Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askerliğim Ne Durumdadır ?

Askerliğim Ne Durumdadır ?

ankilozan spondilit ve askerlik durumu

Askerlik Durum Sorusu: Merhaba,ben 85 doğumluyum ancak ciddi derecede ankolon spondilit hastasıyım ilaç kullanmama rağmen inanılmaz ağrılarım ve hareket kabiliyetlerim de azalmalar var ve aynı zamanda hastalık kemiklerin hareket kabiliyetini iltahab nedeniyle azalttığı için kaburgalarım tam açılmıyor ve bu durumda nefes problemi yaşıyorum nefes testlerinde koah başlangıcı olarak çıkıyor sırtımda kamburlaşma da başladı, bugüne kadar aileme kısa süreli işlerle para kazanmaya çalıştım hep ve yaşım olduğu için asker kaçağı olduğumu sanıyorum ve devlet hastanesinden engelli raporu almak için başvurdum askerlik yapar mıyım bunu çok merak ediyorum ve asker kaçağıysam ne yapmalıyım bu sağlık problemlerimle bilen yardımcı olsun lütfen… Askerlik Durumum ne olur ?

Cevap: Merhaba, asker kaçağı durumuna düştüyseniz bile askerlik muayeneniz sırasında heyetin sizin sağlık durumunuz için askerlik durumunuz hakkındaki kararı olumsuz olacaktır diye düşünüyoruz, askerlik şubesine giderek askerlik muayene işlemlerinizi başlatarak, askerlik durumunuz hakkında karar vereceklerdir.

ankilozan spondilit ve askerlik durumu

17 yorum

 1. Selam. Ağustos 13te birliğime teslim olmam gerekiyor. Kısa dönem yapacağım. Acemi birliğim ve usta birliğim belli oldu. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak girdiğim kpssden iyi bir puan aldım ve ağustosun sonunda %99 öğretmen olarak atamam yapılacak. Bu durumda askerlik sevkimi iptal ettirebilir miyim? Veya ettiremezsem askere gittikten 3 hafta sonra atamam yapılsa ne olur?

 2. askere nezaman gitcem

 3. askere hangi devre gidecegim

 4. Merhaba, ben 1985 doğumluyum 29 yaşına geçtiğimiz temmuz ayında girdim.
  18 yaşımdan beri üniversite eğitimi gördüğüm için tecilli durumdayım.
  Son birkaç senedir bende bir rahatsızlık nüksetti. Sol bacak kalça kemiği kısmında (SOL FEMUR) boynunda bir kis olduğu saptandı. Bu rahatsızlığın adı ise OSTEOİD OSTEOMA diye nitelendiriliyor. Tam bir sene önce girişimsel radyolojide RF (Radyo Frekans) yöntemiyle bacak kemiğime bir operasyon gördüm ve hala bacak kemiğimde iki yıllık olan ödem mevcut ve ağrı kesici ilaçlar desteğine rağmen her gece uyutmuyor ve üzerine basamıyorum. Şuan özel bir şirkette yönetici pozisyonunda çalışmaktayım. Devlet hastanesine müracaat ettim ve daha yeni MR VE BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ çektirdim. Bu duruma rağmen askerlik yaparmıyım çok merak ediyorum. Ne yapmam gerekiyor, Nasıl bir yol izlemeliyim?

 5. 01.09.1995 dogumluyum muayne nezaman olcam

  • En kısa sürede askerlik şubesine giderek muayene işlemlerinizi başlatmanız gerekmektedir, aksi halde cezaya kalabilirsiniz.

 6. Admin bey Merhaba 11.10.1995 doğumluyum muayene oldum ve muayene olduktan sonraki verdikleri belgede celp dönemi 2015 Kasım yazıyor sevk tarihi ise 04.11.2015 yani bu durumda geriye sülüsümü beklemek mi kaldı şimdiden teşekkürler iyi geceler.

 7. Merhaba,

  Lisans sonrası sorgusuz tecil süresi ne kadar? (2 yıl diye biliyorum)

  Lisanstan 2013 Eylül ayında mezun oldum, dün gelen tebligata göre yoklama kaçağıymışım ve en yakın şubeye gitmem gerekiyormuş. Şubeye gitsem 2015 Eylül ayına kadar tecil olur mu?

  Teşekkürler

 8. Meraba 94 dogumluyum kimlikte 97 dogumluydum yasimi büyüttum suan sehir disindayim kimligimi gecen ay aldim ve muane felan olmadan hemn aramam cikmis bende suan hazir degilim ailemin skintilari var 94/4 gitmek istiyorum yakalanirim die ailemin yanina donemiyorum 94/4 nasil gide bilirim

 9. Admin Bey merhaba, celp tarihim kasım 015, erteleme bitim tarihimde haziran 2015 , 4 yıllık üniversite mezunuyum şu anda yüksek lisansa başlama ihtimalim var ocakta. başvurursam askerlik durumum ne olur

 10. mraba ben 1995 liyim muayene oldum verdikleri kağıtta subat yazıyor ama sirt 4 tertip gönderiyor acaba subatta gidermiyim

 11. 1993 doğunluyum heyete girdim ve heyette ertelediler ve ben şimdi askere gitmek istiyorum bana bir bilgi verirmisiniz.askere gide bilirmiyim kasında şubeye gelsem

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*