Anasayfa / Askeri Bilgiler / AÖF Askerlik Tecili İşlemleri

AÖF Askerlik Tecili İşlemleri

Genelde AÖF’te okuyan Erkek bireylerin tecil işlemleri Açık Öğretim Fakültesi öğrenci işlemleri tarafından yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu işlemlerde aksaklık yada gecikme söz konusu olabilmektedir. Açık Öğretim Fakültesinde okuyan bireyler Tecil işlemleri ile ilgili olarak bizce gidip askerlik şubesinden bilgi almalı veya e-devlet üzerinden askerlik durumlarını sorgulamaları gerekmektedir. Eğer tecil işlemleri gözükmüyor ise bizzat kendileri tecil ettirmeliler.

AÖF Askerlik Tecil İşlemleri ile İlgili Sitemiz Üzerinden Bize Ulaşan Sorular Alt Kısımdadır.

Merhaba ben 1990 doğumluyum. 2009 yılında 2 yıllık üniversiteye kayıt yaptırdım alttan dersler nedeniyle 2013’te mezun oldum.

Sonra hemen 2013’te aöf işletme 3.Sınıftan kayıt yaptırdım dört yıllığa tamamlamak için. Şu anda 31.12.2017 ye kadar tecilli görünüyorum.

Benim sorum şu eğer 31.12.2017 ye kadar aöf bitmezse napıcam bu süreyi yine uzatabilir miyim ? 29 yaşına kadar diye duydum 31.12.2017’den sonra 2 yıl daha tecil ettirebilir miyim ? Not : Kendim şahsi olarak gidipte askerlik şubesinden hiç tecil işlemi yaptırmadım. Hep okul tarafından tecilli oldum. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Cevap: Merhaba, bu süre zarfında eğitiminiz devam edecekse askerlik şubesine başvurarak askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

aof-askerlik-tecil-islemleri

4 yorum

  1. merhaba.2015 yılında 4 yıllık mühendislik fakültesinden mezun oldum.2017 Kasım ayına kadar tecilim var. AÖF de 4 yıllık 2.bir üniversite okur isem tecilimi bu süre zarfında 4 yıl daha uzatabilir miyim? iyi çalışmalar..

  2. Merhaba 97 doğumluyum fatih üniversitesi okuyordum uniden oto tecilliydim birdaki sene sinavlara hazrlanacagim icin kaydımı sidirdim . Askerlik şubeye gerekli evraklarla gittim tecil için tüm muhurler atıldı askerlik sube müdürü fatih universitesinden kaydını sildirenlere olaganustu halden dolayı tecil edemeyeceklerini söyledi aralık yayında bi daha gelmemi söyledi tecil işlemlerini iptal etti sistemde karışıklık olup sıkıntı çıkma olasılığı varmıdır acaba brde ben kaydımı uniden sildirince otomatik tecil dusuyormu ?

  3. Merhabalar ben bu sene üniversite kazandim ve tecil sürem bitmis üniversite kaydimi yapabilirmiyim imkani varmi

  4. MERHABA 1989 DOGUMLUYUM 31 ARALIK A KADAR TECİLLİYIM SORUN YOK AÖF DE 4.YILIM 2YILLIK OKUYORDUM KAYDIMI YENILETTIM OKUL BENI OTOMATIK OLARAK TECİL ETTİRİRMİ BİR YIL SIKINTI OLURMU bilgi verirseniz sevinirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*