Anasayfa / Askeri Haberler / Asker ile PKK Çatıştı

Asker ile PKK Çatıştı

Ağrı Doğubeyazıt’ta asker ile PKK arasında çatışma çıktı. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Mehmetçik ile PKK arasındaki çatışmanın detaylarını haberimizden kolayca öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

ÇATIŞMASEBEBİ İLE ULAŞIM DA AKSADI

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesine bağlı olan ve Topçatan ile Demirkapı köyleri arasında bir çatışma çıktı. Çatışma, 16 Temmuz gecesi operasyona çıkan askerler ile PKK örgütü üyeleri arasında gerçekleşti. Çatışmanın şiddetli olması ve de önlem alınmak istenmesi sebebi ile Doğubayazıt-Gürbulak karayolunda da ulaşım bir süre aksatılarak ulaşım kapandı. Yapılan açıklamalar çatışmanın 1 saatten daha da uzun sürdüğü yönünde oldu. Çatışma sebebi ile Topçatan ve Demirkayı köylerinin giriş ve aynı zamanda da çıkış bölgeleri askerler tarafından kontrol altına alındı.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI TARAFINDAN RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden PKK ve asker arasında çıkan çatışma ile ilgili bilgi verildi. Resmi internet sitesinden açıklanan bilgiye göre çatışmada ölen ya da yaralanan kimse olmadı.

Topçatan köyü bölgesinde, mobil yol emniyet ve kontrol devriyesi yapan askerlere taciz ateşi PKK tarafından açılıyor. Bu taciz ateşinin ardından da PKK’lı taraflar ateş etmeyi kesiyor. Belirtilen taciz ateşinde bir sorun ortaya çıkmıyor ve tehlike atlatılıyor.

VALİLİK TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA TACİZ ATEŞİ SÖYLENTİSİ VAR

Ağrı Dağı eteklerinde meydana gelen taciz ateşi ve çatışma ile ilgili olarak valilik tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada; Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’ne bağlı olan ve Topçatan Köyü yol ayırımında devriye görevi yapan güvenlik görevlilerine, 26 Temmuz 2015 günü saat 19.40 sıralarında PKK’lılar tarafından uzun namlulu silahlarla ateşin açıldığı konusunda açıklama yapıldı. Açıklamaya göre; PKK tarafından açılan ateş taciz ateşi olarak nitelendirilir.

GÜVENLİK GÜÇLERİNDEN AÇIKLAA GELDİ

Valilik dışında güvenlik güçleri tarafından da açıklama yapıldı. Güvenlik güçlerinin ateşe anında karşılık verdiği belirtilen açıklamada, PKK örgütü tarafından açılan taciz ateşinde kurşunların, yoldan geçmekte olan 3 TIR’ın sürücü kapıları ve aynı zamanda da tekerlerine isabet ettiği bunun sonucunda da maddi zararın olduğunu belirtti. Yapılan açıklamada şehidimiz ya da herhangi bir can kaybının olmadığı da eklendi.

asker-pkk-catisma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*