonra ki celp dönemine atmaz demi

 20. ben sözleşmeli hava astsby er sınavlarına katılabilirmiyim kasımda gidicem askere bi bilginiz varmı askerlik yapmış veya yapmakta olanlar diyo kasımda kesin gidicem ama sizden de bilgi almak istedim 1 eylül son çünkü

 21. Merhaba
  Ben tsk dahil bütün heryer ile iletişime geçtim 3 celp dönemdir gidemediğimi söyledim ayırca kasımda da gidemezsem nasıl bi yol izlemem gerektiğini sordum bana sarı zarfta mektup geldi ayrıca balıkesır kütüğüm olduğu için ordan mailimi geri döndüler İzmir konakda oturduğum için ordanda dönüp ayrıca aradılar kasımda kesin gidersiniz diye 1991 doğumluyum tekrar bi sene sonra ki celp dönemine atmaz demi

 22. Eşim acemi birliği için ısparta merkez de.piyade olarak gitti.acaba usta birlıği nereye çıkar çok merak ediyorum bana yardımcı olabirseniz sevinirim şimdiden tesekkürler…

 23. 04.12.1994 dogumluyum askerlik muane kagıdım eve geldii ama ben muane olmadım hala suan kacak durumunamı düştüm yoksaa nee ben simdi muane olursam hemen askeremii gönderirler yoksa tertip olarakmı giderimm

 24. merhaba ..haziranda tecil bozdurdum Sevk tarihi celp dönemi kasım yazıyo kasımda gider miyim ? birde kilo 60 boy 1.74 yazdılar Kırkağaç yada yeni foçaya gider miyim şimdiden teşekkürler..

 25. 04.09.1994 kasimin kacinda giderim

 26. Meraba Admin Ben Açik ÖgretimDen Devam Ediyorum 1995 DoguLuyum Acaba Teçil otomotık olarak olurmu ama ben askere gitmek istiyorum Bilginiz WArmi Şimdiden Tşk Ederim

 27. Meraba Admin Ben Açik ÖgretimDen Devam Ediyorum 1995 DoguLuyum Acaba Teçil otomotık olarak olurmu Bilginiz WArmi Şimdiden Tşk Ederim

 28. 1995 Dogumlular kaç tertip Gidecekler Şimdidenn Tşk ederim

 29. 1994 doğumluyum 2013 yılında muayene oldum erken sevk istemiştim çıkmadı kendi memleketim 94/4 yolluyor kendi dönemimde gidermiyim birde açıktan üniversite okuyorum ama tecilli değilim bir sorun çıkarır mı gitmemde cevap verir seniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 30. iyi günler bu geçen perşembe gunu muane olmaya gittim 2 hafta sonra muane olmayan gelin yani 1995 dogumlular daha yoklamaya alinmamiş yalniş olmasam öylemidir.
  ŞimdiDen Teşekür Ederim.?

 31. Merhaba , 03.08.2014 tarihinde muayene oldum. 1994 önlisans mezunuyum. Vermiş oldukları kağıtta muhtemel sevk tarihi 03.11.2014 yazıyor. Kasımda kesin gider miyim . Cevabınız için teşekkür ederim.

 32. Admin Ben orta okul mevzunuyum askere gittiğim zaman on başılık sınavlarına girip gönüllü olarak kalmak istesem bu mümkün olurmu ? Ve yada nasıl kala bilirim ?

 33. slm admin ben de kemal ve özkul beyler gibi 3 dönemdir gidemedim 1992 doğumluyum askerlik şubesinde kasım da kesin gidersin dediler.şubata sarkma ihtimalimiz var mı yoksa kesin gider miyiz

 34. 04.11.1994 dogumlugum okudugum icin askerligim 2015e kadar tecildi tecili bozdum henuz eve hicbi askerlik kagidi gelmedi kasımda gidermiyim yoksa 2015 de mi yardmci olurmusunuz?
  Teşekkürler

 35. askerlik şubesinde bana bi kağıt verdiler muayene olduğumda orda kasımın 4 dü yazıyor acaba kasımın 4 dündemi gidicem ben ?

 36. 21 yaş askerlik 94 4lere vururmu admin

 37. admin bana bi şekilde ulasırmısın lütfen sormam gereken sorular var size

 38. 01.01.1992 doğumluyum. açıköğretimde okuyodum ve kaydımı yenilemedim.öğrencilik hakkım bitmiş.bende 11.08.14 tarihinde tecili mi bozdrdum ve kasım ayında gidersin dediler. erken sevk dilekçesi doldurmana gerek yok ve ekim ayının 25 de e-devletten bakabilirsin nereye gidiceğine dedi memur. Kasım ayı kesin gidermiyim?

 39. Merhaba admin. Ben 92 doğumluyum tecilimi kasim 2013 de bozdurdum fakat 3 dönemdir gidiiyorum kütûğüme baktım kasım gönderiyo şubata kalma olasıliğı varmı ? Teşekkürler..

 40. Sayın admin Sorularimza Verdiğin cevaardan dolayı tesekkur ederim. Hepimizin ortak sorusu kasim için tecil bozdurdum muhtemel sevk tarihi yaziyor gidermiyiz. Buna verilecek net bir cevab yok ama tecil bozduranlarin ilk celb döneminde alinmasi gerekmiyormu . benim arkadaşım mayista tecil bozdurdu ağustosa alındi. Askerde komutanına sormuş. Soy isminin alfabetik sirasina gore alindigini söylemiş ve arkadasimin soy ismi Akkaya sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

 41. 1994 dogumluyum işlemleri yaptırdım 4 gidecen dediler kasımda kesin gidermiyim işi ona göre ayarlıyacam da

 42. 1994 dogumluyum işlemleri yaptırdım 4 gidecen dediler kasımda kesin gidermiyim

 43. s.a admın yha ben mayısda tecılı bozdum agustos dedıler snra kasımda gidersn dedıler kasımda gitme olasılıgım yuksek mı gidersemde a yda b mı giderm

 44. Admin bey 16.11.1993 doqumluyum 18 agustosta tescilimi bozdum sevk tarihi 3 Kasım yazıyor ayrıca en alt kısımda muhtemel sevk tarihidir kesin olarak diyor ?

 45. admın bn mayısda tecılı bozdum agustos dedıler snra kasıma attılr kasımda gitme olasılıgım var mı

 46. Admin iyi geceler ben izmir aliağada ikametkah ediyorum tecilimi haziranın 27 sinde bozdurdum ağustosta gidemeyeceğimi bildirdiler kasım 3 yazıyo kağıdımda sağlık kontrolünede gittim tecil bozdururken e-devletede bakmadım hiç kasım 3 yazdığı için doğum tarihim 03.07.93 benim 94-3 gitme gibi bi ihtimalim yoktu sanırım dimi admin b grubu felan bakmadım hiç e-devlete bide kasımda kesin gidermiyim 3 kasım yazıyo 2 senelik üniversite mezunuyum bide yeni affola kıl dönmesi ameliyatı oldum açık ameliyat olduğum için yaram hala açık ve doktor kasıma kadar kapanmaz aralıkta kapanır dedi sıkıntı olurmu askere gidersem lütfen cevap yazın iyi günler merak içindeyim…

 47. Kardeş bi soruyu yanıtlarken gördüm ona istinaden soruyorum. Şimdi Kasım celbi için başvurular 15 agustosta bitti diyorsun, fakat ben 21 agustosta başvurdum memur arkadaş,evrakları imzalayan komutan kasımda gideceğimi söyledi keza sevk tarihimde de aynı tarih var. Sizin dışınızda bi kaç yerde de okumuştum 15 agustosta kasım celbinin başvurları bitmiştir diye. Şimdi ben elimde olan kagıttaki 3 kasım tarihini dikkate almayım mı napayım? Teşekkürler.

 48. ben cocukluğumdan beri müzisyenim acaba askerlik döneminide müzisyenlik olarak yapabilrmiyim?

 49. mrb adminim ben 2013 aralık ayında tecilimi bozdum bana şubatta gideceksin dediler şubatta yerim belli olmadı mayısa attılar mayıstada belli olmadı ağustosa attılar onda da belli olmadı şimdi kasımda gideceksin dediler gitme olasılığım nedir. 1992 doğumluyum. cevabınızı bekliyorum…

 50. merhaba admin tecil bozdum ve celp dönemı kasım yazıyor? ve 2 gurup halınde gıdılırse tahmınen ılk ve ıkıncı grup nezaman gıde bılır?

 51. mrb ben ameliyat oldum ekimin son haftasında yerim belli olcak muaf olma durumum var o zamanda askere gitmeden once muane oluyormuyum?

 52. mrb admin ben şimdi bu kasımda askere gitcem ama a ve grubu olayı var ya mesela a grubu 3 kasımda b grubu 17 aralıkta gidiyo aralıkta gitme imkanım varmı…

 53. merhaba ben askerlik şubesine evraklarımı verdikten sonra bana kasım ayında gidiceksin denildi ama tercihte bulunursan dahada erken gidebilirsin ama hala bekliyorum kasımda kesin gidermiyim yoksa aralıktada gitme olasılıgım varmı yardımcı olursan sevinirim .

 54. Merhaba Admin Ben 04.06.1994 Doğumluyum.Memleketim de Terdip Götürüyor.Ben Mart Ayında Tecili Bozdurdum Gitme İhtimalim Nedir ?

 55. admin bey merhaba askeryenin bana verdiği kağıtta sevk tarihi kasım 3 ü yerler açıklandıktan kaç gün sonra silüs verecekler cevabınız için şimdiden teşekkükür ederim

 56. admin ben 94 lüyüm 1,2,3 çıkmadı 4 ü bekliyorum ama bi söylenti war sizi şubattada alabilirler oyle bişey warmı acaba?

 57. 28.05.1991 doğumluyum yuksek okuldan mezun oldum.12.08.2014 de kasım ayında askere gidebilmek için tecilimi bozdurdum.verilen kağıtta 03.11.2014 tarihine kadar askerlik yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor.kesin olarak 3 kasımda askere gider miyim ? cevaplarınızı bekliyorum..

 58. ben subat tertibinde tecili bozdurdum ama 2 devre gecti cıkmadı kasımda kesin cıkar mı yoksa subata kalma ihtimali var mi

 59. Admin askerlik subesinden kasimin 2 sinde gel sulus vercem dedi kağitda 4 yaziyo tahminin ilk haftasi gidermiyim bide askerlik yerleri belli oldugu anda e-devlete dusermi yoksa bi sure sonrami duser

 60. iyakşamlar by admin sevk tarihi ile muhtemel sevk tarihi arasındaki fark nedir sevk tarihi kesin gider Allahın izniyle ama muhtemel sevk tarihi bir diğer celbe sarkabilirmi der son soru sevk tarihi 03,11,2014 yazıyor birinci grup olarakmı götürür 2 grubla gitme ihtimalı varmı

 61. iyakşamlar by admin sevk tarihi ile muhtemel sevk tarihi arasındaki fark nedir sevk tarihi kesin gider Allahın izniyle ama muhtemel sevk tarihi bir diğer celbe sarkabilirmi der

 62. Admin 94 doğumluyum tertiplerim 1 gittiler fakat ben tecilli olduğum için gidemedim sonra haziranda tecilimi bozdurdum ağustosa yetişemediğimi söylediler kasıma kaldım şubatada kalma ihtimalim varmı yoksa kasımda alırlarmı kesin cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim

 63. Merhaba
  20.12.1992 doğumluyum 2014 ocakda tecili bozdum muayene de oldum bana muhtemelen sevk tarihi 05.05.2014 mayıs diye kagıt verdiler ama cıkmadı oğustosda cıkmadı en son kasım tercihim kaldı gitme olasılığım % kaçdır … Saygılar

 64. Admin Merhaba kolay gelsin 95liğim başvuru formunda kendi isteğimle askere gitmek istiyorum şıkkını işaretledim daha sonra cep dönemi sıralaması yaptık memur arkadaşla bana e devlette yayınlanacağı söylendi ancak ne nereye gitceğim yazıyor nede ne zaman gitceğim bana bu konuda yardımcı olun teşekkürler

 65. admin bn 2013 mayıs ayında muane oldum bana verdikleri kagıtta celp 2014 kasım 4 yazıyor neden böyle olmuştur

 66. Nezaman askere gitcem ve neresiaskerlik yerim

 67. okan burak keleş

  arkadaşlar merhaba ankara mamak mebs okullarına giden var mı?

 68. 19.12.2014 balikesir bakım okulu gidecek varmı tanisalim

 69. Slm admin benim askerlik yerim e devlette baktigimda 30 eylulde aciklanacagi yaziyor. O tarihten once bi sekilde ogrenemezmiyim .veya subeye gitsim soylerlermi

 70. E-devlet kapısı üzerinden sevk başvuruları sona ermiştir. Bunu açıklayabilecek birileri var mı acaba ? Ekim ayının 3.haftasında mı açılacak ?

 71. Admin kardeş , Tecilimi bozdurdum şubeden ve asal sevk başvurusu yapmamı söylediler. Bu asal sevk başvurusunu Askerlik yerleri açıklanınca mı yapıyoruz ? aklımda soru işareti olarak kaldı yardımcı olur musun lütfen.

 72. Merhaba ben 25.10.96 doğumluyum. Bütün askerlik işlemlerimi tamamladım ve şuan sülüs bekliyorum. Bana askeriyeden verilen kağıtta teslim olacağı tarih 31 ekim olarak görünüyor ne zaman gideceğim askere acaba ona göre işten ayrılacağım. Yani ekim sonunda mı giderim yoksa kasımda mı yardımcı olursanız sevinirim.

 73. 96/4 116 jandarma eğitim alay komutanlığı çanakkale

 74. Merhaba arkadaşlar 96/4 kasım celbi askerlik yerleri belli oldu mu

 75. 1.Komando Tugay Komutanlığı Melikgazi Kayseri hava indirme ye gidicek arkadaşları bekliyorz 😀

 76. 96/4 116 çanakkale

 77. e devletten mi öğrendiniz? 14ekimde açıklanacak diye haberlerde duydum ama ben e devlette bulamadım. 4 yıllık üniversite mezunuyum 1990 doğumluyum. yedek subaylığa başvurmuştum.bulamama sebebim nedir arkadaşlar?

 78. S.a askerlik yerleri belli olmuşum

 79. 59.topcu tugay eğitim komutanlığı
  96.4

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*