Anasayfa / Sizin Sorularınız / Asker Kaçağıyım Haberim Yok

Asker Kaçağıyım Haberim Yok

Soru: Gecen askerlik şubesine gittim ve askerliğimi tecil ettirmek istedim fakat şöyle bir sorunla karşılastım;

Ben üniversite okuyordum ve kaydımı sildirdim benim bildiğim bana söylenilen üniversite askerliği tecil ettiriyor bende o yıl için tecil ettirildiğini biliyordum askerlik şubesinden gelen yanıt, kaydınız şu tarihte sildirilmiş ve o tarihten bu yana asker kaçağı görünüyorsunuz ve borcunuz birikmiş olabilir.

Böyle bir saçmalık olamaz beni neden kimse bilgilendirmiyor, böyle bir konuda neden benim bir hakkım yok. Cevabınızı söylüyorum biz herkesi tek tek bilgilendiremeyiz, benim cevabım bende her gün tv denilen aptal kutusundan veya internetten öğrenemem pek kullanan bir insan değilim ve ben bu durumdan dolayı tamamen mağdurum bunun için ne yapabilirim ? Neden beni bilgilendirmedikleri halde ben bir borç ödeyim veya niye tecil hakkımı kullanmayayım ?

Cevap: Yapabileceğiniz pek bir şey yok, askerlik şubesinin size söylemiş olduğu işlemleri yaptırmanız gerekir. Bilgilendirme için evlere belgeler gönderilse de bazen aksaklıklar olabiliyor. Siz her vatandaşın yaptığı gibi askerlik şubesine bizzat giderek bilgi almalıydınız.

askerlik-subesi

askerlik-subesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*